در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

محل سکونت

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

PCI Express 2.0 در راه است.

توسط sohrab_poet » سه شنبه 18 مهر 1385 20:18

سازمان مسئول توسعه استاندارد PCI-Special Interest Group) PCI-SIG) به تازگی خبری در مورد انتشار مشخصات استاندارد PCI Express 2.0 و ارایه آن به شرکت های عضو در این سازمان جهت انجام آخرین آزمایشات و نقد و بررسی ها نموده است. این نسخه از سوی  موسسه استاندارد PCI-SIG نسخه RC 0.9 نامگذاری گردیده و به این ترتیب احتمالا همین نسخه به عنوان نسخه نهایی و استاندارد ارتباطی PCI-E خواهد بود.


از جمله تغییراتی مهمی که در این نسخه در مقایسه با نسخه قبلی یعنی PCI Express 1.1 مشاهده می شود، افزایش نرخ سرعت انتقال اطلاعات به 5GT/s یا 5 گیگاهرتز در برابر نرخ سرعت 2.5GT/s نسخه 1.1 آن و همچنین سازگاری کامل با نسخه های قبلی می باشد. همچنین تلاش هایی برای بهبود لایه نرم افزاری این پروتکل که بیش از سه سال از معرفی آن می گذرد توسط این سازمان انجام شده است.


در ادامه مشخصات این نسخه برای یک دوره 60 روزه نقد و بررسی در اختیار شرکت ها و مهندسان قرار گرفته است، توضیحاتی در مورد تقویت ارتباط کابلی این نسخه تا طول 10 متر و حداقل نرخ انتقال اطلاعات 2.5GB/s مشاهده می شود. همچنین بهبود ارتباط و بهینه سازی سیستم آدرس دهی ATS یا Address Translation Services و اشتراک گذاری آدرس ها نیز از جمله تغییرات این نسخه به شمار می رود.


پیشبینی می شود استاندارد جدید PCI Express 2.0 بین 3 تا 6 ماه آینده وارد عرصه کامپیوتر های شخصی شود.

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان