در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
35

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 21 دی 1386 19:10

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

سوال : درمورد phpو html

توسط mrv16 » جمعه 5 بهمن 1386 09:54

سلام
اگر برایتان مقدور است درباره موارد زیر در php برایم توضیحاتی بدهی

1- یا این زبان برنامه نویسی است یا زبانی مثل html ؟(اگر زبان برنامه ویسی است در مورد آن توضیحاتی بدهید مخصوصا تفاوت آن با c++
2-ایا در این زبان هم  باید تمام صفحات وب را خودم طراحی کنم؟
3- منظور از قالب در طراحی وب چیست و مربوط به چه زبانی است؟
4- این زیان به درد چه نوع وب سایت هایی می خورد ؟
5- آیا سایت زیر  با این زبان کار می کند؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

با تشکر    MRV

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 5 بهمن 1386 23:28

mrv16

1- بله، PHP يک زبان برنامه نويسي وب و سرور سايد هست
2- منظورتون چندان واضح نيست، اما بله، سيستم طراحي و توسعه‌ي ويژوالي نداره مثل ASP اما ظاهرا بورلند تلاشهايي در اين زمينه داره انجام ميده که بر پايه دلفي کار ميکنه، مانند delphi4php، اما اسکريپتهاي مجاني php رو به راحتي ميشه از اينترنت دانلود کرد
3- قالب به ظاهر سايت گفته ميشه که براي سايتهاي استاتيک تمام سايت در قالب اون خلاصه ميشه، اما در سايتهاي ديناميک که مثلا با php طراحي ميشه به دو بخش برنامه نويسي و خروجي تقسيم ميشه که خروجي اون قالب يا ظاهر سايت هست
4- اين زبان بسيار قدرتمند بوده و توانايي ايجاد هر نو سيستم تحت وبي رو داره، از بانک اينترنتي گرفته يا انجمن، پورتالهاي مختلف و ....
5- بله، سايت مورد نظر شما با php ايجاد شده
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
35

تاريخ عضويت

توسط mrv16 » شنبه 6 بهمن 1386 20:11

با سلام و تشکر از مهدی جان که هر وقت من سوالی می پرسم لطف می کنه و جواب می ده :smile:

1-منطور من از"ایا در این زبان هم باید تمام صفحات وب را خودم طراحی کنم؟" این است که :
برای مثال من متن یا تصوبری را برای آن بفرستم و سرور به طور اتوماتیک متن یا عکسها در صفحه جدیدی قرار دهد و آن را برای کاربر بفرستد (چیزی مثل وبلاگ نویسی) برای مثال در همین سایتی که ذکر کردم شما می توانید عکسها را بر اساس :زمان ارسال  بیشترین بازدید و بیشترین دانلود (بنا به میل خود)بچینید یعنی صفحات  از نو با همان ظاهر  (theme)قبلی ساخته می شوند ولی صفحاتی که با برنامه هایی مانند front page ساخته می شوند چنین قابلیتی ندارند و فقط صفحاتی نمایش داده می شوند که خودم از قبل ساخته باشم و در سرور قرار داده باشم . اما در وبی که ذکر کردم صفحه ایی از قبل ساخته نشده بود که عکسها را بر اساس تاریخ یا ..... آن چیده  باشند ضمن اینکه هر لحظه آمار بازدید و یا دانلود تغییر می کند

2- من شنیده ام php یک زبان برنامه نویسی است و خروجی آن بر اساس html است ولی صفحات سایت فوق با فرمت php. هستند . چرا؟
اگر میشه اول پاراگراف دوم صفحه راکه در پایین گذاشته ام بخوانید سپس به سوالات من جواب بدید ( چون بهتر می تواند منظور من را برساند)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

با تشکر     morteza

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 6 بهمن 1386 23:42

mrv16
ببينيد دوست عزيز، php يک زبان هست که ميشه به هر شکلي سايت رو باهاش طراحي و برنامه نويسي کرد، موضوع مورد نظر شما بيشتر از اون چيزي که به خود php مربوط باشه، به برنامه‌اي و سيستم مديريتي که باهاش ساخته ميشه مربوطه
در مورد سوال دومتون هم توجه داشته باشيد، پسوند فايل php هست، در حالي که ساختار خروجي HTML و يا DHTML هست و به راحتي ميشه اون رو rewrite کرده و پسوند رو HTML کرد، مثلا اگر الان شما يکي از اون فايلها رو ذخيره کنيد، شما يک html ذخيره کرديد و نه خود فايل php و توابع اون رو نميتونيد ببينيد، چون php سرور سايد هست و تمام پردازش در سرور انجام شده و به شما يک خروجي html ميده

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

شنبه 22 دی 1386 18:54

توسط mrv17 » يکشنبه 7 بهمن 1386 20:44

با سيام

mahdiجان اگه مي شه توضيح بديد که اين برنامه اي که مي فرماييد منظور برنامه اي است که با آن phpرا مي سازم يا برنامه اي که روي  سرور قرار دارد. همچنين در مورد سيستم مدريتي يک کم تو ضيح دهد

2- اگر يک کتاب خوب و يا وب سايت فارسي که در مورد اين مسائل توضيح داده است معرفي کنيد خيلي ممنون مي شم

ممنون  mrv
وطنم رکودي از من به تو و عاشقانت
که سپرده ام به پيکت, به نسيم صبحگاهت

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 7 بهمن 1386 21:30

mrv17,
منظور اسکريپتي هست که به زبان php نوشته ميشه هست، سيستمهاي مديريت محتوا مجموعه‌هاي آماده‌اي هستند که براي مصارف خاص خودشون استفاده ميشن، مثل phpbb, vb, fusion, jomla, mambo , dle , . ...

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
35

تاريخ عضويت

توسط mrv16 » سه شنبه 9 بهمن 1386 13:20

سلام
حالا اگه من بخام همچین سایتی طراحی کنم باید چی کار کنم مثلا
سرورم چه امکاناتی داشته باشه
خودم چه زبانهایی را بلد باشم
از چه سیستم مدریتی استفاده کنم

اگه یک کمی توضیح بدهید که این سیتم مدریتی چیست ممنون می شم

در پناه حق
وطنم رکودی از من
به تو و به عاشقانت
که سپرده ام به پیکت
به نسیم مهرُِِبانت
َ

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 9 بهمن 1386 17:45

mrv16
سايتي شبيه اين رو ميتونيد با CMS هاس مختلفي ايجاد کنيد، از جمله، jomla, dle, wordpress, fusion
اما با توجه به ساده بودن کار، بنده wordpress يا fusion رو پيشنهاد ميکنم
بايد به php,css, html هم آشنايي داشته باشيد، همچنين آشنايي با SQL هم لازم هست تا بتونيد کاملا اون رو سفارش کنيد
CMS ها سيستمهاي نوشته شده به صورت تجاري و پايه هستند که بسته به نوع کار بايد تنظيم و سفارشي شوند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
412

تاريخ عضويت

سه شنبه 22 فروردین 1385 10:46

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 33 پست

توسط njmh » شنبه 24 فروردین 1387 02:32

[quote="Mahdi1944"][b]mrv16[/b]

1- بله، PHP يک زبان برنامه نويسي وب و سرور سايد هست
2- منظورتون چندان واضح نيست، اما بله، سيستم طراحي و توسعه‌ي ويژوالي نداره مثل ASP اما ظاهرا بورلند تلاشهايي در اين زمينه داره انجام ميده که بر پايه دلفي کار ميکنه، مانند delphi4php، اما اسکريپتهاي مجاني php رو به راحتي ميشه از اينترنت دانلود کرد
3- قالب به ظاهر سايت گفته ميشه که براي سايتهاي استاتيک تمام سايت در قالب اون خلاصه ميشه، اما در سايتهاي ديناميک که مثلا با php طراحي ميشه به دو بخش برنامه نويسي و خروجي تقسيم ميشه که خروجي اون قالب يا ظاهر سايت هست
4- اين زبان بسيار قدرتمند بوده و توانايي ايجاد هر نو سيستم تحت وبي رو داره، از بانک اينترنتي گرفته يا انجمن، پورتالهاي مختلف و ....
5- بله، سايت مورد نظر شما با php ايجاد شده[/quote]

یه جایی خوندم php زبان نیست یه تکنولوژیه
یعنی چی این؟
مرا دوست بدار،اندكي ولي طولاني!

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 24 فروردین 1387 10:49

njmh,
نميدونم منظور از چنين جمله‌اي ميتونه چي باشه، شايد منظور اين باشه که چون بر پايه C ايجاد شده، يک زبان مستقل نيست، اما در اين مورد با توسعه‌ي php کم کم استقلال خودش رو به دست آورده و ...
به طور مثال AJAX يک زبان نيست و يک تکنولوژي محسوب ميشه، چرا که روي اغلب زبانها ار جمله php, asp, perl , .... قابل اجرا هست، پس يک تکنولوژي محسوب ميشه که چندان وابستگي به پلاتفورم برنامه نويسي خاصي نيست
اما php يک زبان هست که کامپايلر و پلاتفورم اجرايي خاص خودش رو داره و از اين نظر نميشه اون رو تنها يک تکنولوژي ناميد