در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 25 مرداد 1391 19:27

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

راهنمایی برای ساخت مدار حسکر وجود موجود زنده.PIR

توسط salijoon.ir » چهارشنبه 25 مرداد 1391 19:55

کمک
با سلام خدمت شما بزرگواران بنده زیاد از الکترونیک و قطعات سر در نمیارم ولی به کمک شما خیلی نیاز دارم خواهش میکنم دوستانی که بلدن بنده را راهنمایی کنن

میخوام یه مداری راه بندازم که به صورت چشمی باشه یعنی اگر شئ جلوی او رد شد آژیری به صدا در بیاد یه طورایی حسگر باشه و بعد با خاموش و روشن کردن کلید مخفی دوباره مدار آماده بکار باشه
آیا ممکنه؟ و (میشه این سنسور را پشت شیشه درب هال که شیشه مشجر داره بزاری که آقا دزده نبینه)
لطفا لیست کامل قطعات و مدار اون رو در صورت امکان برام بزاری چرا که اینجا ما وقتی خونه نیستیم خونمون در امان نیست لطفا راهنمایی کنید!!
ممنون از لطف شما و شرمنده از اینکه وقتتون را در اختیار بنده میزارید

Captain I

Captain I

نماد کاربر
346

تاريخ عضويت

جمعه 3 مهر 1388 17:44

آرشيو سپاس: 1597 مرتبه در 276 پست

Re: ♥♥اساتید محترم خواهشا کمک کنید♥♥

توسط mohammad1365 » پنج شنبه 26 مرداد 1391 05:41

salijoon.ir نوشته است:  کمک
با سلام خدمت شما بزرگواران بنده زیاد از الکترونیک و قطعات سر در نمیارم ولی به کمک شما خیلی نیاز دارم خواهش میکنم دوستانی که بلدن بنده را راهنمایی کنن

میخوام یه مداری راه بندازم که به صورت چشمی باشه یعنی اگر شئ جلوی او رد شد آژیری به صدا در بیاد یه طورایی حسگر باشه و بعد با خاموش و روشن کردن کلید مخفی دوباره مدار آماده بکار باشه
آیا ممکنه؟ و (میشه این سنسور را پشت شیشه درب هال که شیشه مشجر داره بزاری که آقا دزده نبینه)
لطفا لیست کامل قطعات و مدار اون رو در صورت امکان برام بزاری چرا که اینجا ما وقتی خونه نیستیم خونمون در امان نیست لطفا راهنمایی کنید!!
ممنون از لطف شما و شرمنده از اینکه وقتتون را در اختیار بنده میزارید

سلام
خوش آمدید.
راستش چنین مداری که شما لازم دارید در بازار به صورت آماده وجود داره و به نظرم اگر آماده بخری بهتر از این هست که بخواهی خودت مونتاژ کنی. اسمش چشمی دزدگیر مخصوص اماکن هست .نمونه ای از این چشمی رو در تصویر زیر میبینید.

اگر خواستی خودت مونتاژ کنی مدار دارم که در اختیارت بزارم اما اینکه بهت جواب بده یا نه با خودت هست . چون نیاز به سنسورهایی به نام PIR خواهی داشت و خود این سنسور ها باز نیاز به لنزی به نام لنز فرنسل دارند و به طور کلی سخت هست که بتونی این ها رو با هم طوری مچ کنی که فاصله مناسب رو تشخیص بده  خصوص اینکه گفتی با الکترونیک هم آشنایی نداری.
موفق باشید

ای خدای مهربان ....
تو چه گسترده و بی صدا می بخشی و ما چه حسابگرانه تسبیح می گوئیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad1365 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, m-249, ASHKAN95, Ghost Rider, FARSHAD.ADL, shekarchimehraboon, nima-rad, oweiys, Solver, Mahdi1944

Captain I

Captain I

نماد کاربر
346

تاريخ عضويت

جمعه 3 مهر 1388 17:44

آرشيو سپاس: 1597 مرتبه در 276 پست

Re: ♥♥اساتید محترم خواهشا کمک کنید♥♥

توسط mohammad1365 » سه شنبه 31 مرداد 1391 09:24

باسلام

کاربر محترم salijoon.ir

این مدار نمونه ساده ای از همون چیزی هست که می خواستید باز هم عرض می کنم من این مدار رو تست نکردم و نمی دونم جواب میده یا نه امیدوارم که به دردتون بخوره .
موفق باشید

ای خدای مهربان ....
تو چه گسترده و بی صدا می بخشی و ما چه حسابگرانه تسبیح می گوئیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad1365 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, *mohammad*, FARSHAD.ADL, m-249, nima-rad