در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
825

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 مرداد 1385 08:45

pejman.daie@gmail.com

آرشيو سپاس: 19 مرتبه در 15 پست

آغاز فروش و عرضه کنسول بازی Play Station 3.

توسط pejman » پنج شنبه 25 آبان 1385 19:58

کنسول بازی PS3 امسال به یکی از اقلامی تبدیل خواهد شد که تقاضا برای آن بسیار خواهد بود. بازیبازهای  آمریکائی برای عرضه PS3  در کشورشان در 17 نوامبر لحظه شماری میکنند.به هر حال این انتظار برای ژاپنی ها به پایان رسید.

کنسول جدید سونی  در روز 11 نوامبر در ژاپن عرضه شد .و با صف عظیمی از مردم که بیشتر شبیهه به یک کلونی مورچه بود همراه شد.صدها  نفر, اگر نگوییم هزاران نفر,  از بازیبازها  شب عرضه کنسول در بیرون از فروشگا های Yodabashi and Bic Camera صف کشیده بودند , به این امید که بتوانند یکی از کنسول های جدید سونی را خریداری کنند.

خرده فروشان ژاپنی عرضه این کنسول را که قرار بود بر طبق روال معمول در نیمه شب عرضه شود به تاخیر انداختند و آن را به صبح موکول کردند.و آنانی که در صف خرید کنسول بودند بایستی تا صبح صبر میکردند.

حتی با وجود اعلام  عرضه تنها  80 هزار کنسول توسط سونی , بازیباز ها  باز هم صف کشیده بودند تا شانس خود را برای خرید کنسول جدید محک بزنند.بر اساس گزارشی که در سایت gamespot منتشر شده فروشگاه Yodabashi Camera در Akihabara  با انتقال 1500 نفر از خریداران منتظر به پارکینگ زیرزمینی فروشگاه ,  در ساعت 1:30 دقیقه بامداد,  تا حدودی از ازدحام جمعیت در بیرون از فروشگاه و خیابان های منتهی کاست. Yodabashi Akihabara مدیر فروشگاه Shinichi Adachi میگوید:حتی اگر ما 4000 دستگاه نیز برای فروش داشته باشیم باز هم باید تمام آنها را امروز بفروشیم, ما میخواهیم بدانیم چه زمانی سونی دستگاه های دیگری را برای فروش به ما عرضه میکند,اما مسئولان سونی در این باره چیزی به ما نگفتند

کنسول Ps3  مجهز به دیسک سخت 20 گیگابایتی به قیمت 49,980 ین (حدود 424 دلار) و نوع 60گیگاباتی آن با قیمت 62,700 ین (حدود 533 دلار) به فروش رفت.در این میان بازار سیاهی که برای خریدارن مشتاق این کنسول به راه افتاده بود هر دستگاه PS3 را به 3 برابر قیمتی که خرده فروشان میدادند عرضه میکرد. نیازی به گفتن نیست که تمام دستگاههای ps3 که برای فروش در نظر گرفته شده بود تا پیش از ظهر و تنها در چندین ساعت پس از عرضه آن به فروش رفت. بازی بازها از هر سن و با هر سلیقه ای , اگر چه اکثریت مرد بودند حرف های زیادی برای گفتن داشتند.

هنگامی که سونی عرضه ps3  را اعلام  کرد من واقعا یکی از این دستگاه ها را میخواستم.اما فکر کردم که بهتر است به خاطر قیمت بالای آن صبر کنم. Akihiro Okawa 25 ساله کسی که در خط مقدم برای خرید کنسول بود اضافه کرد, زمانی که آنها قیمت را شکستند من تصمیم گرفتم برای خرید دستگاه  پیش قدم شوم.من منتظر امروز بودم تا برای خداحافظی بیایم .من قصد دارم تمام آخر هفته را به بازی کردن مشغول شوم .در ان موقع دیگر وقت غذا خوردن هم نخواهم داشت.این را  Tomoaki Nakamura 41 ساله میگوید.او اکنون کلکسیونی از تمام کنسولهای  psو ps2وxbox وxbox360  را دراختیار دارد.

Takahiro Watabe 25 ساله همچنان که به صف طویل خریداران که تا چهار راه امتداد داشت نگاه میکرد, گفت: این شبیه یک فستیوال است.من فکر نمیکنم کنسول جدید خیلی هم گران باشد اگر شما دقت کنید این دستگاه مجهز به درایو  Blu-Ray است .که به شما این امکان را میدهد که از آن به عنوان یک DVD player  گران قیمت استفاده کنید.

Natsuki Inoue 27 ساله که یک فروشنده زن است واشتیاق کمتری را نسبت به عرضه کنسول جدید نشان میداد گفت:به نظرمن ps3  تنها به این دلیل طراحی شده که نوجوانان را به سوی خود جلب کند.

در ادامه صف کشی عظیمی که تا پاسی از شب ادامه داشت, آنانی که تمایل به خرید ps3   داشتند ولی موفق به تهیه برگ ضمانت خرید نشدند .مجبور شدند تا بقیه چیزها را به شانس بسپارند.چندین مغازه تعدادی از این دستگاه ها را در انبار ذخیره کردند تا آنها را توسط سیستم قرعه کشی در اختیار برندگان خوش شانس بگذارند.که البته این تعداد دستگاه که از طریق قرعه کشی ارائه میشد در مقابل این صف طویل خریدار انگشت شمار بود.

در یک حرکت غیر منتظره Ken Kutaragi پدر ps که صاحب این شرکت نیز میباشد در فروشگاه عرضه کنسول ظاهر شد تا دستگاه را به اولین خریدار که بنا بر گزارشات یک چینی بوده با دست خودش بدهد.
Ken Kutarag گفت:من خوشحالم از اینکه مردم منتظر عرضه ps3  هستند.  از شما به خاطر اینکه از نیمه شب گذشته منتظر مانده اید متشکرم.لطفا از سرگرمی نسل آینده لذت ببرید.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Empty spaces - what are we living for?

از دی که گذشت هیچ از او یاد مکن
فردا که نیامده است فریاد مکن
برنامده و گذشته بنیاد مکن
حالی خوش باش و عمر بر باد مکن