در این بخش می توانید آموزش و مقالات رباتیک مطالعه بفرمایید
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 73 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

کنترلر های منطقی برنامه پذیر PLC در لینوکس

توسط robotic » سه شنبه 2 مهر 1387 09:07

کنترلر های منطقی برنامه پذیر PLC در لینوکس

Puffin PLC پروژه است Open Source در ضمینه کنترلر های منطقی برنامه پذیر (PLC) که توسط گروهی از توسعه دهندگان به سرپرستی Curt Wuollet آغاز به کار کرد. این گروه که طرح های اولیه خود را در انجمن های سایت www.Control.com پی می گرفتند ، اکنون بر روی سایت شرکت خود www.PuffinPLC.org در حال فعالیت هستند. هدف اصلی پروژه ساخت یک نرم افزار اجرایی کاملا Open Source برای PLC است. در حال حاضر این گروه پلاتفرم (Platform) لینوکس و المانهای Realtime آن را به عنوان محور اصلی فعالیت های خود در نظر گرفته اند.
فعالیت های انجام شده تا کنون شامل ایجاد یک CVS و یک mail list فعال بر روی سایت www.PuffinPLC.org ، پیشرفت در ضمینه معماری های سخت افزاری ، طراحی رابط گرافیکی برای آن و همچنین همکاری با انجمن های فعال دیگر ، می باشد.
در حال حاضر این پروژه با نام MatPLC (برنامه ای برای ارتباط با PLC در لینوکس تحت لیسانس GNU GPL) در آدرس http://mat.sourceforge.net قابل دسترس است.
این پروژه از سیستم عامل و خصوصیات و قابلیت های آن برای ارائه MatPLC ماژولار استفاده می کند.هر ماژول به طور مستقل می تواند اجرا شده و تصمیم گیری کند.ماژول هایی از قبیل :
ماژول حافظه ، ماژول PID، ماژول های ورودی/خروجی و ماژول هایی که وظیفه ثبت فایل های ثبت وقایع (Log) را در Database های مربوطه دارند .MatPLC وظیفه هماهنگ کردن این ماژول های و اجرای یکپارچه آنان به منظور ارائه یک رابط ساده و کاربردی به کاربر را دارد.
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان