خودشناسی از طریق شکل های هندسی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت و روان به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1045
تاریخ عضویت: شنبه 31 تیر 1385, 12:05 pm
محل اقامت: بزقوش?؟قافلانکوه
سپاس‌های ارسالی: 2945 بار
سپاس‌های دریافتی: 2309 بار

خودشناسی از طریق شکل های هندسی

پست توسط achachi98 » چهار شنبه 13 تیر 1386, 11:28 pm

شاید شما هم جزو افرادی هستید که در دوران تحصیل درس هندسه برایتان هیچ جذابیتی نداشته و احتمالاً از شنیدن نام آن خوشتان نمی آید ولی چند لحظه این موضوع را فراموش کنید. بعد ساده ترین اشکال هندسی را به خاطر بیاورید؛مربع،مستطیل،مثلث،دایره و منحنی. سپس خیلی سریع و بدون اینکه زیاد به مغزتان فشار بیاورید شکلی را انتخاب کنید که بیشتر از همه می پشندید.در حقیقت یک تست روان شناسی پیش روی شما قرار دارد که با توجه به انتخاب تان، به سرعت نشان می دهد شما در زندگی چه جور آدمی هستید و در چه مشاغلی موفقیت تان بیشتر است!


مربع
افرادی که شکل مربع را انتخاب می کنند کسانی هستند که در یک محیط پایدار بیشترین احساس آرامش را دارند و مسیر کارهای شان کاملاً واضع است.چنین اشخاصی محافظه کارند و دوست دارند همه چیز مرتب و منظم باشد.
وظیفه شناس هستند و اگر کاری را به آنها محول کنید آن قدر روی آن وقت می گذارند تا تمام شودف حتی اگر کاری تکراری و طاقت فرسا باشد و مجبور شوند به تنهایی آن را انجام دهند.


مستطیل
اصول گرایی مشخصه ی بارز این افراد است. آنها نیز نظم و ترتیب را دوست دارند ولی آن را بیشتر از طریق سازماندهی های دقیق اجرا می کند.
این امر سبب می شود که راه های مناسبی را انتخاب و همه ی قواعد و مقررات را بررسی کنند. اگر وظیفه ای را به این اشخاص محول کنید ابتدا آن را به خوبی سازمان دهی می کنید تا اطمینان یابند که به طور اصولی اجرا خواهد شد.


مثلث
اشخاصی که شکل مثلث را انتخاب می کنند هدف گرا هستند. آنها از برنامه ریزی قبل از انجام کارها بذت می برند و به طرح موضوعات و برنامه های بزرگ و بلند مدت تمایل نشان می دهند،اما ممکن است جزئیات را فراموش کنند.
اگر کاری را بر عهده ی آناه بگذارید ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه ریزی کار را آغار می کنند.


دایره
چنین افرادی اجتماعی و خوش صحبت هستند،هیچ لحن خشنی ندارند و امور را به وسیله صحبت کردن درباره ی آنها تحت کنترل خود در می آورند. ارتباطات، اولین اولویت آنها در زندگی است.
مطمئن باشید که اگر وظیفه ای به آنها محول شود آن قدر درباره ی آن صحبت می کنند تا هماهنگی لازم ایجاد شود.


منحنی
خلاقیت در این قبیل افراد موج می زند و اغلب اوقات کارهای جدید و متفاوتی را ارئه می دهند. نظم و ترتیب برای شان کسالت آور است و اگر تکلیف را برای آنها در نظر بگیرند ایده های خوب و مشخصی را برای آنها ابداع می کنند.به طور کلی افرادی که سه شکل اول یعنی مربع،مستطیل و مثلث را انتخاب می کنند در جهت مسیر ویژه در حرکت هستند و کارها را به طور منطقی و اصولی انجام می دهند ولی ممکن است خلاقیت کمی داشته باشند.
اما گزینش دایره و منحنی نشان دهنده خلاقیت و برون گرایی است.چنین افرادی به موقعیت های جدید و سایر افراد دسترسی پیدا می کنند ولی چندان اصولگرا و قابل اعتماد نیستند.


کاربرد تست
این تست برای ارزیابی افراد نسبت به موقعیت شغلی شان کاربرد دارد یا به منظور پی بردن به این نکته که اشخاص مختلف تا چه حد می توانند با هم کار کنند.اگر شما به شدت علاقه مندید که یک کار خاص و اصولی را انجام دهید،یک فرد مربع دوست می تواند همکار خوبی برایتان باشد.هم چنین این گونه افراد برای کار در دوایر حساب رسی هم کاملاً مناسب اند.
اگر کارها نیاز به سازمان دهی گروهی داشته باشد مثلث دوستان در پیشبرد فعالیت ها موفق خواهند بود.این افراد می توانند مجری خوبی باشند چون اهداف را مشخص و اطمینان می یابند که دست یابی به آنها ممکن است.
برای هر نوع ارتباطات حضوری افرادی که دایره را انتخاب می کنند ،بهترین هستند. آنها می توانند یک کارمند خوب، مسئول پذیرش یا فردی باشند که به مشتریان خود خدمات مناسبی را ارئه می دهند.
بالاخره افرادی که شکل مورد علاقه شان منحنی است همیشه ایده های تازه دارند و به طور مثال برای کار در شرکت های تبلیغاتی مناسبند.

انتخاب:نیلوفر راستیان
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Atlantis اگر اومدی به من pm بده منتظرتمتصویر

ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي و روان پزشكي”