نجار:ساخت موشك عاشورا با برد 2هزار كيلومتر !!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

-
نمایه کاربر
پست: 73
تاریخ عضویت: شنبه 27 مرداد 1386, 6:42 pm
سپاس‌های دریافتی: 19 بار

پست توسط golden_crown » چهار شنبه 7 آذر 1386, 11:12 am

ربط موشک با عاشورا چی میتونه باشه؟ :-x

Colonel I
Colonel I
پست: 643
تاریخ عضویت: سه شنبه 19 تیر 1386, 1:08 pm
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

پست توسط Frogfoot » چهار شنبه 7 آذر 1386, 11:39 am

مانور اخير بسيج نشان داد که ما هنوز به استفاده از روشهايي عصر حجر اصرار داريم وبا توجه به سلاح کلاشينکف که دوره اين سلاح ها در ارتشهاي جهان برچيده

کی نسل کلاشینکف را برچیده؟!! چند مثال بیارید که ما هم متوجه بشیم چقدر از دنیا عقب هستیم!!
بسیج یک نیروی مردمی هست که در شرایط حساس برای کمک به نیروهای مسلح و کمک به غیرنظامیان از آن استفاده میشه. انتظار داشتید تحت نام بسیج نیروهایی با امکانات دلتافورس آمریکا را ببینید؟! یا شاید انتظار داشتید که به این افراد غیرنظامی توپ و تانک بدند؟!
همینکه این نیروهای غیرنظامی اینقدر از نظر نظامی توانمند هستند که در صورت نیاز می تونند با یک موشک زمین به هوای دوش پرتاب کار کنند، خودش خیلی ارزش داره.

در زمینه سایر ادعاهای جالبتون هم که دوستمان،torabi89, در پست قبل جوابتان را دادند.

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 324
تاریخ عضویت: دو شنبه 24 مهر 1385, 6:13 pm
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط MAX » چهار شنبه 7 آذر 1386, 5:45 pm

torabi89 نوشته شده:دوست عزيز من اون رزمايش بسيج بيشتر مضمون سياسي داشت تا نظامي و هيچ ربطي به توان نيروهاي مسلح نداشت و فقط ميخواستن نشون بدن که ما ميتونيم هر وقت بخواهيم به تعداد زياد نيرو جمع کنيم و ملت رو بسيج کنيم. :?

. :D


دوست عزیز از این که اینقدر شفاف وروشن مسائل رو تحلیل
مکنید سپاسگذارم

منظورتون از مضمون سیاسی همون تبلیغاتی است

:)

Major I
Major I
پست: 430
تاریخ عضویت: جمعه 14 اردیبهشت 1386, 10:30 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

پست توسط machkol » چهار شنبه 7 آذر 1386, 6:30 pm

datis نوشته شده:مانور اخير بسيج نشان داد که ما هنوز به استفاده از روشهايي عصر حجر اصرار داريم وبا توجه به سلاح کلاشينکف که دوره اين سلاح ها در ارتشهاي جهان برچيده شده يا حتي موشکهاي دوش ÷رتاب که بالگردهاي روز دنيا ضد آن را دارند يا همين مگس هايي که دو روز قبل به نمايش درآمد مثل يک بازي خنده دار به نظر مي رسد. يا موشک شهاب 3 که ضريب خطاي 2000متر را دارد به خاطر همين آن را خوشه اي کرديم.

بیبین دادا من یبار دیگه هم در مورد برد شهاب از منبع ویکیپدیا بهت تذکر دادم اما مث اینکه شما میای یه پستی میدی و میری به امون خدا
غیر ممکن است که در نهایت آنچیزی نشویم که مردم فکر می کنند هستیم.
ژولیوس سزار

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 324
تاریخ عضویت: دو شنبه 24 مهر 1385, 6:13 pm
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط MAX » چهار شنبه 7 آذر 1386, 7:52 pm

'عاشورا' به موشک های ایران اضافه شد

نشریه دفاعی جینز دیفنس در گزارشی به بررسی موشک جدیدی که ایران تولید کرده، پرداخته است.

به نوشته جینز دیفنس و به نقل از منابع اطلاعاتی غربی، این موشک بالستیک که عاشورا نام دارد، با سوخت جامد کار می کند و برد آن بین 2000 تا 2500 کیلومتر است.

بنا بر این گزارش ها عاشورا یک موشک بالستیک میان برد دو مرحله ای است که قطر آن 125 سانتیمتر است و ظاهری شبیه موشک شهاب 3 دارد و بنابراین می تواند از زیرساخت ها و پرتاب کننده های این موشک استفاده کند. این موشک می تواند چندین نوع کلاهک از جمله کلاهک هسته ای حمل کند.

منابع اطلاعاتی به این نشریه گفته اند تکنولوژی موشک جدید، که به نام سالگرد شهادت سومین امام شیعیان نامگذاری شده، کاملا ایرانی است.

یک منبع اطلاعاتی گفته است: "برخلاف بیشتر موشک های ایرانی که براساس طراحی های کره شمالی ساخته شده اند، موشک عاشورا هیچ شباهتی به هیچ کدام از موشک های ساخت کره شمالی ندارد. البته این موشک شباهت هایی به موشک های پاکستانی شاهین دارد، گرچه به عقیده ما هیچ گونه همکاری بین ایران و پاکستان در این زمینه وجود نداشته است."

عوزی روبین، رئیس سابق سازمان دفاع موشکی اسرائیل به نشریه جینز دیفنس گفته است: "اگر این گزارش ها دقیق باشند، این اتفاق نقطه عطف مهمی در برنامه موشکی ایران است."

به نوشته جینز دیفنس در حالی که موشک های سوخت مایع شهاب در گروه صنعتی شهید همت تولید شده بودند، موشک های عاشورا در گروه صنعتی شهید باقری طراحی و ساخته شده اند. هر دوی این شرکت ها بخشی از گروه صنعتی صنام هستند که با نام واحد 140 سازمان صنایع دفاع نیز شناخته می شود.

ایران، خواسته خود برای دستیابی به موتورهای سوخت جامد برای موشک های بالستیکش را پنهان نکرده است. چون موشک های با سوخت جامد بلافاصله پرتاب می شوند، در حالی که در مورد موشک های سوخت مایع، چندین دقیقه زمان برای آماده پرتاب شدن این موشک ها نیاز است.

جینز دیفن می نویسد در مه 2005 ایران اعلام کرد که موتور سوخت جامد برای موشک شهاب 3 را با موفقیت آزمایش کرده است. علی شمخانی، وزیر دفاع وقت ایران در آن زمان گفت: "استفاده از سوخت جامد بادوام تر است و برد موشک را افزایش می دهد. عمر موشکی که از سوخت مایع استفاده می کند کم است و زمان محدودی می توان از آن استفاده کرد. سوخت جامد عمر موشک و دقت آن را به نحو محسوسی افزایش می دهد."

بنا بر اعلام ایران، در آن زمان دو موتور موشک سوخت جامد آزمایش شدند که یکی از آنها برای شهاب 3 طراحی شده بود. ظاهرا موتور دیگر، و شاید هر دو موتور، برای موشک عاشورا طراحی شده بودند.

به گزارش جینز دیفنس ایران در سال های اخیر چندین راکت با برد طولانی و چندین موشک سوخت جامد با برد کوتاه، از جمله زلزال-2 و فاتح-110 تولید کرده است. گرچه تابحال در تولید موتور سوخت جامد برای موشک های بالستیک میان بردش موفق نبوده است.

عوزی روبین به جینز دیفنس گفته است: "سوخت جامد احتمال ردیابی شدن پرتاب کننده موشک توسط ماهواره ها و رادارهای هوایی را به شدت کاهش می دهد. این سوخت به شما اجازه می دهد که موشک را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل کنید، پنهانش کنید، و بدون نیاز به زمان زیادی برای آماده سازی آن را پرتاب کنید."

به نوشته جینز دیفنس بر اساس گزارش های اطلاعاتی، ایران در حال حاضر سه خانواده موشک بالستیک میان برد در اختیاز دارد: موشک های سوخت مایع شهاب، موشک های سوخت جامد بی ام-25 که بر اساس طراحی کره شمالی ساخته شده و برد آن بین 2500 تا 3500 کیلومتر اعلام شده است، و موشک های سوخت جامد عاشورا.

Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22538 بار
سپاس‌های دریافتی: 14740 بار

پست توسط Shahbaz » شنبه 17 آذر 1386, 9:25 am

روسیه به پرتاب موشک "عاشورا" شک دارد
این مطلب را "یوری بالویفسکی" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه طی گفتگویی با خبرنگاران درباره نتایج دیدار کاری اخیر خود به آمریکا اظهار داشت. درباره پرتاب موشک عاشورا که برد آن گویا 2 هزار کیلومتر است، "مصطفی محمد نجار" وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران روز 27 نوامبر اطلاع داده بود.

به گفته بالویفسکی، پرتاب آزمایشی این موشک آنطور که آمریکایی ها اعلام کرده اند، در حقیقت روز 20 نوامبر بوده است، اما در چارچوب دیدار وی از آمریکا در پنتاگون، وزارت خارجه و شورای امنیت ملی آمریکا به درخواست وی برای ارائه اطلاعات بیشتر در این رابطه پاسخ منفی دادند. ژنرال روس تاکید کرد که کارشناسان روسیه با دقت بسیار تمامی آنچه که مربوط به پدیدار شدن موشک "عاشورا" در ایران است را بررسی خواهند کرد. بویژه بالویفسکی خاطر نشان نمود: "من نمی توانم بگویم که چنین پرتابی صورت گرفته و این موشک حقیقتاً می تواند 2 هزار کیلومتر را بپیماید". وی افزود: "من غیر ممکن نمی دانم که در این مورد، همانطور که چندین بار نیز دیده شده بود، صحبت درباره بلف سیاسی از سوی ایران باشد". در هر صورت وی تصریح کرد که شواهد درباره ساخت موشک عاشورا را همچنان باید بررسی کرد و افزود "فکر می کنم در آینده ای نزدیک ما روشی خواهیم یافت که فرض های خود را تاکید و یا رد کنیم".

تردید این ژنرال کاملاً موجه است، اما موجه از نظر استراتژیک. مسئله در این است که تاکید بر ساخت موشک جدید از سوی تهران، بمعنای این خواهد بود که جاسوسین روسیه بد کار کرده اند و اطلاعات کسب شده توسط آنان به موضع مسکو در مباحث با واشنگتن درباره ضرورت احداث سپر ضد موشکی در اروپای شرقی ضربه زده است، چرا که طی نیم سال اخیر روسیه بر این تکیه داشت که در ایران موشک بالستیک زودتر از سال 2015 ساخته نخواهد شد.

بالویفسکی ضمن تفسیر نتیجه گیری های جدید جاسوسان آمریکایی درباره توقف اجرای برنامه هسته ای نظامی در ایران در پاییز سال 2003، یادآور شد که روسیه همیشه برخوردی محتاطانه نسبت به تاکیدات قطعی درباره انجام فعالیت های نظامی هسته ای در تهران دارد. بالویفسکی گفت: "ما از ابتدا گفته بودیم که دلیلی برای صحبت درباره فعال شدن تلاش های ایران در زمینه ساخت سلاح هسته ای نداریم".
خبرگزاری «نووستی

ارسال پست

بازگشت به “موشکهاي زمين به زمين”