داوطلبين کنکور مي توانند دوباره انتخاب رشته کنند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه 24 فروردین 1387, 11:03 pm
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

داوطلبين کنکور مي توانند دوباره انتخاب رشته کنند

پست توسط yasermym » شنبه 23 شهریور 1387, 12:28 pm

 رييس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:با مساعدت هاي وزاري علوم و بهداشت و روساي دانشگاه ها ي تهران ظرفيت جديدي در برخي دانشگاه هاي تهران ايجاد شده که همه داوطلبان مي توانند در تکميل ظرقيت اين رشته ها مجددا انتخاب رشته نمايند.  

 تصویر 

عبدالرسول پورعباس روز شنبه درجمع خبرنگاران افزود براساس اين تصميم در رشته هاي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي دردانشگاه هاي علوم پزشکي تهران،علوم پزشکي شهيد بهشتي و علوم پزشکي ايران يک ظرفيت جديد ايجاد شده است و در رشته هاي مهندسي برق، مکانيک، کامپيوتر و عمران براي دانشگاه هاي صنعتي شريف تهران، صنعتي اميرکبير،علم و صنعت و خواجه نصيرالدين طوسي يک ظرفيت جديد ايجاد شده است و در رشته حقوق نيز ايجاد ظرفيت در دانشگاه هاي تهران ، شهيد بهشتي و علامه طباطبايي به وجود آمده است.
وي ميزان ظرفيت هاي جديد ايجاد شده در اين رشته ها را حدود 10 درصد ظرفيت اعلام شده قبلي آنها خواند.
پورعباس خاطرنشان کرد:اين ظرفيت به صورت آزاد در اختيار تمامي داوطلبين مجاز به انتخاب رشته اعم از افرادي که در کنکور قبول شده اند يا نه، قرار مي گيرد.
وي تصريح کرد:اين تکميل ظرفيت به معناي تجديد نظر در نتايج آزمون نيست و يک ظرفيت مازاد محسوب مي شود.
پورعباس گفت:داوطلبيني که در کنکور امسال پذيرفته شده اند در صورت انتخاب رشته در تکميل ظرفيت و قبولي در رشته هاي جديد قبلي آنها کم لم يکن تلقي مي شود و به هيچ عنوان راه ورود به قبولي قبلي را ندارند.
اين اقدام براي اولين بار در تاريخ برگزاري کنکور صورت مي گيرد.
وي اظهار داشت: در هفته اول مهرماه تاريخ ثبت نام اعلام مي شود وتا 15 مهرماه نتيجه نهايي از سوي سازمان سنجش به دانشگاه ها ارسال مي شود تا پذيرفته شدگان بتوانند در ترم مهرماه مشغول به تحصيل شوند.
رييس سازمان سنجش با تاکيد براينکه در اين تصميم جديد، انتخاب رشته به صورت سهميه آزاد و به دور از هرگونه سهميه بندي منطقه اي،‌ بومي، غيربومي، رزمندگان و ايثارگران و ديگر سهميه ها صورت مي گيرد افزود: اين انتخاب رشته مجدد، يک مساعدت براي همه داوطلبان کنکور در سراسر کشور به شمار مي آيد.
وي، فراهم آمدن امکان انتخاب رشته مجدد را يک ظرفيت جديد براي داوطلبان نخبه و برتر شهرستاني که به خاطر عدم انتخاب درست رشته در کنکور، از ورود به دانشگاه ها ي تهران محروم شده اند توصيف کرد.
پورعباس، پيش بيني کرد شانس قبولي درتکميل ظرفيت رشته هاي کنکور امسال با داوطلبان داراي رتبه هاي کمتر از يک هزار باشد.
وي يادآور شد: در کنکور امسال ميانگين بومي گزيني در دوره هاي روزانه، 59 درصد بود که با اعمال تکميل ظرفيت و انتخاب رشته مجدد داوطلبان که به صورت آزاد صورت مي گيرد انتظار داريم تعداد قابل توجهي از داوطلبان برتر شهرستاني،‌ با انتخاب رشته مجدد،‌ وارد دانشگاه هاي تهران شوند و درصد بومي گزيني، تغييرکند و کمتر از 59 درصد قبلي شود.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “کنکور و دانشگاه”