اعطاي جايزه پسا دکتري براي اولين بار توسط بنياد ملي نخبگان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

اعطاي جايزه پسا دکتري براي اولين بار توسط بنياد ملي نخبگان

پست توسط misam5526 » دو شنبه 18 آبان 1388, 5:59 pm

اعطاي جايزه پسا دکتري براي اولين بار توسط بنياد ملي نخبگان
معاون پژوهشي و برنامه ريزي بنياد ملي نخبگان گفت: جوايز دوره هاي پسا دکتري بنياد ملي نخبگان از امسال به افرادي که داراي شرايط لازم هستند و دوره دکتري را با موفقيت سپري کرده اند ارائه مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سيد مهدي فخرايي پنجشنبه شب در سومين همايش بنياد ملي نخبگان تأکيد کرد: سال اول تأسيس بنياد ملي نخبگان و به تبع آن اولين همايش نخبگان جوان بيشتر بر شناسايي نخبگان تمرکز داشت. سال دوم و همايش دوم بيشتر بر حمايت از نخبگان تأکيد داشت و سال سوم و همايش سوم بيشتر بر دستاوردها و گسترش تجاري سازي دستاوردهاي نخبگان تأکيد دارد.

وي تأکيد کرد: براي استفاده از دستاوردهاي نخبگان لازم است زمينه تجاري سازي را براي دستاوردهاي آنها فراهم کنيم.

اختصاص اعتبار پژوهشي ويژه استادياران جوان

معاون پژوهشي و برنامه ريزي بنياد ملي نخبگان با اشاره به برخي حمايتهاي بنياد ملي نخبگان از نخبگان گفت: اعتبارات پژوهشي ويژه استادياران جوان يکي از جوايز بنياد ملي نخبگان محسوب مي شود.

وي افزود: نخبگان همچنين مي توانند براي دريافت اعتبارات پژوهشي بيش از حد استاندارد بنياد ملي نخبگان، در صورت داشتن ارزش و اعتبار بالاي علمي پروژه پژوهشي خود به معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري نيز مراجعه و از اين نهاد نيز اعتبار پژوهشي دريافت کنند.

فخرايي با اشاره به يکي ديگر از راهکارهاي حمايتي بنياد ملي نخبگان گفت: ارائه تسهيلات مسکن به نخبگان نيز يکي ديگر از راهکارهاي حمايتي بنياد ملي نخبگان است که سال گذشته به تصويب هيئت دولت رسيد.

وي راه اندازي سامانه اختراعات در بنياد ملي نخبگان را يکي از دستاوردهاي بنياد ملي نخبگان دانست و گفت: اختراعات در اين سامانه ارزيابي علمي و کارشناسي و در صورت داشتن شرايط لازم تأييد مي شوند.

نخبگان برگزيده قرآني تحت پوشش بنياد ملي نخبگان قرار مي گيرند

معاون پژوهشي و برنامه ريزي بنياد ملي نخبگان گفت: نخبگان برگزيده قرآني طي آئين نامه اي که به تازگي به تصويب رسيده است مي توانند براي اولين بار تحت پوشش بنياد ملي نخبگان قرار گيرند.

چهار هزار نخبه تحت پوشش بنياد ملي نخبگان قرار گرفته اند

وي افزود: بنياد ملي نخبگان اکنون چهار هزار نخبه را تحت پوشش خود قرار داده است که پيش بيني مي شود اين رقم در آينده به 10هزار نفر افزايش يابد.

فخرايي با اشاره به اعتبارات بنياد ملي نخبگان اظهار داشت: هم اکنون سقف اعتبارات بنياد ملي نخبگان به اشباع رسيده است و بايد براي اعتبارات بيشتر برنامه ريزي کنيم.

سومين همايش ملي نخبگان جوان طي سه روز در سالن اجلاس سران برگزار شد. در اين همايش نخبگان جوان پس از ديدار با مقام معظم رهبري با رئيس جمهوري کشورمان نيز ديدار کردند. نخبگان در ديدار با هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي نيز حضور يافتند.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]

ارسال پست

بازگشت به “کنکور و دانشگاه”