طرح یک هواپیمای بدون خلبان تجسسی که من طراحی کرده ام

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3157 بار
سپاس‌های دریافتی: 5571 بار

طرح یک هواپیمای بدون خلبان تجسسی که من طراحی کرده ام

پست توسط shafagh » پنج شنبه 25 شهریور 1389, 4:43 pm

با سلام به همه دوستان این تصویری از یک هواپیمای بدون سرنشین تجسسی است که از طراحی های من است البته دوستان مطلع هستند که طراحی اجزاء ان و شرح جزئیات در این مرحله ضرورتی ندارد چون یک چنین کاری برای یک طراح منفرد خیلی وقت می گیرد و تازه نتیجه وسودی ندارد چنانچه سوال یا نظریات یا توضیحی و یاانتقادی در مورد این مدل دارید ارسال فرمایید خوشحال می شوم

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر

Re: طرح یک هواپیمای بدون خلبان تجسسی که من طراحی کرده ام

پست توسط shafagh » پنج شنبه 25 شهریور 1389, 4:48 pm

[COLOR=#000000]فراموش کردم این نکته را درج کنم توجه فرمایید چنین سکانی که در این مدل بکار رفته است اولین بار توسط من ابداع شده و چنانچه بعد    در هواپیمایی نظیر ان حتی در خارج مشاهده شود شما شاهد باشید که طرح متعلق به من   

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 108 بار
سپاس‌های دریافتی: 197 بار

پست توسط ali2914 » پنج شنبه 25 شهریور 1389, 6:07 pm

بین طرحهایی که این مدت از شما دیدم این از همه کاربردی تر به نظر میاد. البته این مدل سکان به نظر نمیاد مزیتی داشته باشه . اما فرم بالها و محل قرار گیری موتورها جالبه و پایداری زیادی در پرواز ایجاد می کنه. به خصوص با قرار دادن موتورهای متحرک که قبل از بلند شدن با تمایل ملخهای به سمت بالا می تونه نیروی برا هم تولید کنه و طول باند را کاهش بده که برای بدون سرنشین ها چون معمولا از فضای کوتاه و ناهموار باید پرواز کنند خیلی مناسبه.

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1138 بار
سپاس‌های دریافتی: 1124 بار

پست توسط salam_2407 » پنج شنبه 25 شهریور 1389, 6:42 pm

عزیزم اینکه فقط شبیه این تو نیا نباشه اصلا مهم نیست مهم اینه که چه قدر کارایی داره
این نمونه ای که شما طراحی کردی میتونی چنتا از مزیت هاش رو بگی که طرحهایی دیگه ندارند
مخصوصا سکان

هواپیماهای تجسسی در حد امکان باید مخفی و غیر قابل کشف باشند . شما چرا از موتور توربو پراپ استفاه کردی که سرو صداش خیی بیشتز از یه موتو توربو جت معمولیه
مسئله بعدی اینه که ارسال پستهای پیاپی مجاز نیست برای اینکه مطلبی رو اضافه کنید میتونی از ویرایش استاده کنید و همچنین میتونید به جای اینکه برای پاسخ هر نفر یه پست جداگانه بزنید یه پست بزنید و جواب همه رو هم بدین
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21363 بار

پست توسط SAMAN » پنج شنبه 25 شهریور 1389, 9:59 pm

shafagh 2

دوست گرامی لطفا" تاپیک های خود را در انجمن دیگر مباحث هوانوردی ارسال بفرمایید. انجمن هواپیمای نظامی و سایر انجمن ها محل مناسبی برای تاپیک های شما نیست.

از همکاری شما متشکرم تصویر
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » جمعه 26 شهریور 1389, 1:40 am

,

نه من نگفتم این طرح از همه ی هواپیماهای تجسسی عالیتر است ولی عرض شد مدلی است که من طراحی کرده ام و مزیت خاص یکی مدل بال های ان است که در قسمت بدنه عریض است و این وضعیت به شناوری بیشتر و لاجرم تقلیل وزن ان هنگام پرواز کمک می کند از دو موتور بهره مند است که مسلما قدرت و سرعت بیشتری را داراست و در ضمن حالت تعادل بهتری داشته و لرزش های موتور به دوربین هم کمتر منتقل می شود این موتور دوبل هنگام تیک اف هم به تعادل موازی با افق بالها کمک بیشتری می کند فعلا طرز عمل سکان را هم توضیح نمی دهم تا بعد البته می توان از مدل سکان های رایج هم استفاده کرد اما بهر حال بنظرم می رسد که در این زمینه هواپیمای قابلی باشد در ضمن موتورهای ان اساسا جت نیست چون کنترل ان با توجه به نیروی بیش از حد موتور و یا سرعت بالا مشکل می شود موتورها پیستونی خورجینی هستند اما اگر کاور موتور بشکل جت دیده می شود طرح ان بدلیل جریان هوا و خنک شدن موتور است ضمن انکه خروجی اگزوز هم محسوب می شود در مورد اینکه گفته بودید تکرار پست مجاز نیست من چکار کنم یک پست عنوان موشک دارد - یک پست عنوان هواپیما - یک پست عنوان پدافند و هرکدام از این ها انجمن و عنوان خاصی دارند پس چاره چیست مثلا من نمی توانم موشک را در انجمن هواپیما مطرح کنم اگر راه حلی بخاطر شما می رسد بگویید با تشکر

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » جمعه 26 شهریور 1389, 1:58 am

,

ضمن تشکر صمیمانه از شما نکاتی را که در مورد این مدل گفتید و در اصل مورد تایید شما می باشد مرا خوشحال کرد البته نه به دلیل تعریف از طرح بلکه از اینکه دیدم مورد رضایت شما واقع شده اما باید بگویم شما هم در پاسختان یک طراحی داشتید و ان هم متحرک کردن موتورها برای پرواز نیمه عمودی که حقیقتا به فکر من نرسیده بود چون من موتورها را ثابت فرض کرده بودم اما اگر بخواهیم بنا را بر عمود پرواز بودن ان بگذاریم یعنی هواپیما هنگام تیک اف بطور کاملا عمود از زمین برخیزد و سپس با تغییر وضعیت موتورها کم کم در هواشتاب بگیرد کار مشکل تر از این مدلی است که بطور معمولی تیک اف دارد و در ان صورت برای وضعیت تعادل هواپیما باید زیادتر کار شود ولی متوجه شدم که منظور شما
گردش کم موتور فقط برای کمک به برخاستن هواپیما انهم در باند های کوتاه می باشد
:razz:

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles » جمعه 26 شهریور 1389, 4:14 am

موتورها پیستونی خورجینی هستند

دوست من استفاده از موتورهای پیستونی در هواپیما بدلیل وزن زیاد و راندمان کمی که دارند سالهاست که منسوخ شده، خوشحال میشوم دلیل استفاده از این نوع موتور را در طرح یک هواپیمای بدون خلبان تجسسی که شما! طراحی کرده اید را باطلاع خوانندگان برسانید.

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » جمعه 26 شهریور 1389, 3:28 pm

Achilles,

هدف من از انتخاب موتور پیستونی در اصل ساده کردن کار ساخت چنین هواپیمایی بود می دانید که علیرغم حاکمیت موتورهای جت در انواع مختلف موتورهایی هستند که از نظر ساخت و تکنولوژِی مشکلتر بوده و تهیه ان ها هزینه زیادی دارد بنا بر تجربیات چند ساله ام متوجه شده ام که معمولا ادارات و سازمان های مربوطه در مورد موافقت اصولی با ساخت بعض دستگاه های پر هزینه احتیاط بیشتری می کنند و این نکته سبب شده تا وقتی می خواهم طرحی را روی کاغذ بیاورم این مسئله را در نظر بگیرم و در صورتی بذل بودجه را برای پیشبرد طرح ها را میسر می دیدم مسلما از موتورجت در طرح استفاده می کردم در ضمن اگر این طرح را به اسم هواپیمایی با موتور پیستونی مطرح کنم از من بیشتر پذیرفته می شود تا بگویم یک هواپیمای خودکار جت مسلما شاید بعض دوستان فکر کنند غلو است حالا اگر اسم این کار شکسته نفسی است شاید باشد واگر میخواستم موتور جت برای ان در نظر بگیرم شکل بال ها و سکان راهم با ان متناسب کرده و در ضمن باز هم برای حذف هزینه طرح فقط از یک موتور انهم همسنگ با وزن و جثه هواپیما استفاده می کردم در ضمن گفتم که همین الان توقع نداشته باشید مشخصات کامل و دقیق هواپیما مثل ابعاد و اندازه های و وزن ان و موتورش را اعلام کنم اولا که طرح تا اینجا در حد ارائه یک مدل مورد بحث است و دوما اینطور نیست که من الان هواپیما را بصورت کامل و فنی طرح کنم و بعد بگویم خوب حالا این هواپیما احتیاج به موتوری با چنین وضع و مشخصاتی دارد و انوقت بروند ان را از بازار تهیه کرده و یا کارخانه بلافاصله تولید کند من این محدودیت ها را درنظر دارم و دلیل انتخاب موتور پیستونی را هم گفتم اگرچه موافق با استاندارهای امروز ساخت هواپیما نباشد

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » شنبه 27 شهریور 1389, 10:51 pm

در طرح قبلی سکان ناشناخته بود و همچنین بالها را تخت در نظر گرفته بودم لذا مدل را به این شکل تغییر دادم

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 55 بار

پست توسط parham1345 » یک شنبه 28 شهریور 1389, 2:21 pm

حرف نداره فقط بهتر هست این طراحی ها تا رسما به ثبت نرسیده جایی درز پیدا نکنه حتی اینجا . ضمنا دم عقب منحی ایده بسیار جالبی هست اگه بتونی دم کاملا گرد طراحی کنی کمک موثری در کاهش بازتاب راداری هواپیما بوجود می آید

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”