وحشت ضد انقلاب فراري از جنگ خود ساخته

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک شنبه 5 آذر 1385, 12:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

وحشت ضد انقلاب فراري از جنگ خود ساخته

پست توسط HASAN BARATY » یک شنبه 2 آبان 1389, 5:27 pm

  
[URL=<A]در فضاي مجازي به چاهي افتاديم كه براي جمهوري اسلامي كنده بوديم (خبر ويژه)
[/URL]
  
شبكه هاي اينترنتي اجتماعي نظير فيس بوك به معدن طلاي اطلاعاتي جمهوري اسلامي تبديل شده اند.
سايت گويانيوز وابسته به سازمان جاسوسي سيا در هشداري جدي نسبت به ناامني شبكه هاي اينترنتي نوشت: اگر در گذشته، شبكه هاي اطلاعاتي جمهوري اسلامي بايد با هزار راه به گروههاي مخالف در خارج كشور نفوذ مي كرد تا اطلاعاتي ريز و درشت از وابستگان به گروههاي سياسي بدست آورد، امروز وجود شبكه هاي اينترنتي حكم يك معدن طلاي اطلاعاتي را دارد. رژيم براحتي مي تواند يك تصوير از وضعيت گروههاي سياسي، سمپاتها و هواداران يك سازمان به دست آورد مثلا در فيس بوك، هر كس مقداري كم و بيش از خود اطلاعاتي بيرون ميدهد؛ خطوط سياسي كه دنبال ميكند، نام و نام خانوادگي. و اگر طرف بسيار باز عمل كند باز هم اطلاعات بيشتري به اينكه كجا زندگي مي كند و به چه مسائلي علاقه دارد و بعد هم هر دوستي، دوستي را دنبال ميكند كه خود حاوي اطلاعاتي نادر براي رژيم است. امروز رژيم علاوه بر نعمت تكنولوژي كنترل زيمنس-نوكيا كه براي كنترل ارتباطات در داخل بكار ميگيرد، عملاً با وجود شبكه هاي اجتماعي مانند فيس بوك دست يابي به اطلاعات وسيعي را دارد.
گويانيوز مي نويسد: اگر جمهوري اسلامي مثلاً تا ديروز خبري از م.س يك فعال سياسي براي مثال نداشت، امروز از او خبر دارد كه مثلا هنوز نسبت به فلان سازمان سياسي سمپاتي دارد و م.س خود داراي دوستاني است و اين دوستان باز دوستاني دارند كه يا بصورت گروهي و يا بصورت فردي به يكديگر متصل هستند و بدين شكل حداقل وضعيت سياسي افرادي كه تا ديروز براي رژيم به عنوان هوادار ساده، نزديك و دور مشخص نبود امروز براي رژيم مشخص مي شود. از نظر تكنيكي رژيم براحتي مي تواند با گرفتن نام و نام خانوادگي افراد در كشورهاي مختلف اروپايي از طريق دستگاه اطلاعاتي كه در هر سفارتخانه دارد، در سيستم تلفني هر كشور اطلاعات محل زندگي افراد را بدست آورد و اگر هم برايش حساس باشد با تلاش بيشتري در محل اطلاعات نسبت به افراد بدست آورد. مي تواند با داشتن ايميل برنامه هاي مختلف را با اسب تروا ارسال كند كه با يك نوشته مخالف رژيم براي مثال در برنامه ورد، و يا پي دي اف و يا حتي تصوير و يا يك بازي و يك برنامه جالب و... اطلاعات كامپيوتري افراد را خالي نمايد. و مي تواند با گوگل اطلاعات بيشتري از فرد بدست آورد. حال حساب كنيد كه اگر تمامي اين تلاشهاي ساده را رژيم به هم گره بزند، چه اطلاعاتي را مي تواند بدست آورد. مي داند كه يك نفر اكنون در چه وضعيت سياسي است و تا چه حد فعال ميباشد. در كجا و در چه كشوري و در چه شهري زندگي ميكند و حتي شكل و قيافه امروزيش چه شكلي است و...
اين سايت ضد انقلابي كه خود منبع بسياري از اطلاعات مورد بحث است، پرسيده است: دستگاه اطلاعاتي جمهوري اسلامي كي مي توانست به راحتي اين گونه اطلاعات مجاني نسبت به تعداد زيادي از افراد اپوزيسيون به دست آورد؟ و از حال فرد فرد آنها باخبر باشد. با اين حساب آيا جمهوري اسلامي از فضاي مجازي ضرر كرده يا نفع برده است؟ اين يك چاقوي دو سره است كه علي رغم زخم هاي سطحي كه مي تواند براي رژيم دربر داشته باشد، مي تواند زخم هاي عميقي بر تن اپوزيسيون و مخالفان بگذارد. البته امكانات سازماندهي رژيم در فضاي مجازي بسيار گسترده تر از مثال هاي ساده اي است كه ما ذكر كرديم اما همين مثال ساده مي تواند هشداري براي مخالفان رژيم باشد كه دچار ساده انديشي نشوند.
اين رويكرد ماليخوليايي و رعب آلود به فضاي مجازي در حالي است كه وزارت خارجه آمريكا سال گذشته ضمن هياهوي تبليغاتي مدعي شده بود با استفاده از فضاي اينترنت و بسيج برخي شبكه ها مي تواند كار براندازي در جمهوري اسلامي را پيش ببرد.
 
 
  [TD] [/TD]    

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
     
[URL=http://www.kayhannews.ir/890802/3.HTM]
صفحه (
3
)
[/URL]
     

صفحه (2)
           

ارسال پست

بازگشت به “ادوات زميني”