عکس: رانندگی در ایران و خارج از ایران (مقایسه سطح استرس)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت و روان به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2354 بار

عکس: رانندگی در ایران و خارج از ایران (مقایسه سطح استرس)

پست توسط samsun » دو شنبه 8 آذر 1389, 7:30 pm

توی یکی از سایتها این دو تا عکس رو دیدم. یاد مطلب یکی از اساتید دانشگاهم افتادم (من لیسانس روانشناسی دارم) . اون می گفت: سطح اضطراب و استرس مردم هر جامعه در رانندگیشون پیداست. آدمهایی که استرس دارند هنگامی که پشت چراغ قرمز می ایستند خودروشون رو هر چه بیشتر به ماشین جلویی نزدیک می کنن. چون می خوان از اون موقعیتی که توش قرار دارن زودتر فرار کنند.
این دو عکس به نوعی نشان دهنده اختلاف سطح اضطراب و استرس مردم ایران و کشورهای پیشرفته رو نشون میده. جالبه نه؟

تصویر
تصویر

حضرت علی (علیه السلام):

مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14096 بار
تماس:

Re: عکس: رانندگی در ایران و خارج از ایران (مقایسه سطح استرس)

پست توسط RAHVAR » دو شنبه 8 آذر 1389, 11:37 pm

دوستان اشتباه نکنید این عکس دومی رو با فتوشاپ درست کردن اگه به ماشین ها دقت بیشتری بکنید میبینید که ماشین ها کپی شدن

شکی و حرفی در قضیه نظم و ... نیست ! اما اون تصویر ساختگی هست ! تصاویر تکراری ماشینها کاملا با نظم و تغییر کم زاویه و پرسپکتیو مشهوده

تصویر
   تصویر     

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3021 بار
سپاس‌های دریافتی: 4752 بار

پست توسط Mahdi Mahdavi » سه شنبه 9 آذر 1389, 12:25 am

البته جدای از این حرف ها من خودم که مثلا دارم توی شهر رانندگی میکنم در 80 درصد خیابان ها هر چی دنبال خط میگردم چیزی پیدا نمیکنم که بینش حرکت کنم."ساکن اصفهان هستم"
اگر یه کم به وضع خط کشی معابر توجه بیشتری بشه مردم هم بیشتر رعایت میکنن.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6674 بار
سپاس‌های دریافتی: 12026 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 9 آذر 1389, 1:39 am

بازم به جز اون مورد فتوشاپی به هیچ وجه رانندگی ما اونا قابل مقایسه نیست ! یه بارم تلوزیون خدمون ژاپن رو نشون داد تعطیلات بود ترافیک بسیار سنگینی توی بزرگ راه بیرون شهر بود ولی همه پشت هم توی لاینها بودن ادم لذت میبرد ! همون عکس بالایی هم بقیه قسمتها رو نگاه کنید ایرانی رو که اصلا نمیشه نگاه کرد !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 157 بار
سپاس‌های دریافتی: 904 بار

پست توسط Top Speed » سه شنبه 9 آذر 1389, 2:19 am

امان از ماشین های دنده ای . کافیه یه آدم بی تجربه توی اتوبان بیفته . یه بار کلاچ رو تند ول میکنه و خاموش میکنه. از اونور یکی یه چیزی میگه و دعوا شروع میشه و همین برای یه ترافیک حسابی کافیه.
همش از فرهنگ ماست. همه عشق رانندگی و همه بی تجربه. خوب معلومه چی میشه.
تصویر
تصویر
تصویر
[FONT=Comic Sans MS]>>>>>::::::::::::::::::::Top Speed::::::::::::::::::::<<<<< 
[FONT=Comic Sans MS].................................................................. 
معرفی اتومبیل های سوپر اسپرت همراه با عکس اینجا...

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2354 بار

پست توسط samsun » سه شنبه 9 آذر 1389, 11:13 am

یه خبری تو اخبار در مورد ترافیک 24 کیلومتری تو ایتالیا نشون داد که با اینکه 3 لاین ماشینها توی اتوبان پشت سر هم به صورت منظم تقریبا وایستاده بودند لاین اضطراری که مخصوص آمبولانس و پلیس بود حتی یک ماشین به غیر از آمبولانسی که با سرعت در حال حرکت بود دیده نمی شد. تازه ایتالیایی ها به بی نظم ترین مردم در اروپا از نظر رانندگی معروفند. ولی واقعاً از مردمی که اضطراب و استرسشون بالاست هم نباید زیاد توقع (تحمل) فرهنگ بالای رانندگی داشت. توی همین دبی که ما اینقدر بدشون رو می گیم. خودم شاهد بودم که یه مورد وقتی چراغ قرمز خراب شده بود و رانندگان سردرگم بودند یه اروپایی از ماشینش اومد پایین به جای پلیس مردم را هدایت کرد و بعد خودش سوار ماشینش شد و رفت. جالب بود که مردم هم به حرفش گوش کردند. البته عکسش رو هم تو مشهد دیدم که چراغ خراب شد و 45 دقیه تو ترافیک تو 10 متری چهارراه علاف شدم.

از دقت RAHVAR عزیز هم ممنون !! :) :smile:

حضرت علی (علیه السلام):

مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي و روان پزشكي”