شکار تانک ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با حماسه و حماسه آفرينان هوانيروز ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8400 بار

شکار تانک ها

پست توسط javadfakoori » یک شنبه 3 بهمن 1389, 9:38 pm

در عملیات فتح المبین هوانیروزی‌ها آنقدر گل کاشتند که در همه یکان ها صحبت از زدن تانک‌های عراقی توسط هوانیروز بود. من در روزهای اول عملیات در موقع بازگشت از قرارگاه – از راه زمینی – دچار سانحه شده بودم و به علت چپ شدن جیپ حامل ما، مقداری آسیب دیدگی داشتم. هر روز از خدا می خواستم زودتر خوب شوم تا بتوانم نقش مؤثری در عملیات داشته باشم و از قافله عقب نمانم. یک بار فرمانده لشکر 77 و سرهنگ کاشفی به قرارگاه ما آمدند و ضمن تقدیر و تشکر از عملیات هوانیروز از ما خواستند که در یک پرواز آنها را با خود ببریم. با آن‌که حالم خیلی خوب نشده بود اعلام کردم که در این پرواز آنها را همراهی خواهم کرد. بلافاصله دو فروند کبرا و یک فروند 214 آماده شد و مهمانان سوار هلی‌کوپتر 214 شدند و ما هم سوار هلی‌کوپتر کبرا به قلب دشمن تاختیم.
موشک هلی‌کوپتر ما از نوع " تاو " و کمک من نیز محمد محسنی بود .پس از دقایقی پرواز، به روی نیروهای دشمن رسیدیم.

تصویر
بل 214

دشمن با تلاش زیادی خواست از ورود ما به منطقه جلوگیری نماید لذا مرتب پدافندش کار می کرد، ما با رعایت اصول ایمنی به هدف نزدیک شدیم و در عرض چند دقیقه با 8 فروند موشک تاو هشت دستگاه تانک را هدف قرار دادیم و آنها را به آتش کشیدیم. مهمانان ما از نحوه کار هلی‌کوپتر تعجب می‌کردند و با هر موشکی که رها می کردیم صدای تحسین آنها را از رادیو می شنیدیم. هلی‌کوپتر بعدی هم تعدادی از ادوات دشمن را نابود کرد و منطقه را تلی از آتش فرا گرفت.
بعد از پایان آن عملیات وقتی از هلی‌کوپترپیاده شدیم فرمانده لشکر ما را بغل کرد و گفت:" تا وقتی هوانیروز هست دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند." و من در حالی که او را می بوسیدم، گفتم: ما همه وسیله ایم و هدایت کننده اصلی خداست.

تانک شکار شده توسط موشک تاو(سرهنگ خلبان صحتی)

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

"سرهنگ خلبان ناصر نژاد تقی "
(جناب نژاد تقی از دوستان نزدیک پدر من هستند و بدن ایشون پر از ترکش های به جا مانده از سالهای جنگه و افتخار جانبازی هم دارند و اگه شد در آینده ای نزدیک خاطرات خود سرهنگ و عکس هاشون رو در سایت قرار میدم)
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

آسمان اصفهان

New Member
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

Re: شکار تانک ها

پست توسط کرمانشاهی » سه شنبه 12 بهمن 1389, 2:31 pm

تا کی باید از فن اوری روز عقب بمانیم
چند سال پیش بحث خریدmil28را بعضی از رسانه ها هم داخلی و هم خارجی اعلام کردند ولی عاقبت مثل خرید su27هایی که همه عاشقان
ایران منتظر خریدشان بودنداتفاقی نیفتاد وتعدادی mil8 وmil25به ناوگان بالگردی انهم سپاه اضافه شدوتعدادی هم mil8مدرنیزه شده دریاپایه
برای نیروی دریایی چرا مسئولان امر دراین زمینه کمی دلسوزانه تر عمل نمی کنند اگر بگیم همت ندارند بی انصافی کردیم و توان وتصمیم قاطع مسئولان رادر زمینه موشکی وفن اوری هسته ای دیدیم انهم با این همه جرجر صهیونیسم جهانی ولی بدست اوردیم
چرا در این زمینه تلاش کمتری میشود

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

پست توسط interceptor » سه شنبه 19 بهمن 1389, 7:18 am

دوست عزیز سلام

اگه این سوال رو از یه فرمانده نظامی بپرسی خواهد گفت با نیروی ایمان!! می جنگیم !!!!
آخه خدا دیگه چقدر به ما کمک کنه؟ این همه تو جنگ به ما امداد غیبی رسوند .
تو این کشور که پاک کردن صورت مسئله و سرخود و مردم رو کلاه گذاشتن که خیلی جا افتاده و فقط آسمون به ریسمون می بافند حق اعتراضی نیست.
باید سوخت و ساخت.
چند وقت پیش تو یه تاپیک که تمرینات سنگین نیروی دریایی تایوان رو بررسی کرده بود چند نفر از کاربران گفتن نیازی به تمرین سخت نیست
نیروی ایمان کار خودش رو میکنه!
حیف تفکرات بعضی ها که تنبلی رو رواج داده و ایران رو از خیلی کشورها عقب انداخته قصد تغییر نداره.
من هم توصیم به شما اینه خیلی خودت رو برای این کشور ناراحت نکن.
وقتی تو جنگ خدای نکرده شکست خوردیم و کلی از مردممون مردن و کشورمون اشغال یه کشور تازه به دوران رسیده بی تاریخ شد اونوقت حساب کار دستشون میاد
ولی مردم عادی باید بهای نادانی و بی کفایتی برخی ها رو بدن و چه بهای سنگینی خواهد بود.

تصویرتصویر

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 236 بار
سپاس‌های دریافتی: 301 بار

پست توسط MAHDI 42 » دو شنبه 14 شهریور 1390, 7:39 pm

انشالله که خبر های خرید کاموف50 صحیح باشه.البته ما طبق گفته مسئولین در حال تولید کبری هستیم ولی این کبری ها چقدر میتونن در مقابل ابرامز و....مقاومت کنن الله اعلم :ch:
غصه ی دیروز را نخور ،   را غنیمت بشمار ، نگران فردا نباش. 

پیامبر اکرم (ص)

ارسال پست

بازگشت به “حماسه و حماسه آفرينان هوانيروز”