راه‌اندازي "دانشگاه دخترانه" در هر استان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

راه‌اندازي "دانشگاه دخترانه" در هر استان

پست توسط FARSHAD.ADL » جمعه 18 شهریور 1390, 3:33 pm

  علوم از راه اندازي پرديس‌هاي دختران و دانشگاه‌هاي دخترانه در هر استان خبر داد.
   دانشجو وزير علوم، تحقيقات و فناوري درگفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، با اشاره به اينكه واژه تفكيك جنسيتي را هيچ‌گاه به كار نبرده‌ام و آن چيزي كه اعلام كردم، اجراي مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي است، گفت: اين مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي مربوط به جلسات 114، 116، 117 و 121 است كه 14 بند دارد و در سال 66 به تصويب رسيده و 24 سال اجراي آن روي زمين مانده است.    خاطرنشان كرد: اين مصوبه درباره اسلامي شدن دانشگاه‌ها نيست بلكه در مورد حفظ حدود و آداب اسلامي در دانشگاه‌هاست واسلامي شدن دانشگاه‌ها خيلي فراتر از اين موضوع است.  
  علوم با اشاره به اينكه بحث اساسي در دانشگاه‌ها،پرداختن به محتواست، تصريح كرد: اگر به محتوا در دانشگاه‌ها نپردازيم،نمي‌توانيم اعلام كنيم كه دانشگاه اسلامي داريم. حتماً بايد در دانشگاه‌ها به محتوا پرداخته شود اما چون قائل به اين هستيم كه بين ظاهر و باطن ومحتوا و مناسبات درون دانشگاهي تناسبي برقرار است بايد به اين مهم پرداخته شود.  
  در ادامه گفت: يكي از راه‌كارهاي اسلامي شدن دانشگاه‌ها، پرداختن به اين موضوع است كه استان‌هايي كه قابليت دارند بتوانند دانشگاه‌هاي دخترانه داشته باشند.  
  اظهار داشت: پيش از انقلاب يك دانشگاه دخترانه به نام مدرسه عالي دختران فعاليت داشت كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي تغيير نام داد و اكنون با عنوان دانشگاه الزهرا فعاليت مي‌كند. 32 سال از پيروزي انقلاب اسلامي گذشته است و ما به غير از اين دانشگاه، دانشگاه دخترانه ديگري نداريم.  
  علوم تأكيد كرد: فكر مي‌كنم حق مردم ماست كه اگرمي‌خواهند در دانشگاهي تحصيل كنند كه تك جنيستي و دخترانه باشد از اين حق خود استفاده كنند و اگر هم نمي‌خواهند در دانشگاه‌هاي تك جنيستي تحصيل كنند مي‌توانند در دانشگاه‌هاي موجود كه مختلط است حضور داشته باشند.  
  در ادامه تصريح كرد: بايد به اين سمت حركت كنيم كه حق مردم و دانشجويان را در نظر داشته باشيم كه دانشگاه‌ محل تحصيل خود را بتوانند انتخاب كنند. اگر دانشجويي بخواهد دانشگاه تك جنيستي و دخترانه انتخاب كند اكنون فقط دانشگاه الزهرا را داريم. چرا در طول 30 سال گذشته به عنوان مثال 10 دانشگاه دخترانه در 10 استان كشور تأسيس نشده است كه اگردانشجويي خواست انتخاب داشته باشد بتواند از اين حق استفاده كند؟  
  در پايان خاطرنشان كرد: وزارت علوم درباره دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي اين موضوع را اعمال كرده است و اكنون اولويت را بهد انشگاه‌هاي تك جنيستي دخترانه و پسرانه داديم. اما در ارتباط بادانشگاه‌هاي دولتي هم به دنبال اين هستيم كه بتوانيم پرديس‌هاي دختران ودانشگاه دختران را كه از نظر بار اعتباري امكاناتش موجود است، تأسيس كنيم. 
   

Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهار شنبه 3 تیر 1388, 2:26 am
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: راه‌اندازي "دانشگاه دخترانه" در هر استان

پست توسط HITMAN_KU » جمعه 18 شهریور 1390, 8:01 pm

متاسفم

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 74
تاریخ عضویت: پنج شنبه 19 اسفند 1389, 12:15 pm
محل اقامت: فکه
سپاس‌های ارسالی: 384 بار
سپاس‌های دریافتی: 160 بار
تماس:

Re: راه‌اندازي "دانشگاه دخترانه" در هر استان

پست توسط W W 3 » جمعه 18 شهریور 1390, 10:53 pm

HITMAN_KU نوشته شده:متاسفمبا سلام .متاسف برا چی ؟ اجباری که نیست هر که دوست داشته باشه میتونه بره دانشگاه تک جنسیتی.تصویرتصویر
روز فکر من این است و همه شب سخنم که چرا غافل از احوال دل خویستنم

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 39
تاریخ عضویت: دو شنبه 3 مرداد 1390, 4:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 785 بار
سپاس‌های دریافتی: 91 بار

Re: راه‌اندازي "دانشگاه دخترانه" در هر استان

پست توسط noktehdaan » شنبه 19 شهریور 1390, 12:00 am

W W 3 نوشته شده:
HITMAN_KU نوشته شده:متاسفمبا سلام .متاسف برا چی ؟ اجباری که نیست هر که دوست داشته باشه میتونه بره دانشگاه تک جنسیتی.تصویرتصویر


شما فکر می کنید همینجوری اختیاری خواهد ماند؟!امیدوارم که اینطور باشه!!!

ارسال پست

بازگشت به “کنکور و دانشگاه”