اخبار، تحیل و سیگنال خرید " واتی "

تحلیل و بررسی نمادهای حاضر در بورس و فرابورس تهران، ارائه سیگنال خرید

مدیران انجمن: Solver, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

اخبار، تحیل و سیگنال خرید " واتی "

پست توسط Solver » سه شنبه 12 آذر 1392, 2:35 pm

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سرمايه‌ گذاري‌ آتيه‌ دماوند (واتي) - بازار دوم بورس

اطلاعات آنلاین نماد: [ [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] - [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] - [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][COLOR=#FFFFFF] سیگنال خرید     12 آذر 1392

قیمت دیروز 5,595 بوده است. این تحلیل را دیشب زدم که متاسفانه فرصت نشر در سنترال نداشتم و امروز منتشرش میکنم.

در صورت رصد بازار امکان خرید روی محدوده 5600 وجود داشت امروز.

هدف پیش بینی شده کوتاه مدت 6600 می باشد (17% سود) می باشد در صورت شکست مقاومت مذکور میتوان هدف میان مدت 7000 (25% سود) و در صورت شکست این مقاومت در بلند مدت میتواند تا 7800 (40%) صعود کند.

این سهم جدا از الگو پرچم منفی که کامل کرده است دقیقا با کف ترند بروخورد داشته است و امروز بهترین فرصت خرید اون است یا بهتره گفت بوده است. (منهای نوسان های مقطعی روزانه).

البته خرید امروز این سهم همراه با ریسک بالایی بود چرا که ممکن بود کلا از ترند خارج بشد، بنابراین فردا برای آنها که کم ریسک تر هستند هم فرصت خوبی برای خرید است. محدود خرید 5700 هست. احتمالا فردا شاهد حجم بالای معاملات روی این سهم و به عبارتی جذب اینرسی لازم برای حرکت به سمت بالا خواهیم بود.

طبق نمودار RSI سهم تشکیل صف خرید روی محدوده قیمت 5700 - 5800 برای این سهم چندان دور از انتظار نیست. اما با توجه به برخی الگوهای سابق این سهم، ممکن است شاهد تشکیل صف هم نباشیم اما این موضوع در روند سهم اثری ندارد.

حد ضرر برای این سهم را میتوانید روی 5580 قرار بدهید.

ضریب ریسک: 1:5 (ریسک بسیار پایین) تصویر 20% ریسک استخراج شده از فرمول های کاملا شخصی من از نمودار سهم.

[HR]
  تحلیل های مختلف پیرامون این سهم هست، خصوصا با توجه به نزدیک شدن به پایان سال مالی (30 آذر ماه) و تعدیل EPS در آخرین گزارش ارسالی موجود در کدال. به هر حال پر واضح است از نگاه گروهی، بانکی ها، بیمه ها و خصوصا سرمایه گذاری ها در دولت جدید از اقبال خوبی برخورد بوده اند و بی تردید با تحولات اخیر و اخبار منتشره پیرامون لغو تحریم ها این سهم بی تردید از ظرفیت رشد بالایی برخوردار است.

دوستان نظرات و تحلیل های خودشان از سهم را منتشر بفرمایند.

من امروز روی قیمت 5730 وارد این سهم شدم. البته علت تاخیر من در ورود به این سهم انتظارم برای فروش وانصارح بود که فرصت خرید سهم روی قیمت مناسب را از من گرفت.

پیش بینی روزانه هم برای این سهم میتواند جالب باشد. 
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

New Member
محل اقامت: مرودشت
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار
تماس:

Re: اخبار، تحیل و سیگنال خرید " واتی "

پست توسط mojtaba728 » سه شنبه 12 آذر 1392, 10:08 pm

با تشکر از M.Abooali بابت تحلیلشون
من این سهام رو در تاریخ 8 مهر به قیمت 6400 به امید اینکه صعود خودش رو شروع کنه خریداری کرده بودم که خوشبختانه تا قیمت 7384 هم پیش رفت.این سهام رو موقع خرید در بازه 2 ماهه پیش بینی کرده بودم.تا اینکه حدود دوهفته پیش با قیمت حدود 6572 بسته شد و در شنبه همین هفته 9 آذر با قیمت حدود 6084 باز شد.همون روزی که باز شد حدود 9 درصد منفی خورد.روز بعدش هم که یکشنبه همین هفته بازم 4 درصد منفی خورد.من با قیمت5603 از این سهام با ضرر حدود 12.5 درصد خارج شدم.نمیدونم کار درستی کردم یا نه.الان یه سوال دارم:دلیل اینکه این سهام با قیمت حدود 549 کمتر از قبل باز شد رو نمیدونم.میشه توضیح بدید؟
من با تحلیل شما موافقم.این سهام برای ورود در این زمان خیلی خوبه چون این سهم به خوبی اصلاح خودشو کرده.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » پنج شنبه 14 آذر 1392, 12:29 am

واتی امروز کم مصرف بود. هر چند ساعات نخست بازار نوید +4 را میداد اما با خروج 6 حقوقی و در مقابل تنها ورود 2 حقوقی به این سهم میشود گفت حقوقی پشتش را خالی کردند اما حقیقی ها شدیدا ازش حمایت کردند.

نتیجه کار شد 5,875 155 (2.71%)

این به نظر گام نخست حرکت واتی باشد. هر چند برای روز بعد بازار هم ممکن است حقوقی ها موجب گرفتن سرعت رشد یا حتی بردن سهم به منفی شوند. که اگر این اتفاق افتاد فرصت خوبی برای خرید سهم هستش.

در مورد بسته شدن نماد مطمئن هستید؟ چون من بررسی کردم در سوابق سهم چیزی نیافتم، شایدم از چشمم دور مانده
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » یک شنبه 17 آذر 1392, 10:57 am

واتی 9 آذر = 6012 | % 8.52 -

واتی 10 آذر = 5806 | % 3.43 -

واتی 11 آذر = 5595 | % 3.63 -

واتی 12 آذر سیگنال خرید در محدوده 5600 .

واتی 12 آذر = 5720 | % 2.23 +

واتی 13 آذر = 5875 | % 2.71 +

14 و 15 (تعطیلات آخر هفته)

واتی 16 آذر = 6063 | % 3.20 +

دیروز 16 آذر 1392 آخرین معامله دقیقا روی +4 انجام شد. امروز ساعت 10:30 دقیقه:

واتی 17 آذر = 6268 | % 3.38 +

قیمت آخرین معامله امروز هم 6305 (بالاترین قیمت مجاز امروز نماد) و % 3.99 + بیشتر از دیروز است. این مسئله نوید صف خرید در پایان امروز را برای این سهم میدهد.

که البته اکنون 124 نفر در بالاترین قیمت مجاز امروز متقاضی سهم هستند در مقابل عرضه تقریبا 0 و منتظر تشکیل صف و عرضه در قیمت فردا هستند.

با این تفاسیر،
میزان تحقق هدف تا امروز با کسر کارمزد خرید و فروش (سود خالص حاصل از فروش سهم در قیمت حاضر): % 11 + (هدف اول 17%)

که این سود حاصل تنها 5 روز (حتی با وجود 2 روز تعطیلات) است و متوسط % 2.20 + سود روزانه بود است.

» تفاوت بورس با بانک 

بانک ها یا موسسات مالی و اعتباری به شرط سپرده یک ساله در بهترین حالت در ماه 2 % سود میدهد.

بنابراین عملکرد ما در بازه زمانی طی شده بیش از 30 برابر بهترین حالت سپرده گذاری در بانک و موسسات مالی و اعتباری بوده است.

» قیاس با شاخص  

در تاریخ 12 آذر شاخص کل 83,775.60 بوده و امروز تا این لحظه 85,236.20 هستش. بنابراین طی این مدت شاخص حدود % 0.017 + بوده است.

بنابراین عملکرد ما در بازه زمانی طی شده بیش از 90 برابر متوسط شاخص بورس بوده است.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » یک شنبه 17 آذر 1392, 12:58 pm

واتی 17 آذر = 6291 | % 3.76 +

قیمت آخرین معامله که به نسبت ساعت 10:30 تغییر نداشت و در سقف بازه مجاز روز بود.

صف خرید یک بار جمع شد، اما دوباره تشکیل شده با 50 نفر و حجم هم که با توجه به نمایش بودن قابل کشف نیست.

برای فردای سهم پیش بینی % 3 + دور از دسترس نیست با این روند.

خصوصا که صف خرید الان با هدف 7000 هست که تشکیل شده است (هدف دوم ما در صورت عدم خروج از سهم در هدف 6600)

بازه مجاز سهم فردا تا 6542 میباشد. که انتظار ما محدود 6500 هست برای قیمت پایانی سهم.

به این ترتیب در روز بعد (19 آذر) بازه مجاز سهم هدف اول ما را (6600) پوشش خواهد داد.

اونجا شاهد یک مقاومت و طبیعتا خروج برخ سهامداران خواهیم بود که در صورت تبدیل مقاومت به حمایت در این قیمت، پس از آن سهم به سمت هدف دوم (7000) خواهد رفت.

بنابراین فردا (ریسک بالا) و پس فردا (ریسک کمتر) فرصت ورود به این سهم برای هدف دوم است.

حالا یا حفظ سهام، یا افزایش سهام. یا اصلا ورود به سهم برای کسانی که هدف اول با ما نبوده اند.

[HR]
برخی هدف اول را 6800 گذاشتند، چرا من هدف را 6600 قرار دادم بر خلاف اونها ؟

من با ریسک پایین وارد و خارج شدن از سهم 17% سود را هدف گذاری کردم.

دوستانی که 6800 هدف گذاشتند اکثرا با قیمت 5800 وارد سهم شده اند (به علت نوع تحلیل) و تازه با ریسک بالاتر هدف را روی 6800 گذاشتند که همان 17% بنده است.

در مقابل هدف دوم ما برابر است، اما باز من روی 6600 مقاومت پیش بینی کردم و دوستان روی 6800. خوب 20 آذر روشن خواهد شد الگو کدامیک صحیح تر بوده است اما به هر حال کلیت تحلیل ها تفاوت قابل توجهی ندارد و همگی نوید دهنده حرکت سهم به سمت هدف 7000 در گام دوم است.

ضمن این که در تحلیل من 17% 2 روز زودتر محقق شده است و اونها 21 آذر (در بهترین حالت) به هدف 17% دست خواهند یافت.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 18 آذر 1392, 12:07 pm

واتی امروز طبق برآورد ها فرصت خرید در -4 را فراهم کرده است. دقت کنید پایانی سهم امروز نباید بیش تر از % 2.0 - بشود.

البته یک کم ریسک خرید در امروز بالا هست. همانطور که قبلا گفتم. شاید فردا کم ریسک تر بشود وارد شد.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » سه شنبه 19 آذر 1392, 10:29 am

طبق پیش بینی واتی امروز هم در منفی فرصت خرید را تکرار کرده است. ممکن است تا پایان امروز این فرصت باقی بماند.

خوشبینانه این است که در پایان روز شاهد صف خرید برای واتی باشیم. اما به هر حال اگر کسی قصد خرید دارد امروز فرصت خوبی است..

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Solver » پنج شنبه 21 آذر 1392, 8:27 pm

... چرا خرید؟

اینجا قصد نیست مفصل آموزش تحلیل داده شود، صرفا جهت آشناتر شدن دوستان هست که این تصاویر و تشریح اونها قرار داده می شود:

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

همانطور که در نمودار پیداست. ما بر اساس گذشته سهم و انتظار تکرار قیمت ها، به راحتی امکان پیش بینی قیمت ها را داریم. اما نکته جالب توجه این است که ما قیمت هایی که سهم قبلا در روند صعودی خودش داشته است را مبنا محاسبه قیمت های روند نزولی میکنیم. دلیلش هم همان اصل تکرار قیمت ها و البته انتظار جو روانی بازر روی قیمت های تکرار شونده است.

اما چرا ما در کف قیمت سیگنال خرید صادر نکرده و گذاشتیم در اولین نوسان منفی این کار را انجام دادیم؟ در تصویر زیر مبنا این انتخاب را میتونید مشاهده کنید:

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

همانطور که پیداست ما بر اساس نمودار RSI (نمودار پایین آبی رنگ) سیگنال خرید را درست روی خط 30% صادر کرده ایم. دلیل این امر این بود که در نقطه قبلی احتمال ادامه روند نزولی با شانس ایجاد روند صعودی تقریبا برابر بود.

شخصا سیاست کاریم این است جایی که نسبت شانس رقم خوردن پیش بینی به خارج شدن اون از نمودار بیش از 1 به 4 باشد، اصلا اسم ریسک کردن بهش نمیدم و بهش میگم حماقت!

بنابراین ما در نقطه 30% RSI که در حقیقت ریسک حرکت نموداز بر خلاف انتظار ما در حدود 25% است سیگنال خرید را صادر کردیم.

اما وضعیت واتی در دو روز قبل بازار منفی بود و شاهد خروج خیلی از سهامدارن بودیم، بر خلاف انتظار ما این اتفاق قبل از رسیدن به قیمت 6600 افتاد. اما به هر حال شخصا توصیه به حفظ این سهم تا این قیمت دارم حتی اگر تا اواسط هفته آینده نیز روند نزولی داشته باشد. که بسیار بعید است و احتملا خیلی زودتر به روند مثبت خودش باز خواهد گشت. 

ارسال پست

بازگشت به “تحلیل و سیگنال روز”