درخواست کمک در مورد حل مسایل بوسیله نرم افزار مطلب

در اين بخش مي‌توانيد در مباحث مربوط به مهندسي نرم افزار به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: athlon64x2, abbas.m.k, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 239 بار
سپاس‌های دریافتی: 236 بار

درخواست کمک در مورد حل مسایل بوسیله نرم افزار مطلب

پست توسط ali-dj2002 » چهار شنبه 21 خرداد 1393, 9:44 pm

سلام

خدمت دوستان عارضم که ما تازه به دوره کارشناسی ارشد وارد شدیم، استاد درس محاسبات عددی پیشرفته ما 3 تا تمرین به ما داده که ما به هر دری زدیم نتونستیم کسی رو پیدا کنیم که حلشون کنه.اگر کسی سررشته ای در این زمینه داره خواهشا کمک کنه. فعلا یک مسئله رو می نویسم اگر کسی تونست حلش کنه به ما بگه بقیه رو هم براش بفرستیم. مسئله به شرح زیر است:
1-برنامه ای بنویسید که ماتریسA را به ماتریسهای L(پایین مثلثی) و U (بالا مثلثی) تبدیل کند.

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21531 بار
تماس:

Re: درخواست کمک در مورد حل مسایل بوسیله نرم افزار مطلب

پست توسط sokuteasemuni » جمعه 23 خرداد 1393, 11:58 am

ali-dj2002 نوشته شده:سلام

خدمت دوستان عارضم که ما تازه به دوره کارشناسی ارشد وارد شدیم، استاد درس محاسبات عددی پیشرفته ما 3 تا تمرین به ما داده که ما به هر دری زدیم نتونستیم کسی رو پیدا کنیم که حلشون کنه.اگر کسی سررشته ای در این زمینه داره خواهشا کمک کنه. فعلا یک مسئله رو می نویسم اگر کسی تونست حلش کنه به ما بگه بقیه رو هم براش بفرستیم. مسئله به شرح زیر است:
1-برنامه ای بنویسید که ماتریسA را به ماتریسهای L(پایین مثلثی) و U (بالا مثلثی) تبدیل کند.

سلام

برای تبدیل یک ماتریس به ماتریس های بالا مثلثی هم میتونید خودتون کد بنویسید و هم از دستورات خود متلب استفاده کنید.
همچنین کدهای آماده در زبان های مختلف مثل C و فرترن هم در نت فراوان یافت میشه.
اما به عنوان کسی که کار عددی انجام داده عرض می کنم اگر از کسی دیگه ای بخواید که کد آماده بهتون بده به احتمال بسیار بسیار بالا چیزی یاد نخواهید گرفت.

بنا بر این با رجوع به کتب محاسبات عددی، الگوریتم تبدیل رو پیدا کنید، یه جزوه ساده متلب از نت دانلود کنید و شروع کنید به نوشتن کد؛ اوائل کمی وقتتون رو میگیره اما بعدش راه می افتید.

ضمناً الان دیگه هفته آخر خرداده، قاعدتا از بهمن یا مهر گذشته وارد دوره شدید، پس چند ماه هم وقت داشتید. به هر حال اگه میخواید چیزی یاد بگیرید به تجربه ما توجه کرده و خودتون کار رو شروع کنید. تصویر
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 239 بار
سپاس‌های دریافتی: 236 بار

Re: درخواست کمک در مورد حل مسایل بوسیله نرم افزار مطلب

پست توسط ali-dj2002 » شنبه 14 تیر 1393, 5:37 am

از راهنماییتون ممنونم اما مشکلی که من داشتم این بود که استاد هقته پایانی کلاسها این تمرینات را به ما داد وگرنه من از قبل دنبالش می رفتم.
البته خدارو شکر با همکاری و همفکری دوستان تونستیم کدها رو بنویسیم. باید بودین صحنه رو میدیدن، وقتی نرم افزار نوشته شده کار کرد بچه ها چنان خوشحالی کردند که انگار آپولو هوا کرده اند.

ارسال پست

بازگشت به “Software Engineering”