راز کباب کوبیده تو چیه؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هنر آشپزي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: achachi98, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 13 بار

راز کباب کوبیده تو چیه؟

پست توسط imanbashiri » سه شنبه 24 تیر 1393, 12:08 pm

دوستان راز کباب کوبیده چیه؟ من دستورات اینترنتی نمیخام یکی که واقعا این کاره باشه لطفا جواب بده که چجوری میشه که به سیخ میچسبه و مخصوصا سفت نمیشه و ترد و آبدار مثل کبابی ها میشه ممنون میشم راهنمایی کنید . من هر دفعه درست میکنم البته طبق دستور اینترنت یا کتاب های آشپزی یا سفت میشه یا خشک میشه یا مثلا وقتی که خوب پخته میشه خیلی شل ول از رو سیخ میفته.

در ضمن اگه کسی کباب دیگه ای بلده مثلا دنده کباب یا کباب ماهی یا جوجه کباب متفاوت حالا یا مزه دار کردن یا هرچی آموزششو بزاره دوستان دیگه هم حالشو ببرن. ممنون

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 128 بار

Re: راز کباب کوبیده تو چیه؟

پست توسط golabas » سه شنبه 24 تیر 1393, 12:22 pm

imanbashiri نوشته شده:دوستان راز کباب کوبیده چیه؟ من دستورات اینترنتی نمیخام یکی که واقعا این کاره باشه لطفا جواب بده که چجوری میشه که به سیخ میچسبه و مخصوصا سفت نمیشه و ترد و آبدار مثل کبابی ها میشه ممنون میشم راهنمایی کنید . من هر دفعه درست میکنم البته طبق دستور اینترنت یا کتاب های آشپزی یا سفت میشه یا خشک میشه یا مثلا وقتی که خوب پخته میشه خیلی شل ول از رو سیخ میفته.

در ضمن اگه کسی کباب دیگه ای بلده مثلا دنده کباب یا کباب ماهی یا جوجه کباب متفاوت حالا یا مزه دار کردن یا هرچی آموزششو بزاره دوستان دیگه هم حالشو ببرن. ممنون

اگه گوشت تازه باشه کباب می ریزه ضمنا باید بذاری گوشت یه چند ساعتی روی سیخ بمونه مثل کبابی ها گاه بیرون یخچال میذاری یکساعت هم بسه
اگه جوش شیرین بزنی کباب سفت میشه و میزان جوش شیرین خیلی مهمه که اگه کم باشه کباب رو سیخ تیکه تیکه میشه و اگه زیاد باشه کباب سفت و عین لاستیک میشه (کم باشه بهتره)
گوشت مرغ اگه یه ذره بزنی به جای جوش شیرین باعث میشه هم کباب نریزه و هم سفت نشه

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72543 بار
سپاس‌های دریافتی: 31541 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 24 تیر 1393, 12:32 pm

,
من آشپز نيستم، اما دقيقا همين سوال رو يکبار از يک کبابي که آشنا بود پرسيدم، گفتند که بايد تحم مرغ زياد نباشه و چند مورد ديگه، اما مهمترين موضوع اينه که بعد از اينکه سيخ شد، در يخچال ميگذارند و خودش رو ميگيره و زماني که داره کباب ميشه تا بخواد وا بره، زودتر حرارت اونها رو به هم نگه ميداره و به اين شکل سالم ميمونه و از سيخ جدا نميشه، اگر اين مورد رو تست نکرديد، تست کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 13 بار

پست توسط imanbashiri » سه شنبه 24 تیر 1393, 12:36 pm

حتما امتحان میکنم ولی یه بار تخم مرغ زدم الته خیلی کم به شدت مزه بدی داد یعنی بوی تخم مرغ میداد فقط تو یه کبابی که خیلی کباباش خوبه دیدم مغز قلم گاو استفاده میکنه نفهمیدم واسه چی هست

ارسال پست

بازگشت به “هنر آشپزي”