ساختمان هایی پویا و تطبیقی ؛ آینده معماری و طراحی محیط زیست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با معماري و شهرسازي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hani1459, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ساختمان هایی پویا و تطبیقی ؛ آینده معماری و طراحی محیط زیست

پست توسط hani1459 » پنج شنبه 13 شهریور 1393, 3:20 pm

در سالهای اخیر ما شاهد پیشرفت های واقعی در مسائل تغییرات آب وهوایی هستیم، به کمک سازمانهای بزرگ و کوچکی که برای بهبود شرایط محیط زیست ما تلاش می کنند. رهبری سازمان هایی مانند : AIA , Architecture 2030, USGBC ، به معرفی طرح ها و مدل هایی نوآورانه با هدف تشویق ِ طراحی و ساخت و ساز ساختمان های سبز، پرداخته اند.
تصویر
در حالی که امروزه در دنیا، طرح ها و ابتکارات بزرگی، جنبش ساختمان سازی سبز را هدایت می کند، اما انرژی های تجدیدپذیر،موضوعی داغ تر از دیگر موضوعات است. یک گروه در حال ظهور از محصولات ، تکنولوژی ها، متریال ها و اصول طراحی وجود دارد که به نظر می رسد، در تعداد بیشماری از ساختمان های پراکنده در جهان ، در حال شکل گرفتن است.شما ممکن است اسم آن را" ساختمان سبز 2.0" بگذارید.
تصویر
این مرحله بعداز ساختمان سبز است، جایی که پیشرفت های اولیۀ انقلاب سبز در چندسال اخیر ،شروع به باهم بودن در پویایی و سیستم های هوشمند کرده است ، که تأثیر بسیار بیشتری در ساختمان های آنها دارد نسبت به سیستم های قبلی که هر کدام به طور مستقل عمل می کردند. افرادی که در این ساختمان ها زندگی می کنند، با محیط زیستِ اطراف خود، در ارتباطند که در آن قسمت هایی از ساختمان فکر میکند، جابه جا می شود، واکنش نشان می دهد و با شرایط زمانی ِکنونی منطبق میشود.
تصویر
همکاران هوبرمن Hoberman به طراحی یک پوشش عملی و کاربردی با همکاری فاستر و همکارانش برای سنترال مارکت ابوظبی پرداختند. یک سیستمی از باطری های مستطیل شکلِ باز و بسته شونده ، برای تنظیم نور خورشید و به دست آوردن انرژی خورشید و همچنین مانع شدن از ورود شن و ماسه و گردوغبار. ساختمان هایی با سیستم های انطباقی، انرژی کمتری مصرف میکنند، آسایش بیشتری فراهم کرده و قابلیت بهره وری بهتری از فضای ساختمان را دارد. این پیشرفت های تکنولوژیک به ما اجازۀ ایجاد ساختمان هایی بهینه را می دهند.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

ارسال پست

بازگشت به “معماري و شهرسازي”