نو ترين هواپيماي RF-4E فانتوم شناسايي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2612 بار
سپاس‌های دریافتی: 5558 بار
تماس:

Re: نو ترين هواپيماي RF-4E فانتوم شناسايي

پست توسط moh-597 » سه شنبه 10 دی 1387, 8:29 am

N@VID نوشته شده:
دوستان RF-4 قابليت مسلح شدنو داره؟؟؟؟

طبق شنیده های من از یکی از دوستانRF-4E هایی که به ایران تحویل داده شد هیچ کدام قادر به شلیک موشک هوا به هوا نبودند. ولی به گفته ی اون دوست عزیزم ایران توانایی شلیک موشک هوا به هوای AIM-9 سادوایندر را به این هواپیماها افزوده است.
چند نمونه از تصاویر گرفته شده توسط RF-4E های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
تصویری از یک پایگاه لجستیکی عراق. سایه پر سنگین و پر ابهت فانتوم در گوشه سمت راست تصویر مشخص است.در این پرواز بر اثر شلیک پدافند عراق بال چپ فانتوم اسیب دید و مخزن سوخت موجود در ان سوراخ شد و دچار نشتی سوخت شد. خلبان این هواپیما(Bahram Ikani) و کمک او(WSO) در هواپیما باقی ماندند و موفق شدند به سلامتی به ایران بازگردند

منبع عکس ها: Iranian F-4 Phantom II Units In Combat

نوید جان عکسی که قرار دادید مربوط به پرواز سرتیپ خلبان رضا شفقی می باشد که شما اشتباها آنرا بهرام ابلخانی نام بردید
یاعلی
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

صفحه اینستاگرام

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » سه شنبه 10 دی 1387, 12:05 pm

نوید جان عکسی که قرار دادید مربوط به پرواز سرتیپ خلبان رضا شفقی می باشد که شما اشتباها آنرا بهرام ابلخانی نام بردید

محمد عزیز از تذکر به جاتون ممنون. راستش منبع من کتاب جناب تام کوپر بود که گویا ایشون هم اشتباه کرده. به هر حال ابشون هم خالی از اشتباه نیستند.

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: ارومیه
سپاس‌های ارسالی: 12666 بار
سپاس‌های دریافتی: 11774 بار
تماس:

پست توسط kayvan6079 » سه شنبه 10 دی 1387, 6:47 pm

N@VID نوشته شده:

از اواخر سال 1982 تا پاییز 1983 پرواز RF-4E ها شدت گرفت تا عکس های انان برای عملیات هایی که در بهار 1983 صورت میگرفت استفاده شود. در تصویر بالا عکسی از یک سایت SA-2 را مشاهده میکنید که سه موشک به سمت RF-4E شلیک کرده است. هیچ کدام از موشک ها به فانتوم اصابت نکرد

دوست من، طبق اطلاعات موجود در جلد اول گنجینه "پاکبازان عرصه عشق" چاپ نهاجا، عکس فوق مربوط به 2 آذر 1360 (22 نوامبر 1981) و منطقه عمومی گیلانغرب می باشد.

عکسهای بیشتر
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » سه شنبه 10 دی 1387, 7:00 pm

کیوان جان از تذکر درست و به جاتون متشکرم
باز هم اشتباه جناب تام کوپر. بنده چیزی جز عذرخواهی ندارم که بگم. :sad: دوستان من از بابت این اشتباهات واقعا شرمنده ام. بزارید به حساب کم تجربگی. :sad:

باز هم بابت اشتباهاتی که پیش اومده عذر خواهی میکنم

New Member
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 34 بار

پست توسط 17 aban » دو شنبه 21 دی 1388, 5:42 pm

روحش شاد دیگه مثل ذولفقاری نمیادتصویر

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 162 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

پست توسط mr9500 » سه شنبه 1 اردیبهشت 1394, 11:00 am

سلام دوستان

متاسفانه هيچ كدام از عكسهاي اين تاپيك قابل ديدن نيستن

ممنون ميشم در صورت امكان هرچه زودتر مشكل عكسها برطرف بشه تا بتونيم تصاوير گرفته شده اين جنگنده پر ابهت رو بهتر ببينيم

ياد و نام شهيد ذوالفقاري عزيز گرامي باد

باتشكر از همه عزيزان

ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”