ساخت تراشه‌های جدید ای آر ام برای استفاده در ابررایانه‌ها

در اين بخش ميتوانيد جديدترين اخبار برق و الکترونیک را مطالعه کنيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22039 بار

ساخت تراشه‌های جدید ای آر ام برای استفاده در ابررایانه‌ها

پست توسط sinaset » شنبه 6 شهریور 1395, 8:30 am

به گزارش حبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از کامپیوترورلد، تا به حال سابقه نداشته که این شرکت انگلیسی تراشه ای برای استفاده در ابررایانه ها طراحی کند، زیرا این بازار بازاری خاص و منحصر به فرد است، اما حالا ای آر ام با طراحی تراشه تازه خود قصد دارد حضور خود را در دنیای رایانه تحکیم کند.
 تصویر 
انتشار این خبر چند هفته پس از آن صورت می گیرد که شرکت ژاپنی سافت بانک از خرید آی آر ام به قیمت سرسام آور 32 میلیارد دلار خبر داد. کارشناسان انتظار داشتند که این خرید منجر به حضور ای آر ام در بازار طراحی تراشه های سرور و اینترنت اشیا شود، اما ساخت تراشه های قابل استفاده در ابررایانه ها توسط کمتر کارشناسی پیش بینی شده بود.

ای آر ام با ورود به این بازار به نبرد غول هایی همچون اینتل، آی بی ام و دیگر سازندگان تراشه های مورد استفاده در ابررایانه ها می رود. هم اکنون برای ساخت تراشه هایی تلاش می شود که سرعت عملکرد ابررایانه ها را تا حد یک اگزافلاپ( معادل یک میلیون تریلیون محاسبه در ثانیه) ارتقا دهند. اینتل، ان ویدیا و آی بی ام سه شرکتی هستند که در این زمینه تلاش می کنند.

انتظار می رود اولین ابررایانه ساخته شده با استفاده از تراشه های ساخت ای آر ام در ژاپن عرضه شود. اما هنوز زمانی برای این امر اعلام نشده است.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار برق و الکترونیک”