Windows To Go چیست؟

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 55
تاریخ عضویت: سه شنبه 28 اردیبهشت 1395, 12:53 pm
سپاس‌های دریافتی: 87 بار

Windows To Go چیست؟

پست توسط twinkle » یک شنبه 28 شهریور 1395, 4:21 pm

Windows To Go چیست؟

تصویر

سلام به همه شما دوستان و همراهان همیشگی هیوا

در این نوشته به معرفی ویژگی Windows to Go می پردازیم.

Windows To Go چیست؟

Windows To Go از Feature هایی است که فقط در نسخه های Enterprise ویندوز های 8 و 8.1 وجود دارد که به کمک آن می توانیم سیستم عاملی را که از آن استفاده می کنیم به دیسک اکسترنال از نوع USB مانند فلش و هارد اکسترنال منتقل کنیم و با آن در کامپیوتر های دیگر بوت کنیم. البته کامپیوتری که در آن بوت می کنیم باید از لحاظ سخت افزاری توانایی اجرای ویندوز 7 یا نسخه های بالاتر آن را داشته باشد.

پیش از استفاده از این Feature چند نکته هست که باید بدانید:

محدودیت هایی که در استفاده از Windows To Go داریم:

1- دیسک های داخلی Offline خواهند بود. برای جلوگیری از آسیب احتمالی به اطلاعات کامپیوتر Host، هنگامی که با Windows To Go بوت می کنیم، به طور پیشفرض Internal Disk ها Offline خواهند شد. حالت برعکس این هم وجود دارد! یعنی وقتی که در سیستم عاملی اصلی هستیم و دیسکی که در آن Windows To Go قرار دارد را به کامپیوتر متصل می کنیم، این دیسک در دسترس نخواهد بود.

2- TPM یا Trusted Platform Module استفاده نخواهد شد. TPM یک میکروچیپ است که برای رمزنگاری اطلاعات استفاده می شود و معمولا بر روی مادربرد ها وجود دارد. در صورتی که TPM بر روی مادربرد وجود داشته باشد به طور پیشفرض BitLocker برای رمزنگاری Drive ها از آن استفاده می کند. استفاده از TPM برای درایوی که Windows To Go در آن است مناسب نیست.

3- Hibernate به طور پیشفرض Disable است. برای اطمینان از این که Windows To Go به سادگی می تواند بین کامپیوتر ها جابجا شود، قابلیت Hibernate غیر فعال شده است. در صورت نیاز می توان از Group Policy آن را فعال کرد.

4- Windows Recovery Environment در دسترس نخواهد بود. در موارد نادری که ممکن است نیاز داشته باشید درایو Windows To Go را ریکاوری کنید، باید آن را با یک Image تازه جایگزین کنید.

5- قابلیت Refresh و Rest کردن محیط کاری ویندوز غیرفعال خواهد بود. برای بازگردانی به تنظیمات کارخانه باید حتما در ویندوز Host باشید و نمی توان در محیط Windows To Go این کار را انجام داد.

6- Windows Store. در ویندوز 8.1 محدودیتی در گرفتن App ها وجود ندارد و App های گرفته شده در Windows To Go در سایر کامپیوتر هایی که با Windows To Go بوت می کنیم قابل استفاده هستند. اما در ویندوز 8 به این دلیل که لایسنس App ها به سخت افزار سیستم وابسته هستند، Windows Store به طور پیشفرض غیرفعال است.

سخت افزار مورد نیاز Windows To Go

1- USB Drive ها

به طور کلی دیسک هایی که برای Windows To Go مورد استفاده قرار می گیرند باید توسط مایکروسافت تایید شده باشند یا اصطلاحا Certified شده باشند. Windows To Go از درایو های Certified نشده پشتبانی نمی کند. لیست USB Drive های Certified شده توسط مایکروسافت:

IronKey Workspace W700 ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

IronKey Workspace W500 ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

IronKey Workspace W300 ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

تصویر

تصویر

Kingston DataTraveler Workspace for Windows To Go ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

Spyrus Portable Workplace ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

Spyrus Secure Portable Workplace ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

Spyrus Worksafe ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

Super Talent Express RC4 for Windows To Go and Super Talent Express RC8 for Windows To Go:

([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

Western Digital My Passport Enterprise ([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])

2- Host Computer ها یا کامپیوترهای میزبان

کامپیوتر های میزبان از لحاظ سخت افزاری باید توانایی اجرای ویندوز 7 و بالاتر را داشته باشد.

استفاده از Windows To Go برای کامپیوتری که ویندوز RT بر روی آن نصب است، پشتبانی نمی شود.

منبع : سایت هیوا شبکه

ارسال پست

بازگشت به “شبکه”