مترجم گوگل در حد مترجمان انسانی هوشمند می‌شود

در اين بخش ميتوانيد جديدترين اخبار دنياي کامپيوتر و اينترنت را مطالعه کنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22029 بار

مترجم گوگل در حد مترجمان انسانی هوشمند می‌شود

پست توسط sinaset » سه شنبه 13 مهر 1395, 10:11 am

گوگل خدمات مترجم خود را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی ارتقا داده و مدعی است هوشمند شدن این مترجم در حدی است که کیفیت آن را به اندازه ترجمه های انجام شده توسط انسان ها بهبود داده است.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از کوارتز، خدمات جدید گوگل در این زمینه ترجمه عصبی ماشینی گوگل نام گرفته که با اصلاح الگورتیم های قبلی خطاهای آن را تا 80 درصد کمتر کرده است.

 تصویر  های صورت گرفته نشان می دهد کیفیت ترجمه ها از این طریق بسیار نزدیک به ترجمه های انسانی است و دقت قابل توجهی در این زمینه به وجود آمده است. ترجمه فعلی گوگل به صورت عبارت به عبارت صورت می گیرد و کیفیت چندان بالایی ندارد.

در الگوریتم فعلی هر جمله به طور مجزا بررسی و ترجمه می شود و کلماتی از یک فرهنگ لغت برای جایگزینی به زبان دیگر پیشنهاد می شود. اما در روش جدید از دو شبکه هوشمند عصبی برای ارتقای کیفیت ترجمه استفاده می شود. یکی از این شبکه ها به بررسی و ارزیابی مجزای جمله ها برای درک معنای آنها می پردازد و شبکه دیگر ترجمه نهایی هر جمله را ارائه می کند.

الگوریتم های هوش مصنوعی به منطق انسانی تکیه نمی کنند و اغلب راه های بهتری برای انجام وظایف محوله می یابند که انسان ها به دشواری می توانند ذهن خود را برای کاربرد آنها آماده نمایند. شبکه های عصبی یاد شده از توان خودآموزی برخوردارند.

البته کیفیت ترجمه زبان های لاتین به یکدیگر بهتر از دیگر زبان هاست. در روش قبلی نمره 3.6 از 6 برای مترجم گوگل از زبان انگلیسی به اسپانیایی منظور شد بود. این نمره برای مترجمان انسانی 5.1 و برای مترجم جدید گوگل 5 است.

این فناوری جدید قرار است ابتدا به زبان چینی اضافه شود و در ماه های آینده زبان های جدید دیگری هم با آن سازگار شوند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار دنياي کامپيوتر”