ساختمان راکت ضد تانک PG7 قسمت 3

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تسليحات ضد زره به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست

نظر تون رو در مورد مقاله بگید !

سبک نگارش خوب و خودمانی
2
33%
سبک نگارش بهتره رسمی تر باشه
0
بدون راي
بررسی جزئیات خوبه
2
33%
مباحث خیلی فنی و گیج کننده هستند
0
بدون راي
مطالب تکراری اند و در سایت های دیگه تکرار شدند
0
بدون راي
مفید بود و استفاده کردم
2
33%
 
مجموع رای گیری: 6

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 254
تاریخ عضویت: یک شنبه 18 مرداد 1388, 10:12 pm
سپاس‌های ارسالی: 148 بار
سپاس‌های دریافتی: 387 بار

ساختمان راکت ضد تانک PG7 قسمت 3

پست توسط MRSTAR » شنبه 3 تیر 1391, 12:04 am

با سلام
سرجنگی WARHEAD :


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
1- پیزوالکتریک 2 - مخروط رسانا، 3 - پوشش مخروطی جهت بهینه کردن حالت آیرودینامیک ، 4 - صفحه مخروطی (LINER )5 - بدنه، 6 - مواد منفجره قیفی شکل (خرج گود)، 7 – رسانای الکتریکی، 8 – ماسوره
طرز کار ماسوره :در اصل قسمت 1 پیزو الکتریک و قسمت 8 ماسوره رو تشکیل میدن . چاشنی الکتریکی داخل قسمت 8 در ته خرج گود قرار داره تا بهتر بتونه اونو منفجر کنه .چاشنی با جریان الکتریسیته ای که از پیزوالکتریک میاد تحریک و منفجر میشه . پیزوالکتریک قطعه اییه که در اثر فشار الکتریسیته تولید میکنه فکر کنین یه چیزی مثل فندک بخاری که در اثر فشار جرقه میزنه .
به شکل زیر دقت کنین این شکل مدار الکتریکی موجود بین قطعات مختلف ماسوره رو در راکت PG7 نشود میده . پیزو الکتریک در اصل نقش مولد جریان مستقیم در مدار رو داره که یکی قطب هاش از طریق مخروط رسانا 2 و سپس رسانای الکتریکی 7 به یه سر چاشنی الکتریکی میره و قطب دیگه ی پیزوالکتریک از طریق پوشش مخروطی 3 به یه کلید خودکار که داخل ماسوره 8 تعبیه شده و سپس به سر دوم چاشنی الکتریکی وصل شده .

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

زمانی که راکت شلیک نشده کلید خودکاربازه و مدار کامل نیست در نتیجه اگر ضربه محکمی به پیزوالکتریک وارد بشه و عمل کنه ؛ الکتریسیته تولید شده توسط اون نمیتونه از کلید عبور کنه و چاشنی الکتریکی رو منفجر کنه .
کلید خودکار کی عمل میکنه ؟ برای جلوگیری از انفجار گلوله در مواقعی مثل افتادن راکت در حین حمل و نقل و مواردی از این قبیل اومدن برای فعال کردن کلید خودکار از شتاب منفی ناشی از پرتاب راکت استفاده کردند یعنی مثل فیوز موتور این کلید هم به شتاب حساسه و زمانی که راکت پرتاب میشه کلید بسته شده مدار کامل میشه و آمادست تا در صورت تولید الکتریسیته توسط پیزو چاشنی رو منفجر کنه که به این حالت اصطلاحا میگن ماسوره مسلح شده . و زمانی هم که راکت پرتاب نشده باشه مسلما کلید بازه و اگر هم پیزو به هر دلیلی الکتریسیته تولید کنه جریان اون به چاشنی نمی رسه تا باعث انفجار بشه .
داخل قسمت 8 یه مکانیسم خود ترکان وجود داره و زمانی که کلید خودکار فعال شد باعث میشه مکانیسم خودترکان هم فعال بشه و در صورت اصابت نکردن راکت به هدف راکت رو منفجر کنه .
اگه فیلم اخراجی ها رو دیده باشید اون قسمت فیلم که دوست داش مجید میاد آر پی جی بزنه عراقی ها باتیر میزننش و اون شهید میشه و میفته و آر پی جیش با سر به زمین میخوره و میترکه . و شما حالا میدونید راکت اون پرتاب نشده بوده که مسلح بشه و چون کارگردان با یه کارشناس سلاح مشورت نکرده این سوتی رو داده ولی در فیلم های اکشن خارجی مثلا نجات سرباز رایان اون قسمتی که سرباز رایان و افسر تکاوران که برای نجات اون اومدن می بینن تعدادی آلمانی از لابه لای ساختمونا به طرفشون میان و اینا تعدادی گلوله خمپاره 60 دارند .سرباز رایان گلوله خمپاره ها رو محکم با ته به قنداق فلزی خمپاره انداز میکوبه و بعد به طرف سرباز ها پرتاب میکنن چرا ؟ چون باید ماسوره اونا مسلح بشه و این حرکت همون شتاب منفی رو برای ماسوره شبیه سازی میکنه .البته هرچند شاید غلو بنظر بیاد ولی این نکته ها فیلم رو جالب تر میکنه و ریزه کاری هاییه که باید لحاظ شه . اینا گریزی بود که زدم تا خسته نشید .

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

شکل بالا فیوز VP-7M رو نشون میده . قسمت سمت چپ همون قطعه شماره 8 هست و سمت راستیه پیزو الکتریکه .
پیزو الکتریک اون تا زاویه 60 درجه عمل میکنه یعنی اگه راکت با زاویه 60 درجه از محور طولی راکت هم به هدف برخورد کنه پیزو فعال میشه.
مدت زمان فعال شدن خودترکان از 3.6 ثانیه تا 6 ثانیه ست .
ارتفاع ایمنی سقوط : 3 متره یعنی پیزو طوری طراحی شده تا در صورت افتادن از ارتفاع تا زیر 3 متر الکتریسیته تولید نمی کنه .

خب قبلا در مورد بوسترو موتور راکت توضیح دادیم و گفتیم گلوله با سرعت حدود 294 متر در ثانیه به هدف برخورد کنه و این سرعتی نیست که انرژی لازم برای نفوذ یه گلوله رو به داخل هدف سختی مثل زره یه تانک تامین کنه . در واقع اگر ما فرضا بیایم راکت آر پی جی رو از سمت سر اون مماس به زره یه تانک نگه داریم و ماسوره اونو فعال کنیم خرج گود اون منفجر میشه و باعث تولید جت پرسرعت از گازهای داغ و فلز LINER میشه و LINER به داخل هدف نفوذ میکنه پس می تونیم بگیم سرعت حرکت راکت تاثیری در میزان نفوذ اون به داخل زره نداره .


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


خرج گود

ساختمان راکت ضد تانک PG7 قسمت 1

ساختمان راکت ضد تانک PG7 قسمت 2
زندگی همش زنگ تفریح نیست
ساعت بعد حساب داریم ...


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: شنبه 16 اردیبهشت 1396, 2:23 pm

Re: ساختمان راکت ضد تانک PG7 قسمت 3

پست توسط sina20795 » شنبه 16 اردیبهشت 1396, 3:04 pm

سلام. چرا عکس‌های ذکر شده قابل مشاهده نیستند

ارسال پست

بازگشت به “تسليحات ضد زره”