آشنایی با بمب هدایت الکترو-اپتیکی GBU-15 / قاصد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي هوا به زمين به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 175
تاریخ عضویت: چهار شنبه 1 آذر 1385, 4:37 pm
سپاس‌های دریافتی: 28 بار

آشنایی با بمب هدایت الکترو-اپتیکی GBU-15 / قاصد

پست توسط jupiter_2xl » چهار شنبه 9 مرداد 1387, 10:31 pm

تصویر
منم «كـورش»، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه توانمند، شاه بابل، شاه سومر و اَكَّـد، شاه چهار گوشه‌ي جهان(بخشي از فرمان كورش بزرگ)

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

اشنایی با بمب هوشمند GBU-15 / قاصد

پست توسط shola » یک شنبه 24 بهمن 1389, 3:18 pm

بمب هدایت پذیر واحد 15 : Guided Bomb Unit-15

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

در طول جنگ ویتنام نخستین تجربه های استفاده از تسلیحات نقط زن هدایت تلویزونی با بمب های هوبوس و والوی اغاز شد.بمب های ساخته شده نشان دادند که می توان تسلیحاتی ارزان قیمت ساخت که به دور از پیچیدگی ها و ضعف ذاتی موشک های هوا به زمین ( ضعف کلاهک) توانایی انهدام تمام و کمال اهداف را به صورت دقیق داشت.
نخستین بمب هدایت اپتیکی هوبوس در ویتنام به خوبی ضرورت و کاربرد وسیع تسلیحات هدایت تلویزیونی رابه نیروی هوایی ایالات متحده نشان داد.قدرت جنگی بالا با سر جنگی 900 کیلویی سر خوردن ب روی هوا و پرتاب ازارتفاعی پست تر از یک بمب هدایت لیزی وایجاد قابلیت مهم بزن ودرو و ... ویژگیهایی بودند که این بمب حداقل ان را در ویتنام از خود شنان داد. هرچند این بمب به خاطر پاره ایی مسایل ساختاری چندان با بخت و اقبال روبه رو نشد ولی تجربه ها و قابلیت های مثبت ان و همچنین وجود چند ضعف عمده در بمب های هدایت لیزری پیووی در ویتنام سبب شد تا بمب های هدایت تلویزیونی نه تنها از گردونه تسلیحاتی ایالات متحده خارج نشوند بلکه نیروی هوایی ایلات متحده به فکر ارتقا و ساخت بمب های جدید تری بر پایه فناوری هدایت اپتیکال بیافتد..یکی از ضعف های خانوده پیووی-1 برد محدود و کوتاه انان بود و ضعف کلیدی تر انان به پرامتر پرتابی انان بازمی گشت به طوریکه خلبان حامل بمب هدایت لیزری می بایست از ارتفاع 20000 فوتی(تقریبا 6 کیلومتری از سطح زمین) بر روی هدف شیرجه بزد تا پس از بدست اوردن هدف و به شرط نشانه گذاری مطلوب لیزر بمب را از ارتفاع 10000فوتی(تقریبا 3 کیلومتری) رها کند. با صعود دوباره حامل در مرحله پرتاب بمب , جنگنده ایی که برای در امان ماندن از شناسایی و رهگیری راداری در ارتفاع پستی چون چند ده متری از زمین در حال پروازمی بود مجبور به افزایش ارتفاع پروازی خود و اماده شدن برای شیرجه رفتن بر روی هدف میشدکه در صورت مجهز بودن هدف یک پدافند موشکی برد متوسط چون سام-2(با برد 30 و ارتفاع درگیری 0.4-25 کیلومتر ) این شرجه می توانست به اخرین پرواز جنگنده و خلبان ان منجر شود کما اینکه در ویتنام و عراق این حادثه چندین بار برای نیروی هوایی ایلات متحده و ایران اتفاق افتاد. در مقابل بمب های هدایت لیزری که نه تنها نمونه های اولیه بلکه مدرن ترین نمونه های ان یعنی جی بی یو-28 نیز برای ارتفاع پایین خوب نبودند و نیستند بمب های هدایت تلویزیونی من جمله هوبوس بی نیاز به رهگیری اشعه لیزرخلبان را قادر می ساخت تا به شرط در دید داشتن هدف هر لحظه که اراده کند با قفل کردن دوربین خودبمب را بر روی هدف اقدام به رهاسازی ان کند .توانایی سر خوردن بمب بر روی هوا به لطف باله های کشیده میانی ان سبب میشد تا خلبان برای رها سازی بمب نیازی به شیرجه زدن بر روی هدف و اوج گیری مجدد نداشته باشد و بتواند حتی در پست ترین ارتفاع ممکن با وجودکم شدن از برد بمب انرا رها کند.شاید تنها اشکال عمده بمب هوبوس برد محدود ان بود که جنگنده حامل را مجبور می ساخت تا نزدیکی هدف پرواز کند که این مورد با توجه به پیدایش پدافندهای برد کوتاه در اینده خیلی خطرناک بود. بدین ترتیب با بر طرف کردن نقیصه بردمحدود بمبی چون هوبوس این بمب به سلاحی ایدال در نابودی بدور از خطر اهداف می توانست مبدل شود.بنابراین با توجه به مزیت برتر بمب های سرشی هدایت اپتیک و ضعف های ذاتی بمب های هدایت لیزری (مناسب نبودن برای ارتفاع پایین) و همین طور نیازی چون دور برد بودن تصمیم بر این گرفته شد تا بمب جدید نقطه زن پست پرتاب و دوربردی برای نیروی هوایی ایالات متحده بر پایه هوبوس به صوت یک بمب سرشی هدایت تلویزونی ساخته شود.این بمب که از ادامه برنامه پیواستریک برنامه ایی که منجر به تولید نخستین بمب هدایت تلویوزونی جهان جی بی یو-8/9 شده بود و مطالعه و بررسی ملاحضاتی برای تکنیل و ارتقا بمب های هدایت تلویونی ساخته شده سرچشمه می گرفت بعدها به جی بی یو-15 شهرت یافت.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

جی بی یو-15
بمب بزن و دروی جی بی یو-15 یک سلاح نقطه زن دور ایستا برای انهدام اهداف با ارزش بالای نظامی طراحی و ساخته است.ساخت این بمب از برنامه کارخانه راکول (بویینگ فعلی) به نام اغاز شد.در این برنامه سعی شده بود تا کیت های متنوعی برای سرهای جنگی مختلف با سیستم های هدایتی و سیستم های کنترلی متنوع ساخته شود.پروژه که از زمان ویتنام کار ساخت و طراحی ان اغاز شده بود موفق شد مدتی بعد از ساخت کیت های تولید بمب هوبوس به ساخت یک کیت با باله های چلیپایی نایل شود.با ساخت این کیت و قرار گرفتن سرهای جنگی بمب های سقوط ازادی چون مارک 84 بمب جدیدی بدست آمد که به خاطر شکل ظاهری بالک های صلیبی شکل ان نام به صورت مخفف CWW (سلاح با باله های X شکل) نامیده شد.این بمب همان بمبی بود که بعدا به جی بی یو-15 تغییر نام داد.البته باید توجه داشت که GBU-15 یک خانواده از بمب های هدایت شونده سرشی است نه یک بمب به خصوص که مرسوم است که هر عضو این خانواده را به همان نام GBU-15 بخوانند.
بمب های ساخته شده اگر انقلابی در بمباران دقیق اهداف نبوده باشند ولی ظرفیت های جدیدی را به قابلیت های هوا به سطح ایالات متحده اضافه کردند.تصور اینکه جنگنده پست پروازی چون اف-111 قادر باشد تا در ارتفاع پستی چون 3-5 متری از سطح زمین به دور از شناسایی راداری و نزدیکی بیش از حد به هدف در همان ارتفاع و یا اندکی بالاتر اقدام به نابودی موفق امیز هدف کند به تنهایی کافی بود تا کیت های تولیدی به سرعت جای خود را در سیستم تسلیحاتی نیروی هوایی ایلات متحده باز کنند.بمب های تولیدی در دو نمونه مخصوص روز با هدایت تلویزیوین و مخصوص شب با هدایت تصیور برداری فرو سرخ نوسعه یافتند . در ازمایشات پروازی این بمب ها در سال 1975 توسط یک بمب افکن کهنه کار به نام فانتوم قابلیت های بمب های جدید به نمایش درامد .دقت نخشتین عاملی بود که بمب ها به خوبی انرا نشان دادند به طوریکه در 60 پرتاب صورت گرفته نمونه مخصوص روز این بمب موفق به ثبت رکورد انهدام 56 هدف و بدست اوردن درصد پیروزی 94 درصدی در این ازمایشات شد و نمونه مخصوص شب با درصد موفقیت 85 درصدی در 30 پرتاب 25 هدف را مورد اصابت قرار داد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
ازمایش دقت بمب موفقت امیز بوده است.

نمونه مجهز به دوربین تلوزیونی GBU-15 با نام GBU-15(V)1/B و نمونه مجهز به سامانه تصویر برداری فرو سرخ (IIR) ان با نام GBU-15(V)2/B شناخته می شوند .در ساختار هر دو بمب هیچ گونه تفاوت ظاهری دیده نمی شود .تنها اختلاف این دو بمب به بخش هدایت انان باز می گردد که در نمونه مخصوص روز 1/B دوربین DSU-27-A/B کار هدایت بمب را بر عهده داشت ودر نمونه مخصوص شب 2/B جستجوگر WGU-10/B (همان سیستم هدایتی موشک ماوریک-دی) این مهم را انجام می داد. در سایر قسمت ها نیز دو بمب به صورت مشتر ک از کلاهک جنگی 900 کیلویی بمب مارک-84 , بخش کنترل WCU-6A/B , مجموعه باله های MXU-723/B , فیوز FMU-124 و خط اطلاعاتی (دیتا لینک) AN/AXQ14 با عمل در باند L استفاده می کردند .نمونه روزانه جی بی یو-15 در سال 1983 میلادی ( 1362خورشیدی) و نمونه شبانه ان در سال میلادی 1985 (1364 خورشیدی) به خدمت ایرفورس وان درامد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ساختار :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ساختار تمامی بمب های GBU-15 بدین صورت است که از ترکیب یک کلاهک جنگی با کیت های مختلف هدایت کننده بمب بوجود می اید. این کیت ها که به نوعی چشم و مغز بمب های سقوط ازاد در هدایت پذیر شدن هستند خود به چند قسمت عمده تقسیم می شوند که در تمامی انها این ساختار ثابت است.هر کیت از سه بخش کلی تشکیل می شود :نخست قسمت هدایت است که در سری بمب های GBU-15 این بخش از یک دوربین تلویزونی یا یک جستجوگر تصویر برداری فروسرخ در دماغه کیت و یک خلبان خودکاردر انتهای ان تشکیل می شود.قسمت میانی این کیت ها شامل یک غلاف است که در ان کلاهک های جنگی قرار می گیرد و قسمت سوم سطوح ایرودینامیکی و سیستم های کنترل بمب است . در خانوده بمب های جی بی یو-15 این سطوح به دو گروه بالک ها (برجستگی های انتهایی بمب) و کانارد (برجستگی های نوک بمب) تقسیم می شوند. باله های بزرگ انتهایی و شکل کشیده انان سبب می شوند تا بمب بتواند بر روی هوا حرکت کند و بردی فراتر از یک بمب سقوط ازاد معمولی داشته باشد. تنها متغیری که نیاز است تا یک کیت تبدیل به یک بمب شود قرار گرفتن کلاهک جنگی در غلاف میانی ان است و با بارگذاری انا بمب های هدایت اپتیک بوجود می ایند. بنابراین عوامل اساسی در تغییر بمب ها می توانست به تغییر دو پارامتر کلاهک و کیت بستگی داشته باشد.همین اتفاق نیز افتاد و با تعویض سرهای جنگی و در اقدامی نوآورانه تر تغییر طراحی سطوح سطحی کیت نیروی هوایی ایلات متحده صاحب یک خانواده قدرتمند از بمب های سرشی هدایت اپتیک شد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

در نخستین قدم تنوع بمب های جی بی یو-15 از دو نمونه ذکر شده تصمیم بر تعویض کلاهک گرفته شد.در سومین نمونه بمب GBU-15 قرار بر این شد که به جای کلاهک بمب مارک-84 از کلااهک خوشه ایی CBU-75
استفاده شود.این کلاهک با داشتن 1800 بمبلت از نوع ضد نفر/ضد تاسیسات BLU-63B یا BLKU-86 به جی بی یو-15 این امکان را می داد تا با پخش بمبلت های خود در یک محدوده در مقابل اهداف وسیع عملکرد بهتری داشته باشد. این بمب که GBU-15(V)3/B نام داشت علاوه بر تغییر کلاهک به تجهیزات اندازه گیری مسافت نیز مجهز می شد. هر چند بمب 3/B از لحاظ طرح و قابلیت ها یک طرح قابل قبول با کارایی بالا به نظر میرسید ولی هرگز وارد مرحله تولید نشد. با این وجود تلاش ها برای تغییر خرج ها همچنان ادامه یافت و نمونه دیگری از جی بی یو-15 مجهز به یک کلاهک 900 کیلویی ترموباریک BLU-96B مد نظر قرار گرفت.در کنار تغییرات خرج بمب ها ایده تحول در ایرودینامیک بمب با تغییریاتی در بالها و کانارها اغاز شد.در این طرح جدید که تواما با انتخاب کلاهک نفوذ کننده از نوع BLU-90 بعنوان خرج اصلی اغاز شده بود تغییر شکل ظاهری برجستگی های سطحی و اندازه انها مد نظر طراحان قرار گرفت.در نمونه های پیشین GBU-15 بالک ها و کاناردهای مثلثی با وتری کشیده و بلند ساخته شده بودند که در طراحی جدید بالک هایی با وتر کوتاه تر و کاناردهایی عریض تر جایگزین هم نوعان قدیمی خود می شدند علاوه بر این سطح بالک ها نیز کاهش چشمگیری پیدا کرده بود . به نظر می رسد که این تغییر بالک و کاناردها به خاطر بهبود قابلیت مانور بمب در زوایای پایین حمله بوده باشد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

بدین ترتیب و با تغییر سیستم کنترلی کیت ها کار باز تولید بمب هایی با کلاهک مارک-84 اغاز شد.نامی که برای بمب حاصله از ترکیب کلاهک مارک-84 و کیت های با طرح short chord انتخاب شده بود GBU-15(V)21/B برای نمونه روزانه مجهز به دوربین تلوزیونی و GBU-15(V)22/B برای نمونه مخصوص شب مجهز به سیستم تصویر برداری فروسرخ بود.سرنوشت این طرح نیز همانند فرجام نمونه خوشه ایی شد و هیچ یک از بمب های 21/B و 22/B به مرحله تولید نرسیدند. دومین اقدام عملی در توسعه بمب های اپتیکال از کیت های short chord همان برنامه بر پایه کلاهک های نفوذی BLU-109/B بود طرحی که به بار نشستن ان نسل جدیدی از بمب های GBU-15 را با ساختار متفاوت از قبل بوجود امد.
بمب های ترکیبی از BLU-109 و Short chart در دو نمونه برای عملیات در روز و مخصوص عملیات شبانه توسعه یافتند که برای نمونه مخصوص روز این بمب کد GBU-15(V)31/B و برای نمونه مخصوص شب ان GBU-15(V)32/B برگزیده شد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

بمب هدایت شونده gbu-15 به دو روش مستقیم و غیر مستقیم قابل پرتاب به سوی هدف است.در روش مستقیم یا رو قفل و رها سازی فاصله خلبان تا هدف به اندازه مسافت تحت پوشش بزرگنمایی دوربین بمب است.در این روش خلبان با دیدن مستقیم هدف از طیرق دوربین تلویزیونی بمب دوربین بمب را بر روی هدف قفل می کند و سپس اقدام به رها سازی بمب می کند.همان طوری که مشخص است در این روش فاصله حامل بمب با هدف چندان زیاد نیست واین روش زمانی کاربرد خواهد داشت که هدف فاقد سیستم های دفاع فعال هوایی مخصوصا سامانه های موشکی برد متوسط و کوتاه باشد و.در صورتی که خواسته شود تا جنگنده حامل از فاصله دورتری اقدام به پرتاب بمب کند و یا در فواصل فراتر از بزرگ نمایی دوربین عملیایت مدنظر باشد می توان از روش غیر مستقیم یا روش قفل پس از پرتاب استفاده کرد.در این روش خلبان بی نیاز به رویت مستقیم هدف از دوربین بمب از فاصله ایی که برد بمب به ان اجازه می دهد بمب را به سمت محدوده قرار گیری هدف از فاصله ایی بیشتر پرتاب می کند .با پرتاب بمب خلبان خود کار بمب کار هدایت بمب را در رسیدن یه محدوده هدف اغاز می کند در این حال خلبان قادر است مسیر خود را برای کاهش هر نوع خطری عوض کند .پس از رها سازی و بمب دو اتفاق قابل رخ دادن است نخست اینکه خلبان به خود بمب اجازه دهد تا با ریموت کنترل به محدوده اهداف برسد و با قفل بر روی یکی از اهداف به صورت تماما مستقل به سمت هدف انتخابی یورش برد و یا با کنترل دستی موشک خود اقدام به انتخاب هدف کند بدین صورت که با فعال شدن دوربین بمب در فاصله پوشش اهداف تصاویر اهداف برای خلبان از طریق دیتا لینک بر روی نمایشگرهای چند منظوره و یا نمایشگر سربالای هواگرد ارسال شود و خلبان با رویت هدف اقدام به انتخاب و قفل دوربین بمب بر روی هدف مورد نظرکند. به طور کلی در هر دو حالت دستی خط اطلاعاتی کار انتقال تصاویر دوربین بمب به درون کاکپیت و انتقال فرامین به دوربین بمب (چون چرخش و قفل) را انجام می دهد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
نمایی از نحوه روش غیر مستقیم با شیوه دستی

همان طوری که در روش های پرتابی مشاهده کردید این سلاح قابلیت جدیدی را مخصوصا در روش غیر مستقیم به حامل خود می بخشد که شاید تا به حال هیچ موشک و بمب دیگر اقادر به انجام ان نبوده است.با این توانایی جنگنده حامل می تواند با پرواز در ارتفاع پست و با استفاده از عوارض زمین ضمن اختفا خود از دید رادارهای پیش اخطار و شناسایی در حالتی کاملا ساکت و دور ایستا موفق با انهدام هدف شود.حال این هدف می تواند یک رادار , یک سایت موشکی و یا حتی یک کشتی باشد.
بمب با قابلیت پرتاب از ارتفاع پایین و متوسط بسته به ارتفاع پرتابی خود بردی در حدود 9 تا 24 کیلومتر پیدا می کندبدیهی است که هر چه ارتفاع پرتابی بمب به سبب شکل بمب و بالک های ان بیشتر باشد برد ان نیز افزایش می یابد به طور مثال پرتاب از سقف پرتابی 9000 متری (30000 پایی) به این بمب بیشترین برد را اهدا می کند.
(البته طبق ادعای برخی از وب سایت ها برد بمب های جی بی یو-15 بیش از 24 کیلومتر است و این مساله ایی طبقه بندی شده در نیروی هوایی ایلات متحده است بر همین اساس نیز گاها دیده شده که برای این بمب بردی فراتر از 40 کیلومتر با شرط پرتاب از ارتفاع بالا ذکر شده باشد. به دلیل محدودیت موارد ادعایی از کاربرد انان در متن صرف نظر شده است : shola)

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
ازمایش تاثیر بمب در مقابل کشتی

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
ازمایش بمب GBU-15 در نقش سرکوب دفاع هوایی در مقابل رادار سام-2

سابقه عملیاتی:

بمب gbu-15 برای مقابله با اهدفی چون رادارهای پیش اخطار و کنترل اتش , پست های فرماندهی , پل ها و تاسسات اقتصادی وحتی اهداف دریایی کاربرد دارد نخستین حضور رزمی این بمب به جنگ اول خلیج فارس باز می گردد .نبردی که جنگنده ضربتی اف-111 با طیف وسیعی از مهمات هدایت شونده از جمله جی بی یو-15 با انجام بیش از 2500 ماموریت خوش درخشید.علاوه بر نقش و تاکتیک بمب افکن های پست پرواز این جنگ حامل نکته مهم برای سایر گشورها نیز بود .این نکته هم نقش وسیع و کاربردی مهمات هدایت شونده در بمباران دقیق اهداف در اینده بود.در این جنگ بمب های جی بی یو-15 به خوبی بوسیله بمب افکن F-111 در مقابل هر نوع هدفی اعم از بی دفاع و دفاع شده مورد استفاده قرار گرفتند .

جنگنده F-111F در زیر هر یک از بل های خود قادر به حمل یک بمب و در مجموع با دو بمب و خط اطلاعاتی و یک سیستم جمر روانه اهداف میشد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
جمر AN/ALQ-131 و خط اطلاعاتی AN-AXQ-14 را می توانید به ترتیب در زیر دماغه و وسط بدنه جنگنده ببینید

هر چند در عراق اهداف مختلف و متنوعی چون پست های فرماندهی پل ها مراکز پمپاژ نفت و... توسط اف-111 و جی بی یو-15 در هم کوبیده شد ولی عمده اهدافی که این بمب در مقابل انها استفاده شد مراکز پمپاژ نفت بود.یکی از مشهورترین این حملات به تاریخ 27 ژانویه 1999 باز می گردد زمانی که یک فروند اف-111 با دو بمب GBU-15 دو مرکز پمپاژ نفت را در بندرنفتی مینا الاحمیدی در کویت درهم کوبید. درعملیات طوفان صحرا در مجموع 75 بمب از انواع long-chard و short–chart مورد استفاده قرار گرفت.بمب های تماما توسط اف-111 استفاده شدند و این جنگنده در این نبرد بمب های اپتیک هود را از فاصله 3 تا 7000 رو.انه اهداف کرد البته بهترین و بیشترین ارتفاع پزتابی این بمب ها با توجه به شرایط اب و هوایی منطقه 1500 متری شد.

انهدام یک مرکز فرماندهی در عراق :
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

هدف گیری یک پل در جریا عملیات طوفان صحرا:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

مقابله با یک پمپاژ (خلیج فارس-1):
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

هدف گیری یک ساختمان در عراق:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

شاید فکر کنید که تنها تغییرات صورت گرفته در بمب GBU-15 به ایرودینامیک و کلاهک های جنگی ان ختم شود ولی اشتباه می کنید چرا که نیروی هوایی ایالات متحده با ساخت نمونه ایی جدید از GBU-15 نشان داد که در فکر گسترش این خانواده است و قصد افزایش دقت و تکمیل سیستم های هدایتی بمب ها را دارد تا شاید برای تنها ضعف بمب های اپتیک که همان تاثیر پذیری مستقیم انها از شرایط جویی اسمان است چاره ایی اندیشیده باشد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ادامه دارد ....
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

Re: اشنایی با بمب هوشمند GBU-15 / قاصد

پست توسط shola » دو شنبه 25 بهمن 1389, 3:50 pm

MOHAMMAD JAFAR نوشته شده:متاسفانه بمب قاصد ما تا کنون به همراه غلاف data link دیده نشده است و خاصیت fire & forget دارد که از ماوریک به ارث برده(استفاده از دوربین و تجهیزات ماوریک روی آن)

خود امریکایی ها هم از دوربین تلویزونی موشک ماوریک (DSU-27-/B) در بمب های GBU-15 استفاده کردند.این دوربین که در نمونه آ ماوریک هم استفاده شده که قاعدتا در موشک های فروخته شده به ایران نیز وجود داشته . جای تعجب نداره که اگه نیروی هوایی از این دوربین موفق در بمب ها و تجهیات اپتیکی خودش استفاده کرده باشه.
در ضمن برای هدایت موشک در فواصل طولانی همواره نیاز به وجود پاد دیتا در حامل نیست چون میشه بمب رو به روش غیر مستقیم و به شیوه خودکار پرتاب کرد علاوه بر این یه راه دیگه هم است که فارغ از پاد قابل انجام است و اونم اینه که در صورتی که حامل به یک سیستم هدف گیری اپتیک یا سیستمی با توانایی HRM مجهز باشه می تونه بمب خودش رو با اونها هماهنگ کنه اینطوری که تصویر هدف رو که در فاصله بیشتر بدست اورده به بمب منتقل کنه و بمب رو روانه هدف کنه تا پس از رسیدن بمب به مرحله ایی که قادر به دیدن هدف باشه خود بمب با تطبیق تصویر هدف با تصویر ذخیره شده خودش بر روی هدف مورد نظر خلبان قفل کنه و ...
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

Re: اشنایی با بمب هوشمند GBU-15 / قاصد

پست توسط shola » جمعه 6 اسفند 1389, 9:49 pm

تجربه جنگ اول خلیج فارس برای نیروی هوایی ایلات متحده بسیار سودمند بود در این جنگ نیروی هوایی امریکا از نبود سلاحی که بی توجه به زمان و شرایط جوی قابلیت انهدام دقیق اهداف را برای هواگردهای این نیرو فراهم کند عمیقا رنج برد.هر چند جنگنده بمب افکن های امریکایی در این جنگ به دو نوع مهمات هدایت شونده مجهز بودند ولی تاثیر پذیری مستقیم این تسلیحات از شرایط جوی باعث میشد تا محدودیت های زیادی برای استفاده از این مهمات برای هواپیماهای نظامی ایجاد شود.بمباران از ارتفاع بالا با بمب های غیر هدایت شونده به سبب ارتفاع زیاد بر دقت بمباران ها تاثیر منفی می گذاشت و عواملی چون دود , گرد وخاک و حتی ابرهای اسمان نیز بر دفت بمب های هدایت پذیر تاثیر بسزایی داشتند.پس از پایان جنگ نخست خلیج فارس تلاش هایی برای غلبه بر وابستگی بمب های هدایت شونده به شرایط اب و هوایی منطقه عملیات علی الخصوص برای نمونه اپتیک انان اغاز شد.یکی از این تلاش ها اغاز و توسعه برنامه ایی بود که می تواتنست بمب ها را از موانع زمان و مکان عبور دهد.این برنامه که مهمات مشترک تهاجم مستقیم (JDAM) نام داشت به هدایت پذیرکردن مهمات از طریق سیستم موقعیت یاب جهانی تمرکز داشت در همین راستا بمب های GBU-15 بعنوان نخستین بستر ازمایشی این برنامه در سال 1993 مورد بازنگری و ارتقا قرار گرفتند.
علاوه بر نگرش تسلیحاتی نیروی هوایی ایلات متحده در جنگ اول خلیج فارس به وجود امدن نگرش پنهانکاری مخصوصا برای بمب افکن های ضربتی در این نیرو باعث بازنشسته شدن تنها حامل عملیاتی بمب های GBU-15 یعنی بمب فاکن ضربتی اف-111 شد.اگر چه بمب افکن اف-16 نیز قادر به حمل و پرتاب این بمب نیز بود ولی شکل و وزن زیاد بمب ضمن تحمیل محدودیت حمل یک بمب به ان از توان عملیاتی این بمب افکن سبک کوتاه برد به شدت می کاست. بعد از اف-111 شاید بهترین نامزد استفاده از بمب جنگنده قدرتمند F-15E می بود.این جنگنده که تا به حال با هیچ بمب اپتیکی عملیاتی نشده بود با بمب GBU-15 می توانست قدرت اتش و توانایی انهدام دور ایستایی خود را بالا ببرد. به همین خاطر پروژه تغییر سسیتم هدایت بمب های GBU-15 با انطباق این بمب با جنگنده اف-15 با هم در برنامه EGBU به معنای" GBU اضافه شده " اجین شد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

EGBU برنامه ایی است که در اولین قدم خود به اصلاح سیستم های هدایتی بمب ها می پرداخت تا بمب های تولیدی قابلیت استفاده در هر نوع شرایط اب و هوایی را داشته باشند.تغیراتی که در این برنامه بر کیت های هدایت شونده تماما از نوع Short Chord اعمال شد به اضافه شدن سیستم های اینرسایی (هدایت درونی ) و سیستم هدایت ماهواره ایی بود.در سال 1993 این برنامه توسط شرکت ریتون اغاز شد و نخستین ازمایش از تبدیل 100 بمب GBU-15 به EGBU-15 در سال 1994 انجام شد.موفیت این ازمایش خبر از نگرش جدی نیروی هوایی امریکا نسبت به این بمب میداد به طوریکه شایعاتی پیرامون تغییر نام بمب ها به GAM (مهمات هدایت شونده با GPS) نیز انتشار یافت . GAM همان نامی است که بعدها مشخص شد که برنامه واحد نیروی هوایی ایلات متحده و شرکت گرومن برای تجهیز بمب افکن پنهانکار بی-2 بلوک-20 به مهمات هدایت شونده ماهواره ایی از طریق حمل سیستم GATS/GAM است. با تمام این حرف ها انچه که ازانجام این ازمایش مهم بود افزایش دقت بمب ها به میزان قابل توجه 10متر بود که با وجودکلاهکی900 کیلویی بمب با دایره تخریب چند برابری این مقدارخطا را تقریبا میشد نادیدگرفت.بمب های EGBU-15 می توانستند تنها به وسیله جی پی اس تا پایان راه هدایت شوند و یا این اختیار را به خلبان دهند تا در مرحله هدف گیری بمب ها شرکت و هدف را تطبیق و یا تغییر دهد.قابلیت هدایت تنها با GPS از این جهت مهم و تازه بود که بر خلاف قبل که خلبان برای پرتاب بمب دوم خود مجبور به هدایت بمب نخست و اطلاع از سرنوشت ان بود در این نمونه قابلیت استقلال بمب از هدایت حامل به خلبان کمک می کرد تا بتواند همزمان دو یا چند بمب خود در ان واحد پرتاب کند.قبل از پرتاب بمب مختصات هدف به کمک سیستم انتقال دیتا جنگنده (DTM) به بمب منتقل می شد تا پس از ان بمب رها شده با داشتن اطلاعات هدف با کمک سیستم های هدایت درونی با ناوبری ماهواره ایی روانه هدایت شود.در هدایت ترکیبی INS/GPS سیستم ناوبری داخلی اطلاعات کوتاه مدتی نظیر موقعیت جغرافیایی خود بمب سرعت و ... را در زمان تهیه می کند و سیستم ماهواره ایی خطای اطلاعات بدست امده از سیستم اینرسایی رابرطرف و اصلاح می کند. در پرتاب چنین بمبی دو گزینه پیش روی خلبان پس از پرتاب بمب قرار می گرفت نخست اینکه حامل می توانست بی نیاز به تصحیح مسیر و انتخاب مجدد هدف اجازه دهد تا بمب به کمک سیستم هدایت ماهواره ایی هدایت و به هدف اصابت کند که در انصورت امکان وجود مقداری خطا برای بمب وجود داشت و یا می توانست با دخالت در ان هدایت بمب را به عهده بگیرد بدین صورت که در محدوده قابلیت دوربین بمب خلبان با برقراری ارتباط از طریق سیستم دیتا لینک با بمب به صورت سابق و از طریق دوربین خود بمب کارهدایت و قفل بر روی هدف را انجام دهد.انجام چنین کاری ضمن بوجود اوردن محدویت هایی چون به کار گیری یک بمب در ان واحد مزایانی نیز داشت از جمله افزایش دقت بمب ها و امکان تغییر هدف انتخاب شده.در کنار این شیوه هدایت یک نتیجه غیر مستقیم نیز وجود دارد و ان این است که حامل قادر بود تا با با عبور بمب از الودگی و موانع دید موضعی در اسمان با علم به هدایت تقریبا درست بمب به سمت هدف کار پایانی را خود انجام دهد که در یک مثال واقعی از این کار می توان به پرتاب بمب از ورا ودرون ابرها اشاره کرد.
خرجی که برای بمب های EGBU-15 در نظر گرفته شد بمب 900 کیلویی نفوذی BLU-109 بود در حالی که بمب مارک-84 نیز همانند سابق قابلیت جایگرینی با انرا داشت.
در کنار نام گذاری نمونه های جدید به EGBU-15 این بمب ها با مشخصه C نیز شناخته می شوند .به طور مثال اسم GBU-15(V)1/C بیانگر یک بمب اپتیکی متشکل از کیت های Long Chord با دوربین روزانه با مکمل هدایت ماهواره ایی و خرج بمب مارک-84 است.
بمب هایEGBU-15 برای نخستین بار در جنگ بالکان مورد استفاده نیروی هوایی ایلات متحده قرار گرفتند . در سال 1999 در تهاجم به یک سایت پدافند موشکی در منطقه بانجا لوکا در یوگوسلاوی برای نخستین بار این بمب از جنگنده اف-15 پرتاب شد. به غیر از جنگ کوزوو در جنگ افانستان نیز نیروی هوایی امریکا ازاین بمب استفاده کرد و وظیفه هدف قرار دادن پناهگاه ها و تخریب دهانه غارها را بر عهده این بمب گذاشت.به غیر از ایالات متحده تنها کشوری که ازبمب های هوشمند جی ی یو-15 استفاده کرد اسرائیل بود.درتاریخ 1 اکتبر 1985 جنگنده بمب افکنهای F-15 نیروی هوایی اسرائیل با وارد به خاک تونس درعملیاتی موسوم به پای چوبین مقر سازمان ازادی بخش فلسطین (ساف) را بدون هیچ گونه مزاحمتی در هم شکستند.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

دومین برنامه تغییر و تکمیل سیستم های هدایتی بمب های جی بی یو-15 توسط ازمایشگاه ملی ساندیا (Sandia) انجام شد.در این برنامه به طور کلی سیستم های هدایتی بمب ها متحول میشد که این تغییر و تحول به جایگرینی سیستم هدایتی ITAG (هدایت کمکی براساس عوارض زمین) به جای سیستم های رایج بمب می بود.ITAG یک سامانه ناوبری داخلی است که از یک ارتفاع سنج راداری با دقت بالا , یک پایگاه دیجیتال ذخیره اطلاعات و یک نقشه عوارض زمین تشکیل می شود.در این نوع هدایت که شاید از نخستین روش های هدایت با نقشه های دیجیتالی نیز بوده باشد نقشه سه بعدی مسیر رسیدن به هدف در حافظه داخلی بمب قرار میگیرد و با انتقال مختصات هدف به بمب در ابتدا هدایت بمب از طریق جی پی اس اغاز می شود.در زمانی که ناوبری ماهواره ایی در حال هدایت بمب است یک رادار ارتفاع سنج دقیق به طور مکرر اطلاعاتی چون ارتفاع زمین و پستی بلندی انرا برای سیستم پردازشگر بمب فراهم می کند .در کنار فعالیت ارتفاع سنج راداری پردازشگر بمب که از قبل در حافظه سیستم به نقشه سه بعدی از مسیر هدف دسترسی داشت (نقشه گرفته شده از رادار سار/SAR حامل) با تصحیح اطلاعات پروازی بمب ضمن اطلاح خظاهای سیستم ماهواره ایی به خلبان خودکار اجازه می دهد تا دقیقا بمب را به سمت هدف هدایت کند.به طور کلی در این سیستم مقدار دهی اطلاعات اولیه و ناوبری بر عهده جی پی اس است و در طول مسیر و در پایان راه با خوانده شدن نقشه عوارض زمین هدایت بمب تکمیل می شود.این روش هدایتی ضمن اضافه کردن قابلیت پرتاب و عملیات در هر نوع شرایط اب و هوایی و مخالف دقت بمب ها را به طرز باورنکردنی افزایش می دهد .تجهیز GBU-15 ها به این نوع هدایت به انان دقتی در حدود 3 متر می بخشد.
سطوح ایرودینامیکی سیستم های هدایت و کنترل از جمله بخش هایی بودند که در بالا به تغییرات رخ داده در انان اشاره شد.شاید بخش دیگری در این بمب نبوده باشد که طراحان قادر به تغییر و بازنگری در ان نبوده باشند که در اینصورت قطعا این اتفاق صورت میگرفت.اخرین مکانی که شاید طراحان و سازندگان قادر به دست کاری در ان بودند بخش پیشران بمب بود اما اصولا بمب با پیشران که دیگر یک بمب نبود به همین خاطر هم تصمینم گرته شد تا نمونه مجهز به پیشرانه GBU-15 بعنوان یک موشک هوا به زمین توسعه داده شود.AGM-130 نامی بود که از اخرین دگرگونی بمب GBU-15 بوجود میآمد.

AGM-130 یا موشک هدایت شونده هوا به زمین-130 :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

در سال 1984 کمپانی بوئینگ با قرار داردی از جانب نیروی هوایی مامور ساخت نمونه مجهز به پیشرانه بمب های جی بی یو-15 شد.دلیل اضافه کردن پیشران به بمب ها این بود که بتوان با وجود پرتاب بمب از ارتفاع پست برد بیشتری نسبت به بمب های هوشمند سابق بدست آورد.نتیجه این کار نیز دقیقا همان چیزی شد که نیروی هوایی ایالات متحده انتظار داشت. اگر بمب های GBU-15 در ارتفاع بالا به نهایت برد 24 و در پرتاب از ارتفاع پست نهایتا به برد 7 کیلومتر میرسند ولی موشک AGM-130 در گام نخست و در پرتاب از ارتفاع پست به رکورد برد 48 کیلومتری دست یافت. قطعا افزایش ارتفاع پرتابی می توانست برد موشک را حتی تا دو برابر این مقدار نیز افزایش دهد با این وجود تقاضای نیروی هوایی امریکا برای داشتن یک سلاح هوشمند پست پرتاب دور برد برای عملیات خارج از دید مستقیم خلبان با تولید این موشک برآورده شده بود .موشک های که در ابتدا به نام AGM-130 Skipper-2 شناخته میشدند به عنوان جزیی از برنامه SAGM (مهمات هوشمند تهاجم زمینی) برای تولید مهمات هومشند دور برد با برد برآوردی بین 25 تا 75 کیلومتر بعدها برای پیوستن به یگان های رزمی نام AGM-130A برخود گرفتند.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
نمایی از نحوه عملکرد پروازی AGM-130

اگر در گذشته بمب های GBU-15 به حامل خود این اجازه را میدادند تا با پرواز در ارتفاع چند ده متری از سطح زمین وپنهان شدن در پستی بلندی های ان از شر سیستم های شناسایی راداری خلاص شوند و قادر به در هم شکستن هر نوع هدف ثابتی باشند اما دیگر این چنین قابلیتی در مقابل اهداف محافظت شده با برد محدود بمب ها در ارتفاع پائین ممکن نبود .با این وجود هنوز بمب هایGBU-15 در مقابل اهداف بی دفاع و یا مستقر در مکان های نا مناسب زهر دار و کشنده بودند ضمن اینکه وجود نقص هایی ذاتی در انواع مختلف پدافندهای موشکی مثل عدم توانایی درگیری پدافندهای برد متوسط و بلند با اهداف پست پرواز و برد عملیاتی محدود(اکثرا زیر 20 کیلومتر) نمونه کوتاه برد واحدهای پدفند موشکی این اجازه را به حامل میداد تا با پرواز در ارتفاع پست و داشتن سلاحی پست پرتاب با بردی بیش از برد پدافند کوتاه برد همچون گذشته از خجالت اهداف به خوبی درآید.همین استدلال نیز منجر به پیدایش ایده افزایش بمب های جی بی یو-15 با اضافه شدن یک بوستر راکتی به انان شد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

یک موشک AGM-130 اساسا از یک بمب جی بی یو-15 با موتور راکتی سوخت جامد ساخت آلیانت تچ سیستم به نام SR122-RD-1 تشکیل میشد.نمونه های پایه ایی این موشک از روش هدایت قفل پس یا بعد از پرتاب با هدایت نهایی تلویزونیTV/فروسرخ IIR و خط اطلاعاتی دو طرفه AN-AXQ-14 و یا نمونه بهبود یافته تر ان ZWS-1 استفاده میکرد .پس از پرتاب در ابتدا AGM-130 به صورت یه بمب سقوط ازاد رها می شود تا اندکی بعد با شعه ور شدن بوستر راکتی ان موشک با حرکت بر اساس یک نقشه پرواز ارتفاع پائین (ارتفاع پروازی بین 60 تا 6000 متر) راهی هدف شود. همین اضافه شدن بوستر کمک می کند تا این موشک در ارتفاع پست برد متغیر 8 تا 48 کیلومتری داشته باشد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

نخستین ازمایش این موشک به سال 1985 باز می گردد و ازمایشات عملیاتی این بمب با ثبت یک رکورد خیره کننده برای یک بمب هوشمند در بین سال های 1989-1990 انجام شد در این ازمایشات در مجموع 44 ازمایش گرم انجام شده اصابت به 41 هدف از مجوع 44 گزارش شد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
ازمایش موشک در مقابل هدفی ثابت
ساختار این موشک در بسیاری از جهات همانند بمب می باشد اگر بخواهیم بخش های تشکیل دهنده را متذکر شویم می توان یک موشک AGM-130 را به : جستجوگر تلویزیونی/ccd (برای فعالیت در محیط های با روشنایی اندک و یا تقریبا تاریک) یا یک جستجوگر تصویر برداری فروسرخ ارایه ایی صفحه کانونی, یک ارتفاع سنج راداری, خرج داخلی, , بخش کنترل ,سطوح ایرودینامیکی و بوستر راکتی تقسیم کرد.جستجوگرهای تلویزونی و فرسرخ این موشک در ابتدا از دوربین تلویزونی DSU-27/B و جستجوگر فروسرخ WGU-33A/B تشکیل میشدند که این جستجوگرها بعدها به ترتیب با دوربین تلویزونی/CCD به نام WGU-40B با کیفیت و قابلیت بزرگنمایی وایجاد شرایط دیداری در محیط های کم نور بهتر و بیشتر و جستجوگر حرارتی WGU-42B تعویض شدند .این جستجوگرها می توانند قبل از پرتاب , بعد از پرتاب و یا هیچ وقت مورد استفاده قرار گیرند.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

نمونه ای که تا به اینجا در مورد ان صحبت شد AGM-130A نام دارد موشکی که نهایت برد ان نه به طور دقیق ولی بیش از 60 کیلومتر عنوان شده است.این موشک خود به دو موشک اصلی با جستجوگر TV/CCDبه نام AGM-130A-11 و نمونه مجهز به جستجوگر IIR ,با نام AGM-130A-12 درجه بندی و خرج اصلی هر دو موشک ازکلاهک ترکش زا بمب مارک-84 با وزن 906 کیلوگرم تشکیل می شود.دومین طرح تغییر کلاهک های موشک AGM-130 با اضافه شدن قابلیت ضد باند فردگاه به انها از طریق جایگزینی کلاهکی خوشه ایی به انان اغاز شد.در این موشک که به نام AGM-130B شناخته می شود خرج اصلی موشک به کلاهکی متشکل از پخش کننده مهمات SUU-54/B با 15 راکت نفوذ کننده BLU-106/B معروف به نفوذگرهای انرژی جنشی تقویت شده (BKEP) برای ایجاد حفره در باندهای فرودگاه یانفوذ به شیلترهای هواپیما و 75 مین هوا پرتاب از نوع HB876 برای تخریب گسترده سطحی باند و ممانعت از تردد هواگردهای بر روی ان , تشکیل می شود.با این وجود این موشک هرگز وارد مرحله تولید نشد .در سومین اقدام موشکی با کلاهکی سنگین از جنس نفوذکننده و از نوع BLU-109/B مورد ساخت قرار گرفت.این موشک که از لحاظ ویژگیها و حالات جستجوگرها همانند نمونه A بود AGM-130C نام گرفت.در واقع عمده تفاوت دو نمونه A و C تنها خرج جنگی انها بود.از همین رو است که AGM-130C-11 و AGM-130C-22 بدست امدند (دقیقا به خاطر همان جستجوگرهای A-11 و A-22 ).اخرین نمونه متولد شده از تغییر کلاهک, AGM-130D نام دارد در این موشک همانطورکه حدس زدید کلاهکی از نوع ترموباریک وظیفه تخریب اهداف را برعهده دارد.نمونه دیگری نیز از تغییر وزنی کلاهک موشک وجود دارد که در این وزن کلاهک از 900 کیلوگرم سابق به حدود 450 کلوگرم تقلیل داده شده است .

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
به ترتیب از راست :BLU-106 و مین HB-876

همانند انچه که برای بمب های GBU-15 رخ داد در ادامه به معرفی مختصر سایر نمونه های تولیدی از تغییر و یا تکمیل سیستم های هدایتی AGM-130 می پردازیم :
در سال 1991 نخستین ارتقای سیستم های هدایتی موشک های AGM-130 با اضافه شدن سامانه های هدایتی INS/GPS بدانها اغاز شد.این نمونه که AGM-130 MGC نامیده شد برای عملیات هر نوع اب و هوایی در نظر گرفته شده است (توضیحات نحوه عملکرد همانند مطالب پیشین می باشد) از همین نمونه یک زیر نمونه دیگر به نام AGM-130 LW (سبک وزن) برای تجهیز بمب افکن سبک اف-16 مورد ساخت قرار گرفت.در اخرین گام نیز موشک کاملا مستقل Autonomous AGM-130 (خودکار) ساخته شد که از تعویض جستجوگرهای اپتیکی و جایگزینی انها با جستجوگر تصویربرداری LADAR (شناسایی و هدف گیری لیزری) با هدایت میانی هدایت داخلی/ماهواره ایی بوجود آمد.
نگرش تغییر سیستم رانش موشک ها سبب شد تا طرحی برای تجهیز موشک های به موتورهای توربوجت با تغییر سنگینی کلاهک موشک ها برای دست یافتن به بردهای بیشتر ادامه یابد..ایده استفاده از موتور توربوجت در اصل پیشتر تحت نام AGM-130 TJ برای رقابت با موشک دور ایستای استورم شادو (CASOM/Storm Shadow) از طرف شرکت بوئینگ مورد ازمایش قرار گرفت. هرچند نمونه TJ در سال 1998 پرتاب گرم خود را نیز انجام داد ولی نیروی هوایی ایلات متحده تصمیم به کنار گذاشتن این طرح گرفت .به دنبال افزایش برد موشک AGM-130 و تجربیات بدست امده از طرح TJ چندین موشک از نوع ای جی ام-130 مورد ساخت و امتحان قرار گرفتند.برای تمامی این موشک های دوربرد نام AGM-130E انتخاب شد که در اولین قدم بوستر راکتی جای خود را به یک موتور توربوجت داد با ثابت نگه داشتن وزن کلاهک جنگی موشک (2000 پاوند) موشک جدیدAGM-130E قادر به پیمایش بردی 160 کیلومتری شد.با ادامه این روند برای افزایش بیشتر برد عملیاتی موشک تصمیم به کاهش وزن کلاهک گرفته شد در دومین اقدام دو تغییر تجهیز موشک به موتور توربوجت و جایگزینی کلاهک 1000 پاوندی مارک-83 به جای کلاهک 2000 پاوندی مارک-84 باعث افزایش برد AGM-130E تا بیش از 200 کیلومتر شدند.نمونه دیگری نیز تحت همین نام با اضافه شدن موتور توربوجت موشک AGM-129 به نام F-122و جستجوگر TV/IR نیز ساخته شد که موفق به رسیدن به برد 200 کیلومتری شد.با تمام این حرف ها برنامه AGM-130E سرنوشتی بهتر TJ پیدا نکرد ولی فاز ازمایشی این طرح ادامه یافت و در 24 سپتامبر 1998 کمپانی بوئینگ ازمایش دیگری را بر روی نمونه توربوجت این موشک انجام داد در این ازمایش که از موتور پهپاد هدف MQM-107 استفاده شده بود موشک توبوجت AGM-130 با بیش از 11 دقیقه پرواز به برد تقریبی 188 کیلومتری دست یافت.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
تصویری از یک موشک AGM-130E

موشک های AGM-130 در سال 1998 با جنگنده اف-15 عملیاتی شدند.هرچند جنگنده اصلی این موشک ها اف-15 می بود ولی جنگنده بمب افکن های اف-4 و اف-111 نیز قابلیت استفاده از این موشک را داشتند و تجهیز بمب افکن های سنگین بی-52 و بی- 1 به این موشک نیز پیشنهاد شد.بمب افکن B-52H قادر به حمل 6-8 موشک و B-1B قادر به حمل 12 موشکAGM-130 در زیر بال های خود می بود.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
اف-111 و AGM-130

از جمله خریداران موشک AGM-130 می توان به کره جنوبی و مصر اشاره کرد .کره جنوبی یک سفارش 112 موشکی را برای تجهیز بمب افکن های اف-4 و مصر نیز برای جایگزینی با بمب های GBU-15 وتجهیز اف-16 های خود سفارش دادند.استرالیا و ترکیه نیز از جمله متقاضیان خرید این موشک بودند که بعدا نیاز خود را با موشک Popeye ساخت اسرائیل تامین کردند.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

سابقه عملیاتی :
سابقه عملیاتی این موشک به چهار جنگ خلیج فارس اول و دوم , بالکان و افغانستان می رسد.بعد از جنگ اول خلیج فارس که با شکست نیروهای عراقی همراه بود سه کشور ایلات متحده انگلستان و فرانسه به صورت یک سویه و خودرای در راستای تقویت قطعنانه 688 سازمان ملل متحد محدوده های هوایی را در عراق را محدوده پرواز ممنوع اعلام کردند.این کار که در راستای اقدامات بشردوستانه برای جلوگیری از بمبارن های شیمیایی مناطق کرد نشین عراق درشمال و مناطق شیعه نشین در جنوب عراق توصیف شد در نهایت به ایجاد دو کمربند هوایی حائل بین عربستان - عراق و ترکیه-عراق منجر شد.در این مناطق که نیروی هوایی عراق اجازه ورود به انها را نداشت مسئولیت حراست از انان به ناوگان هوایی ایلات متحده سپرده شد که با انجام پروازهای نظارتی از پایگاه های عربستان و ترکیه این مهم انجام میشد.انچه که از ذکر این مطالب هدف است پرداختن به دو عملیات ناظر شمالی و ناظر جنوبی به عنوان عملیات هایی است که در انان پاک سازی مناطق تحت اشغال هوایی عراق از وجود پدافندهای زمینی انجام شد.پیشتر در مناطق معروف پرواز ممنوع عراق با وجود ندادن اجازه پرواز به جنگنده های عراقی با تردد هواپیماهای غیر نظامی و فعالیت سایت های راداری و موشکی عراق در ان برخوردی صورت نمی گرفت اما این کار مدت کمی بیشتر دوام نیاورد و با چند مورد برخورد و تبادل اتش بین سایت های پدافندی عراق و نیروی هوایی ائتلاف به دستور رئیس جمهور وقت ایالات متحده اقای کلینتون محدودیت های سخت تری از جمله جلوگیری از ورود هوپیماهای غیر نظامی واجازه مقابله با سایت های موشکی و حتی راداری عراقی و دفاع از خود به نیریو هوایی این کشور داده شد. این دستور در دو عملیات ناظر شمالی و ناظر جنوبی محقق شد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مناطق پرواز ممنوع عراق 1992-2003

AGM-130 یکی از تسلیحاتی بود که در عملیات ناظر شمالی به کرات از ان تحت عنوان سلاحی برای در هم کوبیدن دورایستای سایت های راداری و موشکی استفاده شد.
نخستین حضور عملیاتی AGM-130 به دسامبر 1997 بازمی گردد زمانی که یک فروند اف-15 با یک موشک AGM-130 یک سایت راداری را در شمال عراق در هم کوبید.
شرح عملیات های صورت گرفته با AGM-130 در عملیات ناظر شمالی با تاریخ و زمان به قرار زیر است :
28 فوریه 1999 ما بین ساعات 1.55 الی 2.15 نصفه شب به وقت عراق در پاسخ به اتش یک توپخانه ضد هوایی .
11 فوریه 1999 مابین ساعات 12.15 و 12.30 صبح به وقت عراق یک سایت موشکی زمین به هوا مورد تهاجم قرار گرفت.
30 ژانویه 1999 در ساعت تقریبی 3 بامداد به وقت عراق در نزدیکی های موصل با رهگیری جنگنده های ائتلاف توئسط یک سایت راداری از یک فروند اف-15 یک موشک به طرف سایت راداری شلیک شد.
26 ژانویه 1999 در ساعت 3.30 بامداد " با در نزدیکی های موصل دو موشک به طرف سایت راداری شلیک شد.
24 ژانویه 1999 یک سایت موشکی سام-3 با موشک زده شد.
14 ژانویه " با شلیک یک تیرهارم به یک سایت راداری یک فروند F-15E با موشک AGM-130 در نقش مقابله با تهدید سایت موشکی برامد.
13 ژانویه " دو موشک به سمت سایت موشکی سام عراقی هدایت شدند.
11 ژانویه " در ساعت 10.45 صبح با اعلام رهگیری جنگنده های ائتلاف یک فروند اف-15 نیروی هوایی امریکا با دو موشک AGM-130 به یک سایت سام-6 در نزدیکی های موصل یورش برد
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
حمله به سام-6 :در این حمله در ابتدا پست فرماندهی با یک موشک مورد اصابت قرار می گیرد و سپس رادار کنترل اتش این مجموعه پدافندی مورد حمله قرار میگیرد

شاید بتوان گفت که موشک AGM-130 بیشتر بعنوان یک سرکوب گر دفاع هوایی مورد استفاده قرار گرفته باشد.استفاده وسیع نیروی هوایی ایالات متحده از این موشک در مقابل تاسیسات راداری و سایت های موشکی در یوگوسلاوی نشان داد که در کنار انهدام اهدافی چون پل ها و خطوط راه آهن و ... این موشک قابلیت بالایی برای درگیری با سیستم های پدافندی دشمن دارد.
در نبرد بالکان حضور این بمب به انجام عملیات هایی چون تخریب تاسیسات نابودی پل ها, انتن های مخابراتی و مراکز موشکی و راداری ختم خلاصه می شود.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
حمله به پل متعلق به صرب ها

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
اصابت دو موشک AGM-130 به پل راه آهن در منطقه Grdelica صربستان

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مقابله با رادار سام-2 (فن سونگ )-جنگ کوزوو

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
عملیات Allied Force-بالکان

در افغانستان نیز همان گونه که اشاره ایی شد نمونه ترموباریک (D) این موشک برای زدن اهدافی در دل کوه مورد استفاده قرار گرفت.
با پیدایش مهمات هدایت شونده JSAW و JDAM مهمات هوشمند GBU-15 و موشک AGM-130به اخر کار خود نزدیک شدند در واقع قیمت بالا و سنگینی بمب از یک طرف و استفاده از یک وزن مشخص و سنگین کلاهک از سوی دیگر باعث شد تا این مهمات با نمونه های با قدرت جنگی متنوع تر و قیمت پائین تر جایگزین شوند.

AGM-130 A/C :
طول:3.92 متر
دهانه بال:1.5 متر
قطر:46 سانتی متر
وزن:1320 کیلوگرم

به یاری خدا در پست اتی به معرفی خانواده قاصد خواهیم پرداخت ...
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

Re: اشنایی با بمب هوشمند GBU-15 / قاصد

پست توسط shola » پنج شنبه 19 اسفند 1389, 9:01 pm

llreza2740ll نوشته شده: پس بقیه اش چی شد؟

سلام دوست من به انجمن خودت خوش اومدی تصویر
ممنون از تذکرت تصویر
تا یکی دو روز اینده قسمت سوم و تکمیلی مطالب فوق قطعا افزوده خواهد شد.

برای جبران این فراموش کاری تقدیم به شما :

AGM-130 / فرودگاه موصل / ...

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

Re: اشنایی با بمب هوشمند GBU-15 / قاصد

پست توسط shola » یک شنبه 22 اسفند 1389, 8:00 pm

قسمت سوم و پایانی :

خانواده بمب های هوشمند قاصد :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

قاصد نام مجموعه ایی از بمب و موشک های هدایت اپتیکال سرشی ساخت ایران است که از لحاظ ظاهر شباهت های ساختاری زیادی به خانواده بمب های سرشی GBU-15 ساخت ایالات متحده دارد. در حال حاضر این خانواده شامل سه عضو قاصد-1/2/3 است هر چند که بنا به گفته مقامات نیروی هوایی ایران اعضا دیگری نیز در اینده به این سه عضو اضافه می شوند. تجهیز ناوگان با فناوری غرب نیروی هوایی ایران (IRIAF) متشکل از جنگنده بمب افکن های اف-4 فانتوم و اف-5 تایگر به مهمات هوشمند دور ایستای پست پرتاب دلیلی است تا وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران بعنوان مجری اصلی تولید مهمات هدایت شونده ساخت خانوده قاصد را از سال 1371 خورشیدی در دستور کار خود قرار دهد.گرچه ساخت مهمات هوشمند در ایران پیش تر با برنامه مهات هوشمند قدر اغاز شده بود ولی به نظر میرسد که بمب های قدر مهماتی مناسب برای رها سازی از ارتفاع متوسط و بالا بوده و با توجه به نحوه سیر ساخت بمب های هوشمند در ایالات متحده و شبیه سازی ان با ایران شاید بتوان گفت که بمب های قدر بعنوان نخستین تجربه های ابران در تولید مهمات هدایت شونده تبدیل به بستری برای تولید بمب های با قابلیت بالاتر و متنوع تر قاصد شده باشند .

قاصد-1و2 :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
بمب هوشمند قاصد-1

بمب قاصد-1 نخستین ازمایش پرتابی خود را در سال 1384 انجام داد.این بمب که شبیه به نمونه های پایه ایی بمب GBU-15 است از کیت های از نوع وتر کشیده (Long Chord) با کلاهک جنگی 2000 پوندی بمب مارک-84 تشکیل می شود. علاوه بر شباهت ظاهری دو بمب با توجه به تجربه نیروی هوایی ایران در استفاده از دوربین تلویزونی موشک ماوریک (DSU-27) در بمب هوشمند قدر به نظر می رسد در این بمب نیز این دوربین وظیفه هدایت قاصد را برعهده داشته باشد .
دلائل ساخت بمبی چون قاصد-1 در گام نخست از تجربه نیروی هوایی ایران در جنگ 8 ساله خود با کشور عراق منشا میگرد.زمانی که بمب افکن های نیروی هوایی ایران با مشکل نبود یک سلاح تاکتیکی با ویژگیهای خاص برای در هم کوبیدن موثر اهداف زیربنایی چون پل ها, تاسیسات نفتی و ... و اهداف دریایی چون نفت کش ها و ... مواجه شدند. با نگاهی به تسلیحات عمده جنگنده های ایرانی در عملیات های ضد سطحی و نبرد دریایی که شامل بمب های سقوط ازاد و موشک تاکتیکی ماوریک-آ بود می توان این خلا تسلیحاتی را بیشتر مشاهده کرد.یورش به هدفی ارزشمند که به خوبی با لایه های مختلف پدافندی محافظت شده باشد با بمب های سقوط ازاد, سبب نزدیکی بیش از اندازه و پر خطر جنگنده به سامانه های پدافندی میشد و در مقابل اهدافی چون بدنه رزم ناوها و نفت کش ها نیز ضعف کلاهک ماوریک دلیلی بر عملکرد کم تاثیر ان بود. در واقع دو درسی که نیروی هوایی ایران از جنگ خود آموخت توجه به وجود سلاحی دوربرد برای در هم شکستن خارج از برد سیستم های پدافندی دشمن اهداف و توجه به مقوله بمبارن های دقیق بود.از طرف دیگر بمبارن در ارتفاع بالا بر روی نتیجه و دقت بمبارن های انجام شده با بمب های سقوط ازاد تاثیر منفی به سزایی داشت و بمبارن در ارتفاع پست نیز حامل را با خطر اسیب دیدن از بمب های خودی مواجه می کرد.بنابراین هر چند مهمات هدایت لیزری GBU-10 مدتی توسط نیروی هوایی ایران مورد استفاده قرار گرفت ولی این نوع مهمات مناسب ارتفاع پائین نبودند به همین خاطر نیز در شیوه حمله به اهداف نیروی هوایی ایران که مبننی بر پرواز در ارتفاع پست برای جلوگیری از شناسایی و رهگیری توسط سیستم های راداری می بود مهمات هدایت لیزری جایگاه چندانی مگر برای زدن اهداف بی دفاع نظامی پیدا نکردند. در مقابل بمب های هدایت لیزری اگر سلاحی وجود داشت که قادر به تکمیل پروازهای ارتفاع پائین بمب افکن های ایرانی با پرتاب از همان ارتفاع کم و با قدرت و دقت مطلوب و برد بیشتر بود می توانست نیاز عمده نیروی هوایی ایران را در نابودی هر نوع هدف با ارزش نظامی با ساده و ارزان قیمت در پروازهای عمقی در خاک دشمن میسر سازد.به هر حال گرچه ایده ساختن مهمات هوشمند هدایت تلویزونی بعدها در ذهن فرماندهان وقت نیروی هوایی ایران با تاسی از نیروی هوایی ایالات متحده شکل گرفت ولی این نیاز به خودی خود قادر به شکل گیری و تعریف شکل و نوع سلاح نمی توانست شود. در این برای تولید مهمات هوشمند دو حالت برای ایرانیان ممکن بود نخست طراحی از صفر یک سلاح هدایت شونده پست پرتاب متناسب با نیازهاو یا استفاده و الگوبرداری از تجربه ها و محصولات دیگر کشورها در طراحی و ساخت سلاحی مطابق با خواسته . با توجه به اینکه تعریف یک سلاح طراحی و تولید ان وقت گیر و نیازمند بودجه تحقیقاتی بیشتری نسبت به کار کردن بر اساس طرح های مشابه است به نظر می رسد که طراحان ایرانی راه دوم را برگزیده باشند و توجه خود را معطوف طرح هایی کردند که موفق بوده و با ناوگان هوایی انها هماهنگی بیشتری داشته است. از اصلی ترین و یا شاید تنهاترین کشوری که می شد از بر اساس طرح های ان کار ساخت نمونه های مشابه را اغاز کرد ایالات متحده امریکا بود که سابقه طولانی در تولید مهمات هدایت شونده داشت. استفاده از تجربه های ایالات متحده در تولید مهمات هوشمند ایرانی صرف نظر از تعریف نوع و شکل سلاح برای طراحان ایرانی از یک جهت دیگر نیز مهم بود و ان تشابه بمب افکن های استفاده کننده از مهمات مورد علاقه ایران بود. بنابراین کار تولید مهمات هدایت اپتیک در ایران بر اساس طرح های GBU-8 HOBOS و GBU-15 اغاز شد و تجربه های ایالات متحده در ارتقا و استفاده میدانی از این بمب ها توانست همانند انچه که انتظار میرفت به ارتقا و گسترش هر چه بیشتر این قبیل مهمات هوشمند در ایران منجر شود.
به هر حال نخستین حضور میدانی بمب قاصد-1 به رزمایش ضربت ذوالفقار ارتش ایران باز می گردد جایی که برای نخستین بار علاوه بر بمب قاصد-1 خبر از بمب دیگربه نام قاصد-2 اورده شد.هر چند از بمب قاصد-2 تا کنون تصویر و اطلاعاتی انتشار نیافته ولی با تشابه سازی می توان در مورد این بمب این نکته ار یاد اور شد که قاصد-2 اغازی بر توسعه کیت های با وتر کوتاه Short Chord در ساختار بمب های قاصد بوده باشد.به هر حال از جمله اطلاعاتی که در مورد بمب قاصد-2 منتشر شده می توان به افزایش دقت و برد عملیاتی ان تا نهایت برد 50-40 کیلومت اشاره کرد.با ساخت بمب قاصد-2 که برای حمله در زوایای پائین و بالا مناسب است وزارت دفاع ایران گامی مهم در توسعه و ارتقا بمب های اپیتیک ساخت خود بر می داشت چرا که طرح و قابلیت های قاصد-2 سبب میشد تا توان ارتقا و طراحی نمونه های مختلفی دیگری از خانواده قاصد بوجود اید دقیقا همان طوری که بعدها عضو دیگری به نام قاصد-3 نیز به این خانواده اضافه کرد.
گرچه بمب های هدایت ایتیک در شرایط مساعد جوی از دقت و عملکرد مطلوب برخوردارند ولی شرایط جوی بر روی دقت این قبیل تسلیحات تاثیر فراوانی دارد به همین خاطر است که ایرانیان با پشت سر گذاشتن ساخت کیت های وتر کوتاه به فکر ارتقا و بهبود سیستم های هدایتی بمب های خود افتادند.یکی از این تلاش ها که به صورت تلویحی در جریان رزمایش ولایت نور به ان اشاره شد ساخت نمونه مستقل از خلبان از بمب های قاصد بود.با این وجود به نظر می رسد که سازندگان ایرانی با اضافه کردن قابلیت هدایت ماهواره ایی (GPS) به بمب های خود توان عبور از شرایط زمان و مکان را بدست اورده باشند.تولید بمب هایی بر اساس هدایت INS/GPS از این جهت مهم است که با هدایت تلویزونی پایانی و یا بدون ان می توان به دقتی در حدود 3-5 و یا 10 متر دست یافت دقتی که با وجود کلاهک های 2000 بمب ها قابل چشم پوشی است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
ازمایش بمب قاصد-1

شاید این سوال پیش بیاد که چگونه است که برد عملیاتی بمب قاصد-2 فقط با تعویض سطوح ایرودینامیکی ان چنان تغییری کرده باشد که برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید یاداور شد که بمبی را که ما به عنوان قاصد-2 به معرفی احتمالی ان پرداختیم از تشابه روند پیشرفت برنامه تسایحاتی ایلات متحده سرچشمه میگیرد هر چند در مورد اینکه قاصد-2 ویژگیهایی مشابه ایی داشته باشد احتمال زیادی وجود دارد . در مجموع پاسخ به این سوال با مطرح کردن دو فرضیه قابل بیان است : نخست تجهیز بمب قاصد-2 به پیشرانه است که این نظریه با رونمایی از نمونه مجهز به پیشرانه به نام قاصد3 که نامی متفاوت دارد به نظر نمی تواند صحیح باشد و نظریه دوم که به سبک تر شدن کلاهک قاصد-2 اشاره دارد. بر این اساس همانند انچه در ادامه بدان پرداخته می شود به احتمال فراوان کلاهک 1000 پوندی مارک-83 جانشین کلاهک 2000 پوندی سنتی بمب های قاصد شده است که همین سبک تر شدن بمب به ان کمک می کند تا در حالتی مشابه و با پرتاب از سقف ارتفاع پرتابی 30000 پایی بتوان به نهایت برد 40 کیلومتر دست پیدا کند البته با پذیرفتن فرضیه دوم یک سوال بدون جواب باقی می ماند که ان اشاره رسانه های ایران به 2000 پوندی بودن بمب قاصد-2 است ! (که به عقیده من و با تجربه ایی که از نحوه درج خبرهای نظامی در خبرگذاریهای داخلی سراغ داریم امکان وجود خطا در معرفی کردن 2000 پوندی قاصد-2 چندان دور از ذهن نمی باشد : shola ) به هر حال بحث قاصد دو را به خاطر عدم وجود اطلاعات و حتی تصاویر اولیه کنار می گذاریم و به معرفی جدیدترین عضو خانواده تسلیحاتی قاصد یعنی موشک هوا به سطح هدایت شونده قاصد-3 می پردازیم .

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
شاید پاددیتا و یا غلاف هدفگیری اپتیکال(؟)/به انتهای بمب ها توجه کنید !

موشک قاصد-3 :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

این موشک که برای نخستین بار در رژه نیروهای مسلح ایران در شهریور 1389 از تلویزون دولتی ایران به نمایش درامد ماحصل جدیدترین تلاش ایرانیها در تولید مهمات هوشمند دوربرد است.اضافه شدن یک بوستر راکتی به بمب های قاصد نشان ازعلاقه ایرانیان برای دستیابی به بردهای بیشتر در پرتاب های پست و افزایش برد عملیاتی بمب های خود برای همان دلائلی است که سبب تولید موشک AGM-130 در ایلات متحده کشته بود یعنی تهاجم به هر نوع هدف نظامی با داشتن هر نوع قابلیت دفاعی. قاصد-3 با نمایش خود دو تغییر رفتار را در طراحی بمب های قاصد نشان داد نخست حرکت سازندگان به سمت تولید کیت های short chord و دیگری ایده تغییر کلاهک دربمب ها.انچه که بر اساس تصاویر منتشر شده از قاصد-3 می توان برداشت کرد این است که به نظر می رسد برای دست یابی به برد بیشتر علاوه بر تقویت موشک به یک بوسترراکتی وزن کلاهک موشک نیز تغییر محسوسی پیدا کرده باشد که این تغییر احتمالا ناشی از جانشینی کلاهک جنگی 1000 پوندی مارک-83 به جای کلاهک 2000 پوندی مارک-84 بوده است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
به تفاوت قطر بدنه در محل قرار گیری کلاهک ها دقت کنید.

به گفته مقامات ایرانی برد این موشک به نزدیکی 100 کیلومتر افزایش یافته ضمن اینکه در قاصد-3 یک سیستم هدایتی جدید از نوع راداری برای بهبود دقت بمب در فواصل طولانی مورد استفاده قرار گرفته است.چندان واضح نیست که نقش و نوع این سیستم راداری چگونه است ولی.با توجه به اشنایی ایرانی ها با سیستم های هدایت بر اساس نقشه های عوارض زمین از موشک های گرانات قاچاق شده از اوکراین شاید این تصور بوجود آید که رادار مذبور برای بازخوانی عوارش زمین و هدایت موشک بر اساس نقشه های دیجیتالی هدف باشد.

نمونه های احتمالی دیگر :

توسعه نمونه های مختلف بمب های قاصد خود بیانگر اهمیت این خانواده تسلحاتی برای نیروی هوایی ایران است چرا که به گفته معاون سازمان جهاد خودکفایی نیروی هوایی ایران برد موشک های قاصد-3 به بیش از 100 کیلومتر افزایش یافته است .همین افزایش برد هم به تنهایی خود بیانگر وجود طرح ها متنوع برای توسعه خانواده قاصد است..
اما ایرنیها از چه راهی قادر به دست یافتن به بردهای بیشتر خواهند بود ؟ جواب این سوال ساده است تغییر نیروی پیشران و وزن کلاهک عواملی هستند که ایرانیان با ایجاد تغییرات در انها قادر به دست یابی به مسافت های پیمایشی بیشتری خواهند بود. در اولین مرحله کاهش کلاهک های جنگی بمب ها بدانها کمک کند تا برد عملیاتی بمب های خود را افزایش دهند که این امر می تواند با تغییر نیروی پیشران موشک ها کامل تر شود.
با وجود موتورهای توربوجت ایده الی چون Teledyne J402-CA-700و طلوع- 4(نمونه ایرانی موتورTRI-60 ) در ایران دست یافتن به برد بیش از 150 کیلومتری نیز دور از دسترس ایرانیان نخواهد بود.یکی از نمونه های احتمالی که شاید در اینده شاهد حضور ان بود ساخت نمونه های توربوجت موشک قاصد-3 است که با مقایسه روند پیشرفت و ارتقا برنامه بمب های قاصد و نمونه متشابه امریکایی انان یعنی GBU-15 و AGM-130 می توان اظهار کرد که ادعای فوق چندان هم نا مربوط نیست. به هر حال تجهیز موشک های قاصد-3 به موتور توربوجت پهپاد هدف MQM-107A می تواند دامنه عملیاتی این موشک را به میزان قابل توجه 180 کیلومتر بهبود بخشد.

در پایان این پرسش می توان مطرح شود که این خانواده تسلیحاتی برای چه اهدافی می تواند مورد استفاده نیروی هوایی ایران قرار گیرند ؟ پاسخ به این سوال می تواند در قالب نقش مقابله با اهدافی چون تاسیسات اقتصادی , پل ها , خطوط انتقال انرژی و سکوهای نفتی , مراکز فرماندهی , اهداف دریایی چون کشتی های نظامی و غیر نظامی خلاصه شود همچنین در درجه ایی بالاتر می توان از موشکی چون قاصد-3 به سبب برد مناسب 100 کیلومتری یا بیشتر بعنوان سلاحی مناسب برای انجام ماموریت های عمقی چون سرکوب دفاع هوایی دشمن (SEAD) در نقش مقابله گر با سایت های راداری و پدافندی اشاره کرد.

shola-CentralClubs
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک شنبه 17 آذر 1387, 11:02 am
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21531 بار
تماس:

Re: اشنایی با بمب هوشمند GBU-15 / قاصد

پست توسط sokuteasemuni » یک شنبه 21 فروردین 1390, 10:13 am

باز خواني يك خبر قديمي :


بمب 2000 پوندي قاصد به تجهيزات دفاعي كشور پيوست
خبرگزاري فارس: بمب 2000 پوندي قاصد كه در جنگ‌هاي هوايي از دقت عمل و قدرت تخريب بالا برخوردار است به جمع تجهيزات دفاعي كشور پيوست.


به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس، به منطقه عملياتي رزمايش هوايي ضربت ذوالفقار در شمال غرب كشور پيش از ظهر امروز و در جريان برگزاري ششمين مرحله اين رزمايش، جنگنده بمب‌افكن‌هاي نيروي هوايي ارتش از جمله جت جنگنده [HIGHLIGHT=#00b050]صاعقه  پس از حمل [HIGHLIGHT=#00b050]اين   آنرا بر فراز اهداف دشمن فرضي رها كرده كه با دقت و موفقيت كامل مراكز استراتژيك دشمن متخاصم را منهدم كرد.
گزارش خبرنگار اعزامي فارس حاكي است، بمب 2000 پوندي قاصد كه داراي سيستم هوشمند هدايت شونده است در انحصار چند كشور دنيا قرار دارد و به همت متخصصان داخلي در وزارت دفاع ساخته شده‌است كه با انجام موفقيت‌آميز آزمايش آن جمهوري اسلامي ايران نيز به جمع كشورهاي دارنده اين بمب استراتژيك پيوست.
گفتني است، در جريان اين رزمايش همچنين موشك‌هاي تلويزيوني معروف به مائوريچ كه از قدرت تخريب و هدفمندي دقيق برخوردار است با موفقيت آزمايش شد.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

Re: اشنایی با بمب هوشمند GBU-15 / قاصد

پست توسط shola » یک شنبه 21 فروردین 1390, 8:22 pm

sokuteasemuni نوشته شده:
جنگنده بمب‌افكن‌هاي نيروي هوايي ارتش از جمله جت جنگنده [HIGHLIGHT=#00b050]صاعقه  پس از حمل [HIGHLIGHT=#00b050]اين   آنرا بر فراز اهداف دشمن فرضي رها كرده
كه با دقت و موفقيت كامل مراكز استراتژيك دشمن متخاصم را منهدم كرد.

اگر جنگنده صاعقه بخواهد از بمب 2000 پوندی قاصد استفاده کند قاعدتا باید بتواند یک بمب ان هم در زیر بدنه حمل کند البته این امکان هم وجود دارد که برای این بمب افکن نمونه سبک تر (LW) قاصد را ساخته باشد تا به صورت دوتایی در ان استفاده شود به هر حال با این حساب جنگنده صاعقه بیشتر قابلیت یک بمب افکن سبک را دارد در مورد قابلیت های تسلیحاتی این جنگنده هم با استناد به مصاحبه سرتیپ خلبان علوی (به مناسبت تشکیل نخستین اسکادران جنگنده صاعقه در تبریز ) می توان عرض کرد که این جنگنده قادر به استفاده از توپ , راکت و انواع بمب هاست که این مورد اخری می تواند شامل بمب های هدایت شونده و سقوط ازاد نیز شود است (sokutasemuni تصویر عزیز باعث شد تا دوباره به این ویدئو رجوع کنم و برداشت نا درست خودم را در مورد قابلیت های تسلیحاتی ان اصلاح کنم)

متاسفانه سایت فایل سارا هم دوباره با تمام کارهایی که برای مسدود نشدن دوباره انجام داده بود مسدود شد تا کلی عکس و تصویر در تاپیک های مختلف من جمله همین تاپیک ناپدید شود که همین هم باعث کاهش جذابیت و ارزش تاپیک شده است. تصویر

دو تصویر زیبا از قاصد بمب
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
با تشکر اقا سعید تامکت و گیرنده انها محمد.
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3101
تاریخ عضویت: یک شنبه 22 بهمن 1385, 4:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21363 بار

Re: اشنایی با بمب هوشمند GBU-15 / قاصد

پست توسط SAMAN » یک شنبه 21 فروردین 1390, 9:54 pm

با تشکر از مطالب همیشه جامع آقا رضا عزیز تصویر تصویر

تصویر بمب قاصد

البته اینجا نوشته GBU-78A / یک بمب دیگر داریم که هدایت الکترواپتیکال دارد! بمب 2000 پوندی قدر.

دوستان این حالت شلیک کن و فراموش کن برای این موشک ها و بمب ها واقعا پیچیده است.

اگر هدف ثابت باشد میتوان تا حد زیادی اساس کارسیستم را درک کرد اما وقتی هدف متحرک هست واقعا ساخت این متد از راهنمایی موشک توسط امریکایی ها محشر بوده است!


  پنجره را لمس نکنیــــــد!! 
تصویر
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

Re: اشنایی با بمب هوشمند GBU-15 / قاصد

پست توسط shola » یک شنبه 21 فروردین 1390, 11:39 pm

ممنون از وقتی که گذاشتی سامان عزیز و از اینکه با تصاویر زیبای خود تاپیک را زیباتر و پر بارتر کردی تصویر تصویر

SAMAN نوشته شده:
البته اینجا نوشته GBU-78A / یک بمب دیگر داریم که هدایت الکترواپتیکال دارد! بمب 2000 پوندی قدر.

دوستان این حالت شلیک کن و فراموش کن برای این موشک ها و بمب ها واقعا پیچیده است.

اگر هدف ثابت باشد میتوان تا حد زیادی اساس کارسیستم را درک کرد اما وقتی هدف متحرک هست واقعا ساخت این متد از راهنمایی موشک توسط امریکایی ها محشر بوده است!


اقا سامان خود پردازش تصاویر در سرعت بالا به تنهایی واقعا فناوری بالایی را می طلبد.در مورد توانایی انهدام اهداف زمینی حق با شماست ولی غالبا با بمب نمی توان یک هدف متحرک را زد مگر اهدافی که از سرعت خیلی کمی برخوردار باشند ولی یکی از بهترین تسلیحات زدن اهداف متحرک موشک های اپتیک هستند که ناوهای اوزا شاهدی اند بر این مدعا .

واقعا ساخت این متد از راهنمایی موشک توسط امریکایی ها محشر بوده است!


خود من تا همین اواخر پایه گذار مهمات هوشمند را ایالات متحده می دانستم ولی این ذهیت نادرست است ! چرا که سال ها پیش در خلال جنگ جهانی دوم المان نازی نخستین بمب و موشک هدایت تلویزونی را ساخت بله واقعیت دارد نازیها را باید ابداع کننده روش هدایتی و راهنمایی تلوزیونی برای بمب ها و موشک ها دانست انشا... در تاپیکی که در اینده نه چندان دور در مورد تاریخچه پیدایش مهمات هوشمند ایجاد خواهیم کرد به تفصیل به دستاوردهای ارزشمند المان نازی در حوزه هدایت پدیر کردن تسلیحات و الگو برداری سایرین از انها خواهیم پرداخت اگر این تاپیک را مشاهده بفرمایید واقعا متعجب خواهید شد که موشکی که امریکایی ها بعد از 40-50 سال تحت نام AGM-130 موفق به ساخت ان شدند دقیقا بر اساس همان موشکی است که المان ها در دهه 40 میلادی برای تجهیز لوفت وافه به مهمات هوشمند انرا ارزیابی کرده بودند !! تصویر
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Major II
Major II
پست: 471
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 تیر 1389, 8:04 pm
محل اقامت: تربت حیدریه
سپاس‌های ارسالی: 105 بار
سپاس‌های دریافتی: 572 بار
تماس:

بمب هوشمند ۲۰۰۰ پوندی قاصد

پست توسط IrIsT » سه شنبه 11 اردیبهشت 1397, 8:01 pm

از جمله دستاوردهای صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران طراحی و ساخت انواع تجهیزات و تسلیحات مورد نیاز نیروی هوایی و ساخت انواع بمب‌ها و موشک‌های هدایت شونده است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با شروع دفاع مقدس، تحریم‌های تسلیحاتی گسترده‌ای علیه ایران وضع شد. از هیمن رو صنایع دفاعی جمهوری اسلامی تلاش گسترده‌ای را برای تامین تجهیزات و تسایحات مورد نیاز نیروی نیروهای مسلح آغاز کرد و موفق به ساخت انواع بمب‌ها‌، راکت‌ها و موشک‌های مورد نیاز جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش شد.

یکی از سلا‌ح‌هایی که متخصصان صنایع دفاعی کشور با همکاری متخصصان جهاد خود کفایی نیروی هوایی ارتش موفق به طراحی و تولید آن شدند، بمب هوشمند 2000 پوندی قاصد است.

خط تولید این بمب در سال 88 افتتاح و در همان سال در رزمایش نهاجا با موفقیت تست شد. نمونه اولیه بمب قاصد با سر جنگی 2000 پوندی(900 کیلوگرمی) بردی معادل 40 کیلومتر داشت و از یک سامانه هوشمند و اپتیکی پسیو برای هدایت آن استفاده می‌شد.

تصویر
بمب قاصد 1

چند سال بعد بمب قاصد 2 رونمایی شد که شاخصه مهم آن نسبت به نمونه قبلی افزایش 10 کیلومتری برد آن با حفظ سر جنگی 2000 پوندی بود که امکان استفاده آن از فاصله 50 کیلومتری را میسر می‌کرد.

تصویر
بمب قاصد 2

پس از آن صنایع دفاعی جمهوری اسلامی بمب قاصد-3 را طراحی و تولید کرد. این بمب با دارابودن یک پیشرانه راکتی بردی معادل 100 کیلومتر را پیدا کرد و بالک‌های آن نیز در مقایسه با دو نمونه قبلی کوچک تر شده‌است که این موضوع موجب افزایش برد دو برابری این بمب نسبت به نمونه‌های قبلی شد.

تصویر
بمب قاصد 3

بمب‌های قاصد از سیستم هدایت اپتیکی بهره‌می برند که امکان هرگونه اخلال و انحراف آن توسط سامانه‌های جنگ الکترونیک را منتفی کرده و دقت این بمب‌ها در اثابت به هدف را بالا می‌برد.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

  تلگرام : [url]@AmirAm67[/url] - ایمیل : iedb.team@gmail.com 

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: یک شنبه 16 بهمن 1390, 10:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 290 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

Re: بمب هوشمند ۲۰۰۰ پوندی قاصد

پست توسط neely » پنج شنبه 13 اردیبهشت 1397, 1:58 pm

برای مدت نه چندان طولانی این تسلیحات میتوانند پیشرفته باشند شاید همین آلان ورژن های جدیدتر آن در حال تولید و ساخت باشد و با توجه به جهان پر تنش و تلاطم امروز هیچ توقفی در ارتقا و ساخت سلاح های جدید تر و بروز در هیچ کشور سازنده ای نیست مصداق بارز آن انواع بمب های هسته ای و نوترونی امروز و مقایسه این ها با نسل های دهه های قبل آیا به لحاظ کاربردی و عملکرد ی یکسانند؟

ارسال پست

بازگشت به “موشكهاي هوا به زمين”