افزایش کیفیت زندگی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ، فرهنگ و تمدن به بحث بپردازيد
ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1118 بار
سپاس‌های دریافتی: 584 بار

افزایش کیفیت زندگی

پست توسط ho3ein2000 » یک شنبه 31 تیر 1397, 11:46 pm

سلام
از دوستان عزیز تقاضا دارم راهکار های خودشون رو برای افزایش کیفیت زندگی چه بعد مادی و چه معنوی در اختیار دوستان قرار بدهند
به عنوان مثال طرز برخورد با همسایه میتونه رو کیفیت زندگی اثر بذاره
همکاری با موسسات خیریه هم همینطور
روی هم رفته روش های خودتون برای سالم زیستن و تامین آرامش رو بگین
با تشکر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9211 بار
سپاس‌های دریافتی: 21267 بار
تماس:

Re: افزایش کیفیت زندگی

پست توسط sinaset » دو شنبه 1 مرداد 1397, 10:59 am

سلام بر شما

بنظر بنده،بیشتر بعد اندیشه مهم،یعنی نیت! و اهداف، اینا هرچقدر بزرگ تر باشه! خواه نخواه،نکات ریزی بهتر از روانشناسی رو یاد خواهید گرفت!

مثلا تصور کنید،از نظر شما شخصی مورد احترام شماست،و به ان علاقه زیادی دارید! خواه نخواه! با دیدنش! خیلی از نکاتی خوب که حتا خودتان هم نمی دانستید! را رعایت می کنید!

موسسات هم خوب هستن! ولی هیچ چیز بهتر از ارتباط مستقیم یا پیدا کردن یک واسطه غیر مستقیم برای افراد مستعد و نیاز مند نیست! هم کار شما مطمعا ترست، و هم اینکه خیالتان راحتر است.

در رابطه با آرامش! هرکس از یک بعد به ان نگاه میکن! غرب و شرق و ..! بعضا پول،مال،دنیوی و. ..و .. را مایه ارامش انسان معرفی میکنه! و در کنار ان ورزش و اخلاق خوب دیگران! و ..! 

اما از نظر بنده و طبق اون چیز که دیدیم!

گناه باعث بی قراری روح میشود! و روح را کوچک می کند! گناه استرس را خلق می کند و اضطراب را به صورت غیر منطقی بالا میبرد! گناه بلایی سر انسان می اورد که بفهمد،شخصی در ان سر دنیا به کمک چوب بستنی! کشته شده! انهم میترسد! و خود را از چوب بستنی دور میکند،که اتفاقی برایش نیافتد.! گناه ترس را در وجود انسان نهادینه می کند! گناه ارامش را از بین می برد! فکر خلاق و قدرت ها بی نظیر انسانی را خاموش می کند! گناه باعث میشود! شخص تا می تواند،به خودش (خود خودش!) فکر نکند، چون از روز حساب میترسد! پس سعی میکند،تا میشود دور اطرافش را شلوغ کند! و در هر سمت و پستی،که هست و هر  نعمتی که دارد،خودش را غرق کند!(مثل دوره بچگی! که غرق بازی کردن بود،ولی الان بدتر از هر موجودی و با زندگی خود و دیگران!).گناه سلامتی،جسم رو بشدت کاهش میدهد! شاید بتوان گفت، بیشتر مریض ها خطرناک،اکثرا بابت همان ها می باشد! گناه باعث میشود،شخص از زندگی لذت نبرد!(لذت ها چند دقیقه پر از گناه! و اثار تمام نشدنی ان) و این جنون شخص را افزایش میدهد!(که نمی تواند به خواسته هوای نفسانی خود برسد! چیزهای که اصلا وجود ندارند و مثل یک سراب هستن!) گناه باعث ذلت شخص میشود!(مخصوصا هرچقدر درجه ان بیشتر باشد). گناه کار چون دیگران را اذیت کرده! پس خود می ترسد،کسی روزی ان را اذیت کند! گناه کار همیشه،در اعماق وجودش احساس سیاهی میکند! و همیشه بخشی از ذهنش درگیر توجیه کردن کارهای گناه الودش است!
گناه کار همیشه،در حال فرار است! و ترس و رسوایی و اضطراب و ..!(که با مسائل دنیویی  ظاهری ارام به خود میگیرید و خودش را سرگرم می کند!یعنی با گناهان بیشتر و بهتره! : | از چاله به چاه! و بدتر)

انسانی که اهل گناه نیست،برعکس همه اینهاست،چون مال و ثروتش و جانش،در خدمت مردم است،ارامش دارد! چون به مردم اسیبی نمیزند! و به ان خیر میرساند! پس اسیبی نمی ببینید!(اگر ببینید،خدا را دارد! برعکس گناه کار،و خدا برایش جبران میکند!) در سختی ها،خدا را صدا میزند! همانطور که در اسانی ها چنین میکرد!(ولی گناه کار بیشتر گم میشود در هر دو وضعیت!) و از خدا میترسد،بجایی مردم! پس ارامش واقعی دارد! چون در حال خیر رسانی به مردم است،و نیک اندیش است،اضطراب و استرس ان روز به روز کم و کمتر میشود!(و جایش را شادی عمیق عمیق روحی میگرد) چون برای جامعه خود اطرافیان خود مفید است! چون دردها را تحمل میکند،روحش بزرگ تر میشود! سختی در زندگی دارد ولی قلب و زندگیش هیچ وقت سیاه نیست! برعکس گناه کار که از همه چیز میترسد! از لشکر از انسان که برای قتلش امدن نمی ترسد!(مثل امام حسین(ع)،حضرت علی(ع)) چون خدا را دارد در کنارش.
فاجعه اینجاست،گناه کار،در حالت گناه یا بخاطره گناهش از دنیا میرود! ولی انسان خوب،چنین نیست! و در لحظات خوب از دنیا میروند!(یعنی لحظه که خدا صلاح دانسته! و در انجام یک کار خیر بوده! ان لحظه!) . انسان خوب! خدا کمکش میکند،تا در همین دنیا،بعضی از خطاها که داشته را به مریضی یا دردی یا رنجی! ان را پس دهد! تا بعد از مرگ،راحت باشد. ولی انسان گناه کار(بخصوص دوز بالا!) خدا کمکش میکند!(بخاطره قلبش قساوت گرفته اش)،بیشتر گناه کند و بیشتر احساس پادشاهی کند! سپس روز مرگ انچنان غافل گیرش کند! که حتا جرعت نفس کشیدن را هم نداشته باشد!.
انسان خوب،هر نعمتی که داشته باشد،به کمک ان نعمت با سرعت و شتاب بیشتری به سمت خدا حرکت میکند! به عبارتی اولین ویژگی انسان خوب این است،که هرچه دارد و کنارش باشد، را مفید میکند! و در جهت رسیدن به خدا از ان استفاده میکند(ابزار) و در بعد انسانی نیز! کمک میکند،تا انها نیز مانند او با سرعت به سمت خدا حرکت کنند.(برادر و خواهر دینی و یا افراد خانواده و یا هرکسی که او را قبول دارد).
گناه کاران،معمولا همه شان،دق دقشان،پول است و ترس از بدبخت شدن! ولی انسان های خوب برعکس،این پول و مال و شاید قدرت! باشد که دنبال او هستن! (بخاطره لایقت و شایستگی و هنرهای که دارد!)
خدا در وصف گناه کار می گوید،همه اعمالتان را بعد از مرگ نابود میکنیم! بت و کسانی که بخاطرشان گناه میکردید، دوستان و عزیزترین عزیزانتان را با شما دشمن ترین دشمن میکنیم!(تا که هم در انجا عذاب ببینید و دائم بهم دیگر نیز لعنت بفرستید!) روابط خانوادگیتان و هرچیزی که در ان دنیا بود!همگی روز قیامت از بین میرد! فقط کسانی که هدفشان از ارتباطانشان خدا بود! به عنوان دوستان نزدیک و صمیمی خواهند بود و در انجا بدون هیچ مزاحمی،باهم دیگر و در وصف هم دیگر بیشترین و بهترین واژگان زیبا را خواهند گفت!(برعکس انها که بدترین دشمنان هم شدن! اینها بهترین دوستان هم دیگر شده اند).

پس بعد اندیشه،بالاتر از همه چیز،همانطور که خدا در قران گفته،ایا اندیشه نمی کنید؟! ایا به زمین نگاه نمی کنید(رویش گیاهان،دریا،باد،سرسبزی ها و زیبایی ها دیگر !) و اندیشه نمی کنید؟! و خدا در وصف انسان های خوب در قران ،گفته است دانشمند! ..

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3919 بار
سپاس‌های دریافتی: 5272 بار

پست توسط bamn » پنج شنبه 4 مرداد 1397, 11:20 am

با سلام .

یکی از مهمترین چیزهایی که باعث افزایش کیفیت زندگی می شود ، احترام به حقوق دیگران است . چون اگر همه به حقوق هم احترام بگذارند ، آنوقت خیلی از مشکلات جامعه به خودی خود حل می شود .

بنده ادعایی ندارم که حتماً به حقوق دیگران احترام می گذارم ، اتفاقاً از آنهایی هستم که ضمن رعایت حقوق دیگران ، هیچ وقت از حق خودم نمی گذرم! برای اینکه منظور خودم را برسانم سه تا مثال می زنم که مربوط به همین دیروز است :

دیروز عصر نوبت دکتر داشتم و مسیر برگشت را پیاده آمدم . سر یک چهارراه که می خواستم عبور کنم ، چراغ عبور عابر پیاده برای مسیر بنده سبز بود ، چهارراه هم خالی بود ، یعنی حق تقدم عبور داشتم . شروع به رد شدن که کردم یک ماشین با سرعت از جهت مقابل خودم وارد چهارراه شد و با اینکه دید دارم رد می شوم عمداً سرعت گرفت تا از بین فاصله ایی که تا جدول داشتم زودتر عبور کند ، اما چون حق تقدم با بنده بود نیاستادم و مجبورش کردم توقف کند تا رد شوم! طرف هم چند تا فحش داد و رفت! ممکن بود تصادف کنم! اما هیچ وقت به راننده ایی که با اینکه می داند حق تقدم با عابر (بنده) است اما عمداً نمی ایستد راه نمی دهم بخصوص وقتی که راهنمای گردش هم نزند!

چند خیابان آن طرف تر که از کنار ایستگاه اتوبوس رد می شدم دختر جوانی بدون توجه به تذکرات دیگران داشت با یک سگ وارد اتوبوس می شد . خب ، بنده که رد شدم و از بقیه ماجرا خبر ندارم اما می دانم حتی در بسیاری از کشورهای غربی هم همراه داشتن حیوانات خانگی بخصوص سگ و گربه در وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس و مترو یا به کلی ممنوع است یا باید در جعبه مخصوص نگهدارنده باشد!

اما چند قدم بالاتر از همان ایستگاه درست در محلی که پیاده رو باریک می شد دو دختر جوان با پوشش بسیار زننده لب سکوی چمن کاری نشسته بودند و یکی از آنها هم پایش را تا وسط پیاده رو دراز کرده بود . از روبرو هم چند جوان که کاملاً مشخص بود شهرستانی هستند و مال اصفهان نبودند داشتند می آمدند که تمام حواسشان به این دو دختر بود و بلعکس . چون می دانستم ممکن است شاهد چه رفتاری باشم سرعتم را زیاد کردم تا زودتر رد شوم اما دختری که پایش را دراز کرده بود یا تصادفاً یا عمداً (چون تیپ بسیجی دارم) پایش را جابجا کرد و حالت لنگ گرفتن پیدا کرد که هر کسی در این وضعیت ممکن است زمین بخورد ، اما بنده هر کسی نیستم و از پشت سرم فقط صدای آخ گفتن آن دختر خانم و چند تا فحش از جوان های شهرستانی را شنیدم! خب مگه مجبوری پایت را تا وسط پیاده رو دراز کنی و بعد هم برای یکی که چهار برابر سنگین تر است لنگ بگیری؟!!!

پس نتیجه چه شد : اولاً ابتدای خط کشی عابر پیاده آنقدر بمانید تا علف زیر پایتان سبز شود چون راننده ها هیچ احترامی برای شما قائل نیستند!!! دوماً اگر کسی شیر هم با خودش داخل اتوبوس ببرد به کسی مربوط نیست!!! سوماً پیاده رو محل نشستن و کش و قوس دادن به بدن است نه محل عبور عابر پیاده!!!

اینها که می گویم فقط هم مال دیروز نیست! همان جایی که آن دخترها نشسته بودند ، چند وقت قبل یک دختر خانم که شش دانگ حواسش به گوشی اش بود نزدیک بود به بنده بخورد برای اینکه توجهش را جلب کنم فقط گفتم " ببخشید " ، کلی فحش داد که چرا حواسش را پرت کرده ام! یک بار هم از کنار یک مامور پلیس که رد می شدم به او خسته نباشید گفتم ، پیرزنی که از پشت سرم می آمد و پوشش مناسبی هم نداشت کلی چیز بارم کرد که چرا به پلیس " خسته نباشید " گفته ام! و ...

کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 64 بار
سپاس‌های دریافتی: 51 بار

پست توسط saeedp96 » دو شنبه 8 مرداد 1397, 3:23 pm

استفاده محدود از اینترنت و مشاهده نکردن سایتهای خبری چون جز اخبار منفی چیزی دریافت نکردم.

ارسال پست

بازگشت به “تاريخ، فرهنگ و تمدن”