شخصیت خورد و خورد شده،اماده برای هر نوع فساد!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22020 بار
تماس:

شخصیت خورد و خورد شده،اماده برای هر نوع فساد!

پست توسط sinaset » سه شنبه 30 مرداد 1397, 12:06 pm

بنام خدا
باسلام


ارزش ارزش ، احترام و ارزش و باز هم ارزش! با انسان ها! عامل برای رشد و تکامل و پیشرفت در دنیا و اخرت.!
تصویر
شخصیت خورد،شخصیت پیچیده نیست! بلکه شخصیت است که به این جمع بندی رسیده!که دیگر چه در خلوت (بیشتر در خلوت و دوستان!) و چه در زمان که کنار دور اطرافیان است! دلیلی ندارد، حریم و حرمت زیادی قائل شود! یعنی دلیل برای رشد به سمت خوبی ها نمی ببیند! و ان را دیگر به نوعی ننگین و به نوعی عقب افتادگی میداند!

بیشتر افراد وقتی به سن بخصوصی میرسن! شاید بتوان گفت از سن 11 تا 16 یا 17 ساله! (که همان نزدیک ها بلوغ است) به دلیل نادید گرفته شدنشان خشونت و فساد جامعه و مدرسه و مکان ها عمومی! و از همه مهمتر خشونت و عدم درک توسط والدین و دوستان! به مرور خورد میشوند! و تمایل به سمت گناه و کار بد و حرف ها زشت و جو ک و تصاویر و ...! در وجودنشان شدت گرفته و برای اینکه از اجتماع فساد دور اطراف عقب نمانند! خود را با ان مسائل مشغول میکنند!

یعنی رقابت اکنون از خوبی ها ! به سمت رقابت در پلیدی ها و سرگرمی ها وقت گذرانی شدت می گیرد.

شخص دیگر لذتی از کار خوب نمی برد و جزء برای نمایش و روتین کارهای خوبی انجام نمیدهد! ذهن ادم ها خورد شده،تقریبا به مرور از کار می افتد!(بدلیل همان تمایل به مسائل پلیدی غیر قابل ذکر!) و به نوعی یک کپی ناقص نیز ار حرف و اعمال دیگر افراد مشابقه خود بر میدارد!

افراد خورده شده،در واقع همان سرشکستگان هستن! و سرشکستگان هم،یعنی مجموعه عقده و بلاهایی و حقارت های که در دل یک شخص جایی گرفته،و شخص میخواهد از انها فرار کند! و به انها فکر نکند و یه به نوعی انها را تخیله کند!
کسی را نداشته! یا کسی نبوده! که این درد را با صبوری برایش ترمیم ببخشد! (درد پنهان!!)هیچ! ان را نیز بدتر هم کرده!(همنشینان بد!)

جامعه ما تبدیل شده،به یک جامعه که می خواهد از نگاه بالا دیگران را ببیند! و همه قصد دارن فقط دیگران را سرکوفت بزنند! و یا به صورت متکبرانه دیگران را نسیحت کنند!
مردم ما قصد دارند،با پول و سیاست و قدرت و محبت ها ظاهری! به دیگران کمک کنند! این در حالی است،جزء با محبت واقعی چنین چیزی محال است!

فراموش شدن،ادم ها، و دردهایشان،بحث به وجود امدن مشکلات بزرگ بزرگ بزرگ تر میشود!
هرچقدر به یک انسان ارزش واقعی بیشتری داده شود! و کارهایش دیده بشود! و از خوبی هایش بیشتر تشکر و قدردانی شود! ان انسان نیز به مرور تمایلش برای انجام کارهای خوب و حرکت در مسیر صحیح افزایش پیدا میکند!
تا مرحله ی که دیگر نمی تواند! خارج از این فکر کند!

بهتر است تا دیر نشده،بجایی رسیدگی به امور و کارهای لهو و بیهوده! و بحث ها سیاسی و جمع اوری ازدیار مال! کمی هم به درد دل ها و مشکلات ادم هایی که روز به روز به حال خودشان بیشتر رها میشوند رسیدگی کنیم! حداقل هر نفر یک نفر را نیز چنین کند! تا اخر عمر! فکر نمی کنم،ثواب چنین کاری،کوچک باشد! همانطور که خدا در قران گفت،هرکس یک نفر را بکشد،مثل ان است که مردم جهان را کشته! و هرکس یک نفر را نجات دهد مثل ان است که کلا جهان را نجات داده!([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]) که شامل همان مسئله مورد اشاره نیز میشود!
که بهتر است، از هرچیزی در دنیا می باشد!

منبع تصویر مورد استفاده heiroo
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “جامعه شناسي”