هیچ کس امکان ندارد!یک شبه بد شود!همه چیز سابقه داراست!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22021 بار
تماس:

هیچ کس امکان ندارد!یک شبه بد شود!همه چیز سابقه داراست!

پست توسط sinaset » جمعه 9 شهریور 1397, 11:39 am

بنام خدا
باسلام 

 
تصویر
گفت،فلانی ادم خوبی بود! فلا بچه ادم خوبی بود! یک دفعه بد شد! نگاهان شیطان در جلدش رفت و رفت سراغ انکار! مگر همچنین چیزی میشود؟! :-)

همه چیز در این دنیا سابقه دار است! و ریشه در اعمال گذشته شخص دارد! هیچ وقت یک نفر،یک هویی سمت کار بد نمی رود! حتما شرایط قلبی و روحیش را قبلا به وجود اورده! تا چنین شده است!

ما درایم،که هرکس،هر شب باید محاسبه اعمال را انجام دهد! به عبارتی،کارهاش را بررسی کند،ببیند چه کارهای بدی کرده! و انها را به کمک روش ها مختلف اصلاح کند، و نگذارد شرایط برایش بدتر بشود!

کسی که محاسبه اعمال انجام نمیدهد! و کارهاش را اصلاح نمی کند! به مرور بی تابی هایش روحش بالا میزند! و به از گناهان کوچک به سراغ گناهان بزرگ تر می رود!. ولی در ظاهر نشان نمی دهد! و همه چیز خوب است! ولی باطنش را که نمی توانند درست کند! و به مرور اعمالش ننگین تر میشود!

روزگاری دروغگو دشمن خدا بود! حال اینقدر ارتقاء درجه گرفته! که ارتباط نامشرح را هم ..! میداند یا دزد دیدن اموال را بد نمی داند هیچ! بلکه حق و سهم خود میداند!

انسان در طول زندگی،یا به سمت بدی ها در حال حرکت و رشد است! یا به سمت خوبی ها حرکت می کند و رشد می کند! و این قانون ثابت و پایدار  است! منتها بعضی با سرعت پایین و بعضی با سرعت بالاتر! بستگی به شرایط ان جامعه و تاریخ دارد!

و هیچ کس نیز،یک شب دست به گناهان و کار بد بزند! همه چیز به مرور بر قلب ان شخص،وارد میشود و ان را ارام ارام به سمت بدی ها سوق میدهد،طوری که اعمال را راحت و شاید بدون دق دقه انجام دهد! انهم با توجیه هات فراوان!( گرچه استثناعاتی هم وجود دارد که کار بد انجام میدهند! ولی استثنا هستن! دیگر کم و نادر)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “جامعه شناسي”