جایگزین کردن سوابق تحصیلی بجایی کنکور!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با آموزش و يادگيري به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22029 بار

جایگزین کردن سوابق تحصیلی بجایی کنکور!

پست توسط sinaset » سه شنبه 15 آبان 1397, 3:15 pm

بنام خدا
باسلام
 
تصویر
به تازگی طراحی ها داده شده،تا سوابق تحصیلی بجایی کنکور جایگزین شود! 

اینکه کنکور حذف شود! بسیار طرح عالی می باشد!( و بنظر اینجانب! مدرسه تا میشود، باید یک چیز معمولی تبدیل شود! نه به مانند امروز که همه وقت یک کودک را می گیرد! و در نهایت خودش باعث مشکلات زیاد میشود )

اما در رابطه با موضوع تاپیک،اگر سوابق تحصیلی بجایی کنکور جایگزین شود! با توجه به فرهنگ که بر پدر و مادر دانش اموز وجود دارد! ان وقت ان کودک باید از بچه گی! خیر!!!، از قبل از ورود به مدرسه! شروع به رفتن کلاس ها خصوصی و ... کند! :ch:
و میشه گفت! دیگر عملا دانش اموزش، باید همه ساعت ها زندگی کودکی خود را به استرس معلم و فشار های فوق العاده زیادی که پدر و مادرش برای گرفتن نمره بالا به او تحمیل می کند، بگذراند! 

از انجایی که بیشتر این پدر و مادر ها، از منطق ها نامفهوم ! مثل ترس  و عقده و چشم هم و چشمی! و پیروهای تعصبی ! استفاده میکند! سرنوشت این دانش اموزش بدتر خواهد شد!

و از این گذشته! امار رشوه دادن و خرید معلم ها و پارتی بازی و درست کردن سوابق الکی و ...! نیز بالا خواهد رفت (با توجه فرهنگ ها منفی!... که وجود دارد)

خارج از این موارد! اگر به امار بی بندباری ها دانش اموزان نگاه کنید! تقریبا از کلاس هشتم تا همین دوازده ام! اوج می گیرد! که نزدیک کنکور نیز میشود! اگر در گذشته! فقط چند سال اخر باعث این امر میشد! اکنون مدت زمان ان طولانی میشود!

اموزش و پرورش باید دست از ساختن غول ! و ساختن دنیایی توهمی برای دانش اموزان بردارد! این نظام اموزش پرورش! مال زمان قاجاره و دوره پادشاهی می باشد!

معلم باید خودش دارایه بار تجربه علمی باشد! و خودش کارهای مفید انجام داده باشد! نه اینکه صرفا تحصیل کرده باشد! باید خودش علاقه زیادی به اموختن علم داشته باشد! . .. 

اگر دانشگاه ها، و سیکل اموزش و پرورش مثل امروز، یک چیز مشخص نبود!(مثلا مسیر زندگی!) و دانش اموز یاد میگرفت، به مرور که روزها و لحظاتش میگذره، زندگی خودش را بسازد! مثل امروز نبود! که دانش اموز هم یاد گرفته!(دور زدن! زرنگی بازی!همراه با استرس زیاد!) که یک سری درس بی معنا را حفظ کند! بعد هم چند مدت بعد کامل ان را فراموش کند! تا بدین طریق رضایت پدر و مادرش را جلب کند! و سپس به بازی و سرگرمی ها خودش ادامه دهد! تا به سن 18 سالگی برسد! بعدهم فیلم بازی کند! چرا کسی نگفت اخرش این میشود؟! چرا جامعه راهنمایش نکرد! ... 

دوره طلایی زندگیش که می توانست! هم علم یاد بگیرید و درس زندگی بگیرید ! و هم بازی و سرگرم و تفریح ها مفید خودش را انجام دهد! را تقریبا کامل با وقت تلف کردن و خام گذرانی! ان را هدر داد و اکنون مشکلاتش نیز چند صد برابر شده است

به طور بهتر است، این طرح سوابق تحصیلی را الان! با توجه به فرهنگ و نوع نگرش در جامعه! اجرا نشود! و به کارهای مهمه تر و ریشه تر از بحث اموزش پرداخته شود !(ضمن اینکه غول ها مثل کنکور و هر ازمون از این دست! حذف شود!)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1527
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3084 بار
سپاس‌های دریافتی: 5532 بار

Re: جایگزین کردن سوابق تحصیلی بجایی کنکور!

پست توسط shafagh » پنج شنبه 17 آبان 1397, 10:42 pm

اين مسئله در بعض جهات محدوديت ايجاد مي كند و  افراد را براي جيران مافات در دوران دبيرستان براي شركت در كنكور محدود و مستاصل مي نمايد.

مثلا شخصي كه قبلا نتوانسته در سال اخر دبيرستان نمره قابل توجهي كسب كند اما بعد از فارغ التحصيلي از دبيرستان روي اور مطالعه فراوان براي شركت در كنكور مي شود واقعا بزحمت مي افتد. يعني حتي اگر سوالات كنكور را صد درصد هم جواب بدهد و از اين نظر رتبه اول كنكور را هم كسب كند احتساب 30 درصدي سطح نمرات دبيرستان، او را تا رتبه سي هزارم كنكور تنزل خواهد داد كه واقعا غير عادلانه است!

رتبه افراد در كنكور بايست بر اساس اخرين اطلاعات عمومي و تخصصي فرد شركت كننده باشد و عطف به ما سبق نشود كه نمرات دبيرستان او دخبل در رتبه كنكور بر اساس ازمون سراسري شود. شايد فردي بعد از پايان دبيرستان براي شركت در كنكور در كلاس هاي تقويتي متعدد شركت كند و يا كتاب هاي تقويتي كنكور ... و سي دي هاي تقويتي ديگر را بخرد و مطالعه كند و حتي از نفرات اول امتحانات دبيرستان هم جلو بيفتد؛ ايا او محكوم است كه با اين قانون ( البته موقت) از دستيابي به رتبه هاي بالاي كنكور محروم بماند؟! اين بمعناي بستن راه جبران و راه پيشرفت شركت كنندگان در كنكور است.

مثلا خود من نمره معدل كتبي سال اخر دبيرستانم  11/75 و معدل كل ام  14/25 بود و در كنكور سال ها قبل كه شركت كردم از بين  70 هزار نفر شركت كننده تفر 65 هزارم شدم. اما بعدا مطالعه كردم و كتب مختلفي خواندم  و البته اگر بخواهم در كنكور شركت كنم بايد كليه درس هاي پايه را هم براي ازمون تخصصي مرور كنم حالا با اين معدل طلايي قبلي  و با اين قانون دست و پا گير چطور مي توانم اميدي داشته باشم كه در كنكور سراسري صاحب رتبه شوم؟ من هرچه را هم كه با پاسخ دادن به سوالات كنكور بريسم  اين قانون ميخكوب كننده ان را پنپه خواهد كرد. البته شايد خيلي افراد ديگر هم باشند كه اين شرائط را دارند. 

اين قانون علوم عالي يك چيز مرتجع است كه جلو پيشرفت افراد را بعد از دوران دبيرستان مي گيرد و يقينا بايد حذف شود و ملاك همان نمرات اكتسابي كنكور در همان زمان باشد.

لابد مي دانيد كه هم  اقاي توماس اديسون و هم  البرت انيشتين هر دو بدليل ضعف نمرات دبيرستاني اشان از اموزشگاه ها يشان اخراج شدند اما همين دانش اموزان بظاهر بي استعداد ببينيد بعدا چه شدند؟ انها در خانه به درس خواندنشان ادامه دادند و بعد از شركت در امتحانات ازاد و طي مراحل دانشگاهي از بزرگترين دانشمندان دنيا شدند. اگر همين قانون مزاحمي كه امروز ما براي كنكور قرار داده ايم حاكم بر اموزش و پرورش يا اموزش عالي كشورهاي اين دو چهره تاريخي حاكم بود امروز نه نام و نه نشاني از انها يافت نمي شد و هرگز نمي توانستند به دانشگاه راه بيابند.

ملاك رنبه افراد در كنكور بايست بر اساس نمرات فرد شركت كننده در اخرين كنكور باشد و در غير اينصورت سيستم ما مانعي براي پيشرفت ايجاد كرده است.

ارسال پست

بازگشت به “انجمن آموزش”