در جایگاه یک انسان ،خانه آپارتمانی نیست...!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با معماري و شهرسازي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hani1459, شوراي نظارت

با خانه ویلایی برای هر خانواده ایرانی موفق هستید؟

بلی
9
82%
خیر
2
18%

مجموع رای گیری: 11

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5888 بار
سپاس‌های دریافتی: 3109 بار

Re: در جایگاه یک انسان ،خانه آپارتمانی نیست...!

پست توسط Hesam - 1994 » شنبه 24 آذر 1397, 8:06 pm

sinaset عزیز
با تجربه ای که از بحث هام در شبکه های مجازی داشتم فهمیدم نقد متقابل و قضاوت در خصوص اعتقادات و شخصیت دیگران ندیده و نشناخته مطلقا در فضای مجازی عاقبت خیری نداره .
من نظرم در خصوص این بحث رو از زاویه دید خودم عرض میکنم و سعی میکنم به زاویه دید شما هم توجه کنم امیدورام بقیه دوستان هم این بحث رو ادامه بدن و به نتایج خوبی برسیم
صرفا علاقه به خدا باعث دین داری و عاقبت به خیری نمی شود،رو من متوجه نشدم!
منظورم رو بد رسوندم - ما داریم تو جامعه ای زندگی میکنیم که حداقل چند ده هزار نفر محتاج مسکن و درامد متوسط هستند تا زندگی رو شروع کنند . شما نظرسنجی گذاشتید "با خانه ویلایی برای هر خانواده ایرانی موفق هستید؟" خب همه ما آرزوی چنین چیزی رو داریم ولی در شرایط حاضر چه میشه کرد؟
حضرت علی (ع) می فرمایند: «اگر از در خانه ای فقر وارد شد از در دیگر ایمان خارج میشود.» اگر قرار باشه زندگی اپارتمانی رو ذلت پذیری تعبیر کنیم با زبان بی زبانی به چنین افرادی گفتیم "یا زندگی با کرامت اسلامی(مد نظر خودمون)  رو میسازی یا برو بمیر" . من میگم دیگه انتظار دین داری از خیلی از این افراد رو نمیتونید داشته باشید
اینکه بشر امروز اینطور طمع ذلت را دارد می پذیرد یا به قول شما که می گوید اپارتمان 50 و 70 متری را ، (به هیچ وقت غیر انسانی  )را به علاقه می پذیرید(چه در ایران و چه در خارج) نشان از این دارد! که مسحور و جذب شده دنیا شده! و خواری و خفت را قبول می کند! وگرنه کدام عقل سالمی و یا انسان با شرافت چنین چیزی را قبول می کند،که در چنین خانه ها زندگی کند؟!
من از بچگی تو خونه ویلایی بزرگ شدم دوسال پیش رو تو یه اپارتمان 70 متری زندگی کردم طبقه چهارم و بدون اسانسور
با محدودیت ها و مشکلاتی هم روبرو بودم حتی موزیک همسایه تا 2 نصف شب
اون دوسال هم بنده ی پروردگارم بودم و بخاطر وجود همون مسکن شکر گزار خدا . تعجب میکنم شما اینقدر اپارتمان نشین رو ذلیل میپندارید
اما بخاطر هربار مترو و بی آر تی شلوغی که با فشار دادن همدیگه خودمون رو سوار کردیم پشیمانم چون واقعا ذلت بار بود. چاره ای هم نبود چرا که مدیریت زمان و گاهی دخل و خرج اجازه تاکسی سوار شدن رو نمیداد.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22016 بار
تماس:

پست توسط sinaset » یک شنبه 25 آذر 1397, 10:17 am

باسلام.

ایده ها صحیح رو گفتم،من کار به حاشیه و اینکه کسی قبول نکنه یا بکنه رو ندارم! اون دیگه به ضرر خودش قبول نکنه،بیشتر ضرر میکنه. الان تویه اروپا بد حجابی و بد پوششی ، روابط توهمی هم ج ن س ب ا ز ! (که اصلا وجود خارجی نداره!) رو قبول کردن مردم! اینکه 24 ساعت روز کار کنن رو قبول کردن! اینکه مرد و زن ازاد باشن با هرکسی ارتباط داشته باشن هم قبول کردن! .. خوب به اینجا میرسه! چون ما فقیریم باید همه چیز رو قبول کنیم دیگه! میار اینکه همه انجام میدن! پس حتما درسته!

حضرت علی(ع) نهج البلاغه اش رو باز کنید! ببینید چند هزار جمله زیاد دیگه داره! ایا فقط همین رو گفته؟! و بعد منظور ایشان از فقر دقیقا چیست؟! چون امروز از اکثر مردم ایران بپرسید می گویند، ما نداریم و با قرض و .. زندگی میکنیم.!(در حالی که کلی زمین ملک و املاک و حقوق بالا دارند و .. وسایل مختلف دارن و دلیل فقرشون توقعات بی جا و اسراف های بالاست!مقام ها هم مشکل دارند و در مشکلات شریک جرم هستن)

کاربر محترم،اگر از مردم بپرسید منظورش از کار چیست! به شما می گویند منظورم دقیقا کار "دولتی" است ! نه کار خصوصی! چون اصولا کار خصوصی،کار نیست! و پژوهشکده و هر چیزی دیگری را کار محسوب نمی کنند! و اگر دقت کرده باشید هرکسی به سر کار دولتی میروند! میگوند خوش بحالش! و .. ! (میار دنیا طلبی! دقیقا مثل این است،که وارد بهشت شده!)

اینکه شخصی از دین دور شود! قطعا بخشیش تقصیر کسی است،که مصوب این امر بود، اما قطعا انتخاب خود ان شخص هم بوده! و او هم دوست داشته! بهشت رو که به بهانه نمی دهند! به بها میدهند!.

ما دو گروه داریم،که تقریبا هر دو پر تلاش باعث زدگی مردم از دین میشوند! افراطی ها و تفریطی ها

تفریطی ها قالب هستن! و تعدادشان بسیار بالاست! در مقابل افراطی ها تعدادشان کمتر است! هر دو هم دوست صمیمی هم هستن! و در ظاهر دشمن هم (که از این نکته غافل هستن!) (چون براساس ایات قران افراطی و تفریطی هر دو از شیطان پیروی می کنند)

افراطی ها،
یک زمانی اگر شخصی میخواست، در رابطه با مسائل ج ن س ی ، بحث کنند (فقط برای پیشگیری ، که مثلا اینقدر در رابطه با مسائل ازدواج صحبت نکنید برای همه و ..! داستان میشود و ..) سری جوش می اوردن و طرف رو .. ضد دین،و.. خطاب می کردن! الان برنامه میزارن! یه سری مسائل (و احادیث و منطق ها جهلی) را به زور به اسلام منتصب می کن و در روابط زن و شوهر .. مطرح میکنند! (!) که هالیود و سازنده فیلم مستهجن .. به غلط کردن افتاده ! ::sa :-) (پیش خودش میگن،اینطوری افرادی جذب دین میشن! اما نمی دونن،بدتره! و با شنیده این چیزا(جهلی)، شوق اشتیاق افراد با این چیزا چرت و پرتی! برای فرار از دست اینا بیشتر میشه! و علاقه پیدا می کنند به سرعت بیشتری به سمت هرگناهی برن!)
یا مثل خیلی ها دیگه که از کشور خارج شدن! یا برعکس الان تفریطی شدن!
میگن منافق یکی از دسته هاشون،خودشون نمی دونن منافق هستن! یعنی تصور می کنند،دارن کار صحیح می کنند! ولی برعکس منافق هستن!
منافق از جهل میاید! یعنی کسی علم و اگاهی دینی و علمی نداره! یه چیزی از یک جایی شنیده! و اهل منطق نیست!(تعصب! و..) و اهل صبر نیست! و در ایام ها مختلف زندگی،تغییر رنگ میده! (برکس مومن که اهل صبره و به برنامه وارد دین میشه و اروم اروم رشد میکنه و اوج میگره )

تفریطی!
که الان روزگارانشون روی کاره! و اهل نماز نیستن اگر باشن،فقط در همین حد نماز خوندن، تفریطی ها،از افراطی ها تغذیه میکنند! و دائم به بچه ها شون به دور اطرافیشان، برای خراب کردن،یک انسان با خدا! کارهای پلید افراطی را منتصب می کنند(** نسیحت به بچه!: ببین بابا،این همه دیونه هستن! همه چیز تویه دینشون ممنوعه! مثل داعش ها هستن! برو برای خود سراغ رقص! فحش،ارتباط نامشروح،شراب،لذت از دنیا! خودت رو با نماز اینجور چیزا دیونه نکن،دلت پاک باشه!، گه گاهی محرم! یه سری بزن یه سینه بزن و ... خدا بخشنده!)
یا حریم و حرمت چی! مشکلی نیست جلو هم لباس عوض کنیم! ما محارم تو هستیم! و اصلا جلو همه همینطوری باش! هر لباس خواستی بپوش! برو برقص و خوش باش! فیلم ها هالیودی ببین و ...! (و بعدشم مثل همیشه امار تجاوز به هر نوع جنسیت بالا! در این تفکر و دور اطرافیاشون)
هم تفریطی و هم افراطی هر دو قابلیت داعش شدن رو دارن! چون منطقش و فکرشون صحیح نیست!(از قران و اصول صحیح که خدا گفته،گرفته نشده) و هر دو هم از شیطان و نفس ها درونشون دستور می گیرند!

قشر خاکستری!(معروف)
که اکثر مردم هم از همین دسته هستن! و تا می تونن به دسته تفریطی ها و افراطی ها نزدیک نمیشن! (هرچند تفرطی نزدیک تر به انها می باشند! )
قشر خاکستری، میدون تفریطی ها ، اهل تجاوز هستن! سنگ دل هستن! و هر کاری دلشون میخواد انجام میدن!(با خودشون و خانوداه اشون) برای همین تا میشه ظاهری باهشون برخورد می کنند!
و با افراطی هم نزدیک نمیشن! چون دیونه اشون میکن!

قشر مومن!
این دسته،جزو دسته مورد علاقه همون قشر خاکستری هستن! و برعکس مورد نفرت افراطی ها و تفریطی ها هستن! (که هر دو فکر میکنن بر حق اند! )
اگر دو دسته افراطی و تفریطی با کارهایشون مانع نمی شدن! و میذاشتن، خیلی زود اکثر قشر خاکستری به سمت قشر با خدا و مومن تمایل پیدا می کنند!
چون قشر خاکستری ماهیتنا! گناه کمتری انجام داده اند! و تمایل به خوبی ها درونشون زیاد می باشد! با دیدن هدف های پایدار و دیدن انسان که همیشه هستن در کنارشان پایدار و مثل خودشان زندگی مکنند،خیلی راحت جذب میشوند.
(مثل پیامبر(ص) که در کنار مردم و در کوچه بازار با اخلاق خوبی زندگی کرد.)
---
اپارتمان نشینی باید حذف بشه.و انشالله خواهد شد.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22016 بار
تماس:

پست توسط sinaset » چهار شنبه 5 دی 1397, 9:36 am

باسلام 

جالبه که در این([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] ) مستند . گفته میشود،شوروی برای مردمش خانه اپارتمانی میساخت! (حتا مجانی!) ولی بازم تاثیری نداشت! در فروپاشیش..

مشخص میشه،ریشه اپارتمان سازی،علاوه بر اصول پایه ضد انسانی! ابزاری برای سوء استفاده کردن هم می باشد....!!

و البته مشخصه دست های هم در کار است،که اپارتمان سازی بیشتر شود!

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “معماري و شهرسازي”