ایده پردازی برای ساخت ادوات نظامی وغیر نظامی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 124
تاریخ عضویت: دو شنبه 11 خرداد 1388, 2:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

ایده پردازی برای ساخت ادوات نظامی وغیر نظامی

پست توسط simab1348 » دو شنبه 1 تیر 1388, 5:50 pm

بسم الله الرحمن الرحیم. واعدوا لهم مااستطعتم من قوه
دوستان گرانقدر
با هدف بالابردن توان کشورمون میتونیم ایده هایی رو که به ذهنمون میرسه مطرح کنیم . البته میتونید نتیجه نهایی رو پیش خودتون نگهدارید و به مسئولین امر در صنایع مربوطه ارائه بدید. و میتونید به این امید این نظرات و ایده ها رو بدید که توسط افرادی که در این زمینه کار میکنند مورد بررسی قرار بگیره شاید بتونن وسایل کاراتری رو بسازن .
هدف در اینجا فقط ساخت سلاح نیست . میشه وسایلی رو ابداع کرد که به حفاظت فردی در مقابل تیر اندازی کمک کنه . میشه وسایلی ساخت که در حوادث غیر مترقبه به کار بیان . میشه چند تا وسیله رو ترکیب کرد و از اون وسیله جدیدی بدست آورد .
این کار حداقل فایده اش اینه که قدرت خلاقیت شما رو افزایش میده .و روحیه ایده پروری رو در شما زنده می کنه !
این کاری بود که آمریکایی ها بعداز جنگ جهانی دوم کردند و اون ساخت اتاقهای فکر و خلاقیت بود. اونها پاتوقی درست کردند که چند نفر در کنارهم جمع می شدند و فقط ایده می دادند . اصلا کاری به اینکه میشود این ایده ها را اجرا کرد یا نه نداشتند. این ایده ها بعد در اختیار کسانی قرار می گرفت که توانایی اجرای آن را داشتند و با این روش توانستند قطب قدرت جهانی بشوند.
البته باید باور داشت ایده ها از طلا باارزش ترند. وحفاظت از آنها بسیار مهم است. اما میتوان با دسته بندی و اولویت بندی آنها آنمقدار را که میشود در اختیار عموم گذاشت .
به نظر من ایده هایی وجود دارد که من توان انجام آن را ندارم . اما ممکن است برای کسانی که در زمینه آن فعالیت می کنند راهگشا باشد. من در نهایت نفع جمع را در نظر می گیرم . و برای من افتخار اجرای ایده ام از بایگانی همیشگی آن در مغزم بسیار با ارزش تراست .
به هر حال از همه دوستان درخواست دارم چنانچه پیشنهادی در این رابطه دارند مطرح کنند تا به نحوی این موضوع را پیگری نماییم .

برای مثال یکی از کاراترین سلاحها در زمان جنگ آر پی جی بود . اما مشکلی که داشت مسلح کردن مجدد آن تا شلیک بعدی بود . گاهی اوقات در درگیریهای نزدیک وعملیات هجومی ، آرپی جی زن کاملا بی دفاع می ماند تا خود را به جان پناهی برساند و مجددا اسلحه را مسلح کند. بنظر من میتوان با ترکیب دو اسلحه کلاشینکف و قبضه آرپی جی امکان این را به کاربر داد تا با پوشش آتش سلاح کلاشینکف به سمت اهداف شلیک کند و بی دفاع نماند. یا اینکه یک نارنجک انداز(مانند اسلحه ام 116 به قبضه آرپی جی اضافه کرد.

در عملیات هجومی مشکل ترین قسمت حفاظت و پدافند ازمناطق آزاد شده است . دربعضی از مناطق هیچگونه سنگری برای جان پناه وجود ندارد . و عوارض طبیعی نیز جوابگوی نیاز نیست . بهترین راه کار همراه داشتن جان پناهی است که نفرات آن را حمل می کنند . بنظر من میتوان وسیله ای ساخت که مانند کوله پشتی بوده و به صورت چند تکه تمام قسمت های بدن را پوشش دهد . با کشیدن نخی این قطعات از هم باز شده و پشت و اطراف بدن کسیکه آنرا حمل میکند محافظت خواهد کرد. اگر فردی که این وسیله را حمل میکند بصورت دراز کش در نظر بگیریم این محافظ تمام اطراف وی را مانند سنگری خواهد پوشاند این قطعات از الیاف سبک و تور های محافظ خواهد بود. البته ممکن است که قدرت دفع نفوذ تیر مستقیم را نداشته باشد. اما مسلما از ورود ترکشها که بیشتر عامل جراحت هستند جلو گیری کرده یا اثر آن را کم خواهد کرد. . ضمن اینکه به استتار افراد کمک شایانی خواهد کرد. میتوان وسایلی که یک سرباز در کوله پشتی اش استفاده میکند در این وسیله قرار داد و جیب خشاب و نارنجک و غیره را با آن ادغام کرد. چنانچه فرد استفاده کننده مجروح شود از این وسیله بعنوان برانکارد نیز می توان استفاده کرد. میتوان قسمت جلوی این کوله پشتی وسیله ای شبیه به اسکیت ساخت
که با داشتن یک غلطک شنی مانند مقابل سینه قرار بگیرد. این وسیله کمک شایانی به رفتن سینه خیز می کند. و سرعت عمل را چند برابر می نماید.

اگر شما در جبهه های جنگ و یا حوادث غیر مترقبه نبوده اید می توانید با استفاده از خاطرات دیگران وسیله هایی را برای مشکلاتی که ممکن است برای دیگران دراین موقعیت پیش بیاد طراحی کنید.
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 119
تاریخ عضویت: دو شنبه 4 آبان 1388, 10:11 am
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار

Re: ایده پردازی برای ساخت ادوات نظامی وغیر نظامی

پست توسط مغمون » پنج شنبه 6 اسفند 1388, 4:16 pm

عزیز جان ! یه مشکلی که هست اینه که طرح های نظامی رو به دلایل امنیتی نمیشه تو اینتر نت زد ! هر طرحی که شما بدی ، ممکنه دست آدم نا اهل بیافته ! به همین خاطر خیلی طرح ها تو سینه ها داره خاک میخوره ! و الا آدم خلاق کم نداریم !

New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 مرداد 1397, 6:39 pm
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: ایده پردازی برای ساخت ادوات نظامی وغیر نظامی

پست توسط Behnamkhalili » سه شنبه 23 مرداد 1397, 6:48 pm

سلام.ایده ساخت قایقی تندرو با سرعتی بیش از ۵۰۰ کیلومتر در ساعت را دارم .این طرح بطور کامل قابل اجراست. موتور های ان میتواند بیش از ۱۰۰ متر مکعب اب را در یک ثانیه پمپاژ کند.این طرح را کجا مطرح کنم لطفا راهنمای کنید.****بهنام خلیلی
آخرین ويرايش توسط 1 on sinaset, ويرايش شده در 0.
دلیل: لطفا شماره تلفن قرار ندهید

New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 بهمن 1397, 9:16 pm
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: ایده پردازی برای ساخت ادوات نظامی وغیر نظامی

پست توسط سعید علی » یک شنبه 7 بهمن 1397, 9:26 pm

با سلام .من یه طرح خوب و قابل اجرا برای ساخت مسلسل دستی دارم که فاقد گلنگدن میباشد و این باعث سبکتر شدن سلاح .و عدم گیر کردن .و افزایش تعداد نواخت تیر در دقیقه میشه.و یه طرح دیگه برای ساخت موتور پر قدرت قایقهای تند رو دارم که چیزی شبیه موتور جت هواپیما عمل میکنه اما بجای عبور هوا و خروج هوای گرم برای پیشرانش از عبور اب و خروج سریع آب خیلی داغ و بخار و برای رانش استفاده میکنه  و میتونه سرعت زیادی به شناور بده 
ممنون میشم که راهنماییم کنید و بگی طرحم رو به کجا بفرستم که برسی بشه 
با تشکر

ارسال پست

بازگشت به “ادوات زميني”