سایت معروف «خرید و فروش» فیلتر می‌شود؟!

در اين بخش ميتوانيد جديدترين اخبار دنياي کامپيوتر و اينترنت را مطالعه کنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9254 بار
سپاس‌های دریافتی: 21669 بار
تماس:

سایت معروف «خرید و فروش» فیلتر می‌شود؟!

پست توسط sinaset » چهار شنبه 17 بهمن 1397, 2:33 pm

به گزارش جهان نيوز، سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در این باره به جام‌جم گفت: ۲۰ درصد جرایم سایبری از بستری مثل سایت دیوار است و آسیب‌پذیر بودن این سایت‌ها موجب تبلیغ فعالیت کلاهبرداران و متضرر شدن مردم می‌شود. به همین خاطر باید موضوع این سایت‌ها را جدی گرفت.
تصویر
وی افزود: وقتی آگهی‌های این سایت‌ها رصد شود، می‌بینید یک شماره تلفن یک بار آگهی فروش خودرو، یک بار آگهی فروش یخچال و باردیگر آگهی فروش پرنده می‌گذارد؛ قطعا چنین فردی یک کلاهبردار است.

رئیس‌پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به پرونده‌های تشکیل شده در تهران بزرگ در ارتباط با کلاهبرداری در سایت دیوار گفت: در ابتدا باید اشاره کنم پلیس فتا هیچ مجوزی برای فعالیت این سایت نداده و در توان پلیس فتا نیست که بر تمام آگهی‌های سایت و اقدامات این سایت نظارت داشته باشد. در ده ماهه نخست امسال ۳۰۰۰ پرونده کلاهبرداری مرتبط با سایت دیوار در پلیس فتا تشکیل شده که بیش از ۳۰ متهم در این رابطه دستگیر شدند. مبلغ کلاهبرداری‌ها نیز بیش از دو میلیارد تومان است. کلاهبرداری یکی از جرایم رخ داده در سایت دیوار است و ما شاهد خرید و فروش اجناس ممنوعه در آن و ارائه خدمات نامتعارف هسستیم؛ به طوری که در خبر‌ها داشتیم مرد آزارگری طعمه‌هایش را از طریق این سایت انتخاب می‌کرد.

سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: از دادسرای جرایم رایانه‌ای درخواست کردیم با دستور قضایی، تا زمانی که مسؤولان سایت دیوار راهکاری برای امنیت مراجعه‌کنندگان به این سایت در نظر نگرفته‌اند، آن را مسدود کند. مدیران این سایت مدعی هستند سایت دیوار بیش از ۴۰ میلیون کاربر دارد و خودشان هم راهکاری برای حل مشکلات موجود ندارند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر این سایت به بازاری تبدیل شده که مجرمان به‌راحتی در آن می‌چرخند و طعمه را شناسایی کرده و لطمات مالی سنگینی را به بار می‌آورند.

رئیس پلیس فتای پایتخت درخصوص فعالیت دیگر سایت‌ها نیز گفت: سایت‌های دیگر هم باید ضریب امنیتی و نظارتی خود را افزایش دهند تا در پوشش خرید و فروش کالا، به بستری برای وقوع جرایم تبدیل نشوند.

...
خواندن کامل خبر در [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

Re: سایت معروف «خرید و فروش» فیلتر می‌شود؟!

پست توسط sinaset » چهار شنبه 17 بهمن 1397, 2:41 pm

باسلام 

سایت دیوار و سایت مشابه ان (نه همگی!) امنیت پاینی دارن،و این امنیت پایین واقعا جایی سوال دارد!

سایت دیگری هست به اسم ا ...! این سایت خوبی می باشد. معامله ها با واسطه خود سایت فروش می باشد. ابتدا مبلغ به حساب سایت مد نظر ریخته میشود و انجا نگه داشته میشود،تا اجناس به دست،خریدار برسد! سپس اگر خریدار گفت،مشکلی نیست.. مبلغ از طریق سایت ازاد شده و به حساب فروشنده واریز میشود و مبلغی کمی نیز (حق معامله..) خود سایت بر میدارد.

منتها این دیوار اینطور که از خبر پیداست! کارهای دیگر نیز می کند! که واقعا عجیبه،که این میزان کار مختلف در یک سایت! چه لزومی دارد! یک سایت، این همه فعالیت مختلف برای فروش انجام دهد! 

می تواند چند تخصص رو انجام دهد، و باقی کارهای فروشی را به سایت های دیگر بسپارد..

باتشکر.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1312 بار
سپاس‌های دریافتی: 657 بار

پست توسط ho3ein2000 » چهار شنبه 17 بهمن 1397, 11:48 pm

با سلام
اتفاقا بنده هم از سایت ... خرید داشتم خوب بود فقط پورسانتشون زیاد بود
سایت دیوار هم کلی خرید کردم تا حالا مشکلی نداشتم البته همشون حضوری بود
بزرگترین ایراد سایت این هست که بخاطر اینکه زیاد هزینه نکنه با وجود درآمد هنگفتی که دارد
تعداد ناظران آگهی رو افزایش نمیده و از طرفی حس میکنم این روز ها به جای افراد زبده برای
نظارت و رصد آگهی ها چند نفر بچه مدرسه ای نشستند
بقول سینا جان قطعا خانم 40 ساله ای که  نیاز به پرستار دارد مشکل داره
یه مورد مستند بنده دیدم پیگیرش شدم
به حسب علاقه ای که به خودرو دارم هر روز دیوار شهرمون رو میبینم قسمت خودرو
نزدیک یک سال بود یک آگهی هر روز نردبان میشد پارس xum صفر کیلومتر سفارشی
قیمتش از 40 تومن رسیده بود به 120 تومن کنجکاو شدیم چرا کسی نمیره سمتش
دوستان رفته بودند میگفتند ایشون (مالک آگهی)اصلا همچین خودرویی تو بساط نداشته
فقط اخاذی میکرده از ملت ساده
ولی جدای از این ها خیلی مزیت ها هم داره و بنده دوست ندارم که نباشه

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » پنج شنبه 18 بهمن 1397, 10:19 am

سلام بر شما

تشکر از اظهار نظرتون.

بله ولی،فکر میکنم بهتر بود مثال بچه ها مدرسه ای رو نمیزدید.. ! دور از شآ بچه ها (خوب) . 
-
سایت مذکوره حتما مدیریت ضعیف داره،که به چنین وضعیتی دچار شده . بهترین کار اینکه، از انجام دادن کارهای متفرقه بپرهیزد.

هرچند که خودم تا بحال با دیوار و سایت مشابه(اگهی تبلیغاتی! و مسئولیت معامله،به خود اون دو فرد!)  کار نکرده ام ...!

باتشکر.

ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار دنياي کامپيوتر”