رزبری پای 3، ویندوز 10 آرم را اجرا می‌کند

در اين بخش ميتوانيد جديدترين اخبار برق و الکترونیک را مطالعه کنيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22073 بار

رزبری پای 3، ویندوز 10 آرم را اجرا می‌کند

پست توسط sinaset » یک شنبه 28 بهمن 1397, 11:46 am

از بین سیستم‌های ماژولار رزبری پای، کامپیوتر رزبری پای ۳ یکی از جالب‌ترین دستگاه‌های این شرکت است. کامپیوتری کوچک که قیمت بالایی ندارد ولی در عین حال می‌تواند کارهای باورنکردنی انجام بدهد.

براساس آخرین اخبار، به‌نظر می‌رسد رزبری پای ۳ قابلیت جدیدی به فهرست توانمندی‌ها و ویژگی‌های خودش اضافه کرده است. برخی توسعه‌دهندگان موفق به اجرای ویندوز 10 با پردازنده‌ی ARM روی رزبری پای ۳ شده‌اند که می‌تواند آینده‌ی این کامپیوتر کوچک را تحت‌الشعاع قرار بدهد.
 
تصویر
همچنین نیاز به نرم‌افزارها یا کدهای مختلفی دارید، می‌توانید از گیت‌هاب (GitHub)‌ به آن‌ها دسترسی داشته باشید. درنهایت با فرایند پیچیده‌ای رو‌به‌رو نخواهید بود و می‌توانید با سیستم رزبری پای به‌راحتی کار کنید.

درنظر داشته باشید که ویندوز ۱۰ آرم روی رزبری پای ۳ بسیار کند اجرا می‌شود. حتی اگر مدل‌های 3B یا B+ داشته باشید، باز هم با این مشکلات رو‌به‌رو خواهید شد. براساس اعلام TechSpot، ویندوز ۱۰ آرم روی رزبری پای ۳ برای انجام وظایف مشخصی قابل استفاده است. برنامه‌های x86 را می‌توانیم با این سیستم اجرا کنیم ولی برای کاربرد و مصارف روزانه کمی کند است ولی برخی مواقع که نیاز به کار کردن با برخی برنامه‌ها را داریم، ویندوز ۱۰ آرم می‌تواند روی سیستم رزبری پای ۳ بسیار مفید باشد.

بی‌شک رزبری پای به طرح‌های توسعه‌ای سیستم خودش هم فکر می‌کند و درصدد ارتقا سیستم و برطرف کردن مشکلات آن برمی‌آید. انتظار می‌رود که در آینده مسئله کند بودن ویندوز ۱۰ آرم برطرف شود. شاید روزی فرا برسد که بتوانیم رزبری پای را با ویندوز ۱۰ و قیمتی به‌شدت ارزان در اختیار داشته باشیم. هرچند، اجرای ویندوز ۱۰ روی رزبری پای در شرایط فعلی نیز بسیار هیجا‌ن‌انگیز است و تنها مشکل کاربران با این سیستم در حال حاضر کند بودن آن است.

به نقل از زومیت
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22073 بار

Re: رزبری پای 3، ویندوز 10 آرم را اجرا می‌کند

پست توسط sinaset » یک شنبه 28 بهمن 1397, 11:55 am

باسلام 

این مدل کامپیوتر های کوچک، قدرتشون در حد موبایل هوشمند سطح پایین می باشد..

برای برنامه نویسی سطح بالا استفاده میشود! معمولا مثل سری آردوینو ! زیاد براشون تبلیغات میشه! احتمالا،همین نصب شدن ویندوز 10 نیز،بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته باشه،تا جنبه عملی!

بنظر اینجانب،در برنامه نویسی،بهترین روش،برنامه نویسی سطح پایین(اسمبلی) و متوسط(مثل C) می باشد، چون در این روش ها شخص از پایه هم چیز رو یاد می گیرد، اما برنامه نویسی با اردوینو و همین برد رزبری پای .. بیشتر به سمت مصرف گرایی! پرداخت هزینه سنگین و گزاف! عدم استفاده صحیح از منابع و سخت افزار قطعات،عدم درک کار کرد و محاسبات و پردازش و در نتیجه....! 

این بردهای خوب هستن،منتها نه در سطح که اینها در حال تبلیغ برای ان هستن! 

باتشکر.

 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار برق و الکترونیک”