زمان صحبت کردن با افراد ملحد دقت کنید!(داوکینز)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با فلسفه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9254 بار
سپاس‌های دریافتی: 21669 بار
تماس:

زمان صحبت کردن با افراد ملحد دقت کنید!(داوکینز)

پست توسط sinaset » یک شنبه 12 اسفند 1397, 5:18 pm

باسلام 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]ویدئو را ببینید

واقعا چه نیازی است،که شخصی در چنین مکانی چنین پرسشی را مطرح کند، تا ان شخص !(داوکینز)  بدون پاسخ دادن به ان پرسش! با مطرح کردن یکی سری مسائل و احکام دینی(فقط جنبه مجازاتی!) بردی حاصل کند! 

البته این داوکینز به عنوان دشمن خدا! نقطعه ضعف تقریبا خیلی ها را می گوید! و ان اینکه، چرا بخشی از کتاب دین را می گوید و بخشی دیگر را نه؟! (دقیقا مثل اون ایاتی که خدا گفته بود چرا بخشی از ایات را انجام میدهید و بخشی را نه!)

واقعا چه ارزشی داره!؟ دیگه این عقب افتاده هم،داره عیب رو میگه! ..

ضمن اینکه،اینجور اشخاص،یعنی داوکینز و طرفدار انها، یک شبه به اینجا نرسیدن،که بشه با چندتا حرف اونا رو سر عقل اورد! اونا در گمراهی عمیقی به سر میبرن! 

مسخره ترین تئوری که اینها مطرح میکنند،اینکه نعوذبالله! ما از نسل میمون ها هستیم!  :ch:  به قول ضرب المثل خودمون، حالا باید تا اخرش بره! و هی پرت و پلا بیشتر بسازه! 

برای چند لحظه فکر نمی کنن! که چندهزار سال تمدن بشری روی زمین! فقط این،به این نتیجه رسیده!؟ فقط این به این نتیجه رسیده که خدا نیست! و باید بی حیا بود...

چرا هرچیزی که خدا تویه قران گفته، بازم امروز تکرار میشه؟! و ایا این نشون نمیده،که امثال این شخص(بدتر از شیطون)، دقیقا مثل همون،ادم های هستن،که خدا در رابطه اش در قران گفته؟! 

زرق و برق،تکنولوژی پیشرفت و راحتی و طرفداران و قدرت و ... خیلی از انسان ها را گمراه میکند در طول تاریخ بشریت:

ای پیامبر بگو:اگر عذاب خداوند بر سرتان فرود آید، و یا قیامت برپا شود،چه کسی بجز خدا را می خوانید تا از عذاب او در امان باشید،اگر راست می گوئید، در آن روز تنها خدا را می خوانید،تا اگر صلاح بداند،شما را از آن عذابی که می ترسید نجات دهد،و شما در این هنگام،آنچه را که شریک خدا قرار داده اید از یاد خواهید برد.

ای پیامبر،ما قبل از تو پیامبرانی را برا ی هدایت مردم فرستادیم،اما انها به دعوت آنان پاسخ ندادند ما نیز آنها را به انواع بلاها گرفتار ساختیم تا شاید تسلیم شوند، اما انها نه تنها ایمان نیاوردند بلکه دلهایشان از قساوت لبریز شد، و از درک حقایق عاجز شدند،

چون شیطان اعمال انها را زیبا جلوه داده بود،و چون آیات ما را از یاد بردند،نعمت های خود را برایشان سرازیر کردیم،تا در ان غوطه ور شوند، و آنان شادمان گردیدند، و گمان کردند مورد لطف خدا قرار گرفته اند،اما ناگهان به عذاب ما دچار شدند، و در این هنگام بود که به اشتباه خود پی بردند و از نجات خود مایوس گردیدند.
انعام،ایات 40 تا 44

حق چیزی که،اگر کسی خودش رو باهش در انداخت کارش تمامه! هر وقت حق رو فهمید و گفت انجام نمیدم! در هر سنی! خودش رو در معرض بزرگترین و نابود کننده ترین اتفاق زندگیش انداخته!

جالبه،که در ایات بالا این گفته میشه،که اخرین مرحله،قبل از وقوع بلا برای شخص! گرفتن قدرت تشخیص حقه! یعنی به عده ای،به مرحله ای میرسن،که کلا حق رو هم نمی تونن بفهمن و درک کنند! اینقدر دیگه در کفرشون و دوریشون از خدا قساوت به خرج میدن!

دلیلش: چون ایات خدا  رو رها کردن..

باتشکر. 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4136 بار
سپاس‌های دریافتی: 5626 بار

Re: زمان صحبت کردن با افراد ملحد دقت کنید!(داوکینز)

پست توسط bamn » یک شنبه 12 اسفند 1397, 6:13 pm

با سلام .

متاسفانه یک مشکلی که ما در برابر اینها داریم این است که نمی توانیم از نظر علمی آنها را نقد کنیم . یعنی عالمان ما در برابر فرضیه سازی های اینها فرضیه سازی نمی کنند و فقط آنچه در کتب آسمانی آمده را تکرار می کنند و این جماعت هم که اصولاً اعتقادی به توحید ندارند تا گفته های قرآن و انجیل و تورات برایشان سندیت داشته باشد! یادم هست در کتاب دینی مدرسه فقط به این نکته اشاره شده بود که " تکامل تدریجی هیچ ضدیتی با نظم و ترتیب خلقت توسط خداوند ندارد! " اما هیچ توضیح اضافه و علمی در این مورد ارائه نمی کرد!

بنده در این مورد یک فرضیه دارم که اگر اشتباه نکنم چند سال پیش هم در یکی از تایپیک ها راجبش نوشته بودم . یک بار هم آن را به یک آقای حوزوی گفتم اما بدون ارائه هیچ دلیلی ، فقط آن را رد کرد!

اول - داروینیسم ها دو قرن است دنبال حل یک راز هستند که به آن حلقه گمشده می گویند! یعنی آنها هنوز نتوانسته اند بفهمند موجوداتی که " انسان های نخستین " می نامند چطور تبدیل به " انسان امروزی " شده اند؟!

دوم - در یکی از کتاب های اریک فن دنیکن (که یک ناخداباور معروف است و کتاب های زیادی درباره اینکه آنچه خدا می نامیم نعوذبالله موجودات فضایی بوده اند!) به یک افسانه از آشور باستان اشاره شده بود که چون انسان ها رفتاری حیوانی داشته و با حیوانات آمیزش می کردند ، خدایان سیلی عظیم نازل کرده و زمین را از اینگونه انسان های ناپاک تهی نموده اند .

سوم - چند سال قبل در بی بی سی فارسی یک مستند راجب تاریخچه فلسطین پخش شد و توضیح داد که این سرزمین هزاران سال عرضه منازعه بوده است! طبق یافته های دیرین شناسان ظاهراً گونه های " انسان نخستین " و " انسان امروزی " در فلسطین به هم رسیده اند اما نکته عجیب برای دانشمندان این است که آنها با هم ترکیب نشده اند بلکه انسان های امروزی کاملاً غلبه یافته و انسان های نخستین محو شده اند .

چهارم - در فلسفه و اخلاق همیشه این بحث مطرح بوده که انسان بودن با آدم بودن متفاوت است! وقتی منظورمان بعد جسمی و ویژگی های ظاهری و فیزیکی است از لفظ انسان استفاده می کنیم و وقتی منظورمان ویژگی های اخلاقی و رفتاری و فکری است از لفظ آدم .

حالا فرضیه بنده این است که بر اثر تکامل تدریجی موجوداتی پدید آمده اند که در ظاهر شبیه انسان بوده اند اما در رفتار و اخلاق با حیوانات تفاوت چندانی نداشته اند . خداوند برای اینکه نشان بدهد با تکامل طبیعی انسان ساخته می شود اما آدم ساخته نمی شود ، این موجودات را بر روی زمین گستراند و بعد حذف کرد و آدم و حوا را به عنوان اشرف مخلوقات بر زمین مسلط ساخت .

بنده نمی گویم فرضیه ام درست است! می گویم عالمان ما باید از چنین زاویه ایی به مسئله ورود کرده و دنبال پاسخ بگردند تا برای طرف مقابل هم که شواهد خودش را دارد قانع کننده باشد .

کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » دو شنبه 13 اسفند 1397, 11:53 am

باسلام.

درسته،متاسفانه خیلی وقت،که همه چیز،کپی و پیستی شده،از جمله همون بخشی از روحانیت . ..

اما در رابطه با این گروه ها،بهتر نظر خدا رو لحاظ کنید. از نظر تئوری اینا فرقی با همون گروهی،که با حضرت نوح (و همه پیامبران) درافتادن ندارن.. هر دو یکی هستن! اون موقعه بت بود، الان پیروی از نفس های درونی! (که در کل میشه پیروی از شیطان) (هرچند بت پرستی،همون پیروی از هوایی نفسه!)

همون بازی! و همون نگرش! و تکرار تاریخ! خدا نه در یک ایه،بلکه در ایات مختلف گفته، که وقتی انسان به اسایشی میرسه، یا مالش زیاد میشه ! خوشی بالا میره.. بازهم خدا رو منکر میشن و غرق در خوشی میشن! (عده زیادی).

بزارید موضوع رو باز تر کنم، حضرت علی (ع) در نهج البلاغه یک جمله قشنگی داره، میگه، در زندگی انسان های بد و انسان ها گج رو اندیشه کردم! تا به نوعی متوجه عملکردشون بشم ! (*عین جمله نیست،چنین مفهومی داره،اصلش رو هرکسی خواست بگه تا پیدا کنم بزارم)

من به زندگی خودم و دور اطراف نگاه میکنم. خودم از همان سن 5 یا 6 سالگی! تا نزدیک 9 سالگی(و در سن بالاتر،با شدت بسیار بیشتر!)، دائم این در ذهنم مروز میشد، خدا کی؟! چرا خودم را از خدا دور میکنم؟! چرا میدانم نماز باید بخوانم،ولی نمی خوانم؟! چرا وقتی از خدا خودم را دور میکنم،زندگیم تاریک میشود؟! من از مرگ می ترسم..!

حالا اگر این فرمول را در دنیا بیااورید، خواهید دید،همه این سوالات دائم و هر لحظه در ذهنشان مرور میشود! مخصوص وقتی حرف حق به انها رسید ! (حتا اگر نمی رسید،بازهم به خدا و زمین و افراینش فکر میکردن،دیگه چه برسه که دیگه بهشون برسه!)
خدا در ایاتی به این نکته اشاره می کند،این قران تذکری برای شماست! یعنی حتا اگر قران نمی امد، بازهم دقیقا همه چیز را می دانستید!
در ایاتی از قران نیز به این اشاره میشود، که بعضی دستورات در قران نیز،عمدی است! از سمت خدا!(به غیر از حکمتی که قطعا دارد!) .. (که الان بخاطر ندارم،که کدام ایه می باشد!) دلیلش هم خدا می گوید، دلیلش این است،تا انکه،در قلبش مریضی است! با شنیدن این چیزا زودتر دور بشود و برود!.. عجیبه درسته؟!
معنیش اینکه،اونکی دنبال خداست، و به این نکته میرسه،که خدا تنها حقه، خودش با علاقه میاد دنبالش و اون که دائم حمد و سپاسش میکنه و بابت این توفیق ازش تشکر میکنه! ولی کسی که برعکس باشه! دنبال بهونه است،که زودتر بره،سمت گناهانش...!

به بهونه ها داوکینز توجه کنید؟! میگه دین شما فلا داره بمان داره! خوب باشه! تو بیا نماز رو بخونه با خدا باش! اون کارهای که میگی رو انجام نده، و بعد با استدالال محکم اونا رو حذف کن! ... اما مسئله اینکه،اینا اصلا کاری به این مسائل ندارن! حتی اگر قسمت ها زشتش(از نظر اونا!) نبود،بازهم یه بهونه دیگه گیر می اوردن و میرفتن ! ..
خدا به شیطان چیزی نگفت! گفت بر انسان سجده کن! دستور خدا بود! اما شیطان تکبر کرد! گفت در مقابل این سجد نمی کنم !(من برترم!). (نژاد من! فرهنگ من! فقط من! مال من! من ! :ch: )

بطور کلی،باید ایات قران رو به گوش افراد مختلف رسوند.! دین اگر مشکل داشت، چندین میلیارد حالا به ظاهر! یا بی ظاهر طرفش نمی اومدن! بی دینی و کمونیست و بت پرستی و هوا پرستی و بطور کلی زیر مجموعه شرک و پیرو هوایی نفس!... هم اگر مشکل نداشت! از بین نمی رفت!... و تاریخ رو فاتحان نمی نویسن! تاریخ فقط انسان خوب به وجود می اورن! و خدا در کتاب قرانش هم، بخش های تاریخیش اکثرا از اون ادم های خوب میگه و تعریف میکنه.. 
و اگر کتاب قران مشکل میداشت! حتما خدا کتاب دیگری،برای امروز ما می فرستاد،تا مشکلات امروز را با ان حل کنیم! اینکه نفرستاده،یعنی باز دقیقا و دقیقا همون مشکل و همان مسائل ! رفتن به سمت غیر از خدا و دور شدن از او! و بازهم گره و گرفتاری و تنگی و قساوت قلب و پلیدی وسردرگمی و گفتن پرت پلا و توجیح خدا به مسائل مختلف!

هرکاری که ممکن باید صورت بگیره، تا هیچ انسان سراغ قران نره! .. این وظیفه شیطونه! (البته قبل از وظیفه اصلی اون یعنی شلوغ کن و مشغول کن! تا خوب غرق غرق زندگی و گناه بشه و شب اول قبر بیدار بشه)
باتشکر.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4136 بار
سپاس‌های دریافتی: 5626 بار

پست توسط bamn » دو شنبه 13 اسفند 1397, 1:33 pm

با سلام مجدد . 

به هر حال نظر بنده این است که  نباید با کله وسط بحثی پرید که در آن شناخت و آگاهی کافی نداریم و مغلوب استدلال های حریف می شویم ، اما ناامید شدن از هدایت بندگان هم اشتباه بزرگی است . حضرت نوح(ع) نهصد سال گمراهان را ارشاد کرد تا بالاخره خداوند وعده عذاب الهی داد . حضرت یونس (ع) هم چون از هدایت قومش ناامید شد توسط خداوند مجازات گردید . وظیفه مومنان و عالمان تمام کردن حجت بر ناآگاهان است و این وظیفه تا زمانی که جوانی در یک گوشه از دنیا زندگی می کند که بدون اطلاع از حقیقت ، در گمراهی به سر می برد ، ادامه خواهد داشت .

کانال های بنده :

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » دو شنبه 13 اسفند 1397, 2:54 pm

باسلام.

بله البته،در پیام قبلی همین نکته که گفتید رو گفته بودم،منافاتی نسبت بهم ندارن.. حق را باید گفت،باید در کنار مردم زندگی کرد،دلسوز بود و پول و مال و ثروت را در اختیار انسان ها خوب و صالح گذاشت تا مشکلاتشان حل شود...برادری احسان و از خودگذشتکی و مهربانی،خوش اخلاقی..بخشندگی و ..(و مباحث عمیق انسانی که در چارچوب این تاپیک نمی گنجد..)  

اما همه اینها یک محدوده داره،نباید بیشتر از یک محدود بشه! مخصوصا برای یک نفری که لجوج و لج بازه.. مثلا تویه خانواده ای،یک انسان بد وجود داره! کلی سال وقت صرف شد،کلی مطلب حق هم گفته شد،کلی فداکاری هم براش شد،حالا باید کل یک خانواده،برای این لجوج و لج باز، بسوزه؟! همه هزینه ها صرف این بشه؟! .. 

اخه کی میاد بگه،ما از نسل میمون ها یا درختان یا .. هستیم! مگر اینکه بدجوری تاریکی و سردرگمی در زندگیش حاکم شده باشه! .. خودش به این توجیحات میخنده! حیوان کجا! انسان کجا! بیچاره تر از همه،اونایی که این توجیحات رو برای خدا در نظر میگیرن... و به حرف چنین اشخاصی گوش میدن . !

پیامبر،زمانی که میخواست شروع کنه! اولش خودش تنها بود.. بعدش چند نفر و بعد .. و در زمان وفات به اندازه یک کشور شد! چطور تونست،به چنین مرحله ای برسه؟! این رو همه قران پاسخ داده و راهکارهاش رو دقیق دقیق گقته.

علاوه بر گناهان که مانع رسیده به خدا میشه.. در مباحث جزء تر، همین شلوغ و مشغول بودن خودش عامل بزرگی که اینا همچین چیزهای رو بسازن! 

اینا رو نمیشه،با مباحث فلسفی و پیچید،مبارز کرد، چون اساسا بخشی از فلسفه و فیلسوفان حرف های میزنن،که خودشون هم درست نمی دونن چی میگن! چنین مباحث گنگی! برای اونا اتفاقا جذاب تره! چون هی می تونن بیشتر بسازن و پیچیده ترش کنن! اونا استاد چنین مباحثی هستن! ..

اما اونا نمی تونن جواب ایات قران رو بدن!در عین ساده بودن! که یکی از قشنگ ترین هاش این بود،که خدا می گفت، اگر راست می گویید! پس چرا ارزو مرگ نمی کنید؟! جواب این سوال ساده رو بدن! اگر خدا وجود نداره! چرا ارزو مرگ نمی کنید؟!

جوابش ساده است! چون 99 درصد اینا، بخاطره گناهانی که انجام دادن!، در باطن خود! بشدت میترسن بمیرن ! چون میدونن چه چیزی فرستادن! و هم اینکه پایان خوشی ها و لذت ها رو براشون به ارمغان میاره! (برعکس مومن،که تازه شروع ابدی زندگی مافوق هر زندگی! و خوشی ها و راحتی ها و پادشاهی ها )

بعضی از این منکر ها خدا،اعتراف کردن،که خدا جهان رو خلق کرده!(مثل همون ایه قران که چنین مسئله رو گفته بود(در رابطه با منکرها)،که هر وقت ازشون میپرسی چه کسی جهان رو خلق کرده،پاسخ میدهند،خدا ان را خلق کرده...!)،منتها گفتن! بعد رهاش کرده(نظریه ساعت ساز! که خدا  جهان را ساخته و بعد رهاش کرده!)
میگم،اصل تفکر اینا،چیزایی که احتمالا از ذهن هر انسانی گذشته!چیز جدیدی نیست! منتها اینا رو برداشتن و برای خودش یه چیزی ساختن! 

داوکینز میگه،اگر خدا وجود داره،چه اصراری داره،که مخفی باشه! اما با خودش فکر نمیکنه،شاید از فکر و تصورات و هر چیزی که تویه زندگیش تا حالا دیده بالاتر باشه ! و چیزی ماورا هر چیز خلق شده باشه! از جمله اینکه ،یک مصادق کوچکش! که نباید زیاد بهش فکر عمیق عمیق کرد!(چون کشش عمیق ذهنی برای انسان نداره،ممکنه دیونه بشه!) "خدا هرگز به وجود نیاامده!و هرگز از بین نمی رود!" چون بشر و بطور کلی هر چیزی که خدا افریده،یک طول عمری (مخصوصا به روی زمین!) داشته و دارد،یعنی یک زمانی به وجود امده و یک زمانی از بین میرود! مثل حیوانات،مثل سنگ ها و مثل خود زمین و مثل خود انسان و هرچیزی که ما تا بحال دیده ایم،یک روز برخره به وجود امده و یک روز هم خراب میشود...!
ذهن ما برای چنین چیزی اصلا کشش ندارد! ما حتما از درک چنین چیزی عاجز هستیم!(که"خدا هرگز به وجود نیاامده!و هرکز از بین نمی رود!") چطور می توانیم خدایی با چنین عظمت و ماهیت که حتا نمی توانیم تصور کنیم را ببینیم!
دوم اینکه،به قول خدا ایا سرنوشت قوم و قبیله های قبلی را ندیدن؟! اگر اینا راست میگن،پس چرا،حکومت و مردم های بی خدا،یکی پس از دیگری نسل هایشان نابود شدن؟! چرا نمی تونن جلویی چنین نابودی های رو بگیرن؟!

باتشکر.

ارسال پست

بازگشت به “فلسفه”