خبر های قیمت ارز(12.700 تومان-13 اسفند-ساعت 11.50 ظهر| کاهش ارز!)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4039 بار
سپاس‌های دریافتی: 2799 بار

Re: خبر های قیمت ارز(12.700 تومان-13 اسفند-ساعت 11.50 ظهر| کاهش ارز!)

پست توسط Erratic » چهار شنبه 22 اسفند 1397, 10:53 pm

ایام عید در تمامی کشور های دنیا به طور مختلف هست مثل همین هالیدی اروپایی ها همه کشورها یک ایام تعطیلی بلند مدت دارند تا مردم به دور از دغدغه های روزانه و کارشون اقدام کنند برای سفر قطعا تعطیلی دو سه روزه مناسب سفرهای داخلی و حتی خارجی نیست
همچنین ایام عید تا 10 سال قبل یکی از باعث و بانی های تجدید قوای اقتصاد کشور بود و تمامی بازاری ها کاسب ها مغازه دارها از این راه نانی در میاوردند مردم به خاطر عید وسایل نو میخریدند و پول در گردش میشد لذا کارگری که داخل کارخانه کار میکرد میتونست عیدی مناسبی بگیره چون که صاحب کارخانه گردش مالی داشت اما خوب الان چنین نیست و کار به جایی رسیده که قصاب ها نجارها و خدمات کامپیوتری ها ماهی قرمز میارند جلو مغازه بفروشند تا پولی دربیاد.
در حال حاضر مردم از خرج آجیل شب عیدشون دارن میزنن تا بتونن هزینه های سفر های بسیار کم خرج نزدیک رو جور کنند
اما حالا که حرف شد پیشنهاد من هم این هست که شهادت رحلت بعثت تولد و هرگونه نعطیلی مرتبط که از کشور عربستان به کشور ایران صادر شده حذف بشه تا ساعت مفید کاری و ریخت و پاش های اضافی و هزینه های فوق العاده گزافی که خرج میشه در این راه برداشته بشه و در عوض این سرمایه دوباره تزریق بشه به چرخ اقتصاد :) و به جای این موارد فرهنگ و سنت های غنی ایرانی که اگر دوستان واقعا خودشون رو ایرانی الاصل میدونن جایگزین کنند برای این تقویم در غیر این صورت همین که هست زندگی کنید و ناله نکنید

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9254 بار
سپاس‌های دریافتی: 21669 بار
تماس:

پست توسط sinaset » پنج شنبه 23 اسفند 1397, 2:54 pm

سلام بر شما

الان اینکه کل دنیا تعطیل می کنند،ما هم تعطیل کنیم! بنظرتون منطق قانع کننده ای؟!

براساس مسائل دینی خودمون یک حالت باید همیشه داشته باشیم! نباید سختی کار زیاد باشه! و از اون طرف هم نباید کارها راحت باشه..
در نهج البلاغه ذکر شده،کار نباید سختی ان زیاد باشه که طرف از همه چیز قافل بشه!(سختی بیش از اندازه در کار،کارافراطی هاست! یا باعث بشه خدا فراموش بشه..!) از اون طرف هم در قران ذکر شده،ای اهل ایمان،وقتی نماز به پایان رسید(در مساجد)،در زمین پخش بشید و مشغول به فعالیت بشید.
به معنا واقعی هیچ انسان صالح و درستکار حق نداره وقتش رو به بیهودگی تلف کنه! بلکه هرکس باید مشغول به یک فعالیت مفید برای رفع مشکلات جامعه اش بشه.. حالا یکی کتاب میخونه!یکی مطلب علمی میخونه و یاد میگیره، یکی باغچه و گل ها خود رو پرورش میده،یکی خونه رو تمیز میکنه ،یکی برنامه ریزهای زندگی رو محکم میکنه ،یکی میره مطالب جدید یادگیر میگیره، یکی یک وسیله کاربردی میسازه و در نهایت همه یک کار مفید رو شروع میکنند،که دردها و مشکلات جامعه و بشریت رو کمتر کنند.در نتیجه هم در دنیا مشکلات کمتر داشته باشند و شادی حقیق داشته باشند و هم اینکه اخرتشون رو هم از دست ندهند و در نهایت همه در مسیر حرکتی خدا حرکت کنند.
ورزش سرگرمی و تفریح همه به اندازه و صحیح درست.ولی بیش از اندازه،حتما باعث گناه و تمایل به راحت طلبی و بی دردی میشه...

اون مسائل اقتصادی که تشریح کردید، سود و منفعتش تقسیم میشه در ایام دیگه.. اگر ایام عید نباشه.!
فقط در اون ایام به صورت افراطی و غیر کاربردی مصرف میشه ..! قاعدتا اگر منطق عید و تعطیلات چند ماه، مربوط به ان صحیح بود،باید بعد از تعطیلات،همه با روحیه بالا و استثنایی! شروع به فعالیت میکردن ! ولی خوب تاریخ چیزی دیگری نشون داده،حتا نشان داده،برای قشر به دور از خدا هم بد بوده! و بعضا باعث و بانی خودکشی ها هم میشود...!

ما در این ایام عید کلی ادم داریم که می میرن! کلی ادم داریم که وارد فساد ها میشن و منحرف میشن..! کلی ادم که دیگه مثل قبلشون هم نمیشن! این ضرره ایام عیده..
اگر فرضا به چند مسئله مثل بازدید و دیدن و .. ختم میشد،خوب بود،ولی سابقه نشون داده،معمولا به مسائل دیگری ختم میشه! ..(غیر اخلاقی و انحرافی و خلاقیت ها شنیع و غیر بیان دیگر..)
به قول حضرت علی(ع) روزی که در ان گناه نشود،عید است...! میشه بجایی این ایام عید، هرهفته و هر روز عید گرفت.!
ایام عیدی که ما امروز داریم،هنوز یک نفر هم نتونسته دلیلی منطقی برای ان بی اورد. فقط به این جمله قناعت می کنند،"عید است دیگر!" :ch:

منظورتون از شهادت،پیامبران و امامان عظیم الشان خداست ، دیگه!؟ درود خدا بر همه انسان ها صالح و مومن از اول بشریت تا اخر بشریت..با هر هویتی! و هر شکل و ظاهری..! و لعنت بر شیطان و نژادپرستان تاریخ بشریت تا به امروز..بقیه اشون هم امیدوارم به راه راست هدایت بشن.. که نژادپرست جزو پست ترین و کثیف ترین انسان ها تاریخ بشریت هستن .
در رابطه با ایرانی شدن،بسیار موافقم،مثل کلمه کامپیوتر،کیبورد و خیلی از واژه های انگلیسی که وارد زبان ما شدن،و اجازه نمیدن،شخص بتونه،درک صحیحی از اون واژه داشته باشه! امیدوارم بسیار از واژه و نرم افزارها و اصطلاح ها تکنولوژی هرچه زودتر فارسی بشن،که اگر فارسی نشن،واقعا درکش سخت میشه (هرچند که بعضی ها انسان ها مریض ظاهرا قصد دارن، رسم خط فارسی رو به رسم خط لاتین تبدیل کنند!)
قطعا فارسی سازی و معادل فارسی سازی لغت ها بسیار عالی بخصوص برای نوجوانان و جوانانی که قصد دارند علم بدست بی اورن،انها را برای درک یک مسئله توانایی درکشان را بالا می برد.

نکته دیگه اینکه،المان کشوری است،که کنار انگلستان می باشد.. اگر کمی تحقیق کنید،می ببیند،واژه های نزدیک به هم کم ندارن! این در حالی است،که کشور روسیه که انگلستان دورتر می باشد! واژه مشترکشان با انگلیسی ها تا حدودی کمتر از المان نزدیک به انگلیس می باشد!.
کشورهای عرب و ترک و افغان و .. کنار ما و باقی قوم و نژادهایی کنار ما طی سالیان دراز ما بر انها و انها بر ما تاثیرات گذشته اند ، مثل باقی سرزمین ها دیگر در قاره های دیگر!
کشور امروز ایران هم،اریایی نیست و از قوم و تبارهای زیادیی تشکیل شده..(طی سالیان مختلف و تصرف شدن توسط سرزمین ها دیگه) که در واقع مردم به نام ایران رو تشکیل میده و نژادش به نوعی همین ایرانی(تقریبا هرجایی ایران رو نگاه کنید،تقریبا صورت های شبیه به هم رو می تونید پیدا کنید)،ربطی چندان با اریایی نداره . و در حال حاضر نژاد ایرانی که بر این مساحت کشور حکومت میکنه.. که اصل و اساش هم اسلامه.
و اگر هم دست از دین بردارن! و از خدا دور بشن! و بخوان به سمت نژاد و قوم من و باقی من منم ها اینجور چیز برن! و هر فاسد دیگی بخوان برن براساس ایات قران،بدجور مورد عذاب خدا قرار میگیرن! و زودتر از باقی خدا نابودشون میکنه!
(و این بخاطره اینکه،که خدا در حقشون خوبی کرد و حکومت چندین هزار ساله پادشاهی رو براشون نابود کرد! و این همه خوبی در حقشون کرد ...! )
=====================
قیمت ارز امروز افزایش پیدا کرده...
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4039 بار
سپاس‌های دریافتی: 2799 بار

پست توسط Erratic » پنج شنبه 23 اسفند 1397, 3:47 pm

سلام بر شما
sinaset, میگه:
براساس مسائل دینی خودمون یک حالت باید همیشه داشته باشیم! نباید سختی کار زیاد باشه! و از اون طرف هم نباید کارها راحت باشه..
در نهج البلاغه ذکر شده،کار نباید سختی ان زیاد باشه که طرف از همه چیز قافل بشه!(سختی بیش از اندازه در کار،کارافراطی هاست! یا باعث بشه خدا فراموش بشه..!) از اون طرف هم در قران ذکر شده،ای اهل ایمان،وقتی نماز به پایان رسید(در مساجد)،در زمین پخش بشید و مشغول به فعالیت بشید.
به معنا واقعی هیچ انسان صالح و درستکار حق نداره وقتش رو به بیهودگی تلف کنه! بلکه هرکس باید مشغول به یک فعالیت مفید برای رفع مشکلات جامعه اش بشه.. حالا یکی کتاب میخونه!یکی مطلب علمی میخونه و یاد میگیره، یکی باغچه و گل ها خود رو پرورش میده،یکی خونه رو تمیز میکنه ،یکی برنامه ریزهای زندگی رو محکم میکنه ،یکی میره مطالب جدید یادگیر میگیره، یکی یک وسیله کاربردی میسازه و در نهایت همه یک کار مفید رو شروع میکنند،که دردها و مشکلات جامعه و بشریت رو کمتر کنند.در نتیجه هم در دنیا مشکلات کمتر داشته باشند و شادی حقیق داشته باشند و هم اینکه اخرتشون رو هم از دست ندهند و در نهایت همه در مسیر حرکتی خدا حرکت کنند.
ورزش سرگرمی و تفریح همه به اندازه و صحیح درست.ولی بیش از اندازه،حتما باعث گناه و تمایل به راحت طلبی و بی دردی میشه...

اون مسائل اقتصادی که تشریح کردید، سود و منفعتش تقسیم میشه در ایام دیگه.. اگر ایام عید نباشه.!
فقط در اون ایام به صورت افراطی و غیر کاربردی مصرف میشه ..! قاعدتا اگر منطق عید و تعطیلات چند ماه، مربوط به ان صحیح بود،باید بعد از تعطیلات،همه با روحیه بالا و استثنایی! شروع به فعالیت میکردن ! ولی خوب تاریخ چیزی دیگری نشون داده،حتا نشان داده،برای قشر به دور از خدا هم بد بوده! و بعضا باعث و بانی خودکشی ها هم میشود...!
من پاسخی برای نوشته های خودم در این پاراگراف ندیدم. اما چیزی که متوجه شدم که این هست که شما اکیدا مایلید صنعت گردشگری رو در هم بشکنید و حاضر هستید تمامی کسانی که از این طریق رزق میکنند رو به زمین بزنید برای مسائلی که حتی برای توجیه شون دلایل منطقی و قابل و فهم و محکمه پسندی ندارید.
برای سفر کردن به نقاط نه خیلی نزدیک کشور گفتم تعطیلی دو سه روزه مناسب نیست. فقط رفت امد بین شهرهای مختلف کشور با احتساب خستگی راه حداقل دو سه روز زمان نیاز داره. و بعد از اون حداقل دو روز زمان نیاز هست که یک خانواده مسافر بتونن در جایی اقامت بگیرند و بتونن نهایت یک یا دوجای دیدنی مکان فرهنگی یا گردشگری رو بازدید کنند. لذا اگر شمار برنامه داشته باشید تا بتونید حداقل سه استان رو به طور خلاصه وار بازدید تفریح کنید زیر یک هفته عملا بستن بار سفر براش بیهوده هست.
کشور ما کشوری پهناور هستش و کویت نیست که کل مساحت کشور از سر چهارراهشون شروع بشه و در انتهای چهارراه تموم بشه
این اولین دلیل بود برای تعطیلی های بلند مدت
دلیل دوم
شما هنوز به مفهوم صنعت گردگری کاملا اشنایی ندارید که میگید تعطیلات چند روزه خوب نیست.. یا اینکه اطلاع دارید و هدفتون از صحبت هاتون این هست که ما این صنعت رو یبارکی ببسویم و بذاریم کنار
مدیر همین سایت اهل شیراز هست شما کافی هست ازشون سوال کنید که اگر مسافر و گردشگر به شهرشون نیاد پول خرج نکنه اون مسافر ماشینش رو در تعمیرگاه های شیراز تعمیر نکنه خرید نکنه سوغاتی نبره و... چه اتفاقی برای اون شهر می افته
sinaset,میگه:
اگر منظورتون تعطیلی های یکی دو روزه رحلت شهادت هست که علتش رو هم در پاراگراف بالا توضیح دادم که چرا نمیشه دو روزه سفر رفت
sinaset,میگه:
ما در این ایام عید کلی ادم داریم که می میرن! کلی ادم داریم که وارد فساد ها میشن و منحرف میشن..! کلی ادم که دیگه مثل قبلشون هم نمیشن! این ضرره ایام عیده..
اگر فرضا به چند مسئله مثل بازدید و دیدن و .. ختم میشد،خوب بود،ولی سابقه نشون داده،معمولا به مسائل دیگری ختم میشه! ..(غیر اخلاقی و انحرافی و خلاقیت ها شنیع و غیر بیان دیگر..)
به قول حضرت علی(ع) روزی که در ان گناه نشود،عید است...! میشه بجایی این ایام عید، هرهفته و هر روز عید گرفت.!
ایام عیدی که ما امروز داریم،هنوز یک نفر هم نتونسته دلیلی منطقی برای ان بی اورد. فقط به این جمله قناعت می کنند،"عید است دیگر!" تصویر
اصولا کسی که میگه "عید است دیگر" تقریبا انتظار داره مخاطبش بدونه معنی عید است دیگر یعنی چی. چون اصولا انقدر واضح هست که نیاز به توضیح نداره حتی اگه شما بخوای توضیح بدی انگار داری به ادم کند ذهن تعریفش میکنی. عید است دیگر یعنی برادر من 360 روز یسره کار کردم نه یسره اما بیرون نرفتم سفر نکردم یعنی 360 روز سال اجیل تو خونه م نبوده یعنی بچه هام کیکی خامه ای نخوردن 360 روز، یعنی 360 روز لذت زندگی رو نچشیدن خودم و خانواده م و الان که عیده میخوام تو 13 روز بهشون حال بدم! یعنی 360 روز دیگه سال رو من زندگی نکردم بلکه فقط زنده بودم و تونستم تغزیه کنم تا نمیرم و الان دارم میرم که تلافی کنم من دارم سلیس و واضح توضیح میدم که شما قشنگ درک کنی که عید است دیگر یعنی چی
اگر هنوز هم فکر میکنی معنی عید است دیگر رو نمیفهمی باز بگو تا بیشتر توضیح بدم چون این عید است دیگر رو تو چندتا تاپیک دیگه هم زده بودی! وهیچکس حال توضیح دادنش رو به شما نداشته یا حداقل زحمتشو نکشیده! به همون دلیلی که گفتم بالاتر

sinaset,میگه:
منظورتون از شهادت،پیامبران و امامان عظیم الشان خداست ، دیگه!؟ درود خدا بر همه انسان ها صالح و مومن از اول بشریت تا اخر بشریت..با هر هویتی! و هر شکل و ظاهری..! و لعنت بر شیطان و نژادپرستان تاریخ بشریت تا به امروز..بقیه اشون هم امیدوارم به راه راست هدایت بشن.. که نژادپرست جزو پست ترین و کثیف ترین انسان ها تاریخ بشریت هستن .
خدا لعنت کنه مرده پرستی که به زنده ها اهمیت نمیده انشالله خدا لعنت که ضیان کارانی که از بزرگترین نعمت خداوند یعنی عقل و مغز استفاده نکرد و سعی کردند اون رو برای همیشه اکبند نگه داره قطعا روز قیمات اعضای بدن به سخن میان و شکوه میکنن و مغز اون روز زبان خواهد گشود از بیشعوری و فهم پایین در محزر خدا و شکایت خواهند کرد از افکار پلیدی که درشون رشد کرده و جامعه رو سوق داده به نادانی و تباهی
خدا لعنت کنه باعث بانی کسی که اغاز کرد این مقوله پست و ناهنجار رو که اگر کسی سخنی در باب اقتصاد گفت حتما بی دین هست و انسان نیست.
خیلی جالب هست که وقتی بحث یه ایرانی واقعی میشه دوستان خطاب میکنن نژاد پرست  چون ذهنیت کثیفی به تازگی درون شبکه مجازی رشد کرده که مشخص هست اتاق فکریش کجا تشکیل شده.
اما دوست عزیز کثیف ترین و پست ترین ادمها از نظر شخصی بنده کسی هست که برای توجیه مسائل از دین به عنوان یه اهرم و ابزار استفاده میکنه تا دهان هارو ببنده الالخصوص در ایران چون اگر حرفی زده بشه بلافاصله برچسب های سنگین میچسبونن به ادم و اونموقع ادم باید به دروغ بگه غلط کردم! بززرگترین تهدیدی که الان بشریت رو داره به قعر ناامیدی میبره تزویر هست که متاسفانه هر روز و هر ساعت داریم مشاهده میکنیم در جای جای مختلف. الالخصوص این فروم که پر شده از این موارد تا جایی که بوی تعفنش تمامی کاربران خوب قدیمی رو هم فراری داده!
قطعا اگر امامان و معصومین میدیدن این روزهارو که جطور استفاده ابزاری میشه از نامهای ایشان زبانم لال به سرشون میکوبیدند!

راجع به پاراگراف اخر هم اصلا متوجه نشدم وارد کدام کانال شدید.

اما مخلص کلام این هست که تعطیلات بلند مدت عید دلیل فساد و افزایش قمت و گرانی نیست این رو باید در تزویرگران حکومتی جستجو کنید که انقدر فسادشون بی انتها شده که برای رو کردن دستهای همدیگه از یکدیگر میهرساند چرا که هرکدام هزاران فساد ناگفته دارند که دیگری میداند!

موفق باشید

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » جمعه 24 اسفند 1397, 2:38 pm

باسلام.

چه کانالی رو من متوجه نمیشم.ولی اگر پست های قبلیم رو دیده باشید متوجه میشید. (حالا چه مذهبی نامشخص (!)باشه،یا چه کسانی که کلا میگن خدا یه طرف،زندگی بشر روی زمین هم یه طرف(!!!) ) من گفته های خدا را ترجیح میدم،تا به راه های که سرانجام همه اشون رو دیدم .. حالا هرچقدر هم امروز شیک و پیکش کرده باشن.ماهیت همون،جهل و در نهایت نابودی..

نکته بعدی.بازم فلسفه و منطق عید رو مشخص نکردید...! اگر به سود باشه! پس کسی که اختلاص و دزدی و قتل و .. میکنه،هم سود حاصل میکنه از این راه! تقریبا هیچ چیز در این جهان،نیست که سود نداشته باشه!حتا بدترین انسان ها روی زمین هم که اومدن،کارهای خوبی هم کردن..! (ولی خوب چون اندیشه و نیت و عملکردشون فساد و در راس اونا نیت اخرتی و خدایی نداشتن نابود شدن.)
پس چه در بعد عمل انسانی! چه در بعد مراسم ها و چه در هر بعدی،دیگه مهم اینکه،فلسفه دقیق اون عمل برای چیست؟! منطق اون چیست؟!

نکته بعدی. مسئله بعد کشوری هم هست! این نیروهای کارمند(دولتی)،زیر دست ما(80 میلیون) هستن! ما انها را استخدام کردیم،که برای ما کار کنند! نباید به ما ضربه اقتصادی یا معنوی بزنند! اگر قصد دارند ازاد باشند،خوب بروند سراغ شغل ازاد،چون اینطورهم اه و نفرین مردم کمتر بهشون اثابت میکنه و محاسبه اعمالشون هم در روز قیامت کمتر خواهد بود!(پول،قدرت،مزایا، و... همه بدطور روز قیامت محاسبه اعمال می اورد،و در صورت عملکرد ناصحیح تویه همین دنیا هم سیاهی روی زندگشون میاید!،که البته اینطور اینا با عشق علاقه به دنبالش میروند..!!)

نکته بعدی،اشاره کردید که تمام ایام روز داره کار میکنه؟! واقعا چرا؟! :ch: اگر مثلا بجایی ملاک های مثل زیبایی!(و باقی شرک ها ! اتشی!) کسی را برای ازدواج انتخاب میکرد.ایا به چنین گرفتاری دچار میشد؟! حالا هم باید بار مهره سنگین و شروط سنگین!پول برای لوازم ارایشی! پول برای خرید بهترین خانه،لباس،تفریح و هر چیزی که ان "زیبا" بالاتر از خدا!(از نظر او!) میخواهد تامین کند! و 24 ساعت شبانه روز مشغول به فعالیت بشود..! چون خاصیت شرک همین است! که شخص را در اسارات ها گرفتار میکند و در نهایت نیز شخص را به زمین میزنند! و چه خاری بدتر از این؟! ..
در حالی که می توانست خودش را اسیر خواسته ها نفسانی خود نمی کرد.. و خدا را بالاتر از همه میدانست.. چه انسان ها با شا و شخصیت که مال و ثروتی نداشتن و اما قلبی و وجود مهربان داشتن،و فرزندان و عزیزان را به همان مهربان و سادگی بزرگ و راهنمایی کردن .. و انها بعدها چه کارها نکردن... مال و ثروت هم کم کم بدست اوردن..

یک دروغ ساده می تواند انسان را نابود کند و ریشه ان را برای همیشه از بین ببرد! و یک انسان صالح از بچه +2 تا بالاترین سن را بهترین نحوه خطاب میکند،همانطور که امامان کودکان را بهترین شیوه نه تنها صدا میزدن! بلکه بشدت به شعورشون و همه دنیاشون احترام میگذاشتن! ..(داستان های معروف پیامبر و داستان معروف یکی از مذاکره های امام حسین که در حین مذاکره با دشمن با کودک همراه خود بازی میکرد..!چون اسارات دنیا نداشت! به معنایی واقعی زندگی میکرد ولی تن به خاری و به هر قیمتی نفس کشیدن نمیداد!)دین براساس ظریف ترین مسائل احساسی و معنوی ساخته شده و شدت این ظرافت ها،دقیقا در درک احساسات خوب و پاکی هاست. حدیث معروف پیامبر(ص) که میگه اگر به من خار هم بدهند به عنوان کادو! ان را دریافت میکنم..!
و در راس همه اینها،خود خدایی،که دنیا اش رو به اندازه یک مورچه کوچیک میکنه! و احساستش رو درک میکنه! و براش روزی میرسونه! و از اون طرف هم انسان رو دوست داره! (کافی انسان فقط بخواد! اگه شیطان بزاره!)و دنیااشون رو به اندازه اون میرسونه و در درد و مشکلاتش کنارشه . و همین خدا می تونه در ابعاد بزرگ تر باشه و کل هستی و کهکشان ها رو به چرخش در بیاره! با نظم بدون کوچیکترین اختلال..!
خوب این قسمت رو ادامه نمی دم! ولی قطعا یک دروغ ساده که توبه(واقعی و محکم) پشتش نباشه،باعث نابودی شخص،میشه،حالا هرکسی میخواد باشه! .. و خدا به اون شخص هم فرصت میده،فوری از بین نمیبرش!

نکته بعدی،یک سری از ادم های روی زمین!چه خوششون بیاید و چه نیاد،بخشی از بهترین انسان های روی زمین،دقیقا همان کسانی هستن،که خدا در قران نامشان رو برده! و یا شاخصه ها اصلیشون رو در قران ذکر کرده! (شاخصه ها انسان خوب )بخشی از مسیحی ها و یهودیان، در کتاب های خودشون دست بردن،و داستان ها دروغین در باب این پیامبران گفتن! خدا هم در قران بازهم شاخصه و شخصیت اصلی این انسان ها و نام خوبشان را بیان کرد! و اجازه نداد،کسی این بنده های خوبش را بدنام کند! اگر در قران هم دست میبردن!(که امکانش نیست!) بازهم نام نیک این پیامبران و انسان ها خوب و صالح را می اورد...!
این ها هستن،که تاریخ زمین رو می نویسن! در نهایت زمین رو به ارث می ببرن...باقی فقط وقتشون رو تلف میکن و نسبت به بغض و کینه هاشون نسبت به خدا و منحرف کردن دیگران،اتیش جهنمشون رو زیاد تر میکنند.

نکته بعدی،من جسارت به شما نکردم و خدای نکرده نگفتم شما نژاد... هستید! شما گفتید،عرب و دین ایام و .. من در باب اون جمله شما(که در سطح اینترنت بعضا دیده میشه!)،اون جمله رو گفتم .
نکته بعدی،در رابطه با اون حرف بدی که گفتید... اگر علاقه ندارید وارد انجمن نشید ولی بهتر بود اینطور توهین هم نمی کردید..
نکته بعدی،بشخصه با جوء چند سال اخر راحتر و موافق تر هستم،بنظرم سنترال وضعیتش بهتر از گذشته هاست.. و تاپیک هاش بیشتر کاربردی و مفید و مشکل حل کن بوده.نسل جدید کاربرش هم بهتره شدن، و اعتقادشون بالاتره..

در پایان ،بنظرم خودم زبان فارسی باید خیلی معادل سازی بشه..و اگر یک نفری پیدا بشه و این ساده سازی و معادل سازی ها رو بیشتر کنه قطعا بهتره.. این ربطی به نژاد پرستی هم نداره. همانطور که خدا در قران گفته من خودم،شما را در دسته ها مختلف قرار دادم .ما در ایران به دنیا اومدیم،چون زبان مادرمون می باشد،و باهش بزرگ شدیم،قدرت درک و تحلیلمون براساس واژه های که می تونه درکشون کنیم هستش.پس هر واژه که نزدیک به کلمه و واژه خودمون باشه،می تونیم راحتر درکش کنیم، ضمن اینکه سود حاصل از فارسی و پیشرفت علم بشدت بالا .. مثلا واژه مثل "پیام رسان" برای یک نفر که با زبان فارسی بزرگ شده بسیار قابل درک تره، تا "مسنجر" ! و واژه مثل "برنامه نویسی" قابل درک تر از "پروگرامر" واژه نمایشگر قابل درک تر از "مانیتور" می باشد.
گفتن اسم و مسائل انگلیسی و اصطلاح انگلیسی بیشتر وقت ها در ایران عامل و بانی فخر فروشی! تا پیشرفت! ..
از اون طرف زیاد اصطلاحات عربی نداریم،بعضا اگر باشه،از گذشته که به نوعی زبان روز و زنده تر دنیا بوده،به سمت ما اومده .. و امروز بیشتر واژه های که سمت ما اومده بخاطره بعد معنویی و دینی ماست . چون از بچه گی باهشون بزرگ شدیم،و نزدیک به زبان ماست، درک نسبتا خوب(نه خوب!) ازشون داریم..
به هر حال هر تمدنی در هر نقطه از جهان،روی هم دیگه تاثیر داشتن،مثل رسم خط چینی ژاپنی، کره ای و .. که نزدیک هم هستن، یا منطقه ا! که هند و دور اطرافیاش هستن...روسیه و کشورهای شوروی سابق .

به هر حال من با شما دشمنی ندارم. من فقط اعمال و رفتار بد رو تذکر میدم. و تصور میکنم،زیادی مسئله رو به خودتون گرفتید...
موفق باشید.
باتشکر.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sinaset » سه شنبه 28 اسفند 1397, 10:07 am

باسلام
قیمت ارز در چند روز اخیر،زیاد تفاوتی نکرده! یک منبع گفته در محدوده 12.800 و منبعی دیگر 13.100 تومان.
تصور میکنم،در حال حاضر وضعیت مثل ایام اخر هفته های گذشته می باشد (پنج شنبه و جمعه ها!) و احتمالا فعالیت ها و برنامه ها مخفیانه شده! و بعد پایان تعطیلات(نیم رسمی! 14 یا 15 ..!) دوباره قیمت مشخص میشود.
یک احتمال بسیار قوی وجود دارد(با توجه به شرایط سال های گذشته!) که بعد از تعطیلات شدترین تلاش ها برای افزایش قیمت ارز انجام بگیرید!(و احتمالا برنامه ریزی ها همین روزها در حال انجام است..) به هر حال این گروها ! و مافیاها! از این راها کسب درامد می کنند! .

ایام عید.. !!!

باتشکر.

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”