حدیث:چرا ادم معیوب دوست دارد،عیب مردم را در بین مردم فاش کند؟!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22021 بار
تماس:

حدیث:چرا ادم معیوب دوست دارد،عیب مردم را در بین مردم فاش کند؟!

پست توسط sinaset » دو شنبه 5 فروردین 1398, 12:33 pm

بنام خدا
باسلام

آدم معیوب، دوست می دارد تا عیوب مردم در میان مردم فاش گردد؛ تا سرپوشی و عذری از این طریق برای عیوب خود به دست آورد.

حضرت علی(ع)

چقدر از این روش خیلی ها استفاده کردن.و چقدر در حال حاضر استفاده میشه! بجایی اینکه بره عیب خودش رو برطرف کنه،با این توجیح که همه فلا کار بد میکنن ! عیب خودش رو توحیج میکنه و تازه میگه من بهتر از اونا هستم!(هدفش بطور دقیق از گسترش عیب مردم همین است.که هم کارهای زشت در جامعه زیاد بشه و هم اینکه،راحتر بتونه کارهای پلید خودش رو انجام بده.!)
ولی حقیقتش اینکه،هرچقدر هم بخوان کارهای خودشون رو توحیج کنن! بازم هرکس کار بد کنه! خدا اونها رو می ببینه و نگهبان دقیق دقیق اعمالشون هست! (همانجور که خدا در قران بارها گفته،من نگهبان انها هستم یا پیامبران این نکته رو به مردم گفتن!(در قران))
به این مفهوم که هرکاری بدی کنی! قطعا به خودت باز خواهد گشت و طمع کارهای خود ان شخص،به خودش باز می گردد،(کوچیکترین گناهی از دست خدا خارج نمیشه.! ولو در حد،یک خط انداختن روی تنه یک درخت باشه!)

گفت،بهشت را به بهاء میدهند نه به بهانه.
بهشت زمینی و بهشت اخروی. هر دو اسایش و ارامشان با دوری از اعمال زشت و بودن در کنار خدا محقق میشود.هرکس سراغ اعمال زشت رفت و ماند.نابودشد.طبق سنت های خدا و تجربیات که خودمان به روی زمین دیدیم و تاریخ نیز گواه ان را داد.

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “جامعه شناسي”