ویدئو از شخصی قبل از گرفتار شدن در سیل(مسخره کردوبعدگرفتارشد!)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22023 بار
تماس:

ویدئو از شخصی قبل از گرفتار شدن در سیل(مسخره کردوبعدگرفتارشد!)

پست توسط sinaset » سه شنبه 6 فروردین 1398, 4:33 pm

باسلام

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] ویدئو رو ببینید! (+16) (البته اتفاقی انچنانی نیست!ولی بهتره کم سن و سالها نبین!)

نکات بزرگی در این ویدئوست! شخص ابتدا همه چیز رو به شوخی و بازی میگیره!ولی در انتها وقتی اب و سیل شروع شد و بلند شدن ماشین مثل پر کاه رو می ببینه! دقیقا به خیلی از مسائل پی میبره!

این ویدئو کم از ایات قران نداره! و شاید تذکری برای روز مرگ و روز قیامت . که عده ای با اعمال و رفتارشون اون رو تکذیب میکنند.

انشالله برای این شخص اتفاقی پیش نیامده باشد.

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 34
تاریخ عضویت: دو شنبه 19 شهریور 1397, 10:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

Re: ویدئو از شخصی قبل از گرفتار شدن در سیل(مسخره کردوبعدگرفتارشد!)

پست توسط linux_c » پنج شنبه 8 فروردین 1398, 7:23 pm

درسوره تکویر میخوانیم:
هنگامی که کره زمین متلاشی شود و هنگامی که خورشید خاموش گردد و هنگامی ستارگان سقوط کنند
واقعا که سوره شگفت انگیزیست

خدایی که بتوان آن را بر زبان آورد خدایی جاودان نخواهد بود
نامی که بتوان آن را ذکر کرد نامی ماندگار نخواهد بود
لائوتسه 

این شعر چینی در وصف عظمت خدایی که قابل دیدن نیست سروده شده

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22023 بار
تماس:

Re: ویدئو از شخصی قبل از گرفتار شدن در سیل(مسخره کردوبعدگرفتارشد!)

پست توسط sinaset » پنج شنبه 8 فروردین 1398, 9:15 pm

سلام.
سوره که اشاره کردید. مربوط به زمانیست که قیامت میخواهد اجرا شود.(از باب تذکره،برای اینکه اون روز بزرگ و سرنوشت ساز فراموش نشود)
به خلقت اتم و مقایس کوانتوم دقت کنید! به حرکت الکترون ها دقت کنید! به نظم افرینش! که بی نهایت سیاره و اجرام در ان وجود دارد!(و بی نهایت چیز دیگه!)

نکته دوم،قبلا در تاپیکی دیگه اشاره کرده بودم.
قدرت خدا مافوق تصور یک انسانه،برای همین در مقایس و توانایی درک یک انسان،در قران صحبت می کند!
خدایی مورچه با خدایی ما! چه تفاوتی داره؟! هیچی! هردو یکی هستن! اما خدا به مورچه یک توانایی داده و بهش روزی میروسنه! به ما هم همینطور! ایا از قدرت درک مورچه! میشه فهمید،که خدایی که اون رو ساخته! کوچیک و ضعیف بوده؟! خیر،اما میشه فهمید،مورچه توانایی درک بالایی برای فکر کردن به این مسئله رو نداره!
مثل(البته غیر قابل تشبیه به خدا) یک رباتی که انسان میسازه! سازنده اش!(انسان) توانایی بالایی فکری و اداراکی داره! ولی ربات ساخته شده،توانایی و پردازش و درک و احساس یک انسان رو هرگز نداره! و نمی تونه درکی از سازنده اش هم داشته باشه!.

خدا نیز،در قران به زبان ساده و قابل فهم با انسان سخن می گویید. حتا وقتی فرشتگانش به روی زمین می ایند،در ظاهر یک انسان می ایند!(چون ما قادر به درک و تحلیل ماهیت های مختلف نیستم) ما نمی توانیم به یک سری سوالات پاسخ بدهیم! و زیادی فکر کردن به ان نیز،باعث نابودی خود شخص میشود! مثل اینکه قبل از افرینش هستی! چه چیزی بوده! ماهیت خدا چیست؟! چرا هرگز نه به وجود امده و نه از بین میرود! ذهن هیچ انسانی روی زمین قابلیت تحلیل چنین چیز های ندارد! برای همین،همانطور که خدا در قران گفت! هم بت پرستان و هم این افراد منکر وجود خدا! به افرینش هستی توسط خدا اعتراف می کنند! ولی بعدش ..!
در قرن حاضر هم نظریه خدا ساعت ساز (منکران خدا) اون رو مطرح کردن!که چیز جدیدی نیست!همون حرفی که خدا در قران ذکر شده در باب کسانی که خدا را نمی پرستن گفته بود!(با کمی بسته بندی امروزی!) .(من خودم ندیدم،ولی شخصی در اینترنت ذکر کرده بود،همین ریچارد داوکینز هم در یکی از مصاحبه هاش برخره اعتراف کرده،قبل از به وجود امدن هستی،خدا بوده ..| و،در [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] مصاحبه هم اعتراف کرده،که بیشتر جنگ های تاریخ بخاطره دین نبوده.)

انسان وقتی در سختی و لحظات نزدیک مرگ میرسد،به سرعت به اصل خودش باز می گردد! همانطور که در ویدئو دیدی! شخص فقط یک نام را صدا میزد! خدایا! وای خدایا! .. زبانش نیز بند امده بود و قادر به حرفی جزء این کلمات نبود!
در ایات قران نیز میشود این برداشت را کرد! که بدون استثنا! همه انسان ها در لحظه که مرگ را به چشمانشان ببین! یا اینکه در سختی شدید باشن! که مرگز نزدیکشان باشد!(مثل زمانی که در دریا ها گم شدن! یا زمانی که گرسنگی و تشنگی و بیماری شدید سراغشان امده باشد و ..) خدا را صدا میزند!
فرعون مصر،زمانی که دنبال حضرت موسی بود،وقتی اب دریا به سمتش برگشت و در چند لحظه پایانی عمرش بود! فردا زد که خدایا بهت ایمان اوردم :
"و فرزندان اسرائيل را از دريا گذرانديم پس فرعون و سپاهيانش از روى ستم و تجاوز آنان را دنبال كردند تا وقتى كه در شرف غرق شدن قرار گرفت گفت ايمان آوردم كه هيچ معبودى جز آنكه فرزندان اسرائيل به او گرويده‏ اند نيست و من از تسليم ‏شدگانم "(ایه [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید])
 
چقدر زیبا حرف زد،فرعون مصر! که امپرطوری بسیار قدرتمند زمان خودش! بود! من مسلمان(تسلم شده به سمت خدا) شدم!(که البته توبه اشون کاربردی نبود دیگر و دیر شده بود دیگر! و از بین رفتن!)

و اگر بازهم دقت بشه،به این حقیقت بزرگ بشر میرسه،که اکثرا گول همین فرصت های که خدا بهشون میده رو میخورن! تصور میکن!،اگر کار زشتی انجام میدن و اتفاقی در لحظه! برای اون نمی افته! بخاطره اینکه خدا کنترولی به روی اونا نداره! یا مشکلی نداره! ولی همانطور که خدا در قران گفت،این برای اینکه(برای اکثر مردم!)،توبه کنند و برگردد! (و اگر زود پاسخ بهشون میداد! و به اون دنیا میرفتن! میگفتن! چرا به ما فرصت ندادی تا توبه کنیم و اعمالمان را جبران کنیم؟! و ..)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 34
تاریخ عضویت: دو شنبه 19 شهریور 1397, 10:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

Re: ویدئو از شخصی قبل از گرفتار شدن در سیل(مسخره کردوبعدگرفتارشد!)

پست توسط linux_c » پنج شنبه 8 فروردین 1398, 9:47 pm

خدا بي نهايت و جاويد است.
چرا بي نهايت است؟
هرگز به دنيا نيامده است؛
بنابراين هرگز نمي ميرد.
چرا جاويد است؟
آرزويي براي خود ندارد؛
بنابراين در دسترس همه ي موجودات است
لائوتسه

اشاره به لم یلدولم یولد

 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22023 بار
تماس:

Re: ویدئو از شخصی قبل از گرفتار شدن در سیل(مسخره کردوبعدگرفتارشد!)

پست توسط sinaset » پنج شنبه 8 فروردین 1398, 11:07 pm

باسلام.

جالب که شیطون خودش خدا رو منکر نشده! و در مقابل خدا چنین حرف های رو نزده! که بعضی ها میزن(اینجا و جاهای دیگه قران) (انسان به روی زمین،یکی از این دو راه رو میره! یا از راه شیطان پیروی می کند! یا از راه خدا! راه سوم هرگز وجود ندارد)

من اون بالا پاسخ دادم! مورچه دنیاش کوچیکه! و قدرت درک پاینی داره! بنظرت می تونه درکی از زندگی انسان ها داشته باشه!؟ خیر! انسان نمی تونه درکی صحیح از ماهیت خدا داشته باشه . چون ذهنیتش کشش چنین چیزای رو نداره!

بی نهایت! چون چیزی اون رو خلق نکرده! از اول بوده! تا اخرشم هست! ما انسان هستیم!فلسفه ما به روی زمین این را می گویید که هر چیزی که دیده ایم،برخره یک روز به وجود امده و یک روز خراب میشود و از بین میرود! (فیزیک) . ماهیت خدا چنین چیزی نیست! برای اون نه اولی وجود دارد نه اخری! نه انتهایی وجود دارد نه ابتدایی! قدرتش نه کم است! نه زیاد! .. نمی شود خدا را توصیف کرد! و قطعا کسی سراغ فکر کردن به اینجور مسائل برود در حق خودش ظلم کرده و احتمالا در نهایت هم دیوانه بشه..!(ماهیت خدا) چون انسان (و باقی افریدهای خدا) نمی توانن چنین چیزهای را درک کند!
پس خدا در قران و به طور کلی وقتی با بندگانش حرف میزند! چیزهای را می گویید که انها بتوانند درک کنند! چون خدا ظریف ترین احساسات و فکر و ادارک انسان و سختی هایش را به خوبی درک می کند و هیچ کس نیز به اندازه او بنده اش رو دوست ندارد! ...

در ایه از قران خدا این نکته را اشاره می کند! که انها می گویند چرا پیامبری از جنس خودمان(انسان)فرستادی! خدا در پاسخ می گویید،اگر فرشته ای نازل می کردیم،انها بازهمان اشکال را می گرفتن!! (*دقیق اش این نیست ولی با چنین مفهومی)(اگر فرشته بود،حتما میگفتن،که چرا از جنس ما نیست! اون از جنس دیگر است! و نمی تواند ما را درک کند و ...)

حالا اگر اون چیزی بود که،شما اون بالا اشاره کردید! پاسخ اون شخص برعکس میشد! که این چه خدایست که نابود میشود؟! چرا جاوید نیست! چرا برای خود ارزو دارد؟! .

از نشانه های خدا،همین است،که می تواند همه افریده های خودش را درک کند! و نسبت به قدرت و درک هرکدام به انها نزدیک شود! کنترول کوچیکترین ذرات مثل الکترون ها! را داشته باشد! تا به بزرگترین انها مثل کهکشان ها و شاید بزرگ تر از ان! که ما از ان بی خبریم!

وقتی شیطون به عنوان سردسته خلافکارها در مقابل خدا به چاپلوسی می پردازد! باید حساب کار برای دیگران نیز مشخص باشد! هیچ کس و هیچ چیز از قدرت خدا خارج نیست! اگر بود،همه چیز بهم میخورد! در حال حاضر و به روی زمین! برای ازمایش الهی،فقط انسان که قادر به انتخاب راهش! اونم موقتا! بزودی به جایگاه اصلیش برمیگرده! و میفهمه که چه اشتباه بزرگی انجام داده.(کسانی که به حرف شیطون گوش دادن!)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “جامعه شناسي”