خواص آووکادو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار
تماس:

خواص آووکادو

پست توسط shohreh91 » سه شنبه 3 اردیبهشت 1398, 12:58 pm

طبق اعلام انجمن قلب درمان سندروم متابولیک شامل تغییر در رژیم غذایی و ورزش است. افراد بدون مشکل سندروم متابولیک می‌توانند از مصرف منظم آووکادو بهره گیرند.

سندروم متابولیک موجب افزایش ریسک بیماری قلبی، دیابت و سکته می‌شود. زمانی که شما حداقل ۳ مورد از مشکلات زیر را داشته باشید، در حقیقت مبتلا به سندروم متابولیک هستید: فشارخون بالا، قندخون بالا، چربی اضافه در قسمت میانی بدن، و میزان کلسترول یا تری گلیسیرید غیرعادی.

همچنین محققان با بررسی مطالعات قبلی دریافتند آووکادو دارای موثرترین فواید بر روی الگوی چربی مرتبط با تغییرات کلسترول LDL، کلسترول HDL، تری گلیسیرید، کلسترول کل و فسفولیپیدها است.

پژوهشگران و متخصصان تغذیه در سراسر دنیا، خواص و مزایای بسیار زیادی را برای آووکادو ذکر کرده‌اند که ما در اینجا 6 مورد از مهم‌ترین آنها را برایتان توضیح می‌دهیم:

1 تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف منظم آووکادو می‌تواند تا حد قابل ملاحظه‌ای خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد.

2 پژوهشگران می‌گویند که ترکیبات موجود در آووکادو می‌تواند سلول‌های پیش‌سرطانی و سرطانی که عامل ابتلا به سرطان دهان هستند را از بین ببرند.

3 آووکادو هم مانند روغن زیتون سرشار از اسید اولئیک است. این ماده یکی از بزرگ‌ترین عوامل پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان محسوب می‌شود.

4 آووکادو حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که می‌توانند خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی را کاهش دهند و از پیری زودرس پوست جلوگیری کنند.

5 سالاد آووکادو و اضافه کردن آووکادو به سالاد باعث می‌شود که مواد مغذی موجود در سبزیجات سالاد 5 برابر سریع‌تر و بیشتر جذب بدن شما شود.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2985 بار
سپاس‌های دریافتی: 5485 بار

Re: خواص آووکادو

پست توسط shafagh » سه شنبه 3 اردیبهشت 1398, 3:51 pm

با سلام

از بس در مورد خواص ميوه هاي متعدد مخصوصا اخيرا در اينترنت به تفصيل سخن گفته شده است واقعا ادم متحير مي شود كه كدام اظهارات صحيح تر است و كدام ميوه بهتر مي باشد.

واقعا براي كاهش چربي خون يا مثلا بهسازي جداره رگ ها كدام ميوه مناسب تر است؟ انار، نارنج، ليمو، توت فرنگي، اب زرشك، يا كيوي؟  در باره سير هم چنين خواصي ذكر شده. البته من به تجربه دريافته ام اب انار چربي زداست چون وقتي كمي از ان مخلوط با اب روي شيشه ماشين با پارچه تميز كنيم شيشه از هر نوع اثرات چربي پاك و براق مي شود و حتي يك زماني بفكرم رسيد از اين ميوه و با همين روش شيشه شور طبيعي بسازم! همچنين در مقالات معتبر طب گياهي بارها گفته شده كه انار تصفيه كننده خون است.

حالا ميرسيم به يك ميوه تازه وارد و ناشنا بنام اواكادوو كه اصلا سوابقي از ان در طب سنتي قديم و جديد وجود نداشته و واقعا اثرات طبعي ان معلوم نيست. البته مطمئنا اين ميوه يا هر ميوه ديگري خواص خودش را دارد اما مسئله مهم كشف درست و دقيق خواص انهاست.

من همبرگر و ساندويچ مغز را خيلي دوست دارم اما هر دو داراي چربي زيادي است و بهمين دليل حتي المقدور از خوردن انها خودداري مي كنم. از طرفي هميشه فكر مي كردم ايا ماده اي وجود دارد كه بتواند چربي ورودي به معده را بطور كل تجزيه و استحاله نمايد؟ و الان هم سوالم همين است كه ان چه ماده و در چه ميوه و خوراكي است كه بتواند چربي در معده و يا چربي توليدي كبد را به عناصر ديگر تجزيه كند (نه فقط ملكول هاي ان را از هم جدا كند) و ساختار ملكولي ان را بطور كل تغيير دهد؟

منطق مي گويد كه چنين ماده اي كه بتواند چربي را از اساس به ساختارهاي عنصري يا مركب ديگر تغيير دهد وجود دارد اما واقعا از نظر علم شيمي يا شيمي پزشكي ان ماده چيست؟ ايا كشف شده است؟

البته در اين مورد حرف و اظهار نظرهاي شخصي و تجربي شخصي كافي نيست و فقط نتايج تحقيقاتي ازمايشگاهي با مستندات علمي مي تواند قابل اطمينان و يقين باشد.

چه چيزي مي تواند چربي را كاملا تجزيه كند؟ ايا ميوه هاي ترش طبيعي مثل انار يا نارنج و نارنگي چنين خاصيتي دارند؟

همانطور كه قبلا عرض شد در مورد انواع ميوه ها و خواص انها نظرات متعدد و بسيار و گاه متفاوتي وجود دارد كه بعضا قانع كننده نيست. حالا اگر در مورد سير گفته مي شود رقيق كننده خون است اين مسئله هم به تجربه و هم از نظر علمي ثابت شده است اما در مورد از بين برد چربي چه؟ چه ميوه اي با چه عناصر و موادي مي توانند ان را تجزيه كنند يا چه داروي پزشكي جديد مي تواند چنين تجزيه كننده اي باشد؟

البته من از پزشكي چيزي نمي دانم اما اطلاعات مختصري در باره تعدادي داروها دارم كه مثلا قرص اترواستاتين باعث كاهش چربي مي شود يا كبد را وادار به كاهش توليد چربي مي نمايد اما ايا اين قرص چربي را تجزيه مي كند و اگر نه اين پاسخ سوال من نيست. سوال همان است كه چه ماده اي مي تواند چربي را در همان معده و قبل از رسيدن به رگ ها و سلول ها كاملا تجزيه و استحاله كند و انها در چه ميوه هايي وجود دارند؟

البته از اينكه بحث من ربطي چنداني با موضوع ميوه اووكادو نداشت عذرخواهي مي نمايم.

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”