کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست

به چه دلیل نماز نمی خوانید!؟

نماز می خوانم.
5
83%
نماز نمی خوانم،ولی نمی دانستم عذاب جهنمیش قطعی است!
0
بدون راي
نماز نمی خوانم،ولی می دانم عذاب ان حتمی است
0
بدون راي
نماز نمی خوانم،(جواب مردانه! در اوج نامردی..)و به دروغ ان را به دلیل مختلف جامعه و کشور و اقتصاد..توجیح می کنم.
1
17%
 
مجموع رای گیری: 6

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22039 بار

کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط sinaset » دو شنبه 15 بهمن 1397, 9:15 pm

بنام خدا
باسلام 

تصویر
(تصویر استفاده شده،جام نیوز)
تمام موجودات عالم هستی! بدون استثنا! (به غیر از بخشی  انسان ها! و شیطان ها!) خدا را پرستش می کنند و نماز می گذارند!
"آيا نديده‌اى كه هر كس در آسمانها و هر كس كه در زمين است و آفتاب و ماه و ستارگان و كوهها و درختان و جنبندگان و بسيارى از مردم خدا را سجده مى‌كنند؟ و بر بسيارى عذاب محقق شده و هر كه را خدا خوار سازد، هيچ كس گراميش نمى‌دارد. زيرا خدا هر چه بخواهد همان مى‌كند." (حج،ایه 18)

کسی که نماز نمی خواد،به نوعی سرگردان می باشد! و هستی و این دستگاه به این بزرگی را نمی ببیند و انها را انکار می کند! و این بالاترین و بزرگترین گناه در حق خودشه..!
جالب انکه! در ایات متعدد،خدا زیاد از این دسته های که  نماز نمی خواند،کمتر حرف میزند! و بیشتر کسانی که نماز می خواند( کسل وبی رغبت هستن)! و ولی گناه انجام میدهند، را خطاب وحشتناک میدهد! 
که به نوعی این معنی را دارد،و میرساند! کسانی که نماز نمی خواند! اصلا محاسبه اعمال بخصوصی ندارند!!!!(نه که ندارند! یعنی حرف برای گفتن ندارن دیگه! ) اینقدر اوضایشان وحشتناک می باشد! 

پس واي بر نمازگزاراني كه... (4) نماز خود را به دست فراموشي مي‏سپارند(5) آنها كه ريا مي‏كنند.(6) و ديگران را از ضروريات زندگي منع مي‏نمايند. (7) (سوره ماعون)
(**ضروریات زندگی،یکیش همین نماز خوندن! که تقریبا اولین حق که انسان باید حتما بجا بیاره!)
در این ایات،کسانی که ریا کار هستن،و گناه انجام میدهند،با انکه نماز گذار هستن، را فصل الخطاب سخت میدهد! (چیزی شبیه،جهنم ابدی! همون جایی که بی نمازها میرون) ...

ور در ایه دیگر (دسته منافق)
"و هيچ چيز مانع قبول انفاقهاي آنها نشد جز اينكه آنها به خدا و پيامبرش كافر شدند و نماز بجا نمي‏آورند جز با كسالت و انفاق نمي‏كنند مگر با كراهت!"(توبه 54)

نماز با کسالت و بی حوصلگی! (یا بعضی وقت خوندن و بعضی وقت نخوندن! ) پول دادن در راه خدا،با کراهت .. به نوعی همون انکار خدا و روز قیامت(در قلب). و فریب دنیا رو خوردن.

و در ایات دیگر:
از مجرمان:(41)چه چيز شما را به دوزخ فرستاد؟(42)مي گويند: ما از نمازگزاران نبوديم! (43)و اطعام مستمند نمي‏كرديم!(44)و پيوسته با اهل باطل همنشين و همصدا بوديم. (45) و همواره روز جزا را انكار مي‏كرديم.(46) تا زماني كه مرگ ما فرا رسيد. (47) لذا شفاعت شفاعت كنندگان به حال آنها سودي نمي‏بخشيد. (48) چرا آنها اينهمه از تذكر گريزانند؟  (49)  گوئي آنها گورخراني هستند رميده. (50) كه از شير فرار كرده‏ اند! (51) بلكه هر كدام از آنها انتظار دارد نامه جداگانه‏ اي (از سوي خدا) براي او فرستاده شود.  (52) چنين نيست كه آنها مي‏گويند، بلكه آنها از آخرت نمي‏ترسند. (53)  چنين نيست كه آنها مي‏گويند، آن (قرآن) يك تذكر و يادآوري است. (54) هر كس بخواهد از آن پند مي‏گيرد. (۵۵) و هيچكس پند نمي‏گيرد مگر اينكه خدا بخواهد، او اهل تقوي و آمرزش است. (۵۶)  (مدثر)

از مجرمان می پرسن،چه چیزی باعث شده،وارد جهنم بشوید! پاسخ میدهند،ما نمازگزاران نبودیم!(ایه مستقیم!) و اولین حرفی که می گویند! ما نماز نمی خواندیم! و در ادامه،به فقرا کمک نمی کردیم و با کسانی بودیم،که مثل خودمان بودن! و با نوع رفتارمان و عملمان،طوری رفتار می کردیم که انگار خدایی! بهشتی ، جهنمی و اخرتی وجود ندارد!

پس هیچ کسی و هیچ شفاعت کننده،هم باشه! اصلا تاثیری نداره! .. چرا؟! چون خدا  همه شب و روز به انواع اقسام روش ها! بهشون تذکر میداده! (اینا خودشون رو زده بودن به اون راه!)

و خدا با طعنه بهشون میگه! بدجور  تلاش میکردن، (اون با شدیدترین، روش ممکن!) و با خودش می جنگیدن! که اصلا سراغ این کارها نیان! فرار کنن! (از حق و حقیقت گریزانن! )

و ادامه میگه، با طعنه! اینا انتظار دارن، برای هرکدامشون جداگانه! یک نامه بیاد!(اشاره به مغرور و متکبر بودن،اهل بی نماز!) .. و در ادامه،خدا ، در میکه دنیا بلایی سرشون اورده! که اینا خودشون رو نسبت به اخرت ایمن میدونند و ازش نمی ترسن! (خیالات! توهماته! و ..)  و در ادامه،جمله کلیدی می فرمایید،که می گویید، این قران یک تذکر و یاداوری می باشد! به فارسی صحیح تر یعنی => خودت بهتر میدونی چی بهت میگم!<== از قبلش هم می دونستی!(خودت رو به اون راه میزدی!)
و در پایان نیز در ایه 55 و 56 به این اشاره می کند،که این یک توفیق و افتخار است،که کسی پند از سمت خدا به قلبش بنشیند یا در مسیر خوبی ها حرکت کند! 

بدین ترتیب،مشخص میشود، کسانی که نماز نمی خواند،دیگر همه چیز بعد از مرگ برایشان تمام است ! و عذاب سختی، بخاطره این کفران نعمت و این همه سال زندگی بدون از خدا،در انتظارشان خواهد بود ...

*هر چند این عذاب می تواند شامل دنیایشان هم بشود! یا شدتش نیز به بالاترین حد ممکن هم برسد! اگر،سراغ گناهان بیشتری بروند ..

اگر شد،در پست بعدی(انشالله)، در رابطه با،صحبت های جالب شیطان در قران خواهیم پرداخت! که حتا شیطان هم،در مقابل خدا،اینطور حرف نمی زند!که خیلی ها در دنیا حرف میزنند! .. 
*جالب اینکه،خود شیطون هم،بخاطره یک گناه! از درگاه الهی خارج شد!(با اینکه سال های سال نماز می خواند!) دیگه تصورش سخت که کسی این همه سر زندگی کرده باشه و بدون نماز! واقعا در واژه نمی گنجه! ...خدا نصیب هیچ کس نکنه!

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 672
تاریخ عضویت: جمعه 3 دی 1395, 5:17 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1580 بار
سپاس‌های دریافتی: 769 بار

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط ho3ein2000 » سه شنبه 16 بهمن 1397, 6:39 pm

سلام
انشالله خداوند به همه ما توفیق عبادت خالصانه عنایت کند
جو جامعه جوری شده که افراد نماز خان مورد تمسخر قرار میگیرند
ولی انسان مومن واقعی اصلا و ابدا هیچ توجهی به این گونه حرکات ندارد
نیار به توضیح نیست که در مورد نماز هم باید دوستان و بستگان و در ادارات همکاران رو هم باید تشویق کرد
هم به وضیفه مهم دینی امر به معروف و نهی از منکر عمل کرد 
بواسطه رابط حسنه ای که با ریاست روابط عمومی در سازمان دارم کلی بسته های تشویقی برای نمازگران
در نظر گرفتیم از تور های زیارتی تا تشویق مالی و حتی نمازگزارران اجازه یافتند هر سال دو عدد کتاب بدون
در نظر گرفتن محدودیت قیمت به انتخاب خودشان و به رایگان دریافت کنند و ...
متاسفانه از بین صد هها نفر حتی یک نفر به جمع نمازگزاران اضافه نشد بعد از دو سال تلاش
گویی کسی باور ندارد نماز اثرات معجزه اسایی دارد
با اجازتون یک مورد کاملا مستند که برای بنده اتفاق افتاد برای شما تعرف کنم
بنده شوهر خاله ای داشتم به سن هفتاد که همین چند روز پیش عمرش رو داد به شما
به یقین به درجاتی از ایمان رسده بود که همه افراد فامیل تحت تاثیر ایشان بودند
هیچ وقت نماز ایشان قضا نشد(به جز ایام بستری شدن)بعد از بازنشتگی هیچ نمازی فرادا نخواند
حتی نماز صبح ، ایشان سال 1360 پیکان صفر و زیبایی داشتند فروختند تا منزلشان چند قدم نزدیک تر شود به مسجد
میان کلام عرض میکنم خداوند هر موقع در قران از نماز گفته بعدش از زکات و صدقه هم گفته و ایشان نیز بخشنده 
و یاری رسان بخش مستضعف جامعه بودند یک عادت داشتند با جوانان فامیل که نماز و مخصوصا روزه نبودند بصورت 
قهر آمیزی رفتار میکردند،در سایه امر به معروفهایش خیلی ها ابتدا یواشکی و بعدا آشکارا معتقد و ملتزم به فرموده های
دینی شدند،از شش سال پیش که لگن و پایش شکسته بود با واکر در مسجد حاضر میشد واین مورد بسیار در مراسم ختمشان یاد شد،سه هفته آخر عمرشان در تبریز بستری بودن در icu  ایزوله بدون هوشیاری،ترجیح میدادم شب ها به منزل نروم و کنار ایشان بودم،آرامش خاصی داشتم که هنوز دارم،خدایش بیامرزد
آری یکی از عواملی که باعث میشود نفسمان رنگ خدایی بگیرد و حرفمان اثر داشته باشد همین ایمان خالصانه هست
خدواند به همه توفیق کند
آخرین ويرايش توسط 1 on ho3ein2000, ويرايش شده در 0.
دنیا یعنی یک خواب در زندان تا رسیدن به محاکمه بعد اجرای حکم

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1545
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3157 بار
سپاس‌های دریافتی: 5571 بار

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط shafagh » چهار شنبه 17 بهمن 1397, 1:22 am

نماز  و دعا واقعا اثرات روحبخش و ارمش بخشي دارد و انسان را سبك و  مطمئن مي سازد. اين ها نسخه همان طبيبي براي انسان است كه جهان و طبيعت و انسان را خلق كرده است.

من هم نماز ميخوانم اما وقتي خودم را با شخصيت مومني كه جناب Ho3in2000 توصيف كردند مقايسه مي كنم متاسف ميشوم. البته ايمان درجات دارد و طبق فرموده امام صادق (يا شايد يكي از امامان ديگر عليه السلام) ايمان ده درجه دارد كه هر فردي به مقدار اين درجات از ايمان برخوردار است. يكي فقط يك درجه دارد يكي دو درجه تا برسد به كسي كه ايمانش كامل است (البته بنظرم ميرسد گفته شده با انجام اعمال صالح و عبادت مي توان درجات ايمان را افزايش داد)

يكي ممكن است اول نهار و شام بخورد و مدتي بعد از ان نماز بخواند و يكي ممكن است تا نماز اول وقت نخواند فكر غذا نباشد كه البته  مطمئنا فضيلت چنين نمازي بيشتر است.  يكي ممكن است روزه بگيرد اما همينكه اذان مغرب خوانده شد برود سراغ نوشيدني و خوردني تا افطار كند و بعد نماز بخواند  اما يكي ديگر تا مسجد نرود و نماز جماعت نخواند بصورت كامل افطار نمي كند. اين ها همه مومن هستند اما با درجات و فضيلت هاي مختلف. بنده فكر ميكنم  اصولا هر كه ايمان و بصيرتش افزون تر است تحمل اش هم در برابر سختي هايي كه در راه عبادت و اطاعت خدا ميكشد بيشتر است و يحتمل كه تحمل اش در اخلاقياتي مثل صبر و بردباري  هم بيشتر باشد. بهر حال ينده هم  بهمين قدر نازل كه بهره اي از ايمان يافته ام شكر. 

 علم و بينش مهم است اما انچه بر ان مقدم است تهذيب نفس و پيشرفت در اخلاق حسنه ديني است كه البته فكر كنم انهم با عبادات محقق مي شود. لذا وقتي ايمان انسان زياد مي شود بينش او در باره اين دنيا و اينكه محل اقامتي موقت براي كسب درجات  و تقرب به خدا ي تبارك و تعالي است و رسيدن به فوض عظيم است بيشتر مي شود.

البته هر انسان مومن و معتقدي نيازمند الگويي عيني و عملي است كه يقينا ان الگو از ميان افرادي است كه ايمان كامل تري دارند. بهترين الگو  وجود مقدس پيامبر اسلام (ص) و امامان معصوم (ع) هستند و هر فردي بنا به ايمان خود تا انجا ميتواند يا بقولي كشش دارد بايست از انها تبعيت كرده و جهل و ظلمات دروني خود را با انوار مشعشع علم و تقواي انان روشن سازد. اما غير از معصومين (ع) مرشدهاي ديگري از بين ما هستند كه بنا به علم و ايمان و اخلاص والايي كه دارند واسطه بين ان اولياالله (س) و ما هستند كه ما بايست انها را الگوي عيني و عملي خود قرار دهيم تا ايمان و عمل امان افزون شود. يكي از الگوها نيز شهيدان اسلام  هستند كه در بعد ايثار و از جان گذشتگي و همچنين ايمان و بصيرت الهي معلمين ما محسوب ميشوند.

بهر حال من ميگويم نماز يك نسخه اعجازي است كه ادمي ادراك اش نمي رسد كه چه اعجازي است اما وقتي نماز مي خواند عملا ان را تجربه ميكند. حالا چيزي كه مانع نماز است سرگرمي ها و لذت هاي افراطي و باز دارنده دنيوي است. البته منشاء اين ها گرايش هاي و گزينش هاي دروني آدمي است و الا بقول شريف امام خميني ( از تلوزيون شنيدم و تا انجا كه يادم مي ايد) كه گفتند "جهنم در درون خود انسان است و الا چيزي از بيرون به انسان نمي رسد. "  جهنم در اصل همان اعتقادات باطل و تمايلاتي است كه از درون انسان نشئت ميگيرد و به فساد و ويراني بشر و زمين منتهي مي شود و الا فردي كه باطن اش زلال و لطيف است و از الودگي هاي تمايلات مفسده اميز دور است اگر در محيط هاي لا مذهب و معصيت بار مثل بعض شهرهاي امريكا هم باشد بدي در او نفوذ نمي كند.

بر عكس، نماز نور است و چنانچه با اخلاص اقامه شود مثل نهرهاي اب زلال كه چيزهاي كثيف و متعفن را مي شويد و زائل مي كند باطن انسان را شستشو مي دهد و تمايلات مفسده اميز را  ريشه كن مي كند. بعد از خواندن هر نماز خالصانه در مقابل باريتعالي انسان مي بيند كه قبل از ان يك تمايلات اتشيني در او بود كه بعد از خواندن نماز از بين رفته. سليم تر مي شود ، مطيع تر مي شود و ميل به سركشي و طغيان در او كم شده يا بطور كل بر طرف ميشود و از طرفي مي بيند دلش هم بخدا نزديكتر شده و هم به مردم.

البته اينها كه بنده ميگويم يك سخنان ساده و ابتدايي است در حد خودم و ظرفيت خودم هست ولي مطمئنا بركات و موهبات نماز چه در روح انسان و چه وضعيت زندگي او بسيار افزون و غير قابل شمارش است. يعني در واقع فكر ميكنم كسي نماز و محتواي اعجازي ان را نمي تواند تعريف  كند، يعني نماز چيزي نيست كه ما بشر بتوانيم كنه ان را بشناسيم  و ابعاد غير قابل تصور ان را تشريح كنيم . فقط كساني مي توانند نماز را در حد ظرفيت خود بشناسند و بركات ان را دريافت كنند كه نماز بخوانند و مقيد به ان باشند و قلب و روح اشان را در نماز شركت دهند.

البته بنظر من در مسئله امر به معروف كه در واقع كمك به ديگران است، تشويق از روي لطف و مرحمت در درجه اول قرار دارد  . افراد را تشويق كنيم به اقامه نماز  حالا از چه راهي ان بسته فكر و انديشه و طرح ريزي هر فرد آمري است. فكر كنم در مسئله باز داشتن از اعمال مضر و مفسده اميز (نهي از منكر) كه هم خود فرد و هم ديگران را به تباهي مي كشد نيز ابتدا بايد همين طور باشد. من دو حكايت واقعي را كه شايد هم شنيده باشيد در اينجا نقل مي كنم كه در مورد يافتن بهترين راه امر به معروف و نهي از منكر براي اثر بخشي است. البته در حكايت دوم كلام امام كاظم (ع) صريح اما منقلب كننده است. در ضمن بنده عين ان داستان هاي واقعي را كه قبلا در جاهايي خوانده بودم بياد ندارم  و لذا انها را از سايت هاي ديگر كپي و ارسال نمودم:
 
یرمردی مشغول وضو بود، اما طرز صحیح وضو گرفتن را نمی‏دانست. امام حسن علیه‏السلام و امام حسین علیه‏السلام، که در آن هنگام طفل بودند، وضو گرفتن پیرمرد را دیدند.
جای تردید نبود، تعلیم مسائل و ارشاد جاهل، واجب است. باید وضوی صحیح را به پیرمرد یاد داد. اما اگر مستقیما به او گفته شود که: «وضوی تو، صحیح نیست»، گذشته از اینکه موجب رنجش خاطر او می‏شود، برای همیشه خاطره‏ی تلخی از وضو خواهد داشت.
به علاوه، از کجا که او این تذکر را برای خود، تحقیر تلقی نکند و یکباره روی دنده‏ی لجبازی نیفتد و هیچ وقت زیر بار نرود.
این دو طفل، اندیشیدند، تا به طور غیرمستقیم او را متذکر کنند. در ابتدا، آن دو با یکدیگر به مباحثه پرداختند و پیرمرد نیز سخنان آن دو را می‏شنید.
یکی از آن دو، به دیگری گفت: وضوی من، از وضوی تو کامل‏تر است.
دیگری هم به آن یکی گفت: وضوی من، از وضوی تو کامل‏تر است.
پس از آن، آن دو با هم توافق کردند که در حضور پیرمرد، هر دو نفر وضو بگیرند و پیرمرد حکمیت کند.
آن دو، طبق قرار عمل کردند و هر دو نفر، وضوی صحیح و کاملی را جلوی چشم پیرمرد گرفتند.
پیرمرد، تازه متوجه شد که وضوی صحیح چگونه است و به فراست، مقصود اصلی دو طفل را دریافت و سخت تحت تأثیر محبت بی‏شائبه و هوش و فطانت آنها قرار گرفت.
سپس، پیرمرد به آن دو بزرگوار گفت: وضوی شما، صحیح و کامل است. من پیرمرد نادان، هنوز وضو ساختن را نمی‏دانم. شما، به حکم محبتی که بر امت جد خود دارید، مرا متنبه ساختید. من از شما متشکرم.


.


صدای ساز و آواز بلند بود. هر کس که از نزدیک آن خانه می گذشت، می توانست حدس بزند که در درون خانه چه خبرهاست؟ بساط عشرت و می گساری پهن بود و جام «می» بود که پیا پی نوشیده می شد. کنیزک خدمتکار درون خانه را جاروب زده و خاکروبه ها را در دست گرفته از خانه بیرون آمده بود تا آنها را در کناری بریزد. در همین لحظه مردی که آثار عبادت زیاد از چهره اش نمایان بود و پیشانی اش از سجده های طولانی حکایت می کرد از آنجا می گذشت، از آن کنیزک پرسید:«صاحب این خانه بنده است یا آزاد؟»
- آزاد.
- معلوم است که آزاد است. اگر بنده می بود پروای صاحب و مالک و خداوندگار خویش را می داشت و این بساط را پهن نمی کرد.
رد و بدل شدن این سخنان بین کنیزک و آن مرد موجب شد که کنیزک مکث زیادتری در بیرون خانه بکند. هنگامی که به خانه برگشت اربابش پرسید: «چرا این قدر دیر آمدی؟»کنیزک ماجرا را تعریف کرد و گفت: «مردی با چنین وضع و هیئت می گذشت و چنان پرسشی کرد و من چنین پاسخی دادم.»

 شنیدن این ماجرا او را چند لحظه در اندیشه فرو برد. مخصوصا آن جمله (اگر بنده می بود از صاحب اختیار خود پروا می کرد) مثل تیر بر قلبش نشست. بی اختیار از جا جست و به خود مهلت کفش پوشیدن نداد. با پای برهنه به دنبال گوینده سخن رفت. دوید تا خود را به صاحب سخن که جز امام هفتم حضرت موسی بن جعفر علیه السلام نبود رساند. به دست آن حضرت به شرف توبه نائل شد، و دیگر به افتخار آن روز که با پای برهنه به شرف توبه نائل آمده بود کفش به پا نکرد. او که تا آن روز به «بشر بن حارث بن عبد الرحمن مروزی» معروف بود، از آن به بعد لقب «الحافی» یعنی «پا برهنه» یافت و به «بشر حافی» معروف و مشهور گشت. تا زنده بود به پیمان خویش وفادار ماند، دیگر گرد گناه نگشت. تا آن روز در سلک اشراف زادگان و عیاشان بود، از آن به بعد در سلک مردان پرهیزکار و خدا پرست در آمدبهر حال منظور بنده از مثال اوردن اين دو داستان واقعي ان است كه تا انجا كه مي شود امر به معروف و نهي از منكر  كه واقعا نجات بخش افراد است طوري مطرح شود كه در دل انها به نرمي اثر كند و انها را به تفكر وادارد و منقلب نمايد و البته همانطور كه عرض شد هر فردي بايد روش هايي را بكار ببرد كه در روح و جان ان فردي كه معروفي را ترك كرده يا منكري را مرتكب مي شود موثر واقع شود حالا بنا به شرائط موجود چه روش و شيوه اي باشد بنده مطلع نيستم ولي تا انجا كه ممكن است بايد طوري باشد كه اثر بخشي داشته و فرد از درون واگردي كند.
 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22039 بار

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط sinaset » چهار شنبه 17 بهمن 1397, 2:22 pm

باسلام .

به چند نکته توجه فرمایید، این تاپیک،قصد ندارد، در رابطه با نماز خوان ها جهنمی! و مسائل دیگر .. زیاد بپردازد! بلکه همون ابتدایترین مسئله و بالاترین حقی که باید اجرا شود!(از هر چیزی واجب تر در جهان) خواندن و عبادت ظاهری ! 

یکی از کاربران به این اشاره کرد،که نماز خوان ها،امروزه مورد تمسخر قرار میگرن!(شخصی که نماز گزار رو مسخره،میکند،خدا رو به خشم میاره! و ایه مستقیم در رابطه با این افراد هست!. و کسی درست نمی دونه،اون دنیا چه بلایی سرشون میارن!! )

یکی از ویژگی بهشت در اینکه،اینجور موجودات،به ظاهر انسان! در ان دنیا،نیستن! که کارهای زشتی مثل همین مسائل که! دلت پاک باشه! خدا نماز برای چیشه! بریم سمت لذایذ و گناها و ..!  خدا بخشنده هستش(هست ولی نه اینطور! گناه کردی،حالا باید توانش رو پس بدی!) و باقی حرف خنده دارشون رو بزنند و  باعث بشوند بهشتی ها از خدا دور بشوند! میروند جایی که لایقتش را دارن! یعنی اتیش جهنم.. چون در دنیا نیز، اتش بودن! 

بر فرض حکومت زمینی در حقشان ظلم کرد! حکومت الهی(که اصل حکومت است!) در حقشان چه ظلمی کرد؟! دست،پا،چشم،گوش،روح!، اکسیژن،طبیعت! ستاره،ماه،خورشید،باد و بی نهایت امکاناتی که نمیشه منکر ان شد! 

از روزی که بدنیا نیاامدن! و در شکم مادرشان می باشند، در حال معجزه می باشد! تا لحظه که نور به چشمانشان میخورد و در دنیا متولد میشوند!  مادرشان به سختی و درد انها را بزرگ میکنند ! روز به روز توانایی ها ذهنی انها بالاتر میرود! کمی بعد،می تواند خوب و بد و قدرت های خدا را با دوچشمانش ببیند و حس کند! 

چقدر در زندگی معجزه اتفاق افتاد، و جانش گرفته نشد! چقدر در سختی و درد بوده،و خدا معجزه کرد و او را نجات داد! 

همه اینها را منکر میشود؟! جنسش از چیست؟! که حاضر نیست،در مقابل خدا سجده کند! و اینقدر سرگرم و سرگردان در دنیا شده که اصل خودش را فراموش کرده؟!

پس کسی که این همه مسائل وافعی را رد کند! و دائم انها را منکر بشود! چرا باید از جهنم بیرون بیاد؟! مگر در دنیا به اندازه کافی فرصت نداشته؟! به چنین درجه متکبری رسیده،که حاضر نیست نماز بخونه؟! و در مقابل خدا سجده کنه؟!

شیطان بخاطره سجده نکردن،بر انسان!خلع شد از همه درجات الهی! تازه شیطون در مقابل خدا سجد میکرد و نماز میخوند! چون یکی از دستورات خدا رو اطاعت نکرد! و تکبر ورزید،و بعد درجات ان پست و بی ارزش شد! دیگه انسانی های که در مقابل خدا سجد نمی کنند! 

*** باور کنید، هیچ واژهی در وصف انها نمی گنجد! ***

عذاب وحشتناکی در انتظارشونه،و احتمالا اون ته ته های جهنم هستن...با چهرهای زشت و بوی بد فراوان ...

چهره های واقعیشون اون دنیا نمایان میشه! و همه فقط میخوان از دست اینا فرار کنند! همه جهنمیان نسبت به هم کینه فراوانی دارن،و دوست دارن،تک تک کسانی که باعث شدن،به چنین درجه ای سقوط کنن رو به شدیدترین شکل ممکن عذاب بدن! منظورم،بیشتر دقیقا همون کسانی که تویه دنیا برای هم دیگه می مردن! وبه  عشق اون گناه میکردن! دوستان،فامیل  و باقی بت ها و ابزارهای گناه الود دیگه اشون ..
و خدا همون کاری رو باهشون میکنه! که اونا تویه دنیا نسبت به خدا این کار رو کردن! میون اون هم اتیش جهنم و عذاب جهنم،رهاشون میکنه،فراموششون میکنه... 

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 224
تاریخ عضویت: شنبه 23 خرداد 1388, 7:11 pm
محل اقامت: داهات
سپاس‌های ارسالی: 6291 بار
سپاس‌های دریافتی: 806 بار
تماس:

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط Ali$amir » پنج شنبه 18 بهمن 1397, 8:19 pm

سلام علیکم دوستان گرامی 🌷
متشکرم از جناب sinaset عزیز بابت پست زیباشون
قصد مغلطه و خرده گرفتن از شما دوستای گلم ندارم
فقط در حد یک پیشنهاد مطلبی خدمت گلهای سنترال عرض میکنم
عزیزان بحث نماز سراسر زیبایی است اصلا گل سر سبد زیباییهای دنیا و آخرت همین فریضه هست
هر چقدر خدا جمیل هست نمودش در همین نماز برامون قرار داده
هر چقدر بندگی در انسان هست سرچشمه ی اون همین نماز هست
شروع و نهایت اطاعت از پروردگار زیبا همین نماز زیباست
سرتون درد نیارم
پیشنهادم اینه : خدایی دلمون میاد این همه زیبایی رو میایم در قالب جملاتی به این شکل « کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است! » بگیم!😉
خداییش این همه زیبایی ، این همه نازی که خدا توی نماز برای ما گذاشته نباید بیایم اینجوری در موردش حرف بزنیم
یه کم توجه کنیم ما یاد گرفتیم اسلام را بیشتر از نوع حذر کردن ، پرهیزهای سخت و با ترس ارجاع دادن به سمت کارای خوب ارایه بدیم
بیایم چیزای زیبا رو با زیباییاش ارایه بدیم
قصد ندارم بگم الان این مطلب کم و کاستی یا ایرادی داره 🙏 نه اتفاقا هض کردم از این پست ولی حس میکنم امروزه ما بیشتر نیاز داریم چیزی به این زیبایی رو زیباتر ارایه بدیم مخصوصا شما عزیزان که این همه اطلاعات دارید و با حوصله به این زیبایی مطالب به بحث میذارید

پرهیز و حذر از گناه و چیزای بد در زندگی خیلی مهمه اما برای گفتن مسایل مهم دو مسیر وجود داره؛ بهتره با بولد کردن زیباییهای اعمال خوب (مخصوصا اوج قله ی بندگی یعنی همین نماز و خوندنش) وارد بشیم تا با بزرگ کردن بدی هایی که نخوندن نماز داره و عاقبتی همچون جهنم که پیش روش هست.

بازم میگم پرهیز و حذر داشتن خودش خیلی مهمه و جای جای قرآن پروردگار عالمیان بهش اشاره کرده ولی اون خداست و خیلی قشنگ همه چیز رو گفته ، ما انسانیم و بعضا خودمون پر از اشتباه و گناه، بخوایم مسایل رو تحکم وار و ترسناک بگیم بعضیا از درون به خودشون واکنش نشون میدن و شاید باعث بشیم لج کنه.
به نظر من وقتی وارد زیباییهای بندگی بشیم کلا به سادگی از پس زشتیهای هوای نفس بر میایم سخته ولی قطعا خدا زیباست و زیباییها رو دوست داره خیلی معنی بزرگی داره و کمک میکنه.
ببخشید دوستای گلم
دوستون دارم
یاعلی🌷
خرم آن روز کزین منزل ویران بروم
تصویر
راحت جان طلبم وز پی جانان بروم

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1545
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3157 بار
سپاس‌های دریافتی: 5571 بار

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط shafagh » جمعه 19 بهمن 1397, 4:08 am

                                                   بسم الله الرحمن الرحيم

خداوند ميفرمايد :" سبقت رحمتي من غضبي"  يعني رحمت من پيشتر از غضب من است.

شايد يكي از تعبيرات اين سخن عرشي انست كه ابتدا خداوند با علم و منطق و رحمت يا مستقيم يا توسط اولياء اش انسان ها را وعظ و نصيحت مي كند ، صراط مستقيم را به انها نشان داده و مضرات و اثار بد كجروي و گناه را به انها ياد اور مي شود و البته اگر فكر كنيم هر گناهي يك اثار مخرب و تباه كننده در وجود خود فرد مرتكب و  همچنين در صورت اشاعه ان گناه فساد و ويراني هاي زيادي در  مراكز گناه و در صورت توسعه در كل كره ارض خواهد داشت.

شما حساب كنيد، حضرت نوح (ع) انطور كه در قرآن كريم آمده (درست بخاطرم نيست)  كه 900 يا 950 سال عمر كرد. تمام اين مدت عمر شريف ان نبي مكرم خدا به جهد و تلاش براي هدايت قوم  كافرش گذشت. او صبح تا اخرين دقايقي كه افراد را ملاقات ميكرد با تمام وجود سعي براي اجراي امر خدا در هدايت انان داشت. تنها بعد از ان سال هاي طولاني و متمادي كه واقعا بنا به بصيرت و علم نبوت خود دانست كه ان قوم ايمان نخواهند اورد روز به روز بر كفر و انكار انان افزوده شده و حتي بيم ان داشت كه همان تعداد كمي را هم كه به خدا ايمان اورده بودند از راه بدر كنند، از خداوند درخواست عذاب همگاني كرد. مي گويند نوح عليه السلام انقدر در هدايت مردم اصرار و ابرام داشت كه گاهي انها بر عليه او مي شوريدند و حتي تهديد به سنگسار ش مي كردند.

حساب كنيد اكثر زماني كه نوح يا ساير انبياء الهي در ميان مردم بودند به ارشاد و نصيحت رحمت اميز اقوام اشان مي گذشت. حتي خداوند متعال حضرت يونس (ع)  را در حيطه پيامبري بدان دليل مجازات به حبس در شكم نهنگ نمود كه او قبل از موعد و بنا به خشمي كه بر مردم كافر گرفت انها را ترك كرد و رفت. يعني ان حضرت مي بايست بر امر هدايت ان قوم صبر بيشتري مي كرد و تحمل بيشتري مي نمود. البته خشم يونس عليه قوم خود لوجه الله بود اما ترك انها بي اذن و اجازه خداوند بود.

حالا حرف ان است كه بيشتر دوران عمر پيامبران خدا  به هدايت و ارشاد مردم و اوردن دليل و برهان براي انها در مورد خداوند ناديده يگانه مي گذشت. امروز مي گفتند نتيجه نمي گرفتند و فردا دوباره مي گفتند و باز فردا و فرداها. خوب حقيقتا كار انها همين امر به معروف و نهي از منكر امروز است كه ما در باره ان حرف ميزنيم  منتها فرق ان بود كه ان اقوام اساسا به خدا اعتقاد نداشتند. 

حالا قضيه چيست؟ قضيه انست كه ان كسي كه مي خواهد مردم را ارشاد كند اول كه براي خدا باشد و دوم انكه ان فرد براي رضاي خداوند در اين راه صبر و تحمل داشته باشد و در برابر نا ملايماتي هم كه ممكن است گاها در اين راه وجود داشته باشد سعه ي صدر  و  بردباري داشته باشد. 

البته انسان براي امر به معروف و نهي از منكر بنا به تشخيص خودش بايد احتمال اثر بدهد و اگر ببيند جايي چنين اقدامي بيفايده است و حتي موجب ضرر مي شود باز بماند. مثلا يكجايي يك پيرمرد كشاورز كم سواد و كم ظرفيتي را مي بيند كه مثلا براي كمبود اب كشاوزري از يك رودخانه خشم امده و عصباني است حالا در چنين موقعيتي فردي جلو برود بگويد برويد نماز باران بخوانيد انشا... درست مي شود. بله، نماز باران حق است و اثر دارد اما انجا جاي چنين اندرز  و  و هدايتي نيست.

يا مثلا فلان اقا يا خانم  براي دريافت سود بيشتر پول در بانكي خصوصي گذاشته و بعدا  ان بانك ورشكست شده و طرف  بهم ريخته و عصباني است بعد يكنفر جلو برود و بگويد :" اي برادر ، اي خواهر  پول چرك كف دست است ادم بايد فكر اخرتش باشد!"  مسلما چنين حرفي زدن همان و ان زن با دمپايي بجان ادم افتادن همان! 

لذا طريقه امر به معروف و نهي از منكر بايد توام با يك بصيرت خوب و انسان شناسي قابل توجه باشد و  شخص امر يا ناهي بداند كه در مواجهه با افراد و مسائلي كه انها دارند بايد چه روشي را بكار ببرد كه البته در مواضع مختلف ميتواند متنوع باشد. 

خلاصه انكه در هر دو مورد امر به معروف و نهي از منكر بايد زير بناي عمل رحمت و اسباب كار بصيرت و سياست باشد. 

بله، البته ايات انذار هم در قران مجيد هست ولي در بيشتر مواقع ذكر انها متناسب با حال افراد عام  و عادي نيست مگر در جايي كه انسان يقين كند اگر انها را متذكر شود اثر نافذتري دارد كه معمولا چنين نيست و در امدن از راه مردمي و دوستي و لحن هاي صادقانه و محبت اميز  براي انها قابل فهم تر است.

بهترين موضع براي امر به معروف در ميان خويشان و اقوام است. يعني همانطور كه انبياء گرامي خدا يك ملت و خلق را ارشاد مي كردند امثال ما هم در ميان اقوام و خويشان خود براي هدايت به سمت مسائل اسلامي بنا به قدر توان و ظرفيت خودمان اقدام به امر به معروف و نهي از فرهنگ امريكا كنيم. مثلا پسر عموي يك اقايي نماز نمي خواند و ايشان هم نمي تواند در يك جلسه و دو جلسه او را اهل نماز كند، خوب ، اولا كه راه ارشاد او را پيدا كند و دوما  با تكيه بر انديشه و هنر خود مسئله ي نماز  را كوتاه اما به كرات بيان كند طوريكه براي او شيرين باشد و شايد كه بالاخره در دل او اثر كند و بيدار شود. البته گاهي مثلا در بعض مناسبت ها و مدتي بعد از دادن يك هديه به او به ارشاد بپردازد.

البته اكثر مردم عاقل هستند و  تعداد افرادي كه بواسطه جاذبه هاي بي ارزش دنيوي به نماز و ديگر مسائل اسلامي كم توجه هستند كمتر است ولي بهرحال فكر كنم اگر هر فرد مومني در مورد چنين افرادي از اقوام  خود شروع كند احسن است.

بهرحال اين ها چيزهايي بود كه به عقل بنده رسيد و البته اگر دوستان ارجمند از جمله Sinaset گرامي با بعض موارد گفته شده موافق نيستند يا چيزهاي بهتري بخاطر شريف اشان مي ايد بيان كنند :razz:

همچنين خدا خود ميداند كه بنده شخص كامل و بنده شايسته اي نيستم و در هر حال خود نيازمند ارشاد و هدايت مي باشم و لذا از او ميخواهم كه پيوسته مرا به صراط مستقيم هدايت فرمايد و در انجام اعمالي كه مورد رضاي اوست توفيق دهد و از اعمالي كه مورد نارضايتي اش مي باشد باز دارد.

توجه فرماييد كه اين دعا واقعا دعاي قلبي و باطني من است و من واقعا محتاج دعا هستم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22039 بار

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط sinaset » شنبه 20 بهمن 1397, 4:30 pm

باسلام

تشکر از صحبت های کاربران و اظهار لطفشون نسبت به اینجانب..
نمی دانم،بعضی کاربران کلیه متن های اینجانب را در این تاپیک مطالعه کرده اند یا که خیر..! و همچنین در تاپیک ها گذشته،هم هردو موضوع مهربانی و قضب خدا صحبت شده ..(معمولا در هر پست تا میشود هردو گفته میشود)
بنظر شما،کسی که گناه می کند،خشونت طلب است! یا کسی که گناه نمی کند؟! مطمعا کسی که گناه می کند،خشونت زیادی دارد .
حیف که چنین اجازه به ما داده نشده! ولی جا داره،بلند شیم،و برای شیطان رجیم!(و دوستان انسانیش) دست بزنیم! که چطور توانسته،با بشر چنین کاری کند! که امروز اینقدر غرق در دنیا و گناه شده.
و  اصلا طوری رفتار می کند! که نماز و .. که هیچ ،بالاتر از ان ،اصلا خود خدا در حق این شخص ظلم کرده است ..(نعوذبالله)!

همانجور که خدا در قران گفت(ایات مستقیم و غیر مستقیم)،وقتی انسان کمی از فضل و رحمت خدا برخوردار میشود(از نوعی که قلب بیماری دارن!).. همه چیز را منکر میشود! اما وقتی به سختی و تنگی می افتد! نشسته!خوابیده و در همه حال خدا را صدا میزند !
--
کاربر محترم،کسی که هوای نفس خودش پیروی میکنه! خدا اینطور در رابطه اش میگه!
"آيا ديدي كسي را كه هواي نفس خويش را معبود خود برگزيده است ؟ آيا تو مي‏تواني او را هدايت كني ؟ يا به دفاع از او برخيزي ؟" فرقان،43
يا گمان مي‏بري اكثر آنها مي‏شنوند يا مي‏فهمند؟ آنها فقط همچون چهارپايانند بلكه گمراه تر! "فرقان،44

ایات در رابطه با بازی های دنیا و مغرور شدن این سری انسان ها !
"همانها كه دين و آئين خود را سرگرمي و بازيچه گرفتند و زندگي دنيا آنها را مغرور ساخت امروز ما آنها را فراموش مي‏كنيم چون لقاي چنين روزي را فراموش كردند، و آيات ما را انكار نمودند. " اعراف،51
همون جملات که امروز ما میشنویم! دین چی دیگه! نماز چی دیگه! اینا چی هستن دیگه! اره خوب در حد یک ماه محرمی و ... بعدشم،مسائل شهوانی و ..!  
چون  میدونن همش صحیحه! ولی اصطلاحا جوء زمینی بدجوری این توهم! داعش گونه! رو در قلب های مریضشون به وجود اورد،که این همه ایات مستقیم خدا را منکر میشن! ..

عشق و علاقه خدا،در میان ایه که تند و تیز می باشد!
"آيا آنها انتظار دارند سرانجام تهديدهاي الهي را مشاهده كنند؟ آنروز كه اين امر انجام گيرد (كار از كار گذشته و بيداري سودي نخواهد داشت و) آنها كه آنرا قبلا فراموش كرده بودند مي‏گويند فرستادگان پروردگار ما به حق آمدند، آيا (امروز) شفيعاني براي ما وجود دارند كه براي ما شفاعت كنند؟ يا (امكان دارد) باز گرديم و اعمالي غير از آنچه انجام داديم انجام دهيم؟! (ولي) آنها سرمايه وجود خود را از دست دادند و معبودهائي را كه به دروغ ساخته بودند همگي از نظرشان گم مي‏شوند (نه راه بازگشتي دارند و نه شفيعاني)."اعراف،53

خدا داره میگه،من در حق تو دارم لطف میکنم،اگر گناهی میکنی،فوری تو رو از بین نمی برم! فوری تو را نمی کشم! بهت فرصت میدم! 
در عین حال هم داره میگه! هرچیزی که تویه دنیا کاشتی ،اون دنیا برداشت میکنی! اصلا اونجا هیچ چیز تازه وجود نداره! همانطور که دارید می ببیند،در ایه بالا،گفته میشه،اجازه بدید برگردیم به دنیا کار خیر انجام بدم! یعنی همه چیز تویه این دنیایه! ! اون دنیا اصلا چیز جدید نیست! ..
منظورشون از معبود! هم یعنی هر چیزی که شخص،بخاطره اون از خدا دور شد! یا به عبارت ساده تره،بخاطره اون گناه کرده ..!

و در پایان نیز،زمانی شخصی که قصد دارد به سمت اعمال نیک بیاید،پس بهتر است،ایات زیبا و رحمانیت خدا را بشنود ! و بداند خدا اگر توبه واقعی کند و سختی در این راه تحمل کند! از گناهانش می گذرد و بخشش دارد.
اما وقتی،یک سری تفکرات انحرافی در یک جامعه در حال رواج است!که دلت پاک باشه! من یک سری کار خیر سال یک بار انجام میدم! برای خدا کافی! یا ...! که هم خودش و هم دیگران ساده را به راه پلید ببرد! باید اون بخش (مثل عنوان تایپک)برایش گفته شود..
ما رحمانیت بی دلیل ندارم! خدا هیچ وقت کسی که نماز نخونده رو وارد بهشت نمی کند! خدا فحاش و زشت عمل رو وارد بهشت نمی کنه! کسی که نماز بخواند،و در عمل شبیه،بی نمازها باشه! رو مثل همون بی نماز ها وارد جهنم میکنه.
توبه کارهام،سخت های خودشون رو میکشن! معادل کار بدی که انجام دادن،را باید پس بدن! باید مال زیادی بدن،باید طوری سختی بکشن! که وقتی اسم اون گناه .. اومد، یادشون بی افته،که چقدر سختی کشیدن! و تنش به لرزه بی افته و قلبش ضربانش بالا بره و فوری فرار کن به سمت خدا.
هرگز انسان صالح و مومن،با انسان بی عار و خوش گذران باهم مساوی نیستن!
دقیقا به فاصله بهشت و جهنم !

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22039 بار

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط sinaset » پنج شنبه 25 بهمن 1397, 3:30 pm

باسلام .

خوب در ایات گذشته که در تاپیک گذاشته شد،به این امر اشاره شده بود،که هرچه خدا ان را خلق کرده و به وجود اورده،در مقابل خدا سجده می کند و او را می پرستند! 

بشر زمینی،همیشه برای توجیح کارهایش به بت زمینی روی می اورد! یک انسان! یک بت! یک شی ! و . . رو برای پرستش خود انتخاب میکند! و علاقه زیادی هم به این دارد،که هرچه در گذشتگان ان را انجام داده اند،او نیز ان را انجام دهد!(که خدا گفته،همانطور که گذشتگان تان را به جهنم بردیم شما را هم می بریم! یعنی همون راه،و همون پاسخ همیشگی!)

داستان زیبا حضرت ابراهیم، بت پرستان،میفهمن که حضرت ابراهیم،بت های ان را شکسته است، عدهی گفتن،او رو نزد مردم،بیا اوریم،و در انجان با اون سخن بگوییم! (احتمالا برای اینکه، همه بفهما! چه کار زشتی کرده!!! و خجالت بکشه!!)

(هنگامي كه ابراهيم را حاضر كردند) گفتند تو اين كار را با خدايان ما كردهاي، اي ابراهيم؟! (ابراهیم،62)
حضرت ابراهیم،در پاسخ جالب، گفت:
"ابراهیم (در مقام احتجاج) گفت: بلکه این کار را بزرگ آنها کرده است، شما از این بتان سؤال کنید اگر سخن می‌گویند." ایه 63
"آن‌گاه با خود فکر کردند و باهم گفتند: البته شما ستمکارید (که این بتان عاجز و بی‌اثر را می‌پرستید نه ابراهیم که آنها را درهم شکسته است)." ایه 64
و وقتی،که عقلشون سرجاش اومد و گفتن:
"و سپس همه سر به زیر شدند و گفتند: تو می‌دانی که این بتان را نطق و گویایی نیست. " ایه 65

و در انتهایی نیز،بدون دادن یک جواب منطقی این پاسخ رو دادن:
"قوم گفتند: ابراهیم را بسوزانید و خدایان خود را یاری کنید اگر (بر رضای خدایان) کاری خواهید کرد." ایه 68

که همین مسئله نشون میده،که کسانی که دائم قصد دارن،خدا را منکر بشن! اصلا هیچ دلیل منطقی برای کارهشون ندارن! همیشه اشکالات که میگیرن،پاسخ ها محکم و ساده برای جواب دادنشون وجود داره!
اونا دنبال خوشگذارانی دنیا و گناه هستن،برای همین،خدا رو مانع رسیدن،به اهداف شومشون می ببین!

اونا بشدت،هرچه تمام تر از روز قیامت و هرچیزی که باعث بشه به خدا نزدیک بشن، فرار میکنن!

ایه 49 و 50 و 51 سوره مدثر "چرا آنها از تذکّر روی گردانند؟!"  "گویی گورخران گریزانی هستند." "که از (مقابل) شیری فرار کرده‌اند!"
و در ادامه:(54)
"بلکه هر کدام از آنها انتظار دارد نامه جداگانه‌ای (از سوی خدا) برای او فرستاده شود!"

تویه این 4 تا ایه اخری،خدا یکم خودمونی صحبت کرده.. منظورم ایه 54 که بالا گذاشتم می باشد:-) (در باب کسانی که نماز نمی خواند و اهل کار خیر نیستن! در پست اول نیز گذاشته شده بود کامل ایات مربوطه) .. 

اسم خدا،اسم هر چیزی که باعث بشه یاد قیامت و روز اخرت و همه اینجور مسئولیت های اصلی بی افتن،و هرکسی که این رو به روشون بیاره! اونجور افراد بشدت فرار میکن! و یه پا دارن و یه پا دیگه قرض میگرن و از اون محیط دور میشن!

ایه 54 هم داره میگه،اینا علاقه دارن،نامه فدایت شوم! از طرف خدا بیاد! .. (در واقع اخر متکبر و به نوعی دارن خودشون رو مسخره میکنن!)

خارج از مباحث که تویه دل این ایه هست،یک چیز دیگه هم هست،یک نوع جهل! طرف پیش خودش تصور میکنه،یعنی خدا می تونه این همه ادم بی نماز رو بفرسته جهنم! :ch:  انگار برای خدا خیلی سخته!! خدا هم در ایات مختلف پاسخ های محکم داده،به عنوان مثال:"پس هر کس به قدر ذره‌ای کار نیک کرده باشد (پاداش) آن را خواهد دید." زلزال 7"و هر کس به قدر ذره‌ای کار زشتی مرتکب شده آن هم به کیفرش خواهد رسید." زلزال 8
 
این نشون میده،نه تنها قابلیت رفتن به جهنم رو دارن و خدا خسته نمیشه! بلکه ذره ذره محاسبه میشه! و جالب تر از اینکه اندام ها جسمی ،مثل پا و دست،زبان و موارد دیگری مثل زمین زیر پاش و فرشتگان یاداشت کننده اعمال شخص،همگی به عنوان شاهد فراخوانده میشوند! که دیگه طرف به معنایی واقعی دیگه هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشه و توهماتش از بین بره!

"در آن روز زبانها و دستها و پاهایشان بر ضدّ آنها به اعمالی که مرتکب می‌شدند گواهی می‌دهد!" نور،24
"در آن روز خدا حساب و کیفر شایسته آنها را تمام و کامل خواهد پرداخت و خواهند دانست که خداوند حق آشکار است."نور،25

تیکه اخر ایه 25! خواهند دانست که خداوند حق اشکارست! که روی زمین چقدر اسرار داشتن،که وجود نداره! و عده زیادی رو بدبخت کردن به اسم اینکه،حق چی و ..! هم خودشون رو گمراه کردن و هم دیگران! 

سجده ایه 20"و امّا کسانی که فاسق شدند (و از اطاعت خدا سرباز زدند)، جایگاه همیشگی آنها آتش است؛ هر زمان بخواهند از آن خارج شوند، آنها را به آن بازمی‌گردانند و به آنان گفته می‌شود: «بچشید عذاب آتشی را که انکار می‌کردید!»"

تیکه و متلک و تحقیر و اذیت کردن اهل جهنم! وقتی توی اتیش انها رو می اندازن! احتمالا بعضی وقت ها با کلی بدبختی و.. از اتش در میان،میخوان فرار کنند! اما کسانی که مامور عذاب انها هستن! بهشون میگن،با حالت تحقیر و خار گونه! کجا می روید! این اتش رو خودتون درست کردید و خواستید، همیشه می گفتید،چنین چیزی نیست! قیامت و .. هم توهمه! بیا بچش .. هم دم اتیش جهنم...تو که می گفتی،چنین چیزی نیست؟! چرا فرار می کنی؟!

جرم کسانی که ایه 20 اشاره میکند؟ چیست! اینجاست؟!

سجده ایه 22
"ستمکارتر از کسی که به وسیله آیات پروردگارش تذکر داده شود، سپس از آنها روی برگرداند، کیست؟ بی تردید ما از مجرمان انتقام می گیریم."
در ایه بزرگ،خداوند به کسانی که ایات خدا ،که از نظر او، با ارزش ترین است!(که قران یکی از بزرگترین و اصلی ترین انهاست) روی به گرداند! بزرگ ترین و ستمکارترین است! و خدا وعده داده! هم در دنیا و هم (اوجش) در اخرت انتقام سخت می گیرم!
هیچ گناهی از نظر خدا بزرگ تر از گناهی کسی که با ایات خدا مبارزه کند و بجنگند یا اون رو بخونه و کنار بگذاره نیست! فقط میشه، گفت،خدا به فریادش برسه ..!!

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 672
تاریخ عضویت: جمعه 3 دی 1395, 5:17 pm
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1580 بار
سپاس‌های دریافتی: 769 بار

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط ho3ein2000 » پنج شنبه 25 بهمن 1397, 9:26 pm

سلام
ممنون تاپیک پر باری شد
از دوستان کسی اطلاعاتی راجع به کیفیت نماز قبل از بعثت پیامبر دارد؟
بنده تا جایی که خاطر دارم در گذشته نماز ها سجده نداشتند آیا درست هست؟
دنیا یعنی یک خواب در زندان تا رسیدن به محاکمه بعد اجرای حکم

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22039 بار

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط sinaset » جمعه 26 بهمن 1397, 1:57 pm

سلام بر شما

در رابطه با سوال،من تا بحال چیزی نشنیده ام در این رابطه! اما طبق ایات قران قبل از به وجود امدن انسان! سجده وجود داشته و همه موجودات نیز برای خدا نماز می خواندن و البته سجده میکردن.. (مثل خود شیطان از نسل جنینان!)

سجده معمولا،یک حالت شگفت انگیز و تعجب زیاد و یک حالت غیر قابل وصف در عظمت، یک چیز می باشد! یعنی فضا طوری می باشد! که شخص زبانش از گفتن ان عاجز است! و به سجده می افتد در مقابل ان ..!
انسان های شیطانی و جنی! با جادوگری و ترفند های ظاهری! در دنیا عده ای را غیر مستقیم (و مستقیم!) جادو میکنند! طوری که انها در مقابل پول! دارایه! ماشین! زن! بازیگران! فوتبالیست ها ! فیلسوف ها ! و دانشمندان(باطل) و پادشاهان و. ..! به سجده می افتن! و در عظمت و شکوه انها حرف میزن! و با افتخار به هم دیگر در رابطه با انها  می گوین:راه درست! راه انهاست! عزت و سربلندی مثل انها زندگی کردن است! الگو زندگی ما چنین افرادی هستن!

بخاطره هرکس،شخصی از خدا دور شود! و گناه انجام دهد،مثل ان است،که برای ان نماز خوانده! و ان معبود و پرستشگاه ان شخص می باشد!
مخالف نماز خواندن برای خدا و عمل به دستورات خدا.. میشود شرک! شرک هم به معنی ساده،یعنی شریکی را برای خدا قائل شدن! و ان را هم مقام خدا و بالاتر دانستن!
نوع شرکی که درجه بالا نباشد! و سطح پایین تری داشته باشد! میشود شرک خفیف و درجه بالاترش هم دیگر کاملا مشخص است.

شرک از نوع گناه کبیره و سطح بسیار بالاست!که به راحتی بخشیده نمی شود! توبه ان از نوع بسیار سنگین است! (هر چند در ایات خدا گفته است،مشرک ها را نمی بخشد!)

باتشکر.
 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

New Member
پست: 14
تاریخ عضویت: چهار شنبه 28 آذر 1397, 7:37 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

Re: کسی که نماز نخواند،جهنمش حتمی و قطعی است!

پست توسط soheil_jeep » سه شنبه 31 اردیبهشت 1398, 2:16 pm

تو نیز جان پدر اگر بخسبی به از آن که در پوستین خلق افتی 

سعدی علیه الرحمه

ارسال پست

بازگشت به “جامعه شناسي”