اگر ماشین دارین این مطالب میلیونها تومن به جیبتان می ریزد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, شوراي نظارت

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 93 بار
سپاس‌های دریافتی: 272 بار

Re: اگر ماشین دارین این مطالب میلیونها تومن به جیبتان می ریزد

پست توسط مهاجر تنها » جمعه 3 اسفند 1397, 1:50 am

هوالمجیب
سلام علیکم
چرا باید ماشینی که شاسیش ضربه خورده با دقت و ذکاوت بالا خرید

🔻وقتی شاسی خودرو ضربه خورده باشد

🔸گاه پیش می آید که در اثر تصادف شدید ، شاسی خودرو تغییر حالت داده یا به قول معروف می پیچد .

🔹در این حالت هر چند نسبت به رفع این مشکل اقدام شده باشد ولی در کار جلوبندی خودرو اختلال ایجاد خواهد شد .

🔸خودرویی که در اثر تصادف ،دچار تغییر حالت شاسی شده باشد موارد زیر شامل آن خواهد شد

1 عمر لاستیک های جلو کوتاه می شود (به طور نامناسب سائیده می شود)

2فرمان پذیری ضعیف می شود(خودرو به کناره ها کشیده می شود)

3عمر مفید پلوس هایش کم است و به سرعت فرسوده می شوند

4گردگیرهای پلوس بعلت نامناسب بودن زاویه ، قبل از اتمام عمر مفید پاره می شوند

⚠️نکته مهم
👌به طور کل خودرویی که به شاسی آن ضربه نسبتا محکمی وارد شده باشد اصلا تعادل مناسبی نخواهد داشت

اگر موارد دیگری هست بفرمائید

وفقکم الله لطاعته

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 4056 بار
سپاس‌های دریافتی: 8193 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 15 فروردین 1398, 12:35 pm

با سلام
.
IRINN :
.
مکملهایی که در پمپ بنزینها فروخته میشه تاثیری در کیفیتِ بنزین ندارد و فروش آن هم ممنوع هست
.
در صورت مشاهده ی این تخلف و یا کم فروشیِ بنزین با شماره 09627 تخلف رو اطلاع بدین

.
.
نکات مهم که باید در پمپ بنزینها باید مراقبش باشید:
.
وقتی شیلنگِ پمپِ بنزین تکان میخوره و صدای نازل هم هی کم و زیاد میشه , این یعنی دارند هوای مخلوط شده با بنزین میفروشند بهتون
.
شیلنگِ بنزین به هیچ وجه نباید تکان و لرزش داشته باشه و صدای خروجِ بنزین از نازل هم باید ثابت و یکنواخت باشه .
.
در مورد مکمل هم در بعضی از پمپ بنزینها حتی بدون اجازه ی مشتری مکمل رو میریزند توی باک یعنی فروش زوری !!!
پس وقتی میرید پمپ بنزین , تا جایی که امکان داره خودتون بنزین بزنید چون بعضی از پمپ بنزینها پمپ رو صفر نمیکنند و اینجوری پول زیادی میگیرند از مردم خصوصاً خانومها و افراد خوشخیال و سهل انگار
.
یعنی بر فرض مثال یک موتوری میره 8 لیتر بنزین میزنه , بعدش یک نفر با ماشین میاد و میگه باک رو پر کن , پمپ رو صفر نمیکنه و از ادامه ی همون 8 لیتر بنزین میزنه براش یعنی دزدی توی روز روشن که آدمهای غافل و ساده و خوشخیال راحت سرشون کلاه میره
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 20 فروردین 1398, 10:27 am

سلام
.
اطلاعاتِ بسیار مهم در موردِ آبِ گل آلود :
.
آب گل آلود خیلی سنگین تر از آب زلال هست
وقتی ماشین وارد آب گل آلود میشه خیلی سبکتر میشه در مقایسه با ماشینی که وارد آب زلال میشه
.
توضیح بیشتر :
.
به این مثال توجه کنین :

اگر یک تیرآهن رو بندازین توی یک استخر آبِ زلال , فرو میره در آب و غرق میشه و میرسه به کف استخر
.
ولی اگر یک تیرآهن رو در یک استخر پر از »جیوه« بندازین , راحت شناور میشه روی سطح جیوه درست مثل چوبی که روی آب شناور هست
.
علتش اینه که آهن جرمش خیلی کمتر از جیوه هست یعنی آهن خیلی سبکتر از جیوه هست .
یک آدم میتونه روی جیوه بایسته و حتی راه بره و بدوه و فقط چند سانت از پاش فرو میره در جیوه چون بدن خیلی خیلی سبکتر از جیوه هست . درست مثل اینکه یک مجسمه ی یونولیتی رو بذارید روی سطح آبِ یک استخر .
.

کلیپهای جالبی در سایت یوتیوب هست در همین مورد .
در یوتیوب بنویسید:
Iron in Mercury
یعنی آهن در جیوه
.
====================================
.
حالا برگردیم سر ماشین و آب گل آلود
آب گل آلود به دلیل داشتن گل و شن و سنگریزه , خیلی سنگینتر از آب زلال هست پس ماشینی که وارد آب گل آلود میشه خیلی بیشتر سبک میشه و چسبندگیِ لاستیکهاش با آسفالت خیلی کمتر میشه
.
خودِ گِلهای بین لاستیکها و آسفالت هم مثل گریس عمل میکنه و باعث کاهش بیشترِ چسبندگی لاستیکها به آسفالت میشه و حرکت و کنترلِ ماشین مشکل میشه
.
اگر این آبِ گل آلود, روان و جاری هم باشه خیلی خیلی خطرناکتر و حتی مرگ آفرین هست چون به دلیلِ سنگینیش قدرتِ زیادی داره در هُل دادن و جابجا کردنِ ماشین و با خود بردنش .
هر چه غلظتِ گل و لای بیشتر باشه هم قدرتِ آب گل آلود در شناور کردنِ ماشین و هل دادنش بیشتر هست

.
هر چه سطحِ آبِ گل آلود هم بالاتر باشه ماشین سبکتر میشه تا حدی که بالاخره باعث شناور شدن ماشین میشه
.

خطر دیگه ی آب گل آلود اینه که شفاف نیست پس نمیشه عمقش رو تشخیص داد . چاله چوله ها و حفره ها و سنگهای زیر آب گل آلود دیده نمیشه که همین میتونه خیلی خطرناک و حتی مرگ آفرین باشه

.

پس آب گل آلود رو خیلی جدی بگیرید خصوصاً آب گل آلودِ جاری رو .
.
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دو شنبه 26 فروردین 1398, 3:43 pm

یکی از دوستان نوشته شده:سلام عزیز
جایی هست که قطعات و کارکرد اکسل عقب رو توضیح داده باشید؟
من ۲۰۷ دارم و میخوام یاد بگیرم دقیقا قطعات اکسل عقب ژامبون و بلبرینگ و بوش و میل رابط و لوله تانکی و کلا هر چی لوازم داره اکسل عقب دقیقا چی هست و چه کاری انجام میدن..آیا در ماشین های مختلف فرق دارن اینا؟؟؟
خسته شدم از بس هر مکانیکی اون چیزی رو که میدونه و من نمیدونم به من میگه.
میخوام سر دربیارم. الانم میخوا م از سیستم تعلیق شروع کنم چون ماشینم به نظرم مشکل داره و فقط داره از جیبم هزینه میره و مشکلی حل نمیشه حداقل بدونم چه قطعاتی در این سیستم هست که دونه دونه بررسیشون کنم.اکسل عقب و کمک عقب شروع کنم..
مثلا اصلا نمیدونم چه قطعاتی در کمک عقب قابل تعمیر یا تعویضن مثلا توپی سر کمک یا بلرینگ کمک///از اینا سر در نمیارم

سلام
کار خوبی میکنین که میخواین خودتون همه چیز رو یاد بگیرین .
در ماشینهای دفرنسیال جلو , سیستم اکسل عقب نسبتاً ساده هست چون چرخهای عقب کِشنده نیست .
.

تصویر
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

عکسهای بیشتر
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

در یوتیوب هم اگر همین رو بنویسید کلیپهای آموزشی زیاد هست
peugeot 207 rear axle
احتمالاً به 206 هم خیلی شبیه هست پس کلیپهای 206 رو هم میتونید ببینید
مهمترین تعمیراتش :

تعویض بوشهای سرهای بالا و پایین کمکها
تعویض بوشهای سر نگهدارنده های تکسل عقب
تعویض کمک (روش تست کمک قبل شرح داده شده . اگر با فشار دادن عقب ماشین, بدنه مثل توپ بسکتبال بارها بالا پایین میشه پس کمکها کهنه و نرم و بی خاصیت شده .)
.
گریسکاری و یا تعویض بلبرینگهای اکسل عقب (اگر ساچمه های بالبرینگ دیده میشه پس قابل گریسکاری هست تا خراب نشه . ولی اگر ساچمه هاش دیده نمیشه و قابل گریسکاری نیست پس فقط تعویضی هست )
قبلاً روش بسیار آسانِ تستِ بلبرینگ, روی جک هم شرح داده شده
تعویض لنتهای عقب هم هست که اگر دیسکی هست پس ساده هست چون مثل چرخ جلو هست . ولی اگر درامی هست کمی دنگ و فنگش بیشتره

.
.

یکی از دوستان نوشته شده:سلام عزیز
من میخوام طبق توصیه شما بعد از ۸ سال فیلتر مدادی و اکومولیتر و درایر و اورینگ های کولر رو عوض کنم
.

ماشین ۲۰۷ هستفقط گیج شدم
سرچ میکنم فیلتر مدادی ۲۰۶ هیچی نمیاد!
اگر این قطعه با این اسم باشه باید یه چیزی نشون بده در گوگل!
بعد که بیشتر سرچ کردم ظاهرا فیلتر مدادی همون سوپاپ فشار شکن یا همون اکسپنشن ولو هست در پژو! آیا درسته؟

بعد در مورد رطوبت گیر..طبق جست جویی که کردم اکومولیتر یا رطوبت گیر همون درایر هست در پژو ۲۰۶ . و من میخوام همین رطوبت گیر رو عوض کنم که عکسشو گذاشتم. آیا همینه؟
تصویر
بعد دور مورد اورینگ ها من باید برم کولر ساز و بگم اورینگ های سیستم کولر من رو عوض کن؟؟؟
در مورد تعویض این رطوبت گیر و اورینگ ها و ..که فرمودید هر ۵ سال باید تعویض بشه....حتی اگر کولر ساز گفت سالمن هم عوض کنم؟ چون معمولا اینجور مواقع طرف میگه مگه مشکلی داری؟ مشکل کجاست؟؟؟ یه راهنمایی میکنید؟؟؟
.
تا جایی که بنده اطلاع دارم در دنیا 90% ماشینها کولرهاشون فقط 2 مدل هست
.
1- درایردارِ اکسپنشن دار مثل ماتیز و پراید
2- اکومولیتر دارِ اوریفیس تیوب دار . اوریفیس تیوب همون فیلـتر مدادی یا فشارشکن هست
10 درصدِ بقیه رو گذاشتم برای سیستم کولری که شاید جدیداً اومده و بنده ازش بی خبرم
.
روش تشخیص اون 2 نوع سیستم بسیار ساده هست :
.
اکومولیتر , موقع کار کردنِ کولر , به شدت سرد میشه و معمولاً یک پنجره ی کوچولو هم داره برای دیدنِ گازهای داخلش . جای اکومولیتور بین اتاق و کمپرسور هست یعنی گازهایی که از اتاق میاد و هنوز هم خیلی سرد هست , میاد توی اکومولیتور و مایع در اون میمونه و گازِ بسیار سرد میره برای کمپرسور

.
درایر , موقع کار کردنِ کولر , به شدت داغ میشه و اکثراً پنجره هم نداره برای دیدنِ گازهای داخلش چون فشار گازِ داخلش خیلی بالاست . جای درایر بین کندنسر و اتاق هست یعنی گازهای داغی که از کندنسر میاد, میره توی درایر و فقط گاز مایع میمونه ازش رد بشه و بره برای اتاق

.
اوریفیس تیوب در سیستم اکومولیتور دار نصب میشه
.
اکسپنشن والو در سیستم درایر دار نصب میشه

.
سیستم درایر دار ساده تر و قدیمی تر هست
سیستم اوریفیس دار کارآمدتر هست
.
=============================== ====
.
کمپرسورها هم تا جایی که بنده میدونم 90 درصدشون فقط 2 مدل هست :
1- کمپرسور معمولی که با سرد شدنِ اتاق , کلاً خاموش میشه
.
2- کمپرسور متغیر ( variable )
برای دیدن عکسها و کلیپهاش در گوگل و یوتیوب بنویسید
variable ac compressor car
کمپرسور متغیر , با شرد شدنِ هوای اتاق خاموش نمیشه بلکه کم کم دامنه ی حرکتِ پیستونهاش کم میشه یعنی اگه با اتاقِ گرم , پیستونها 10 سانت حرکت میکنند , با اتاق سرد فقط 4 سال حرکت میکنند .
.
مکانیزم کارش هم در یوتیوب هست که بسبتاً ساده هست .
.
سیستم درایر دار کمپرسورش معمولی هست . بنده تا حالا سیستم درایر دار با کمپرسور متغیر ندیده ام
.
==================================
.
اورینگها رو همیشه از مغازه های تخصصی اورینگ بخرید که در تهران مرکزش کوچه ناظم الاطبا در تهران هست نزدیک ایستگاه مترو ملت
کاسه نمدها و بلبرینگها رو هم همینطور
==================.=========
.
موقع تعوض فیلتر مدادی و اکومولیتور و درایر باید همه ی اورینگها هم عوض بشه وگرنه فقط پولتون رو هدر میدین چون ممکنه چند ماه بعدش گاز در بره به دلیل فرسودگی یک اورینگ و دوباره باید پول گاز بدین
.
================================
.
علتِ تعویض درایر و اوریفیس تیوب و اکومولیتر و اورینگها دقیقاً مثل علت تعویض فیلتر روغن و فیلِتر بنزین و فیلِتر هواست . یعنی یعنی سرویس حساب میشه نه تعمیر
.
سرویس یا همون maintenance یعنی تعویض فیـلترها و اورینگها و روغنکاری و گریسکاری و نظافت و شستشو و رگلاژ و تست کردن
.
سرویسِ به موقع باعث جلوگیری از تعمیر و یا به تعویق افتادنِ تعمیر میشه
.
پس سوالِ مکانیک برای علتِ سرویس منطقی نیست . یعنی منطقی نیست که بگیم مگه مشکلی داره که میخوای سرویس انجام بدی
سرویس رو انجام میدند تا مشکلی پیش نیاد . وقتی مشکل پیش میاد دیگه باید تعمیر انجام بدیم
,
===================================
.

ضمناً تا میتونین قطعاتِ تعویضی رو نگه دارین و دور نندازین رای نمونه در خریدهای بعدی و مقایسه ی کیفیت قطعات . حتی اورینگهای خراب رو هم نگه دارین و داخل یک نایلون موچک بذارین و بنویسین مربوط به کدام قسمت هست . حتی لامپ سوخته رو دور نندازین چون واتش خیلی مهم هست . لامپ با واتِ زیاد میتونه باعث داغ شدنِ هولدر و آب شدنش بشه خصوصاً در ماشینهای ایرانی که خیلی از قطعاتش (عمداً) بنجل ساخته میشه

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهار شنبه 28 فروردین 1398, 7:23 pm

با سلام
.
میلیونها تومن صرفه جوئی در هزینه های خودرو , فقط با تعویض به موقعِ گردگیرهای خودرو
.
تصویر .
تصویر

.

حداقل 8 عدد گردگیر در خودرو هست . این گردگیرها کار بسیار مهمی انجام میدند و به محض پاره شدنشون باید در اولین فرصت عوض بشند وگرنه خسارتِ سنگینی بهتون وارد میشه با قیمتهای فعلیِ قطعات یدکی و تعمیر که گرانتر و گرانتر هم میشه
.

این 8 گردگیر عبارتند از :

.

4 تا گردگیرهای پلوسها ( در ماشینهای دیفرنسیال جلو ) . معمولاً گردگیرهای سرپلوسها عمر کمتری دارند و زودتر خراب میشند چون درست پشت چرخهای جلو هستند و با پیچیدنِ چرخهای جلو , گردگیرها هم زیاد کشیده میشند و در ماشینهای غیراستاندارد و بنجل مثل ماشینهای ایرانی , این گردگیرها از لاستیک نامرغوب و کوتاه و نازک ساخته میشه برای کاهش هزینه ی تولید و بیشتر سود بردن و زودتر خراب شدنش و درنتیجه فروش بیشتر و سود بیشتر .
.
.
2 تا گردگیرهای جکِ هیدرولیکِ فرمان (در ماشینهای با فرمانِ هیدرولیک )
.
.
2 تا گردگیرهای کمکهای جلو .
.
.
تعویض نکردنِ این گردگیرها ابداً صرفه جویی نداره بلکه کلی هم ضرر مالی داره که بسته به نوعِ خودرو ممکنه به میلیونها تومن هم برسه چون با پاره شدنِ این گردگیرها , قطعاتِ زیرشون در معرض گرد و خاک و شُل و شن و آب قرار میگیره و زود خراب میشه
.
.
درماشینهای دیفرنسیال عقبی که سیستم تعلیق مستقل دارند هم پلوسهای چرخهای عقبشون گردگیر داره مثل بی ام دبلیو و بنز
.
تصویر
.
تصویر
.

Major
Major

پست توسط مهاجر تنها » یک شنبه 15 اردیبهشت 1398, 1:10 am

به نام خداوند کریم
سلام

.

.

. بالا رفتن آمپر آب

با گرم شدن هوا اکثر راننده ها با این مشکل مواجه خواهند شد

👇چندین علت باعث این مشکل خواهد شد

کم بودن آب رادیاتور و خالی بودن مخزن آب

خرابی فشنگی آب (فن)

خرابی فن رادیاتور

کثیف بودن شبکه های رادیاتور

خرابی و شکستن پره های واتر پمپ که این مسئله هم باعث عدم گردش آب خواهد شد

اشکال از سیستم کامپیوتر ECU و یا قطعی از سیم کشی و خرابی رله های مربوطه

درست عمل نکردن ترموستات

رسوب گرفتگی کانال آب سیلندر و سر سیلندر

توجه داشته باشید در خودروهای پراید و پیکان اگر به هر دلیلی آب رادیاتور کم شود شما می توانید فقط آب اضافه کنید اما در خودرو های دیگر حتما بعد از اضافه کردن آب باید موتور خودرو هوا گیری شود در غیر اینصورت مشکل بالا رفتن آمپر آب و جوش آوردن رادیاتور باز هم ادامه خواهد داشت

بی توجهی به این امر چه بسا مشکلاتی مانند سوختن واشر سر سیلندر و وارد شدن آسیب های جدی به موتور خودرو را در پی دارد

Major
Major

پست توسط مهاجر تنها » سه شنبه 17 اردیبهشت 1398, 3:04 pm

هوالعالم
سلام
عباداتتون مقبول در نزد حضرت حق باشد

.
.
در زمان تعویض تسمه ها، مخصوصا تسمه تایم حتما هرزگردها را نیز بازدید کنید

زبر بودن بلبرینگ هرزگرد نشانه آغاز خرابی و احتمال جام شدن هر لحظه بلبرینگ وجود دارد و یا خراب‌ بودن فنر اتوماتیک هرزگرد می‌تواند پارگی تسمه را به دنبال داشته باشد.

نکته مهم
با تعویض هرزگرد همزمان با تعویض تسمه ،عمر تسمه بیشتر شده و احتمال پاره شدن آن کم می شود

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 117 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط dariush074 » چهار شنبه 22 خرداد 1398, 12:11 am

سلام و وقت بخیر آقای آسمانی و دوستان

باک ماشینم حدود 37 لیتر جا داره ولی هر موقع که هوا خیلی گرم میشه و هر وقت بیشتر از تقریبا سی لیتر تو ماشین بنزین هست و خونه های بنزین هم نشون میده که باک پر نیست و با اینکه درب باک بسته است از درب باک به صورت قطره قطره بنزین میریزه بیرون..

وقتی هم که درب باک رو باز میکنم همینجوری بنزین ازش میریزه بیرون و می بینم با اینکه باک چند لیتر هم خالی داره ولی بنزین تا خود خرخره گلویی باک پر هست!!
ممنون میشم راهنمایی کنید
برگ ها همه ریختن... ولی شاخه هست...

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1454 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط ho3ein2000 » چهار شنبه 22 خرداد 1398, 11:28 pm

dariush074 نوشته شده:
چهار شنبه 22 خرداد 1398, 12:11 am

باک ماشینم حدود 37 لیتر جا داره ولی هر موقع که هوا خیلی گرم میشه و هر وقت بیشتر از تقریبا سی لیتر تو ماشین بنزین هست و خونه های بنزین هم نشون میده که باک پر نیست و با اینکه درب باک بسته است از درب باک به صورت قطره قطره بنزین میریزه بیرون..

وقتی هم که درب باک رو باز میکنم همینجوری بنزین ازش میریزه بیرون و می بینم با اینکه باک چند لیتر هم خالی داره ولی بنزین تا خود خرخره گلویی باک پر هست!!
ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام
شیر برقی کینستر خراب هست
ممکن هست هوا میگیره و تخلیه نمیکنه(خودرو شما پراید ؟)
ممکن دچار خطای محاسباتی شده باشید چون نشان گر بنزین همیشه درست نمیگه

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 117 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط dariush074 » پنج شنبه 23 خرداد 1398, 2:57 am

ho3ein2000 نوشته شده:
چهار شنبه 22 خرداد 1398, 11:28 pm
dariush074 نوشته شده:

ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام
شیر برقی کینستر خراب هست
سلام و ممنون از راهنمایی
خطای محاسباتی اصلا نیست..بدون اون آمپر بنزین هم بار ها تست کردم..
ماشین پراید هست از این مدل موتور ارتقا تولید 91 هست ولی تا الان هفتاد تا بیشتر راه نرفته.
الان جدا از اینکه واشر درب باک هم خراب هست و باید عوض بشه باید کنیستر رو عوض کنم یا شیر برقی کنیستر رو؟

برگ ها همه ریختن... ولی شاخه هست...

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1454 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط ho3ein2000 » پنج شنبه 23 خرداد 1398, 9:04 pm

dariush074 نوشته شده:
پنج شنبه 23 خرداد 1398, 2:57 am
ho3ein2000 نوشته شده:
چهار شنبه 22 خرداد 1398, 11:28 pm
dariush074 نوشته شده:

ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام
شیر برقی کینستر خراب هست
سلام و ممنون از راهنمایی
ماشین پراید هست از این مدل موتور ارتقا تولید 91 هست ولی تا الان هفتاد تا بیشتر راه نرفته.
الان جدا از اینکه واشر درب باک هم خراب هست و باید عوض بشه باید کنیستر رو عوض کنم یا شیر برقی کنیستر رو؟

سلام
شیر برقی کینستر رو بصورت رو کار تست کنید
یک تکه شلنگ نازک آکواریوم به قسمتی که وصل میشود بهه ورودی کینستر
از یک نفر بخواهید سویچ رو باز کند در این لحظه وقتی داخل شلنگ فوت کنید باید
هوا بدون مقاومت واارد باک بنزین شود و در حالت بسته بودن سویچ هیچ هوایی
نباید رد بشود

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » یک شنبه 26 خرداد 1398, 6:12 am

dariush074 نوشته شده:
پنج شنبه 23 خرداد 1398, 2:57 am

سلام و ممنون از راهنمایی

سلام
.
احتمال خرابی سیستم کانیستر کم هست چون وقتی خراب میشه بخار بنزین میزنه بیرون و چند دقیقه یک بار یم دفعه بوی بنزین میاد توی اتاق
.
.
به احتمال زیاد , شناور تنظیم نیست و بیش از حد بنزین میزنید
برای تستش :
اگر همون وقت که بنزین میریزه از درب باک , صندلی عقب رو بردارین و مهره ی نگهدارنده ی ماژول پمپ بنزین و شناور رو کمی شل کنین میبینین که بنزین میزنه بیرون از باک
.
این کار باید در فضای باز و باز بودنِ همه ی درها و دور از سیگار و آتش و موبایل انجام بشه
.
مسئولیتِ رعایتِ نکاتِ ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خوانندگانِ این مطالب هست .

بنده و این سایت مسئولیتی نداریم

.
.
اگر مشکل از تنظیم نبودنِ شناور هست پس باید بازوی متحرکِ شناور, 3 تا 4 سانت خم بشه به سمت پایین تا دقیق و درست نشون بده
.
.

.

===================================

.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
.
topic-t107118-1008.html
.
topic-t106890-96.html

.
برنامه های بسیار مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی

.
topic-t122336-24.html
.
جسارتاً و با عرض معذرت, آموزش توبه :

topic-t71295.html

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”