طرز تهيه بعضي از غذاها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هنر آشپزي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: achachi98, شوراي نظارت

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 182 بار

طرز تهيه بعضي از غذاها

پست توسط Mohammad.Javad » دو شنبه 3 تیر 1398, 8:08 pm

متشکرم سرآشپز
 یک ساعت تفکر بهتر از هفتاد سال عبادت است :-(

Major II
Major II
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 32 بار

مزه دار کردن ماهی

پست توسط Roshanaii » یک شنبه 24 شهریور 1398, 9:10 pm

مزه دار کردن ماهی جهت سرخ کردن

اول ماهی خوب میشویم و فلس های روش جدا میکنیم و اونو به قطعات مناسب سرخ کردن برش میدیم

از ادویه های زردچوبه ، پودرسیر، نمک،فلفل سیاه . درظرفی با هم مخلوط میکنیم و روی ماهی می‌ریزیم و با چاقو خوب به خوردش میدیم ک ادویه گوله شده نباشه

در ظرفی یک عدد تخم مرغ میشکونیم با قاشق هم میزنیم ک زرده و سفیده کمی به خورد هم برن و تقریبا یکدست بشه . و در ظرف دیگر ارد سوخاری می‌ریزیم .

ماهی های ک به ادویه آغشته کردیم رو اول درتخم مرغ و بعد در ارد سوخاری میغلتونیم و بعد درون ماهیتابه سرخ میکنیم .

نوش جان😋
:) @ashpazimasume :razz:
شعار ما :grin:
هرچی غذا خوشمزه تر شکم گنده تر !! ::sh

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3094 بار
سپاس‌های دریافتی: 5539 بار

Re: طرز تهيه بعضي از غذاها

پست توسط shafagh » دو شنبه 25 شهریور 1398, 9:56 pm

با تشكر از شما

ولي من شنيده ام (در سنت غذايي شيرازي) تخم مرغ و ماهي از غذاهاي ناسازگار بهم هستند و نبايد از انها همزمان استفاده شود. در ضمن سير اسانس و رايحه اي قوي دارد (اگرچه در قليه ماهي استفاده مي شود) و طعم واقعي ماهي سرخ كرده را تحت الشعاع قرار ميدهد. من براي سرخ كردن ماهي فقط از ارد و زردچوبه و نمك و فلفل استفاده مي كنم تا طعم لذيذ ماهي تحت تاثير ادويه هايي با رايحه تند قرار نگيرد.

گذشته از اين موضوع مي بينم كه اخيرا مد شده غذاپزي ها در استامبولي پلو و ساير پلو هاي مشابه و يا حتي مرغ و جوجه از دارچين استفاده مي كنند و حتي در بعض كارخانه هاي همبر-سويا سازي هم باب شده است. تا انجا كه به يكي از كارخانه ها نامه نوشتم كه گوشت (هرچند كه بيشترش سوياست) بايد طعم خودش را داشته باشد و زدن دارچين (احتمالا مخلوطي از ادويه ها كه دارچين هم جزء ان است) به ان اصولي نيست. بنظر من دارچين بيشتر در شيريني پزي كاربرد دارد و البته انهم نه در همه نوع شيريني زيرا اين ماده بو و طعمي بسيار غالب دارد و طعم لطيف شيريني ها را از بين مي برد. خلاصه انكه غذاپزي هايي كه دارچين به غذا مي زنند من ديگر هرگز از انها خريد نمي كنم (اگرچه من بندرت غذاي بيرون مي خورم) چون بمحضي كه بو و طعم دارچين را در غذا حس كنم نمي توانم بخورم يا اگر خيلي گرسنه باشم مجبور مي شوم بخورم. بهرحال بنظر من دارچين بيشتر گرايش به داروهاي گياهي دارد تا يك چاشني عمومي

ارسال پست

بازگشت به “هنر آشپزي”