حمله به ایران || بررسی بازی Battlefield 3

در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 155
تاریخ عضویت: دو شنبه 30 خرداد 1390, 8:37 am
سپاس‌های ارسالی: 137 بار
سپاس‌های دریافتی: 327 بار

حمله به ایران || بررسی بازی Battlefield 3

پست توسط mbxbox » دو شنبه 27 خرداد 1398, 6:34 pm

به نام خدا

تصویر
 
امروز با بررسی بازی بتلفیلد 3 در خدمت شما هستم.این بازی در ایران به دلیل اینکه عملیات آن در کشور ایران انجام می شود، ممنوع است. بنابراین این مقاله صرفا برای بررسی بازی نوشته شده است.

***این مقاله حاوی اسپویل (بازگویی داستان) می باشد.*** ⛔️

مقدمه:

بازی با سر وصدای زیادی در اکتبر سال 2011 برای کنسول های XBOX 360 و PS3 و همچنین PC منتشر شد. همانطور که از تریلر قبل از انتشار مشخص شده بود بازی در کشور ایران ایران انجام میشد، به همین دلیل این بازی در ایران ممنوع شده بود.بنابراین خرید و فروش این بازی در آن مقطع زمانی دارای مجازاتی بود که تهیه بازی را برای گیمران ایرانی سخت و حتی غیر ممکن میکرد.
بازی توسط شرکت دایس (DICE) و موتور بازی سازی فراست بایت 2 ( Frostbite 2 ) ساخته شده بود. به لطف موتور بازی سازی خود به گرافیک خیره کننده ایی رسیده بود به طوری که طرفداران بتلفیلد آن را با کالاف دیوتی مقایسه و برای طرفداران این سری کُری می خواندند. اما از گرافیک که بگذریم داستان و گیم پلی این بازی هیچ ربطی به گرافیک آن نداشت. چرا که گاهی گیم پلی آنقدر خسته کننده می شد، که باعث می شد از ادامه بازی صرف نظر کنید.این برهه که مصادف با عرضه بازی رقیب یعنی کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 بود به شدت مورد توجه گیمر ها قرار گرفته بود و به شدت انتظار ها را از این بازی و از شرکت دایس بالا برده بود.
بهرحال بنده که شور زیادی به واسطه سر و صدا های به وجود امده برای این بازی داشتم، به هر صورتی که بود این بازی تهیه و بازی کردم.(حتی مجبور به ارتقاع کارت گرافیک خود شدم تا با کیفیت مطلوب به انجام بازی بپردازم)

از قسمت پایین می توانید تریلر لانچ این بازی که در آن به فارسی صحبت می شود را مشاهده کنید:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
تصویر
در ادامه به بررسی این بازی می پردازم پس با من همراه باشید. :P

 
یک کپی ناامید کننده:

داستان بازی از جایی شروع می شود که شما در نقش یک تفنگدار نیرو دریایی ارتش آمریکا به نام (بلک برن) احضار شده اید و در یک اتاق تحت باز جویی قرار دارید و داستان هایی از گذشته تعریف می کنید که بازیکن آن داستان ها را انجام می دهد. اگر شما سری کالاف دیوتی را انجام داده باشید متوجه می شوید که این یک کپی برداری از شرکت رقیب است! چرا که اگر شما بازی بلک آپس کالاف دیوتی (Call Of Duty Black OPS) که یک سال قبل از عرضه بتلفیلد 3 منتشر شد را انجام داده باشید، خواهید دید که بازی از جایی شروع می شود که شما به یک صندلی بسته شده اید و تحت شکنجه و بازجویی داستان هایی از گذشته تعریف می کنید که خود به انجام آن داستان ها می روید. به هر صورت این یک نکته منفی بود که گریبان این بازی را گرفت.
تصویرتصویر
(سمت راست بتلفیلد 3 - سمت چپ بلک آپس)

شروع ضعیف داستان:

بلک برن داستانی را تعریف می کند که شما رو به 6 ماه پیش و به سلیمانیه عراق می برد. شما در یک ماشین نظامی ارتشی و با تعدادی از افرادی گروه هستید که برای تحرکات مرموز گروهی به نام PLR یا (People's Liberation and Resistance) به فارسی (گروه مقاومت و آزادی مردم) به انجا فرستاده شده اید. هنگامی که شما در ماشین هستید در بین افراد گروه بحث هایی میشود. مثلا یکی از افراد گروه به نام مانتست می گوید "برای دستگیری PLR ما باید در ایران می بودیم نه عراق" که در ادامه یکی دیگر از افراد گروه می گوید " آنها در مرز این دو کشور قرار دارند" . البته بعدا مشخص می شود PLR در واقع در ایران و مربوط به این کشور بودند.
تصویر
هنگامی که شما از ماشین پیاده می شود فرمانده گروه می گوید " دقت که مردم این کشور دشمن شما نیستند بلکه PLR دشمن شماست" هرچند این چنین حرفای بی طرفانه و انسان دوستانه در بازی زیاد شنیده می شود اما به زودی لحن بازی تغییر خواهد کرد. در ادامه شما با نیرو های PLR درگیر می شوید و حین درگیری یک زلزله مهیب رخ می دهد که آوار بر سر شما خراب می شود. در یک صحنه کوتاه و از یک روزنه کوچک شما فرمانده عملیاتی PLR به نام سلیمان (عضو سابق سازمان CIA) را می بنید که در حال سخنرانی است اما شما از دید او پنهان هستید و بر اثر شدت جراحات نمی توانید تکان بخورید.
پس از مدتی شما از سر جایتان بلند می شوید و پس از تنگ تر شدن حلقه محاصره توسط نیرو های PLR ، همراه با یکی از افراد باقی مانده گروه (مانتست) با هلی کوپتر از سلیمانیه عراق فرار می کنید.
تصویر
در ادامه (مانتست) به شما می گوید که همزمان با زلزله رخ داده، در ایران شورش شده و گروه PLR به ریاست (فرخ البشیر) قدرت را در ایران بدست گرفتند.


خسته کننده ترین گیم پلی:

در این مرحله شما در نقش یک خلبان زن بروی یک ناو هواپیمابر در آبهای خلیج فارس قرار دارید. جالب است که نام خلیج فارس زمانی در بازی آورده شده بود که حواشی حول ادای اعراب که می خواستند خلیج فارس را به خلیج عربی تغییر دهند، بالا گرفته بود(البته این کار به دلایلی صورت گرفته بود که در ادامه خواهم گفت). در این زمان لحن بازی تغییر کرده و فرمانده عرشه به شما دستور می دهد برای " Iranian boggys"  در خلیج فارس و برای بمباران فرودگاه مهرآباد تهران بهمراه او سوار جت شوید.
 
تصویر

در واقع آنها نام خلیج فارس را به عمد می آورند و سلطه ناو ها و هواپیما های جت خود را بر آن نشان می دهند.

 
تصویر

سپس شما سوار جت شده و بر فراز آبهای خلیج فارس جت های جنگنده ایرانی را سرنگون و نابود می کنید. پس از سرنگون کردن جت های ایرانی به سمت فرودگاه مهرآباد تهران می روید.
تصویر
اما اوج کسل کنندگی بخش گیم پلی بازی در همینجاست. جایی که شما باید از زیر هواپیما هدف هایی را شناسایی و نابود کنید. این خسته کننده گی زمانی نمایان تر می شود که شما با کنسول و به وسیله دسته نشانه گیری می کنید که بسیار سخت و طاقت فرساست.
تصویر
 
در نهایت پس از بمباران فرودگاه ماموریت شما تمام می شود و به عرشه بازگشته و بروی آن فرود می آیید."پایان قسمت اول"
 
 
MY FIRST UPCOMING VIDEO GAME

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15876
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72593 بار
سپاس‌های دریافتی: 31655 بار
تماس:

Re: حمله به ایران || بررسی بازی Battlefield 3

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 4 تیر 1398, 6:19 pm

شتر در خواب بیند پنبه دانه، گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “بازيهاي رايانه‌اي”