در مورد wscript.exe

در این بخش می‌توانید در رابطه با امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

در مورد wscript.exe

پست توسط Ali Reza66 » چهار شنبه 5 خرداد 1389, 2:58 pm

سلام !
هنگامی که task manager را باز میکنم یک فایل به نام "winscript.exe" میبینم که با نام کاربری خودم در آنجا وجود دارد و حجم زیادی از پردازش cpu را بخود اختصاص داده است. .کامپیوترم را با نود32 آپدیت شده هم اسکن کردم ولی چیزی پیدا نشد.
ممنون اگه راهنمایی کنیn

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72540 بار
سپاس‌های دریافتی: 31532 بار
تماس:

Re: در مورد wscript.exe

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 5 خرداد 1389, 4:17 pm

,
اول اينکه نود به هيچ عنوان سيستم امنيتي قابل اتکايي نيست در حال حاضر
اين موضوع احتمالا يک ويروس يا عامل مخرب ديگري شبيه به ويروس هست که من پيشنهاد ميکنم Kaspersky PURE رو نصب و آپديت کرده و کل سيستم رو با اون اسکن کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22023 بار
تماس:

پست توسط sinaset » چهار شنبه 5 خرداد 1389, 4:27 pm

سلام دوست من
من تویه اینترنت کمی سرچ کردم
یک نفر مثل شما سیستمش چنین ویروسی گرفته بود.
اگر اشتباه نکنم مشکلش با انتی ویروس "Avira"حل شده بود
پیشنهاد می کنم ابتدا انتی ویروس اویرا را از لینک زیر دریافت و یکی تست با نرم افزار مورد نظر به انجام برسانید

برای دریافت نرم افزار [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] فرمایید
پسورد:www.p30world.com
منبع لینک:پی 30 ورود
====
و اگر احیانا انتی ویروسی بالا جواب گو نبود می توانید از انتی ویروس قدرتمند کاسپر استفاده نمایید
که برای دانلود نرم افزار مورد نظر می توانید از لینک زیر استفاده کنید

برای دانلود [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]فرمایید

پسورد:www.p30world.com
منبع لینک:پی 30 ورود

به احتمال زیاد مشکلتون حال خواهد شد
باتشکرتصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

New Member

پست توسط saeed26 » چهار شنبه 19 آذر 1393, 12:22 pm

سلام ، میخواستم در مورد ویروس wscript.exe بگم فلشو دادم دوستام برام فیلم بریزن اما وقتی زدم به لپ تاپم این ویروس هر فلشیو که وصل کردم آلوده کرده و حتی وقتی فرمت میکنم باز وصل میکنم دوباره فایلامو پاک میکنه ، وارد سیستم شده چجوری از شرش راحت شم؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22023 بار
تماس:

پست توسط sinaset » پنج شنبه 20 آذر 1393, 7:13 am

سلام بر شما
به انجمن سنترال خوش امدید... :razz:
--
احتمالا ویروس درون سیستم شما می باشد ...
انتی ویروس [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] یا [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] رو دانلود کنید و شروع به اسکن کردن سیستم کنید.
انشالله مشکلتون حل خواهد شد.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

New Member

پست توسط Clarion » پنج شنبه 23 خرداد 1398, 11:34 pm

سلام دوستان
این مورد ویروس نیست و منبع ومنشا معتبر ویندوز پایه و اولیه دستکاه شماست که بامضا شرکت مایکروسافت رسیده و حدف اون بشدت برای سیستم مخرب و اسیب رسان بهتر است هرگاه به فایلی بعنوان ویروس مشکوک هسنیم با راست کلیک روی ان در Task Manager ویژگیها یا همان Properties رو باز کنیم و از تب Detalis نام انتشار دهنده ، سازنده و امضای ان را بررسی کنیم و در صورت وجود مشگل انرا بررسی کنیم که در این مورد فایل اجرایی مزبور تحت عنوان منبع معتبر ویندوز بامضا شرکت مایکروسافت رسیده و وجود ان الزامی است موفق باشید

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72540 بار
سپاس‌های دریافتی: 31532 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 4 تیر 1398, 7:17 pm

Clarion,
ممکنه یک فایل به این نام متعلق به خود ویندوز هم باشه، اما معمولا توسط سطح دسترسی یوزر اجرا نمیشه و ادمین یا سیستم هستند، ضمن اینکه بسیاری از ویروس‌ها برای اختفا شناسایی نشدن توسط آنتی ویروس‌ها، از نام فایلهای حیاتی ویندوز استفاده میکنند و یا خودشون رو به با فایلهای اصلی سیستم عامل بایند میکنند، پس به صرف اینکه یک فایل به این نام در ویندوز هم وجود داره، دلیل کافی برای معتبر بودن اونها نیست و حتما باید بررسی کنند، چون فایلهای ویندوز کمتر پیش میاد رفتارها اگرسیو و غیر متعارف داشته باشند و معمولا حجم زیادی از منابع رو اشغال نمیکنند، معتبرترین آنتی ویروسها در حال حاضر Qihoo 360  و Kaspersky هستند
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “امنيت”