اختصاص دادن قسمتی از هارد به رم

شما در اين بخش اطلاعات مفيد و آموزشهاي كاربردي كامپيوتر را ميتوانيد بيابيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 35 بار

اختصاص دادن قسمتی از هارد به رم

پست توسط ebrahimfoladi » پنج شنبه 30 خرداد 1398, 11:31 pm

برای اختصاص دادن قسمتی از هارد به رم :

بر روی My Computer کلیک راست کرده و روی گزینه Properties کلیک کنید.

وارد پنجره Properties System می شوید که از زبانه های گوناگون تشکیل شده است.

در این قسمت زبانه Advanced را بزنید.

در قسمت Performance گزینه Settings را کلیک کنید.

وارد قسمت Options Performance می شوید.

در این قسمت نیز زبانه Advanced را انتخاب کنید.

در قسمت Virtual memory گزینه Change را انتخاب کنید.

درایوی را که می خواهید در آن مقدار فضایی را به Ram اختصاص دهید انتخاب کنید.

گزینه Custom size را فعال کنید ومقدار فضا را وارد کن.

امیدوارم موفق و پیروز باشید.
آخرین ويرايش توسط 2 on ebrahimfoladi, ويرايش شده در 0.
💢دوستانم بی دفاع دشمنانم بی جواب نمیمانند💢

بهترین دوست کسی که همیشه با خوشی تو خوش بشه و با ناراحتیت ناخوش

بدترین دشمن کسی که همیشه با ناراحتی تو خوش بشه و با ناراحتیت خوش

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6065 بار
سپاس‌های دریافتی: 3136 بار

Re: اختصاص دادن قسمتی از هارد به رم

پست توسط Hesam - 1994 » جمعه 31 خرداد 1398, 5:16 pm

سلام
این کار چه مزیتی داره؟
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر

مزیت اختصاص دادن قسمتی از هارد به رم

پست توسط ebrahimfoladi » شنبه 1 تیر 1398, 4:40 pm

سلام 
حافظه مجازی یكی ازبخش های متداول در اكثر سیستم های عامل كامپیوترهای شخصی است . سیستم فوق با توجه به مزایای عمده، بهسرعت متداول شده و با استقبال كاربران كامپیوتر مواجه شده است .
 اكثر كامپیوترها در حال حاضر از حافظه های محدود با ظرفیت 64 ، 128 و یا 256 مگابایت استفاده می نمایند. حافظه موجود در اكثر كامپیوترها به منظور اجرای چندین برنامه بصورت همزمان توسط كاربر ، پاسخگو نبوده و با كمبود حافظه مواجه خواهیم شد. مثلا" در صورتیكه كاربری بطور همزمان ، سیستم عامل ، یك واژه پرداز ، مرورگر وب و یك برنامه برای ارسال نامه الكترونیكی را فعال نماید ، 32  یا 64 مگابایت حافظه، ظرفیت قابل قبولی نبوده و كاربران قادر به استفاده از خدمات ارائه شده توسط هر یك از نرم افزارهای فوق نخواهند بود. یكی از راهكارهای غلبه بر مشكل فوق افزایش و ارتقای حافظه موجود است . با ارتقای حافظه و افزایش آن ممكن است مشكل فوق در محدوده ای دیگر مجددا" بروز نماید. یكی دیگر از راهكارهای موجود در این زمینه ، استفاده از حافظه مجازی است .

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Hesam - 1994 » شنبه 1 تیر 1398, 10:44 pm

تشکر ebrahimfoladi
این اختصاص دادن قسمتی از فضای هارد به عنوان حافظه رم باعث بار اضافه بر سخت افزار نخواهد شد؟ منظورم این هست ممکنه مشکل سخت افزاری ایجاد کنه؟ مثلا رم یا هارد دچار مشکل بشن یا هارد پس از مدتی نیاز به پارتیشن بندی پیدا کنه؟
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4355 بار
سپاس‌های دریافتی: 6215 بار

پست توسط bamn » یک شنبه 2 تیر 1398, 9:48 am

با سلام .

ببخشید ، بنده خیلی در سخت افزار وارد نیستم ، برای همین درست متوجه نشدم ، منظور شما از تخصیص فضای مجازی از هارد به رم ، رم سخت افزاری است یا رم پردازنده؟ چون اگر منظور رم سخت افزاری باشد الان اکثر سیستم ها از رم های 4 ، 8 و بالاتر گیگابایتی استفاده می کنند و دیگر سیستمی با رم های سخت افزاری مگابایتی وجود ندارد .

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Hesam - 1994 » سه شنبه 4 تیر 1398, 12:13 am

سلام ebrahimfoladi
من گاهی در اجرای برنامه های سنگین به مشکل میخورم مثلا حین نوشتن کدها در نرم افزار متلب متوجه میشم که برنامه ران نمیشه و یکباره هنگ میکنه سیستمم
هارد 1 - گرافیک 1 - دو تا رم 1 گیگابایتی - مادربورد ddr2 - سی پی یو 3.21
سیستم عامل من 7 هست
مراحلی که فرمودید رو جلو رفتم و به این پنجره رسیدم ولی مقدار initial  رو نمیدونم چه عددی وارد کنم
همونطور که مشاهده میکنید رم خودم دو گیگ هست و میخوام درصورت امکان با استفاده از فضای درایو E رم به 6 یا 8 گیگابایت ارتقا پیدا کنه

تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6674 بار
سپاس‌های دریافتی: 12028 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 4 تیر 1398, 3:30 am

تا حد امکان این کار پیشنهاد نمیشه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4355 بار
سپاس‌های دریافتی: 6215 بار

پست توسط bamn » سه شنبه 4 تیر 1398, 10:24 am

Hesam - 1994 نوشته شده:
سه شنبه 4 تیر 1398, 12:13 am
سلام   
من گاهی در اجرای برنامه های سنگین به مشکل میخورم مثلا حین نوشتن کدها در نرم افزار متلب متوجه میشم که برنامه ران نمیشه و یکباره هنگ میکنه سیستمم
هارد 1 - گرافیک 1 - دو تا رم 1 گیگابایتی - مادربورد ddr2 - سی پی یو 3.21
سیستم عامل من 7 هست
مراحلی که فرمودید رو جلو رفتم و به این پنجره رسیدم ولی مقدار initial  رو نمیدونم چه عددی وارد کنم
همونطور که مشاهده میکنید رم خودم دو گیگ هست و میخوام درصورت امکان با استفاده از فضای درایو E رم به 6 یا 8 گیگابایت ارتقا پیدا کنه

با سلام .

دوست عزیز باید توجه داشته باشید که نرم افزارها هم فرق چندانی با بازی ها ندارند و شما نمی توانید انتظار داشته باشید نسخه های جدید یک نرم افزار به اندازه نسخه های قدیمی شان روی یک سیستم قدیمی کارایی داشته باشند . بنابراین یا شما باید از نسخه های قدیمی نرم افزار مورد نظرتان استفاده کنید یا سیستم را از نظر سخت افزاری ارتقا دهید . این مسئله شامل خود ویندوز هم می شود . شما نمی توانید انتظار داشته باشید بدون ارتقا سخت افزاری ، ویندوز 7 با همان سرعت و کیفیت ویندوز xp برنامه هایتان را اجرا کند چون خودش نسبت به xp به حافظه اجرایی بیشتری نیاز دارد .

ترفندی هم که آن دوستمان آموزش داده اند در نهایت می تواند در حد 20 تا 30 درصد کارایی سیستم را افزایش دهد و هر عددی هم وارد کنید نمی توانید انتظار افزایش چند برابری کارایی و سرعت را در عمل داشته باشید .

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Hesam - 1994 » سه شنبه 4 تیر 1398, 2:26 pm

سلام
با تشکر از Mohammad 1985, bamn که تذکر بموقعشون باعث شد بیگدار به آب نزنم
اول اینکه فقط مقدار initial size باید نوشته بشه و maximum size رو خالی میذاریم
دوم اینکه مقداری که وارد میکنید برای ویندوز 32 بیتی 3 تا 4 گیگ بیشتر نمیتونه باشه ولی برای 64 بیتی بیشتر میتونید بذارید
برای محاسبه عدد:
Please Login or Register, to see this code یعنی برای استفاده از 4 گیگابایت فضای درایو مثلا E میتونید عدد 4096 رو در قسمت initial size وارد کنید
(maximum size رو خالی بذارید)
توصیه اکید میکنم اعداد بیخودی مثلا 30000 معادل 30 گیگ وارد نکنید چون مورد داشتیم سیستم خراب شده به خرج افتادن
نکته مهم : هنوز راه قطعی برای برگرداندن تنظیمات به حالت اولیه پیدا نکردم(گفتم که بدونید بودن کسایی که این راهو رفتن و نتونستن برگردن 😂 ) همچنین نمیدونم ایا میشه باز هم تغییر داد یا مقدار رو افزایش بدم یا خیر ! چراکه به تنظیمات که رجوع میکنم اثری از تغییر نمیبینم
من ویندوز 64 بیتی دارم و مقدار 4096 رو برای درایو E قرار دادم .پس از انجام تنظیمات سرعت سیستم بطور قابل توجهی بالا رفته و در کار با متلب هم مشکل رفع و بسیار سریع برنامه اجرا میشه
ممنون از ebrahimfoladi عزیز که این روش رو معرفی کردن
روز های اینده اگر مشکلی بود حتما خبر میدم

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72543 بار
سپاس‌های دریافتی: 31541 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 4 تیر 1398, 6:52 pm

ebrahimfoladi, عزیز
ضمن عرض خوش آمد به شما دوست خوبم و تشکر به خاطر قبول دعوت  :razz:

در مورد سوال که دوستان نسبت به این روش داشتند، چند نکته وجود داره، اول اینکه این روش معمولا برای هارد دیسک چندان کارائی نداره و تا حدی به رم کمک میکنه تا بتونه کمبودش رو جبران کنه، اما delay ایجاد میکنه، چون تقریبا هارد دیسک کم سرعت ترین بخش کامپیوترهای امروزی هست و همچنی چون هارد دیسک یک قطعه مکانیکی هست، باعث کاهش عمر هارد دیسک هم میشه، اما جایی که به فضای رم بالا نیاز هست و سرعت چندان مطرح نیست، مثل بازی‌های حجیمی که مثلا نیاز به رمهای 16 گیگابایت دارند و رم سیستم ما 12 هست، کاربرد میتونه داشته باشه، اما در جایی که پردازش سریع هست و نیاز به سرعت رم هم وجود داره، این موضوع چندان موثر نیست، ضمن اینکه خود سیستم عامل هم بر اساس تحلیل توان سیستم، خودش بخش از هارد دیسک رو به عنوان pagefile در نظر میگیره و استفاده میکنه و معمولا هم در هاردها دست زدن این پرامترها باعث کند شدن رفتار عمومی سیستم عامل میشه. اما اگر دیسک شما SSD باشه این روش بسیار موثر هست و تقریبا میتونه پا به پای رم کار کنه و افت سرعت هم نخواهید داشت
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر

پست توسط ebrahimfoladi » چهار شنبه 5 تیر 1398, 2:34 pm

سلام به دوستان عزیزم

بخاطر مشغله کاری بسیار زیاد فقط میتونم پست رو بصورت دقیق براتون بذارم

ان شا الله هر هفته یکبار سعی میکنم جواب تک تک سوالاتتون بدم روزهای جمعه هر هفته تک تک سوالا رو جواب بدم

با عرض پوزش

ارسال پست

بازگشت به “مطالب كاربردي كامپيوتر”