شتاب و قدرت و گاز خور ماشین کم است

در اين بخش انواع خودروها معرفي مي‌شوند

مدیران انجمن: RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, شوراي نظارت

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 4067 بار
سپاس‌های دریافتی: 8223 بار

Re: شتاب و قدرت و گاز خور ماشین کم است

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهار شنبه 12 تیر 1398, 9:36 pm

علیرضا نادری نوشته شده:
چهار شنبه 12 تیر 1398, 12:16 pm
با سلام و عرض ادب ...

یک ماهی است که سمند سورن با موتور ef7خریداری کردم
ولی شتاب آن نسبت به بقیه سورن ها کمتر و مصرف سوخت آن زیاد است به طوری که با یک باک پر 500کیلومتر میرود(66لیتر)
.
تسمه تایم دیسک و صفحه عوض شده ...
مشکل از کجاست ؟؟
پیش یه مکانیک بردیم میگه که فشار روغن پایین است درست میگه!؟
سلام و خوش آمد به شما
.
1- این تست رو انجام بدین برای سنجش قدرت و سلامت پمپ روغن و فشنگی روغن و چراغ روغن و فشار روغن:
گیگ روغن رو بکشید و مقدار روغن چک کنین که کافی باشه .
چک کردن مقدار روغن باید در جای افقی و بعد از توقفِ نیم ساعته انجام بشه تا روغنهای داخل موتور بباد توی کارتل
بعد از چک کردنِ مقدار روغن و تمیز بودنش , ماشین رو برونید تا موتور خوب گرم بشه
حالا 10 دقیقه در جای افقی خاموش کنین و در این 10 دقیقه باید کاری کنین که با استارت زدن, موتور روشن نشه یعنی یا فیوز برق پمپ بنزبن رو بردارین یا وایرشمعها رو شماره گذاری کنین و بکشین
بعدش سوئیچ رو باز کنین تا چراغ چک و چراغ روغن روشن بشه
بعد از 4 ثانیه و بدونِ گاز دادن , استارت بزنید
باید چراغ روغن ظرف 3 ثانیه استارت زدن خاموش بشه
اگر در 3 ثانیه چراغ روغن خاموش شد پس پمپ روغن قوی و سالم هست و فشنگی و لامپ چراغ روغن هم سالمه
========================================

در مورد قدرت موتور و شتاب و مصرف سوخت , باید با موتور سرد , شمعها رو باز کنین و چک کنین
اگر دود زده هستند یعنی مثل ذغال سیاه هستند و با لمسشون دست سیاه میشه پس مصرف بالاست
.
اگر شمعها دوده نداره ولی مصرف بالاست پس باید اول مطمئن بشین که شما درست بنزین میزنید و درست اندازه گیری میکنین و باک هم نشتِ بنزین و نشت بخار بنزین نداره
.
ممکنه پمپ بنزین کم فروشی میکنه
ممکنه لاستیکها استاندارد نیست و سرعتِ کیلومترشمار , واقعی نیست . بهتره با یک ماشبن دیگه مقایسه کنین و یا با نصب نرم افزار سرعت سنج با جی پی اس برای موبایل
.
اگر داخل یا بیرون ماشین همیشه یا گاهی بوی بنزین میاد این علامت تبخیر بنزین هست و باید پیدا و رفع بشه
.
وایرها رو تک تک بکشید و مدت کوتاهی 3 سیلندر برونید و هر بار قدرت رو مقایسه کنین با دفعاتِ دیگه .
اون سیلندری که برداشتنِ وایرش تاثیر چندانی در قدرت موتور نداره پس همون سیلندر مشکل داره یعنی وایرش یا شمعش یا انژکتورش یا سوپاپهاش مشکل داره
.
با اهم متر میشه"مقاومت وایرها رو چک کرد . مقاومتِ بیش از 4000 اهم خوب نیست . تا 5000 اهم هم قابل تحمله . ولی بیشتر از این , پس وایر یا نیم سوزه یا بنجل

.
شمعها باید استاندارد و تمیز باشه و گپِ شمعها باید تنطیم باشه که معمولاً باید بین 1 یا 1.2 میلیمتر باشه
.
.
ماشینهای مدل پایین ممکنه رگولاتور بنزینش که بهش فشار شکن بنزین هم میگن رسوب میگیره و بنزین برگشتی به باک درست برنمیگرده به باک و درنتیجه , ممکنه مشکل فشار سوخت هم به وجود میاد مثل فشار خون که باعث بالا رغتن فشار سوخت در انژکتورها و بالا رفتن پاشش سوخت و بالا رفتن مصرف و دوده زدن شمعها هم میشه . گاهی اونقدر مصرف زباد میشه که آب و دوده ی سیاه میریزه از اگزوز و در دور آرام به شدت بوی خام سوزی میاد از اگزوز
.
.

===================================

.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
.
topic-t107118-1008.html
.
topic-t106890-96.html

.
برنامه های بسیار مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی

.
topic-t122336-24.html
.
جسارتاً و با عرض معذرت, آموزش توبه :

topic-t71295.html
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط پورفرید » دو شنبه 17 تیر 1398, 8:53 pm

سلام  من 206  تیچپ 5 دارم  یک ماه باهاش درگکیرم    اول صفحه کلاچ عوض کردم    رفتم تهران  ماشین جون نداشت جایی هم که کار داشتم بیشتر سربالایی بودبعددو روز  برگشتم دیدم ماشین 3 کار میکنه سرسیلند ماشین دچار مشکل
شد که مجبور شدم عوض کنم بازم ماشین جون نداشت برنامه ماشینو به سفارش باطری ساز به روز کردم و یه برنامه دیگه نصب شد 
الان ماشین سرده تقریبه بهتره ولی گرم میشه  یا توترافیک  زور میزنه  دور موتور بالا میره یا گاز میخوره ولی راه نمیره واسه من مثل حالت صفحه هست  ولی میکانیک ها میگن صفه سالمه شمع کویل  سوزن  کاتالیز صافی بنزین فیلتر هوافیلتر روغن و روغن  انبار وسط و عقب  سالمن پمپ بنزین هم تقریبا توزمستون عوض کردم .  کمکم کنید 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 18 تیر 1398, 12:03 am

پورفرید نوشته شده:
دو شنبه 17 تیر 1398, 8:53 pm
سلام  من 206  تیچپ 5 دارم  یک ماه باهاش درگکیرم    اول صفحه کلاچ عوض کردم    رفتم تهران  ماشین جون نداشت جایی هم که کار داشتم بیشتر سربالایی بودبعددو روز  برگشتم دیدم ماشین 3 کار میکنه سرسیلند ماشین دچار مشکل
شد که مجبور شدم عوض کنم بازم ماشین جون نداشت برنامه ماشینو به سفارش باطری ساز به روز کردم و یه برنامه دیگه نصب شد 
الان ماشین سرده تقریبه بهتره ولی گرم میشه  یا توترافیک  زور میزنه  دور موتور بالا میره یا گاز میخوره ولی راه نمیره واسه من مثل حالت صفحه هست  ولی میکانیک ها میگن صفه سالمه شمع کویل  سوزن  کاتالیز صافی بنزین فیلتر هوافیلتر روغن و روغن  انبار وسط و عقب  سالمن پمپ بنزین هم تقریبا توزمستون عوض کردم .  کمکم کنید 

سلام
.
اگر موتور خوب گاز میخوره و دور موتور به خوبی بالا میره ولی ماشین سرعت نمیگیره و انگار که روی شُلِ نرم و یخ و برف گاز میدین , پس مشکل از سیستم کلاچ هست
.
این مشکل میتونه از تمام شدنِ صفحه کلاچ باشه
میتونه از ضعفِ پنجه های دیسک کلاچ باشه یعنی قدرت نداره تا صفحه کلاچ رو محکم بچسبونه به فلایویل و درنتیجه صفحه کلاچ به اصطلاح بُکسواد میکنه
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

New Member

پست توسط پورفرید » چهار شنبه 19 تیر 1398, 9:28 pm

سلام    چنتا میکانیک تست کردن میگن از صفحه نیس ماشین شتابش خوبه  دنده که بالا میره گاز و به قولی با ناز پر میکنه  و خوب دور نمیگیره  ووقتی موتور گرم میشه  خیلی بیشتر خودشو نشون میده معمولا بین دور موتور 2000 تا 3000  انگار یه چیزی گیر داره  و تو گرما شتاب اولیه هم نداره و تقریبا ماشین به حالت سکون میرسه مخصوصا تو ترافیک  که معمولا پامو از گاز ورمیدارم دوباره گاز میدم  یه مقدار قابل تحمل تر میشه  امروز یه میکانیک دیگه بهم گفت شاید از سنسور اکسیزن باشه  در کل همشون متحد قول میگن مشکل برقی داره
ماشین صبح روشن میکنم خیلی عالی هست انگار نه انگار همو ماشینه هر چی گرم تر میشه مشکلش بیشتر خودشو نشون میده  هوا محیط هم که گرمتر باشه بیشتر اذیت میکنه  هرچی هست رابطه مستقیم با گرما یه موتور داره 

New Member

پست توسط پورفرید » چهار شنبه 19 تیر 1398, 9:54 pm

من خودم هم نظرم رو جنس صفحه بود که شاید خوب با قطعات دیگه مچ نمیشه  ولی اگه صفحه باشه سرد و گرم بودن موتور  روش تاثیر میزاره  و چون تقریبا به جز تو ترافیک که موتور خیلی گرم مشه  شتاب  خوبی داره  دنده هم خوب عوض میشه
جالب اینه که رفتم پیش میکانیکی که لوازم فروش معرفی کرد  واسه تست صفه   ماشین تقریبا سرد بود    گفتش سالمه و من توقع زیادی از ماشین دارم  روز بعد موتورو خوب گرم کردم رفتم تعجب کرد   و تازه به حرفم رسید  ماشالا  سایه دوستان سنگین     هرکدوم خودشونو خدا ماشین میدونن   و انگار منی که دستم روغنی نیس از مریخ اومدم نمیتونم حرفمو بهشون حالی کنم  و هر کدوم  میخوان با آزمون خطا  و از جیب مشتری  مهارت کسب کنن  فقط تو برو فلان قطعه رو بگیر  بعدشم هیچی  درد ماشینو نمیگیرن  خدایش تا حالا حدود 6 تومن خرج کرد    

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1472 بار
سپاس‌های دریافتی: 713 بار

پست توسط ho3ein2000 » چهار شنبه 19 تیر 1398, 11:09 pm

پورفرید نوشته شده:
چهار شنبه 19 تیر 1398, 9:54 pm
من خودم هم نظرم رو جنس صفحه بود که شاید خوب با قطعات دیگه مچ نمیشه  ولی اگه صفحه باشه سرد و گرم بودن موتور  روش تاثیر میزاره  و چون تقریبا به جز تو ترافیک که موتور خیلی گرم مشه  شتاب  خوبی داره  دنده هم خوب عوض میشه
جالب اینه که رفتم پیش میکانیکی که لوازم فروش معرفی کرد  واسه تست صفه   ماشین تقریبا سرد بود    گفتش سالمه و من توقع زیادی از ماشین دارم  روز بعد موتورو خوب گرم کردم رفتم تعجب کرد   و تازه به حرفم رسید  ماشالا  سایه دوستان سنگین     هرکدوم خودشونو خدا ماشین میدونن   و انگار منی که دستم روغنی نیس از مریخ اومدم نمیتونم حرفمو بهشون حالی کنم  و هر کدوم  میخوان با آزمون خطا  و از جیب مشتری  مهارت کسب کنن  فقط تو برو فلان قطعه رو بگیر  بعدشم هیچی  درد ماشینو نمیگیرن  خدایش تا حالا حدود 6 تومن خرج کرد    
با سلام
احتمال ایراد در سیستم سوپاپ متغیر وجود داره
دمای آب شما تو همان نقطه معمول و همیشگی قرار داره؟
تیپ پنخ کویل میسوزونه چون رو موتوره و جاش گرم

دنیا یعنی یک خواب در زندان تا رسیدن به محاکمه بعد اجرای حکم

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3067 بار
سپاس‌های دریافتی: 5521 بار

پست توسط shafagh » جمعه 21 تیر 1398, 1:54 am

دلائل ممكنه اين موارد هم باشد

1- پمپ بنزين به هر دليل پمپاژ كافي ندارد

2 - گرفتگي سوزن هاي انژكتور

3- پوسيدگي اورينگ هاي سوزن انژكتور

3- شكستگي و يا نشتي هوا در مانيفولد

4- تايم نبودن جرقه ها با تاپ كمپرس (ايراد در كامپيوتر يا سنسورهاي مربوطه)

5- گرفتگي كاتاليزور اگزوز

6- ابندي نبودن سوپاپ ها

7- نشتي كمپرس از شمع ها

8- عيب رينگ هاي كمپرس

9- خرابي واشر  سر سيلندر

براي تشخيص اينكه ايا اشكال از كمپرس موتور است يا سوخت رساني و برق اتومبيل كمپرس سيلندر ها را اندازه بگيريد. تا انجا كه ميدانم كمپرس پژو پارس نو حدود 180 است و احتمالا سمند هم بايد همين حدود باشد. در صورتي كه كمپرس ها خوب بود پس اشكال بايد در سوخت رساني و برق باشد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 21 تیر 1398, 10:29 am

پورفرید نوشته شده:
چهار شنبه 19 تیر 1398, 9:28 pm
سلام    چنتا میکانیک تست کردن میگن از صفحه نیس ماشین شتابش خوبه  دنده که بالا میره گاز و به قولی با ناز پر میکنه  و خوب دور نمیگیره  ووقتی موتور گرم میشه  خیلی بیشتر خودشو نشون میده معمولا بین دور موتور 2000 تا 3000  انگار یه چیزی گیر داره  و تو گرما شتاب اولیه هم نداره و تقریبا ماشین به حالت سکون میرسه مخصوصا تو ترافیک  که معمولا پامو از گاز ورمیدارم دوباره گاز میدم  یه مقدار قابل تحمل تر میشه  امروز یه میکانیک دیگه بهم گفت شاید از سنسور اکسیزن باشه  در کل همشون متحد قول میگن مشکل برقی داره
ماشین صبح روشن میکنم خیلی عالی هست انگار نه انگار همو ماشینه هر چی گرم تر میشه مشکلش بیشتر خودشو نشون میده  هوا محیط هم که گرمتر باشه بیشتر اذیت میکنه  هرچی هست رابطه مستقیم با گرما یه موتور داره 

سلام
اگه دور موتور با کُندی بالا میره پس مشکل لز کلاچ نیست
از موتوره
دوستان زحمت کشیدند و احتمالات رو گفتند
بنده هم احتمال میدم که سنسور دریچه ی گاز مشکل داره
.
وقتی پا رو یکدفعه میذاریم روی گاز , چند اتفاق میافته تا ماشین با شتاب زباد حرکت کنه
اتفاقها اینهاست :
سنسور دریچه ی گاز با تغییر ولتاژ ارسالی به کامپیوتر خبر میده که راننده یکدفعه پاش رو فشار داده روی گاز (سنسور دریچه در حقیقت یک مقاومت متغیر هست مثل ولوم صدای ضبط )
.
وقتی کامپیوتر خبردار میشه که راننده پاش رو تا آخر فشار داده روی پدال گاز , کامپیوتر هم به انژکتورها مدتِ بیشتری برق 12 ولت میده و درنتیجه پاشش انژکتورها طولانی میشه و قدرت موتور زباد میشه و دورش به سرعت میره بالا و اگر ماشین خلاص نباشه , ماشین با شتاب زیاد شروع به حرمت میکنه یعنی سرعتش به سرعت میره بالا
شتاب یعنی تغییرات سرعت در واحد زمان
.
حالا یه مشکلی در ماشین شما باعث میشه که دور موتور به کندی بالا بره

ممکنه سنسور دریچه باشه
ممکنه یک یا چند وایرشمع مشکل داره یعنی یک یا چند سیلندر نیروی کم تولید میکنه

.
فیش سنسور دریچه رو بکشید و رانندگی کنین
اگه فرقی نمیکنه پس سنسور دریچه خرابه
اگه بتونین با سنسور یه ماشین دیگه تست کنین خیلی خوب میشه چون بیخودی قطعه نمیخرید
.
وایر شمعها رو با اهم متر اندازه بگیرید . اون وایری که مقاومتش چند هزار اهم از بقیه بیشتره پس نیم سوزه و باید عوض بشه
.
وایرشمع سالم اگه اهمش بیشتر از 5000 هست پس یا بنجله یا نیم سوز
وایر خوب بین 500 اهم تا 3000 اهم هست . تا 5000 هم قابل تحمله

New Member

پست توسط پورفرید » شنبه 22 تیر 1398, 5:51 pm

چشم سنسور دریچه گازو چک میکنم   تو گرما  این مشکل بیشتر میشه تا جایی که حتی خلاصم هست بازور گاز و پر میکنه  یه کم که با پدال بازی میکنم    (پامو ور  میدارم  دوباره فشار میدم )تقریبا ول میکنه  تو دنده هم که باشه یه صدایه قول قول میده و به ارومئ ول میکنه بعدشم به زور شروع به حرکت
ولی تو راه خیلی خوبه هم شتاب هم سرعت  فقط سرعتو که کم میکنم )سرعت گیر) دوباره همین شکلی میشه  دیروز رفتم تواتوبان تودور بالا همه چی عالی بود بجز سر سبقط. در کل  دور موتور که پایین میاد(2000 تا 3000) انگار گیر میکنه   (ربطی به سنسور اکسیزن نداره .اگه داره نمیشه جوری سنسور و چک کرد  .)
 در جواب دوست عزیز در مورد  سوپاپ  متغیر    1 نمیدونم یعنی چی      ولی سرسیلندو که عوض میکردم تراشکاری نشون دادم  گفت سالمه  که البته با تمام مطعلقاتش خرید کرده بودم    کویل رو هم تالزه عوض کردم ولی بازم یکی دیگه بستم تست کردم  فرقی نکرد 
ممنونم از همه

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » یک شنبه 23 تیر 1398, 2:52 pm

پورفرید نوشته شده:
شنبه 22 تیر 1398, 5:51 pm
چشم سنسور دریچه گازو چک میکنم   تو گرما  این مشکل بیشتر میشه تا جایی که حتی خلاصم هست بازور گاز و پر میکنه  یه کم که با پدال بازی میکنم    (پامو ور  میدارم  دوباره فشار میدم )تقریبا ول میکنه  تو دنده هم که باشه یه صدایه قول قول میده و به ارومئ ول میکنه بعدشم به زور شروع به حرکت
ولی تو راه خیلی خوبه هم شتاب هم سرعت  فقط سرعتو که کم میکنم )سرعت گیر) دوباره همین شکلی میشه  دیروز رفتم تواتوبان تودور بالا همه چی عالی بود بجز سر سبقط. در کل  دور موتور که پایین میاد(2000 تا 3000) انگار گیر میکنه   (ربطی به سنسور اکسیزن نداره .اگه داره نمیشه جوری سنسور و چک کرد  .)
 در جواب دوست عزیز در مورد  سوپاپ  متغیر    1 نمیدونم یعنی چی      ولی سرسیلندو که عوض میکردم تراشکاری نشون دادم  گفت سالمه  که البته با تمام مطعلقاتش خرید کرده بودم    کویل رو هم تالزه عوض کردم ولی بازم یکی دیگه بستم تست کردم  فرقی نکرد 
ممنونم از همه

سلام
چشمتون بی بلا
.
سنسور اکسیژن اگر خراب بشه مصرف سوخت بالا میره . موتور ریپ نمیزنه
.
با موتور سرد بازش کنین . اگر پوسیده پس باید عوض بشه
اگر خیلی کثیفه پس با بنزین باید شسته و تمیز بشه
.
.
.
سنسور مپ هم اگر با شیلنگ وصل شده به منیفولد هوا , باید شیلنگش سالمه و کیپ باشه وگرنه با گاز دادن موتور خوب گاز نمیخوره و گاهی دود سیاه هم از اگزوز داره
با ولتمتر هم قابل تست هست با موتور روشن .
معمولاً سه پایه داره . یکیش منفی هست یکس 4.5 ولتِ ثابت که از ecu برق میگیره
سومی هم ولتاژ خروجی سنسور هست که میره به ecu
این ولتاژ خروجی در دور آرام معمولا یک تا 1.5 ولته
با گاز شدیدِ آنی میشه 4 تا 4.5
با گاز مستمر حدود 2 تا 3 ولته
.
سنسور دریچه هم با ولتمتر قابل تسته
با سوئیچ باز , خروجیش باید میلیمتری بالا بره با آرام چرخاندنِ دریچه ی گاز .
اگر عقربه ولتمتر در یک جا یهو پرش میکنه پس سنسور دریچه خرابه

New Member

پست توسط پورفرید » دو شنبه 24 تیر 1398, 12:08 pm

دوستان سلام   بخشید  الان   ابو نگاه کردم اب کم میکنه   به اندازه نیم لیتر  تقریبا هفته پیشم به اندازه یه لیوان اب ریخته بودم     ..
رو اب منبع هم خیلی کم سفیدک زده بود مثل اینکه یکم ارد رو اب باشه    فک کنم از سرسیلندر باشه مشکلم .......
سنسور مپ منظورتون همونه که یه شلنگ سه راه هست که به هواکش سر دیگه به بالا ذر سوپاپ وسومی هم با بغل قاب انزکتور وصله     که زیر قاب در سوپاپ هس ر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دو شنبه 24 تیر 1398, 2:04 pm

پورفرید نوشته شده:
دو شنبه 24 تیر 1398, 12:08 pm
دوستان سلام

بخشید  الان   ابو نگاه کردم اب کم میکنه   به اندازه نیم لیتر  تقریبا
هفته پیشم به اندازه یه لیوان اب ریخته بودم     ..
رو اب منبع هم خیلی کم سفیدک زده بود مثل اینکه یکم ارد رو اب باشه
سلام
متاسفانه اکثر مردم سیستم خنک کننده ی موتور رو دستِ کم میگیرند و بهش اهمیت نمیدند و نتیجه اش هم میشه زود فرسوده شدنِ موتور و یا خرابیهایی که میلیونها تومن هزینه میذاره روی دستشون

.
سیستم خنک کننده ی موتور یکی از مهمترین قسمتهای ماشین هست و باید توجه خاص بشه بهش و بهترین کولانت و بهترین قطعات براش خریداری بشه وگرنه خسارتهای میلیونی میزنه به ماشین
این خسارتها یا تدریجی هست یا یک دفعه و با گیرپاچ کردنِ موتور به علت گرمای شدید

.
.
مشکل کم کردنِ کولانت ارتباطی با ریپ زدنِ موتور نداره مگر اینکه کولانت خیلی کم بشه و حرارت اونقدر بالا بره که اختلال ایجاد بشه در کار قطعات موتور
.
مشکل کم شدن کولانت و علتهاش رو بارها نوشته ام
خلاصه:
یا جایی نم پس میده و زود بخار میشه و دیده نمیشه
یا چکه ی بسبار کم و مخفی هست
یا چک ی زیاد
یا شُرشُر کم
یا شرشر زیاد
یا نشتی از واشر سرسیلندر به داخل یک سبلندر مه معمولاً باعی قل قل زدن قمقمه میشه و اگر زیاد باشه باعث باد کردن و یا ترکیدن شیلنگ رادیاتور میشه
.
نشتی از کاسه نمد واترپمپ هم اگر کم باشه دیده نمیشه و زود هم بخار میشه , دیده نمیشه
نشتی از واشرسرییلندر به مجاری روغن در سرسیلندر هچ باعث دیده شدن روغن در قمقمه و رادیاتور میشه چون فشار روغن خیلی بیشتر از فشار کولانت هست
.
اگر نشتی مخفی باشه , محلول نشت گیر پریستون امریکایی چاره ساز هست
ولی رادیاتور موتور باید سالم و تمیز و بی رسوب و یا کم رسور باشند وگرنه محلول نشت گیر باعث مسدود شدنِ کانالهای باریکِ داخلِ رادیاتور میشه و موتور چ
جوش میاره

در تیک صرفه جوئی خودرو اطلاعات بیشتری ازش نوشته ام

ارسال پست

بازگشت به “معرفي خودرو”