دلیل روشن نشدن مانیتور؟؟؟؟؟

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

New Member

Re: دلیل روشن نشدن مانیتور؟؟؟؟؟

پست توسط Hamid.plk » چهار شنبه 26 تیر 1398, 2:54 pm

سلام خسته نباشید. من کامپیوترم روشن میشه اما مانیتور نه بعضی وقتا روشن میشه و ویندوز بالا میاد اما ۲ دقیقه که باهاش کار میکنی هنگ میکنه و دیگه کار نمیکنه همین چند روز پیش اینجوری شد دیگه درست نشد و مانیتور روشن نمیشه فقط کیس روشنه و کار میکنه. ویندوز بنده xp هستش
خواهشن راهنمایی کنید. مشکل از چیه؟

New Member

پست توسط Hamid.plk » چهار شنبه 26 تیر 1398, 10:54 pm

سلام خسته نباشید. من کامپیوترم روشن میشه اما مانیتور نه بعضی وقتا روشن میشه و ویندوز بالا میاد اما ۲ دقیقه که باهاش کار میکنی هنگ میکنه و دیگه کار نمیکنه همین چند روز پیش اینجوری شد دیگه درست نشد و مانیتور روشن نمیشه فقط کیس روشنه و کار میکنه. ویندوز بنده xp هستش

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 131 بار
سپاس‌های دریافتی: 327 بار

پست توسط mbxbox » جمعه 28 تیر 1398, 8:27 pm

hokoja نوشته شده:
پنج شنبه 13 تیر 1398, 2:29 am
سلام. من مانیتور ال سی دی ال جی مدل w2253tq دارم. کامپیوتر روشن میشه ولی تصویر ندارم وحتی حفظی هم میتونم یک فایل پخش کنم ولی تصویر ندارم. کلید source که روی مانیتور هست رو که میزنم یک لحظه تصویر رو نشون میده و بعد میره.
گاهی کامپیوتر روشن میشه و تصویر هم دارم راحت چند ساعت کارامو انجام میدم.
همچنین هیچ وقت در حین کار کردن خاموش نمیشه فقظ مسئله ابتدای روشن کردن سیستم هست.
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

با سلام به انجمن سنترال کلابز خوش اومدید تصویر
آیا مشکل برق نداشتید؟ مثل نوسانات برق یا قطع ناگهانی برق!
-حتما کابل اتصال به مانیتور به کیس را چک کنید که قطعی یا وصلی نداشته باشد.
-این نکته هم در نظر بگیرید که گزینه خاصی در خود مانیتور فعال نباشد مثل " energy saver " یا چنین گزینه های مشابهی.
-ممکن است مشکل از برد مانیتور باشد بنابراین اگر هنوز هم گارانتی دارد با شرکت مربوطه تماس بگیرید. در غیر اینصورت مشکل خود را باید یک تعمیرکار مانیتور در میان بگذراید.
موفق باشید تصویر
MY FIRST UPCOMING VIDEO GAME

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox » جمعه 28 تیر 1398, 8:43 pm

Deleted POST
آخرین ويرايش توسط 1 on mbxbox, ويرايش شده در 0.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox » چهار شنبه 2 مرداد 1398, 4:43 pm

Hamid.plk نوشته شده:
چهار شنبه 26 تیر 1398, 10:54 pm

سلام

مشکل شما ممکنه اصلن از مانیتور نباشه. هنگ کردن سیستم ربطی به مانیتور نداره!
اینطور که شما گفتید سیستم بعد از دقایقی بالا اومدن هنگ میکنه میتونه دلایلی مختلفی داشته باشه؛ ممکنه سیستم ویروسی شده باشه یا قطعه ایی در کیس داغ میکنه که باعث میشه سیستم هنگ کنه.
الان باید مشخص کنید که آیا مانیتور روشن میشه اما تصویر نداره یا کلا مانیتور از کار افتاده. پس مانیتور را از کیس جدا کرده و به طور جداگانه مانیتور را تست کنید!
اگر مانیتور روشن میشه بنابراین مشکل از کیس و سیستم شماست!در اینصورت:

1.کابل مانیتور را چک کنید تا قطعی یا وصلی نداشته باشد!
2.کارت گرافیک خود را چک کنید (در صورت داشتن کارت گرافیک، از قرار گرفتن صحیح کارت گرافیک در اسلات مربوطه اطمینان حاصل کنید چون گاهی در اثر جا زدن و کشیدن کابل مانیتور، کارت گرافیک از اسلات بیرون می آید)

اما مشکلات سخت افزاری که ممکنه پیش اومده باشه:
1.قطعه ایی در کیس داغ میشده که باعث میشده بعد از بالا اومدن ویندوز ( در همان دو دقیقه ایی که گفتید) و حالا اون قطعه از کار افتاده و تصویر ندارید(کارت گرافیک ، سی پی یو و...)
2.افت ولتاژ یا خرابی و از کار افتادن پاور
3.مشکلات مادربورد که معمولا در خود فیبر مانیتور رخ می دهد (مثل قطع شدن مسیر های الکترونیکی در فیبر مانیتور)
4.سوختن چیپست BIOS مادربورد

در نهایت اگر مشکل از مانیتور است می بایست:
1.سیستم خود را ویروس اسکن کنید (ممکن است مجبور به تعویض ویندوز شوید)
2.اگر به صورت نرمال نمی توانید وارد ویندوز شوید از طریق (SAFE MODE) وارد شوید. (هنگام روشن کردن سیستم و قبل از لودینگ ویندوز کلید F8 را فشار دهید و گزینه SAFE MODE  را انتخاب کنید)
3.با نرم افزار های تست دما سیستم، بررسی کنید کدام قطعه گرم می شود که باعث هنگ کردن سیستم می شود.

موفق باشید :P

New Member

پست توسط aryanvnist » سه شنبه 22 مرداد 1398, 6:08 pm

با سلام امروز امدم کامپیوترمو روشن کنم دیدم کامپیوتر روشن میشه اما مانیتور روشن نمیشه . رفتم کامپیوتر رو با کابل hdmi به تلویزیون وصل کردم دیدم کار میکنه اما وقتی با کابل های خودش (دو تا کابل پیچ دار) دوباره وصل کردم باز تصویر نداشت . مانیتور رو هم امتحان کردم ، کابل ها رو ازش کندم پیام check signal cable رو میاره الان نمیدونم مشکل از کجاست . میشه راهنمایی کنید.

New Member

پست توسط Majid.s.m » پنج شنبه 24 مرداد 1398, 9:47 pm

سلام ببخشید من مانیتورم خود ب خود خاموش و روشن میشه چی سیستم روشن باشه و چ خاموش باشه مانیتور خودش خاموش و روشن میشه دو ثانیه روشن باز خاموش میشه پشت هم چنین اتفاقی میوفته لطفا کمکم کنید کلافه شدم ممنون

New Member

پست توسط NikKiller » شنبه 26 مرداد 1398, 6:48 pm

من چند روز پیش کامپیوتر رو روشن کردم مانیتور تصویر نداد باطری بایوس با یه رم رو کندم کامپیوتر و مانیتور روشن شد بعد وسایل رو وصل کردم حل شد . امروز ولی وسط زولا دوباره کامپیوتر و تصویر هنگ کرد خاموش کردم دوباره اون مشکل بود . باطری بایوسم عوض کردم پاورم هم یه ماه پیشش عوض کردم . مانیتورم سالمه ، الآن چه غلطی بکنم ؟ :sad: :AA:

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox » یک شنبه 3 شهریور 1398, 3:36 pm

aryanvnist نوشته شده:
سه شنبه 22 مرداد 1398, 6:08 pm
با سلام امروز امدم کامپیوترمو روشن کنم دیدم کامپیوتر روشن میشه اما مانیتور روشن نمیشه . رفتم کامپیوتر رو با کابل hdmi به تلویزیون وصل کردم دیدم کار میکنه اما وقتی با کابل های خودش (دو تا کابل پیچ دار) دوباره وصل کردم باز تصویر نداشت . مانیتور رو هم امتحان کردم ، کابل ها رو ازش کندم پیام check signal cable رو میاره الان نمیدونم مشکل از کجاست . میشه راهنمایی کنید.

با سلام به سنترال کلابز خوش امدید :razz:

اطلاعات بیشتری بدید! اینکه کارت گرافیک جداگانه گذاشتید یا از گرافیک آنبرد استفاده می کنید. همچنین از چه نوع مانیتوری استفاده میکنید؟! ایا نوسان برق یا قطع ناگهانی برق نداشتید؟

با تعاریف شما مشکل به احتمال زیاد از مانیتور شماست. حتما چک کنید گزینه های Save energy و موارد مشابه در مانیتور روشن نباشه.
برخی از مانیتور زمانی که برای اولین بار به برق وصل میشن مدت کوتاهی رو برای اطمینان از اتصال برق و نوسنات برقی رو خاموش میمونن و تصویر بالا نمیارن که این مورد با علائمی مثل چراغ دکمه روشن زدن به رنگ زرد و یا چشمک زن در می آید، نشان داده می شود. در نهایت این چراغ ثابت شدهکه به معنای امادگی مانیتور برای استفاده می باشد.

احتمالا منظور شما از کابل پیچ دار همان کابل vga هست(همان کابل که سر آن سوکت آب رنگ است و با پیچ های اطراف آن به سوکت مربوطه سفت میشن) داخل این سوکت دارای پین های فلزی است که اطلاعت رو جابه جا میکنند و معمولا با کج شدن یکی از این پین ها اتصال به خوبی برقرار نمی شود واطلاعات ناقص دریافت میشه و متاسفانه تصویر نمیاره! معمولا گاهی در اثر فشار هایی که به این کابل و سوکت در اثر جا زدن اشتباه میشه این پین ها کج میشن. بنابراین از صاف بودن و درست جا زدن این پین ها در سوکت مربوطه اطمینان حاصل کنید.

در نهایت اگر مانیتور شما از کابل HDMI پشتیبانی میکنه ، آن را هم تست کنید! در غیر اینصورت ممکن است این کابل( VGA) دارای قطعی وصلی باشد و یا مشکل از قطعات الکترونیکی درون مانیتور باشد.

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox » یک شنبه 3 شهریور 1398, 4:10 pm

Majid.s.m نوشته شده:
پنج شنبه 24 مرداد 1398, 9:47 pm
سلام ببخشید من مانیتورم خود ب خود خاموش و روشن میشه چی سیستم روشن باشه و چ خاموش باشه مانیتور خودش خاموش و روشن میشه دو ثانیه روشن باز خاموش میشه پشت هم چنین اتفاقی میوفته لطفا کمکم کنید کلافه شدم ممنون

سلام به سنترال کلابز خوش امدید :razz:

اطلاعت شما بسیار ناقص هست! از چه مانیتوری استفاده می کنید؟ led یا lcd (یا لامپ تصویری :grin:)؟ ایا نوسانات برق یا قطعی ناگهانی برق نداشتید؟

اگر از مانیتور led یا lcd استفاده می کنید به احتمال زیاد پنل led یا lcd تون مشکل بهم زده و احتمالا باید پنل عوض بشه که معمولا هزینه زیادی داره!
اگر از مانیتور لامپی استفاده میکنید معمولا در قسمت تغزیه یک مقاومت وجود داره که با سوختن آن مانیتور خاموش روشن میشه!

در هر صورت پیشنهاد میکنم اگر مانیتورتون گارانتی داره با شرکت مربوطه تماس بگیرید در غیر اینصورت با یک تعمیرکار مانیتور مشورت کنید.

موفق باشید

Major I
Major I
نمایه کاربر

پست توسط mbxbox » یک شنبه 3 شهریور 1398, 4:33 pm

NikKiller نوشته شده:
شنبه 26 مرداد 1398, 6:48 pm
من چند روز پیش کامپیوتر رو روشن کردم مانیتور تصویر نداد باطری بایوس با یه رم رو کندم کامپیوتر و مانیتور روشن شد بعد وسایل رو وصل کردم حل شد . امروز ولی وسط زولا دوباره کامپیوتر و تصویر هنگ کرد خاموش کردم دوباره اون مشکل بود . باطری بایوسم عوض کردم پاورم هم یه ماه پیشش عوض کردم . مانیتورم سالمه ، الآن چه غلطی بکنم ؟ :lol: :AA:

سلام به سنترال کلابز خوش امدید تصویر

باتری رو کندی؟ :grin:  کار این باطری اینکه زمانی که کامپیوتر خاموش است تنظیمات بایوس رو ذخیره میکنه (نقش حافظه نداره فقط تامین کننده برقه)
برداشتن باتری زمانی کاربردی هست که شما روی قسمت بایوس پسورد گذاشتید و یادتون رفته و میخاید پسوردش رو ریست کنید و یا تنظیمات بایوس رو میخاید به تنظیمات اولیه برگردونید پس باتری رو برای مدتی بر میدارید.(کامیپوتر باید حتما خاموش باشه)
به هیچ وجه هنگامی کامپیوتر روشنه هیچ کدام از قطعات رو جدا یا وصل نکنید چون ممکن خسارات جبران ناپذیری به سیستم وارد بشه! :x
سالها پیش تقریبا خودم چنین مشکلی داشتم اون موقع فکر میکردم از رم باشه چون وقتی رم رو جدا میکردم و دوباره وصلش میکردم سیستم تصویر میاورد.اما بعدا متوجه شدم در اثر فشاری که به فیبر مادربرد میاوردم مسیر های الکترونیکی درون خود فیبر دچار قطعی و وصلی شده بود و در اثر این فشاری که جا زدن رم به مادربرد میومد این مسیر ها وصل میشد و سیستم تصویر میاورد.(خیلی شانسی :m:a )

متاسفانه چون این فیبر ها بسیار ظریف و حساس هستند تعمیر شون توسط تعمیرکاران الکترونیک یه ریسکه! بنابراین پیشنهاد میکنم با یه متخصص در رابطه با این مورد مشورت کنید

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”