اخبار والیبال ایران 2019

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2455
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4342 بار
سپاس‌های دریافتی: 6168 بار

اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn » پنج شنبه 17 مرداد 1398, 8:48 pm

با سلام مجدد خدمت والیبال دوستان عزیز .

تیم ملی والیبال مردان کشورمان از فردا کار خود را در اولین مرحله گزینشی المپیک 2020 توکیو آغاز خواهد کرد . بلندقامتان والیبال کشورمان فردا از ساعت 17:30 (به وقت ایران) در شهر سن پترزبورگ به مصاف کوبا خواهند رفت ، روز شنبه (همان ساعت) با مکزیک مسابقه خواهند داد و روز یکشنبه از ساعت 20:30 به مصاف میزبان خواهند رفت .

در مرحله اول گزینشی المپیک 2020 توکیو بیست و چهار تیم برتر رنکینگ جهانی (منهای ژاپن میزبان) در شش گروه چهار تیمی قرار گرفته و از فردا طی سه روز به میزبانی یکی از کشورهای گروه ها به مصاف هم می روند . شش تیم اول گروه ها جواز حضور در المپیک توکیو را کسب خواهند کرد و سایر تیم ها باید شانس خود را در مرحله دوم گزینشی که به صورت قاره ایی برگزار خواهد شد امتحان نمایند .

گروه های شش گانه مرحله اول گزینشی (تیم میزبان هر گروه با علامت * مشخص شده است - اعداد داخل پرانتز رتبه تیم ها در رنکینگ جهانی می باشد)

گروه یک : برزیل (1) - مصر (13) - بلغارستان (14) * - پورتوریکو (24)

گروه دو : آمریکا (2) - بلژیک (12) - هلند (15) * - کره جنوبی (24)

گروه سه : ایتالیا (3) * - صربستان (10) - استرالیا (16) - کامرون (23)

گروه چهار : لهستان (4) * - فرانسه (9) - اسلوونی (17) - تونس (22)

گروه پنج : روسیه (5) * - ایران (8) - کوبا (18) - مکزیک (21)

گروه شش : کانادا (6) - آرژانتین (7) - فنلاند (19) - چین (20) *

تیم ملی والیبال کشورمان در صورت عدم کسب جواز حضور در المپیک 2020 توکیو از مرحله اول ، باید در مرحله دوم که به صورت قاره ایی 6 تا 12 ژانویه 2020 در دوحه قطر برگزار خواهد شد شرکت نماید .

***

اما تیم ملی والیبال جوانان کشورمان چند روز قبل برای اولین بار قهرمان جوانان جهان شد . این تیم در مرحله مقدماتی تونس و جمهوری چک را شکست داد و 2-3 به روسیه باخته بود . در مرحله دوم هم آرژانتین و بحرین (!!!) را شکست داد و به ایتالیا باخت . اما در نیمه نهایی 3-0 برزیل را شکست داد و در فینال هم 3-2 از سد ایتالیا گذشت و قهرمان شد . این قهرمانی در شرایطی به دست آمد که همین تیم دو سال قبل در رقابت های نوجوانان جهان هم قهرمان شده بودند . ضمن اینکه تعدادی از بازیکنان این تیم ، تیم بزرگسالان را در رقابت های لیگ ملت های امسال همراهی می کردند و بالافاصله پس از بازگشت از رقابت های جوانان جهان برای همراهی تیم بزرگسالان در رقابت های گزینشی المپیک هم راهی شدند .

***

تا حدود دو هفته دیگر هم رقابت های نوجوانان جهان در تونس آغاز خواهد شد و تیم ملی نوجوانان کشورمان هرچند به عنوان مدافع عنوان قهرمانی اما با تیمی کاملاً متفاوت نسبت به دو سال قبل به میدان خواهد رفت . تیم ایران در مرحله مقدماتی این رقابت ها در گروه دو با جمهوری چک ، ایتالیا ، کلمبیا و بلغارستان همگروه شده است .
 
کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2455
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4342 بار
سپاس‌های دریافتی: 6168 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn » سه شنبه 22 مرداد 1398, 12:40 pm

دوباره سلام .

همانطور که قابل پیشبینی بود تقریباً هیچ شگفتی در انتخابی المپیک رخ نداد و تیم های بالای رنکینگ جهانی که عمداً راه برای صعودشان به المپیک هموار شده بود خیلی برای صعود دچار مشکل نشدند!

در گروه یک بلغارستان می توانست شگفتی ساز باشد اما فرصت از کفش رفت! بلغارستان و برزیل هر دو بازی نخست خود را برابر مصر و پورتوریکو با پیروزی پشت سر گذاشتند و در شرایطی به مصاف هم رفتند که هرچند بلغارستان میزبان بود امید چندانی به شکست تیم اول رنکینگ جهان نداشت! اما بلغارها در دو ست اول طوفانی ظاهر شدند و پیروز میدان بودند و ست سوم هم چیزی نمانده بود پیروز شوند و خالق شگفتی! اما این ست را در نهایت 30-32 به حریف واگذار کردند و برزیلی های کارکشته دیگر در ست های چهارم و پنجم به بلغارها فرصت عرض اندام ندادند!

در گروه دو هم هلند میزبان و آمریکا بعد از دو پیروزی برابر کره جنوبی و بلژیک به مصاف هم رفتند اما هلندی نتوانستند چندان کاری از پیش ببرند و آمریکا با برتری 3-1 به جواز صعود دست یافت .

در گروه سه هم ایتالیای میزبان کار چندان سختی در پیش نداشت و با سه پیروزی به جواز صعود دست یافت . هرچند بازی با استرالیا برای تیم میزبان تبدیل به یک کابوس شد و آنها به سختی توانستند کانگوروها را 3-2 شکست دهند . استرالیا برابر صربستان هم هرچند 1-3 بازنده شد اما تا آخرین لحظه ست چهارم جنگید و می توانست بازی را به ست پنجم بکشاند .

در گروه چهار بازی سرنوشت ساز بین دو تیم لهستان میزبان و فرانسه در روز دوم برگزار شد و میزبان این مسابقه را 3-0 برد تا هر دو تیم روز سوم با نیمکت نشین هایشان برابر تونس و اسلوونی پیروز شوند .

در گروه ششم با اینکه کانادا با رنکینگ 6 جهان صدرنشین بود ، آرژانتین با رنکینگ 7 جهان صعود کرد! این دو تیم همان روز اول به مصاف هم رفتند و با پیروزی 3-1 آرژانتین برابر کانادا تا حدود زیادی تکلیفشان مشخص شد! با این وجود چین میزبان که در بازی اولش فنلاند را شکست داده بود هر دو تیم را حسابی اذیت کرد و 2-3 به آنها باخت .

اما در گروه پنجم در سن پترزبورگ ، تیم ایران در بازی نخست به سختی و با نتیجه 3-2 و در شرایطی که دو ست اول را به حریف واگذار کرده بود ، کوبا را شکست داد . کاملاً مشخص بود تیم ایران در شروع بازی برابر کوبای بسیار جوان تر و کم تجربه تر ، انگیزه و جنگندگی لازم را ندارد و هرچه بازی پیش رفت تازه متوجه جدی بودن حریف برای کسب نتیجه شدند . کوبا هرچند در نهایت اسیر کم تجربگی بازیکنانش شد اما نشان داد که طی سال های آینده به روزهای اوجش بازخواهد گشت و مدعی قهرمانی خواهد بود!

در بازی دوم هم ایران برابر مکزیک کار سختی در پیش نداشت و این تیم را 3-0 شکست داد ، اما در بازی سوم ایران در شرایطی به مصاف روسیه رفت که به نظر می رسید امید چندانی برای پیروزی برابر حریف ندارد و تعداد خطاهای فردی بازیکنان تیم ما در این بازی بسیار زیاد بود و عملاً روسها در پیروزی 3-0 برابر ایران چندان به زحمت نیافتاند!
*

تیم ایران در شرایطی گام به مرحله نخست انتخابی المپیک 2020 توکیو گذاشت که خستگی و مصدومیت های ناشی از حضور حداکثری در ماراتن سنگین اما بی فایده لیگ ملت ها کاملاً بر تیم تاثیر منفی گذاشته بود! این تیم برای کسب نتیجه در لیگ ملت ها به آب و آتش زد و در نهایت پنجم شد در حالی که این مسابقات هیچ امتیازی در رنکینگ جهانی نداشت که اگر داشت تیم ایران باید به جای آرژانتین در گروه ششم قرار می گرفت!

ایران تا قبل از مرحله دوم انتخابی المپیک 2020 مسابقات قهرمانی آسیا (در تهران) و جام جهانی (در ژاپن) را در پیش دارد که نتیجه هر دو این مسابقات در رنکینگ جهانی تاثیر گذار است (هرچند که بهتر است تیم ب ایران در قهرمانی آسیا حضور داشته باشد) و نتیجه گرفتن در آنها (بخصوص در جام جهانی) می تواند در آینده تیم ملی والیبال بسیار تاثیرگذار باشد . امیدوارم فدراسیون و کادر فنی تیم ملی با درک صحیح از این موقعیت ویژه ، پا به میدان بگذارند و در صورت عدم نتیجه گیری در بخصوص جام جهانی ، پشت عنوان پنجمی توخالی لیگ ملت ها (که آن هم در شرایطی به دست آمد که اغلب تیم های مدعی به بازیکنان کلیدی خود استراحت داده بودند!) پنهان نشوند .

ضمناً در مطلب قبلی گفته بودم که مرحله دوم انتخابی المپیک ویژه قاره آسیا دی ماه در قطر برگزار خواهد شد ، اما سایت رسمی مسابقات با حذف نام قطر ، فعلاً جای نام میزبان را خالی گذاشته و شایعه است احتمالاً چین به عنوان میزبان انتخاب خواهد شد که در این صورت کار برای تیم ملی ایران بسیار سخت تر خواهد شد!

با راهیابی تیم های برزیل ، آمریکا ، ایتالیا ، لهستان ، روسیه ، آرژانتین و ژاپن (میزبان) ، پنج سهمیه برای حضور در والیبال سالنی مردان المپیک باقی مانده که هر سهمیه به یک قاره تخصیص یافته است .

در قاره آسیا بدون شک ایران مدعی اول کسب سهمیه خواهد بود با این وجود چین ، استرالیا و کره جنوبی هم به شدت برای این سهمیه خواهند جنگید و به هیچ عنوان نباید دست کم گرفته شوند . در قاره آفریقا هم مصر مدعی اول کسب سهمیه خواهد بود هرچند نباید تیم های تونس و کامرون و الجزایر را دست کم گرفت . در قاره اروپا رقابت بین فرانسه ، صربستان ، بلغارستان ، آلمان ، بلژیک ، هلند و اسلوونی تماشایی خواهد بود و با اینکه روی کاغذ فرانسه بیشترین شانس را برای رسیدن به سهمیه دارد ، نبرد با این همه تیم خوب و مدعی کار آسانی نخواهد بود! در آمریکای شمالی کانادا شانس اول است اما اگر کوبایی های جوان بتوانند سهمیه را از چنگ آنها درآورند چهار سال زودتر از آنچه برایشان پیشبینی شده شانس درخشش در المپیک را خواهند داشت . و در آمریکای جنوبی هم در نبود برزیل و آرژانتین ، رقابت بین تیم های دست چندمی مثل ونزوئلا و شیلی خواهد بود که اصلاً لیاقت حضور در المپیک را ندارند!
 
کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2455
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4342 بار
سپاس‌های دریافتی: 6168 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn » شنبه 9 شهریور 1398, 11:12 am

با سلام مجدد .

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی زیر 19 سال پسران جهان 2019 تونس به عنوان پنجمی بسنده کرد . تیم نوجوانان ایران که دوره قبلی (2017 بحرین) قهرمان جهان شده بود ، این دوره در مرحله مقدماتی عملکرد خوبی نداشت و با دو برد (برابر بلغارستان و کلمبیا) و دو باخت (برابر جمهوری چک و ایتالیا) به عنوان تیم سوم گروه خود به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد . در این مرحله تیم ایران 3-0 تیم قدرتمند کوبا را شکست داد ، اما در مرحله یک چهارم نهایی 1-3 مغلوب روسیه شد و از راهیابی به جمع چهار تیم برتر مسابقات بازماند . اما در رده بندی پنجم تا هشتمی تیم ایران با پیروزی برابر بلغارستان و ژاپن به عنوان پنجم مسابقات رسید . در این دوره تیم های ایتالیا ، روسیه ، آرژانتین و مصر رده های اول تا چهارم را کسب نمودند . در مسابقات این دوره نتایج عجیب و غریب زیادی رقم خورد! از راهیابی تیم مصر به جمع چهار تیم برتر مسابقات تا درخشش تیم گمنام بلاروس! بلاروس در بازی آخر مرحله مقدماتی 3-1 کوبایی را شکست داد که با پیروزی برابر برزیل می خواست به عنوان تیم اول گروه صعود کند اما باختش برابر بلاروس آن را به عنوان تیم دوم گروه ، به مصاف ایران فرستاد! بلاروس در یک هشتم نهایی هم 3-0 جمهوری چک را برد و در یک چهارم نهایی به مصر باخت . یعنی اگر ایران به جمهوری چک نباخته بود و به عنوان تیم دوم گروه صعود می کرد در یک هشتم و یک چهارم نهایی با بلاروس و مصر مسابقه می داد نه کوبا و روسیه . از دیگر نتایج عجیب هم شکست 2-3 برزیل برابر بلغارستان در یک هشتم نهایی بود در حالی که برزیل به عنوان سرگروه و بلغارستان به عنوان تیم چهارم گروهش به این مرحله راه پیدا کرده بود!

خبر دیگر اینکه تیم ملی والیبال بانوان ایران به عنوان هفتمی مسابقات قهرمانی آسیا راه یافت . تیم ایران در مرحله مقدماتی این مسابقات ابتدا به میزبان (کره جنوبی) باخت و سپس با برتری برابر هنگ کنگ به عنوان تیم دوم به مرحله بعد راه یافت . در این مرحله تیم ایران دو بازی اش برابر تیم های قدرتمند تایلند و چین تایپه را واگذار کرد و از صعود به جمع چهار تیم برتر باز ماند . در ادامه هم تیم ایران ابتدا مغلوب قزاقستان شد اما با برتری برابر اندونزی به مقام هفتم رسید . تیم ایران در دوره قبلی این مسابقات نهم شده بود . ضمناً هشت تیم برتر این مسابقات به مرحله قاره ایی انتخابی المپیک 2020 توکیو راه یافته اند .
 
کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2455
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4342 بار
سپاس‌های دریافتی: 6168 بار

Re: اخبار والیبال ایران 2019

پست توسط bamn » پنج شنبه 21 شهریور 1398, 12:17 pm

دوباره سلام .

مسابقات والیبال 2019 قهرمانی آسیا از فردا در تهران آغاز خواهد شد و تیم ملی والیبال کشورمان با ترکیب اصلی در این مسابقات حضور خواهد یافت .

تیم ملی والیبال ایران در گروه یک با تیم های استرالیا ، قطر و سری لانکا همگروه شده و روزهای جمعه ، شنبه و یکشنبه به ترتیب به مصاف سری لانکا ، قطر و استرالیا می رود .

مسابقات والیبال 2019 قهرمانی آسیا با حضور 16 تیم برگزار می شود و هشت تیم برتر به رقابت های انتخابی المپیک 2020 توکیو که از 7 تا 12 ژانویه (17 تا 22 دی ماه) در جیانگمن چین برگزار خواهد شد راه می بایند .

مسابقات قهرمانی آسیا تا 21 سپتامبر (30 شهریورماه) به طول می انجامد و پس از آن تیم ملی والیبال ایران برای حضور در مسابقات جام جهانی 2019 عازم ژاپن خواهد شد . جام جهانی 2019 با حضور 12 تیم برتر قاره ها از اول تا 15 اکتبر (9 تا 23 مهرماه) برگزار خواهد شد .
 
کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”