عيب يابی خودرو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: Mohsen1001, RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4162 بار
سپاس‌های دریافتی: 8338 بار

Re: عيب يابی خودرو

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهار شنبه 22 آبان 1398, 10:54 pm

سلام
.
هرگز سوزن یا چیز نوک تیز دیگه ای نزنین داخلِ ورودیِ هوای سنسور مپ وگرنه دیافراگمِ داخلش پاره میشه و سنسور به فنا میره .
سنسور مپ از قطعاتِ گرانقیمت هست

.
عکس دیافراگم داخلِ سنسور مپ:
.
تصویر
.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 108 بار
سپاس‌های دریافتی: 302 بار

پست توسط مهاجر تنها » پنج شنبه 23 آبان 1398, 10:29 am

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:
چهار شنبه 22 آبان 1398, 10:54 pm
سلام
.
  سوزن یا چیز نوک تیز دیگه ای نزنین داخلِ ورودیِ هوای سنسور مپ وگرنه دیافراگمِ داخلش پاره میشه و سنسور به فنا میره .
سنسور مپ از قطعاتِ گرانقیمت هست  
.
عکس دیافراگم داخلِ سنسور مپ:
.
تصویر
.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

سلام علیکم
.
تبریک بابت میلاد مسعود حضرت پیامبر و امام صادق علیهما السلام
راهی برای تمیز کردن مپ سنسور هست؟
.

اللهم صل علی محمدوآل محمد وعجل فرجهم

New Member

پست توسط savash635 » پنج شنبه 23 آبان 1398, 9:58 pm

سلام
ام وي ام ٣١٥ دارم كه مشكلش لرزش در لحظه اول حركت و كم شدن شتابه
.
مشكل بعدي وقتي پا رو گاز بر ميدارم دير پس ميده و همچنان چند ثانيه گاز خوريش ادامه داره
.
تنظيم موتور بردم گفت از شمع و وايرهاست اونا شمع و واير عوض كردم درست نشد

سنسور دريچه گاز و سنسور پاييني رو چك كرد گفت مشكل نداره و احتمالا از اگزوز باشه اگزوز ساز گفت كاتاليزور نداره
.
خلاصه در اخر گفتن از ديسك و صفحه است اونم عوض كردم بازم درست نشد
.
اگه لطف كنين راهنمايي بفرمايين
.
يه سوال شستشوي سنسورها با تينر مشكلي نداره ؟
.
اگه نداره ايا تينر بره داخل سنسورها مشكل داره يا نه ؟
.
سوال اخر هر روز يا هر دو روز يه بار يه ليتر بيشتر اب كم ميكنه علتش چي ميتونه باشه ؟
.

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط erfan dehghan » پنج شنبه 23 آبان 1398, 11:36 pm

پنج شنبه 4 مهر 1398, 12:18 am
erfan dehghan نوشته شده:
دو شنبه 1 مهر 1398, 10:10 pm
سلام بر دوستان.

بنده تازه عضو این کلوپ شدم.
ممنون میشم دوستانیکه تجربه دارند من رو راهنمایی کنند.
.
من تازه واشر سرسیلندر عوض کردم چون هم خیلی آب کم میکرد و هم قدرت ماشین کم شده بود.
بعد از تعویض واشر سرسیلندر متوجه شدم باز هم مقداری کمی آب کم میکنه و قطرات آب در خروجی اگزوز مشهوده.
خواستم طبق گفته بعضی ها از زردچوبه استفاده کنمچون احتمال نشت میدم.
خواستم بدونم چه مقدار زرد چوبه و چه موقع به رادیاتور اضافه کنم؟
و اینکه اصلا کار درستی هست یا نه ؟
وباز هم اینکه مایع نشت گیر بهتره یا زرد چوبه؟ تشکر فراوان.خودروی بنده ماتیز هست.

سلام و خوش آمد به شما
.
خیلی جاها در سایتهای خارجی نوشته که زردچوبه نشتی سیستم رادیاتور رو متوقف میکنه
.
حتی همون محلول نشت گیر پریستون رو هم که بنده استفاده کردم و بسیار کارآمد هست , داخلش دانه های ریزی شبیه فلفل سیاهِ پودر شده هست
.

در گوگل بنویسید
radiator leak stop turmeric powder YouTube

تا کلیپهاش در یوتیوب رو ببینید
.
قبلاً که سایت تیونینگ تاک بودش بنده مطالب زیادی در تاپیک ماتیز نوشتم که تعدادیش در مورد جاهایی بود که کولانت ازش نشت میکنه در ماتیز
به هر حال اگه نشتی رو پیدا نکردین و مبدارش کمه پس یک استکان نشت گیر میتونه برای امتحان و نتیجه گیری مناسب باشه البته اگر کولانت تمیز هست وگرنه اول باید سیستم شستشو داده بشه و بعدش کولانت نو با یک استکان نشت گیر استفاده بشه .
روشش هم روی قوطیش نوشته شده
.
  اما در مورد زردچوبه مسئولیتش با خودتونه
مقدارش هم بهتره نصف استکان باشه برای شروع و تست
با موتور کاملاً سرد , درب قمقمه رو باز کنین و موتور رو روشن کنین و کمی گاز رو بگیرین و زردچوبه رو کم کم بریزید توی قمقمه
بعدش دربش رو ببندین و محکم کنین

.
بهتره به لبه ی قمقمه و رزوه هاش و واشر درب قمقمه گیریس بمالین . این کار خیلی تاثیر داره در نرم بشته و باز شدنش و تا آخر محکم شدنش و طول عمرش
.
بعدش چند روز صبر کنین و ببینین آیا نشتی کاهش داشته ؟

.
.
اما موضوع تعویض سرسیلندر , امیدوارم سرسیلندر اصلی رو نگه داشته باشین چون یکی از بهترین سرسیلندرهای دنیاست و به این سادگی خراب نمیشه
فریب نخورید و نفرستینش تراشکاری
کم قدرت شدن موتور به هزار و یک چیز بستگی داره که همگی قابل بررسی و تست هست تا بیخودی قطعه عوض نکنین . اون هم سرسیلندر !!!
شاید که عجله کردین
.
.
 ===================================
.

.
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
.
چند نمونه
.
توصیه های بسیار مهمِ امنیتی
.
topic-t112046-168.html
.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
.
topic-t107118-1008.html
.
topic-t106890-96.html

.
برنامه های بسیار مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی

.
topic-t122336-24.html
.
جسارتاً و با عرض معذرت, آموزش توبه :

topic-t71295.html

سلام خدمت دوستان و اقا محمد عزیز.خواستم نتیجه استفاده از زرد چوبه رو اعلام کنم فقط ببخشید دیر شد.نتیجه موفقیت امیز بود و دیگه ماشین آب کم نمیکنه.ممنون از راهنمایی شما.
ممنون میشم بنده رو دوباره راهنمایی کنید در نحوه تست کویل ماتیز چون خودروی بنده علایم خرابی کویل رو داره از جمله بد روشن شدن خودرو مخصوصا در هوای سر .خاموش شدن بعد از روشن شدن.بالا رفتن مصرف سوخت و .... البته شاید دلایل دیگری داشته باشه خواست با تست کویل عیب یابی رو شروع کنم.یه مطلب دیگه اینکه ایا درسته که میگن خروج و وجود اب در اگزوز نشان سلامت خود رو هست البته در حد چند قطره؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 24 آبان 1398, 8:13 am

مهاجر تنها نوشته شده:
پنج شنبه 23 آبان 1398, 10:29 am

سلام علیکم
.
تبریک بابت میلاد مسعود حضرت پیامبر و امام صادق علیهما السلام
راهی برای تمیز کردن مپ سنسور هست؟
.

اللهم صل علی محمدوآل محمد وعجل فرجهم

سلام علیکم
.
سنسور مپ نیاز به تنظیف نداره

چون هوا عبور نمیکنه ازش تا کثیف بشه
.
با توجه به گران بودنش و حساس بودنِ دیافراگمش بهتره فقط اکتفا بشه به تنظیفِ شیلنگِ وصل شده به مپ
.
البته در اکثر ماشینها سنسور مپ نصب شده روی خودِ منیفولدِ هوا و شیلنگ نداره
.
اما با تمام این تفاصیل اگه لازم شد تمیز بشه پس فقط با کمی دستمال کاغذی تابیده شده میشه داخلش رو تمیز کرد . اون هم بدون فشار
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط erfan dehghan » جمعه 24 آبان 1398, 12:07 pm

پنج شنبه 4 مهر 1398, 12:18 am
erfan dehghan نوشته شده:
دو شنبه 1 مهر 1398, 10:10 pm
سلام بر دوستان.

بنده تازه عضو این کلوپ شدم.
ممنون میشم دوستانیکه تجربه دارند من رو راهنمایی کنند.
.
من تازه واشر سرسیلندر عوض کردم چون هم خیلی آب کم میکرد و هم قدرت ماشین کم شده بود.
بعد از تعویض واشر سرسیلندر متوجه شدم باز هم مقداری کمی آب کم میکنه و قطرات آب در خروجی اگزوز مشهوده.
خواستم طبق گفته بعضی ها از زردچوبه استفاده کنمچون احتمال نشت میدم.
خواستم بدونم چه مقدار زرد چوبه و چه موقع به رادیاتور اضافه کنم؟
و اینکه اصلا کار درستی هست یا نه ؟
وباز هم اینکه مایع نشت گیر بهتره یا زرد چوبه؟ تشکر فراوان.خودروی بنده ماتیز هست.

سلام و خوش آمد به شما
.
خیلی جاها در سایتهای خارجی نوشته که زردچوبه نشتی سیستم رادیاتور رو متوقف میکنه
.
حتی همون محلول نشت گیر پریستون رو هم که بنده استفاده کردم و بسیار کارآمد هست , داخلش دانه های ریزی شبیه فلفل سیاهِ پودر شده هست
.

در گوگل بنویسید
radiator leak stop turmeric powder YouTube

تا کلیپهاش در یوتیوب رو ببینید
.
قبلاً که سایت تیونینگ تاک بودش بنده مطالب زیادی در تاپیک ماتیز نوشتم که تعدادیش در مورد جاهایی بود که کولانت ازش نشت میکنه در ماتیز
به هر حال اگه نشتی رو پیدا نکردین و مبدارش کمه پس یک استکان نشت گیر میتونه برای امتحان و نتیجه گیری مناسب باشه البته اگر کولانت تمیز هست وگرنه اول باید سیستم شستشو داده بشه و بعدش کولانت نو با یک استکان نشت گیر استفاده بشه .
روشش هم روی قوطیش نوشته شده
.
  اما در مورد زردچوبه مسئولیتش با خودتونه
مقدارش هم بهتره نصف استکان باشه برای شروع و تست
با موتور کاملاً سرد , درب قمقمه رو باز کنین و موتور رو روشن کنین و کمی گاز رو بگیرین و زردچوبه رو کم کم بریزید توی قمقمه
بعدش دربش رو ببندین و محکم کنین

.
بهتره به لبه ی قمقمه و رزوه هاش و واشر درب قمقمه گیریس بمالین . این کار خیلی تاثیر داره در نرم بشته و باز شدنش و تا آخر محکم شدنش و طول عمرش
.
بعدش چند روز صبر کنین و ببینین آیا نشتی کاهش داشته ؟

.
.
اما موضوع تعویض سرسیلندر , امیدوارم سرسیلندر اصلی رو نگه داشته باشین چون یکی از بهترین سرسیلندرهای دنیاست و به این سادگی خراب نمیشه
فریب نخورید و نفرستینش تراشکاری
کم قدرت شدن موتور به هزار و یک چیز بستگی داره که همگی قابل بررسی و تست هست تا بیخودی قطعه عوض نکنین . اون هم سرسیلندر !!!
شاید که عجله کردین
.
.
 ===================================
.

.
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
.
چند نمونه
.
توصیه های بسیار مهمِ امنیتی
.
topic-t112046-168.html
.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
.
topic-t107118-1008.html
.
topic-t106890-96.html

.
برنامه های بسیار مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی

.
topic-t122336-24.html
.
جسارتاً و با عرض معذرت, آموزش توبه :

topic-t71295.html

سلام خدمت دوستان و اقا محمد عزیز.خواستم نتیجه استفاده از زرد چوبه رو اعلام کنم فقط ببخشید دیر شد.نتیجه موفقیت امیز بود و دیگه ماشین آب کم نمیکنه.ممنون از راهنمایی شما.
ممنون میشم بنده رو دوباره راهنمایی کنید در نحوه تست کویل ماتیز چون خودروی بنده علایم خرابی کویل رو داره از جمله بد روشن شدن خودرو مخصوصا در هوای سر .خاموش شدن بعد از روشن شدن.بالا رفتن مصرف سوخت و .... البته شاید دلایل دیگری داشته باشه خواست با تست کویل عیب یابی رو شروع کنم.یه مطلب دیگه اینکه ایا درسته که میگن خروج و وجود اب در اگزوز نشان سلامت خود رو هست البته در حد چند قطره؟

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط jagvar300 » یک شنبه 22 دی 1398, 8:39 am

با سلام خدمت اساتید محترم
ماشین من هنگامی که سرده استارت میزنم صدای شرشر اب میده اول کم بود بعد زیاد شد پیچ هوا گیری بخاری رو باز کردم اب میاد هوا نداره ضمنا پارسال واشر عوض کردم تعمیر درست حسابی کردم کلافه شدم
البته یه مدت از ترموستات هوا میکشید مال خودش پلاستیکی بود عوض کردم آلومینیومی انداختم ترموستات عوض کردم دوبار باز هم اب میداد تا که چسب مزدا زدم بستم دیگه اب نمیده از هیچ جا نشتی هم نداره شلنگ منبع انبساط رو عوض کردم نو انداختم البته شیلنگ قبلیش رو چسب مزدا زده بودم هوب بود اگزوز عوض کردم مکانیک دستش خورد شلنگ شکست عوض کردم این دفعه چسب نزدم چند بار بردم مکانیک دست زده بالای رادیات میگه گرمه هوا نداره که میگه شرشر اب مهم نیست کلافه شدم یکی راهنمایی کنه ممنون میشم ضمنا برا هوا گیری از بغل سیلندر ماشین باید روشن باشه یا خاموش و اگه میشه طریقه هوا گیری رو کامل بزارید ممنون میشم

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » یک شنبه 22 دی 1398, 9:28 pm

jagvar300 نوشته شده:
یک شنبه 22 دی 1398, 8:39 am
با سلام خدمت اساتید محترم
ماشین من هنگامی که سرده استارت میزنم صدای شرشر اب میده اول کم بود بعد زیاد شد پیچ هوا گیری بخاری رو باز کردم اب میاد هوا نداره ضمنا پارسال واشر عوض کردم تعمیر درست حسابی کردم کلافه شدم
البته یه مدت از ترموستات هوا میکشید مال خودش پلاستیکی بود عوض کردم آلومینیومی انداختم ترموستات عوض کردم دوبار باز هم اب میداد تا که چسب مزدا زدم بستم دیگه اب نمیده از هیچ جا نشتی هم نداره شلنگ منبع انبساط رو عوض کردم نو انداختم البته شیلنگ قبلیش رو چسب مزدا زده بودم هوب بود اگزوز عوض کردم مکانیک دستش خورد شلنگ شکست عوض کردم این دفعه چسب نزدم چند بار بردم مکانیک دست زده بالای رادیات میگه گرمه هوا نداره که میگه شرشر اب مهم نیست کلافه شدم یکی راهنمایی کنه ممنون میشم ضمنا برا هوا گیری از بغل سیلندر ماشین باید روشن باشه یا خاموش و اگه میشه طریقه هوا گیری رو کامل بزارید ممنون میشم

سلام دوست عزیز
.
شنیدن صدای شُرشُر آب رادیاتور در بسیاری از ماشینها‌ وجود داره و طبیعی هست و ایرادی نداره مگر اینکه همراه با ریزش آب رادیاتور و کم شدنِ آب رادیاتور باشه .

.
صدای شُرشُر معمولاً صدای ریختن آب رادیاتور توی منبع انبساط هست و یا صدای آب رادیاتور از داخل رادیاتور بخاری که زیر داشبورد هست

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”