در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد
Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

1166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

مرسدس بنز خالق Pre-Safe

توسط SHAHRAM » دوشنبه 25 مرداد 1389 20:12

              
مرسدس بنز خالق Pre-Safe
            

                         

            
                         
                              
                      
آشنایی با نحوه عملکرد برترین سیستم  ایمنی خودرو با نام Pre-Safe  

دراوایل سال2001میلادی زیندل فینگن درتب وتاب معرفی پیشرفته ترین سیستم حفظجان سرنشینان قرارداشت و این سیستم برای نخستسن بار درآن زمان بروی مرسدسبنز S کلاس نصب گردید وتا به امروز بروی بیش از170 هزار دستگاه S کلاس بهچشم می خورد.نحوه عملکرد آن نیز باسودجستن ازسیستم فعال وغیرفعال ایمنیاست .
این مجموعه شامل یک سنسور حساس به حرکت ویک مجموعه کنترل مدیریتمی شود که درهنگام احساس خطر وزمانی که خودرو درشرایط ناپایدار و بحرانیبسرمی برد با توجه به داده های ازقبل تعیین شده در حافظه اش میزان خطررامی سنجد واگر ازمیزان معیین شده فراتررود پس از فشرده شدن پدال ترمزتوسط راننده وارد عمل شده و کمربندهای سرنشینان جلورابه حالتایمنتردرآورده , صندلیهارابه حالت استاندارد برمی گرداند, شیشه هایخودرورابالا برده و بسرعت سانروف یا سقف شیشه ای را می بندد تاازبروزهرگونه تلفات جانی جلوگیری نماید.البته اخیرا این سیستم هوشمند بهآیتمهایحفاظت از زانوها , حفظ اطلاعات شخصی سرنشینان وتطبیق دادن آن با عملکردایربگها وکمربندهای ایمنی مجهز شده است.

سیستم BA –Plus

تولدسیستم BA-Plus (Brake assist) نشان دهنده نتایج آزمایشات شبیه سازی شدهوتستهای جاده ای (ازسال 1992تا1996) بروی خودروهای مرسدس بنز است که ازسال 1996تاکنون به عنوان یکی از تجهیزات استاندارد مرسدس بنزدرآمده است.
اینمجموعه بدین گونه عمل می کندکه با کمک یک سنسور میزان فشار پای راننده بهپدال گازرا اندازه گیری نموده و با اطلاعات حفظ شده در حافظه اش که برایشرایط خطر ثبت شده میسنجد و پس ازنخستین فشار راننده بر پدال ترمز شرایطاورژانس راتشخیص داده و در کمتر از دهم ثانیه بیشترین فشاررابروی مجموعهترمز می آورد. ابته اخیرا این مجموعه مجهز به 2سیستم راداری شده است کهاولی ازنوع 2 گیگا هرتزی با شعاع دید 80درجه و کنترل فضای 30 متری و دومیراداری است که حدود150متررابا زاویه 90درجه تحت پوشش می دهد که در صورتمشاهده کم شدن فاصله با خودروی جلویی به صورت اتوماتیک وارد عمل شده وچنانچه راننده به میزان کافی بروی پدال ترمزفشار نیاورداینکاررابطورخودکارانجام می دهد.
آزمایشات انجام گرفته شده در مناطقشلوغ شهری و کوهستانی نیزنشان داد که 93% خودروهایی که از این سیستمهوشمند سود می برند والبته سرعتی معادل 80 کیلومتردارند با اتومبییلهایجلویی برخورد نمی کنند.
به هر حال کارشناسان فنی مرسدس بنز نوید دادهاند که مجموعه ایمنی Pre-Safe و سیستمBA-Plus در سالهای آینده با آیتمهاینوین تری راهی بازار گردند.

دپارتمان فنی Gfactor
                    
                         
                                      
                                      
                                      
                                      
                                      
       


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد           
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
SAMAN, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان