در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
431

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1385 20:03

www.centralclubs.com

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

سوال:آيا فايل Psd قابل چاپ هست؟

توسط f_love_s » پنج شنبه 23 فروردین 1386 02:25

سلام به همه
از اساتید محترم یه سوال داشتم
من الان یه پوستر 4متر در 2 متر طراحی کردم ولی سایزش رفته رو 600 مگابایت نمیخواهم کیفیت هم بیاد پایین الان هر کاری میکنم نمیتونم رو Jpeg سيوش كنم ارور ميده
ميخواهم بدونم آيا ميشه Psd رو ببرم واسه چاپ ؟ اگه هم نه خود راه حلش چیه ؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15450

تشکر کرده: 10119 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 23 فروردین 1386 03:23

f_love_s جان
بله، خود PSD امکان چاپ داره، اما فکر مي‌کنم حجم 600 مگابايتي اون مشکل ايجاد کنه و رم پرنتر نتونه اون رو لود کنه
راه حل هم اينه که فايل مورد نظر رو با استفاده از برنامه ACDSEE به فرمت JPEG با تنظيم بيشترين کيفيت ممکن تبديل کنيد
البته نميدونم تا چه قدر تجربه پرينت گرفتن از طرححها رو داريد، اما اگر براي اين کار از پرينترهاي عادي استفاده ميکنيد سيستم رنگ اونها بر مبناي CMYK هست که بسياري از رنگها رو در خودش نداره و شما بايد در طرح‌هاي براي پرينت از اين سيستم رنگ استفاده کنيد تا زمان پرينت با رنگهايي غير از اون چيزي که انتظار داشتيد مواجه نشيد
اگر مشکلي بود اعلام کنيد :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » پنج شنبه 23 فروردین 1386 04:44

Mahdi1944, ممنون از راهنمايي هات
ولي من که نميخواهم يه پوستر 4متر در 2 متر رو با پرينتر معمولي و کاغذ معمولي چاپ کنم من فقط ديزاينش رو به عهده گرفتم و ميخواهم بدم به چاپخونه ها که پرينتش کنن و رو ماشين هاي هافلوري شرکت بچسپانند
به خاطر همين نميخواهم کيفيتش به هيچ وجه پايين بياد !

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15450

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 23 فروردین 1386 05:40

f_love_s جان
اگر روي حداکثر کيفيت با ACDSee اون رو به JPG  تبديل کنيد به هيچ وجه تغييري در کيفيت ايجاد نميشه، البته اگر پرينتر مورد نظر شما بتونه اون رو پرينت کنه، از نظر تئوري مشکلي با PSD وجود نداره، در هر صورت سيستم رنگ پرينتر رو هم در نظر داشته باشيد (البته اگر به شما در اين زمينه اعلام شده، در غير اين صورت ممکنه بر مبناي RGP کار کنند)
موفق باشيد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 بهمن 1385 10:57

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

با سلام 1 سئوال اين پوستر با چه رزولوشني طراحي کرديد

توسط pazandeh » پنج شنبه 23 فروردین 1386 11:18

1-اگه قراره به صورت بنر چاپ گردد رزولشن 100 بسیار عالی است حتی 72 نیز میتواند باشد
2-شما فایلتان را در برنامه Photoshop سیو از ( Save As ) کنید و با پسوند Tiff ذخیره کنید
بعد از این عمل پنجره ی Option باز میشود که گزینه LZW  را در آن انتخاب کنید .
3-بعد از این عمل فایل جدید با پسوند TIFF را باز کنید لایه ها همچنان باز است 1- به منظور کم حجم شدن 2-به منظور عدم سو استفاده کردن از فایل شما
آنرا Flatten Image کنید و در آخر این فایل Save کنید . اگر مشکل حل نشد باز هم این فایل از لحاظ ساختار بهتر و سریعتر از PSD چاپ میشود .

Email : apazande@gmail.com

Major

Major

نماد کاربر
227

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 14:06

آرشيو سپاس: 50 مرتبه در 21 پست

توسط MeaN5990 » پنج شنبه 23 فروردین 1386 11:46

به هيچ وجه با psd واسه چاپ نفرست!!رنگ بنديت به هم ميريزه!
فرمت مخصوص چاپ tiff هست كه نمي خواد نگران چاپش باشي كاراي چاپي حجمش همينه، ضمنن dpi كارت رو بذاز 180 واسه پوستر 180 خوبه ، نمي خواد 300 بذاري.بعدش هم همون طور كه دوستمون گفته save  كن تا لايه هاي كارت ادغام بشه و حجم بياد پايين تر.

من چند تا پوستر چاپ كردم تا حالا كه حجم psd هاشون 2-3 گيگ بوده! :-)

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » پنج شنبه 23 فروردین 1386 15:08

آخه دوستان مشکل اصلي من همينه که نميتونم سيو کنم تا ميام به زنم سيو از ارور ميده که ديسک (مموري پر ) شده فکر نکنم فتوشاپ بتونه بيشتر از 500 مگابايت رو ساپورت کنه ( همون سيوش کنه ) ! (( در صورتي که من هاردم 80 هست و خالي هم هست رمم هم 512 هست سرعت هم  3000 هست فکر کنم مشکل از فتوشاپ باشه درسته ؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15450

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 23 فروردین 1386 15:53

f_love_s جان
فتوشاپ زماني که رم کم مياره از فضاي موجود در درايو سيستم و يا ديگر درايوها به عنوان VM استفاده ميکنه، اگر فضاي کافي براي cache شدن اونها در درايو سيستم  و يا درايور نصب فتوشاپ وجود نداشته باشه چنين مشکلي رخ ميده، تا اونجايي که ممکن هست فضاي خالي درايو سيستم رو بالا ببريد و مجددا چک کنيد، در حال حاضر فضاي باقيمانده روي درايور سيستم شما (احتمالا C) چقدره؟
اما در هر صورت اگر نميتونيد با فتوشاپ اون رو تبديل کنيد به راحتي ميتونيد از طريق ACDSee به فرمتهاي دلخواه خودتون با کيفيت مورد نظر تبديل کنيد، JPG,TIF , ....
اين برنامه رو امتحان کرديد؟

Major

Major

نماد کاربر
227

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 14:06

آرشيو سپاس: 50 مرتبه در 21 پست

توسط MeaN5990 » پنج شنبه 23 فروردین 1386 16:38

فتوشاپ شديدا به فضاي خالي هارد احتياج داره براي همين بايد درايو c حدود 7-8'گيگ جا داشته باشي واسه پوستر، من بعضي وقتها فايله مو تكه تكه ميكنم بعد با يه فرمت فشرده و با ادغام لايه سيو ميكنم بعد فايل ها جداا جدا باز ميكنم دوباره اونا رو مي چسبونم بهم

شما توي فتوشاپ برو توي Edit-->Prefrence-->Plugins and Scatch Disks
بعد اونجا جلو second يكي از درايوهات كه خالي هست و جا داره رو انتخاب كن تا virtual memory افزايش پيدا كنه.

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » پنج شنبه 23 فروردین 1386 22:26

دست همگي درد نکنه من با برنامه ACDSEE هنوز كار نكردم :grin:  :o
البته فکر کنم اين راهي که آقاي MeaN5990, گفتن بيشتر بدردم بخوره و از شما هم ممنونم آقا مهدي که راه جديدي رو جلو پام گذاشتين بلاخره تونستم سيو کنم  :grin:  ممنون از همه !

Major II

Major II

نماد کاربر
71

تاريخ عضويت

جمعه 11 اسفند 1385 12:42

آرشيو سپاس: 16 مرتبه در 10 پست

Re: با سلام 1 سئوال اين پوستر با چه رزولوشني طراحي کرديد

توسط sinashez » جمعه 24 فروردین 1386 18:29

pazandeh نوشته است:1-اگه قراره به صورت بنر چاپ گردد رزولشن 100 بسیار عالی است حتی 72 نیز میتواند باشد
2-شما فایلتان را در برنامه Photoshop سیو از ( Save As ) کنید و با پسوند Tiff ذخیره کنید
بعد از این عمل پنجره ی Option باز میشود که گزینه LZW  را در آن انتخاب کنید .
3-بعد از این عمل فایل جدید با پسوند TIFF را باز کنید لایه ها همچنان باز است 1- به منظور کم حجم شدن 2-به منظور عدم سو استفاده کردن از فایل شما
آنرا Flatten Image کنید و در آخر این فایل Save کنید . اگر مشکل حل نشد باز هم این فایل از لحاظ ساختار بهتر و سریعتر از PSD چاپ میشود .

Email : apazande@gmail.com

این راه درست تره. ضمناً پوستر اندازش یه حدی داره. به هر طرحی پوستر نمیگن. کار شما در واقع یه بنر تبلیغاتیه. :-o  :-)
.:||:. بگذار دلت بگويد و دستت بنويسد .:||:.

Captain

Captain

نماد کاربر
682

تاريخ عضويت

شنبه 23 دی 1385 00:47

زير آسمون ابري

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 61 پست

توسط Montana2100 » جمعه 24 فروردین 1386 19:41

f_love_s جان،
با توجه به اينكه مدت زيادي سروكارم با چاپخونه و مخصوصا كاراي لارج فرمت بوده نظرم اينه كه اولا توي فتوشاپ و در قسمت تنظيمات (با گرفتن Ctrl+K) گزينه هاي SCRATCH Disks رو طوري تنظيم كنيد كه درايوهاي با حجم خالي بيشتر بالاتر قرار بگيرند و در ضمن درايو ويندوز اول نباشد. (احتمالا خودتون ميدونستيد ولي من بازم يادآوري كردم!)
از نظر رزولوشن براي اين ابعاد 72كافيه ولي اگه نهايتا 100 باشه هم ضرر نداره...
نرم افزارهاي دستگاههاي چاپ لارج فورمت معمولا PSD قبول نميكنند و اگر هم بفرستيد احتمالا خود اپراتور مجبوره تغييرش بده به TIFF و FLAT (تك لايه)...
در ضمن اگر بنر يا فلكس هست سيستم رنگ هم حتما  CMYK باشه.
براي كاهش حجم Tiff هم طبق گفته دوست خوبمون بهترين راه انتخاب گزينه LZW هست.
اگه اين كارها رو درست انجام بديد و سيستمتون مشكل خاصي نداشته باشه فايلتون به راحتي و باحجمي بسيار كمتر از PSD ذخيره ميشه... تا حد ممكن از تبديل فايل به Jpeg خودداري كنيد چون تو كيفيت كم و بيش تاثيراتش ديده ميشه...
موفق باشيد.  :D

.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................