در اين بخش مي‌توانيد در مورد PSP و مسائل مربوط به آن به بحث بپردازيد.
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

5147

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30

محل سکونت

گشتم نبود نگرد نیست.

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 103 پست

سوالات متداول و مهم قبل از خرید Psp (حتما خوانده شود!)

توسط DJ.HAMED » شنبه 11 فروردین 1386 16:10

در اين تاپيك سعي شده است به سوالات زير با توجه به شرايط كنوني پاسخ داده شود:
PSP داراي چند مدل است و تفاوت مدل ها در چيست؟
نحوه كپي خور شدن PSP چگونه است آيا مودچيپ براي آن آمده است؟
منظور از فريمور چيست؟
چه ورژني (فريموري) بخرم كه كپي خور شود؟
دانگريد چيست؟
آيا PSP قادر است بازي هاي PS1 و PS2 را اجرا كند؟
منظور از ريجن فري (Region-Free) چيست؟
منظور از بريك شدن PSP چيست آيا راه حلي براي درست كردن آن هست؟
UMD چيست و آيا بازي هاي PSP فقط روي UMD عرضه ميشوند؟ آياUMD هاي كپي هم وجود دارد؟
وسايل اضافي كه براي PSP آمده چيست؟ آيا وسيله اي هست كه علاوه بر خود PSP حتما بايد تهيه شود؟
فرق پيكسل سوخته و از كار افتاده چيست؟
ماردبرد هاي TA-082 چيست؟IC1003 چيست؟
آيا با PSP ميتوان به اينترنت متصل شد؟
دستگاهي ميخرم ساخت كجا باشد بهتر است؟
مطالب و سوالات اين تاپيک همواره به روز خواهد شد.

************************************************** ****************

PSP داراي چند مدل (Pack) است و تفاوت مدل ها در چيست؟

كنسول PSP در ايران در 3 مدل با نام هاي Giga Pack و Value Pack و Standard Pack (كه با نام هاي Base Pack يا Basic Pack هم شناخته ميشود) عرضه شده است: (البته پك هاي ديگري هم وجود داره ولي در ايران معمولا اين 3 پك فروخته ميشود)

مدل Giga Pack شامل:
يک عدد کنسول PSP
باطري
شارژر
هدفون همراه با ريموت كنترل
بند
مموري يك گيگابايتي
كابل USB براي انتقال داده
كيف
يك عدد UMD دمو و شو
مدل Value Pack شامل:
يک عدد کنسول PSP
باطري
شارژر
هدفون همراه با ريموت كنترل
بند
مموري 32 مگابايتي
كيف
يك عدد UMD دمو و شو
مدل Standard Pack شامل:
يک عدد کنسول PSP
باطري
شارژر
توجه:
Standard Pack و Base Pack و Basic Pack همه از لحاظ ساختار درون پك يكسان هستند.
تمام پک ها دقيقا داراي يک نوع کنسول و با قدرت کاملا يکساني مي باشند، تنها تفاوت آنها در لوازم جانبي آنهاست.
تمامي لوازمي که در بعضي از پك ها موجود نمي باشند را به صورت جداگانه مي توان خريداري نمود و به کنسول اضافه کرد.
قيمت مدل Giga Pack برابر ------- و مدل Value Pack برابر 210 الي 220 هزار تومن و مدل Standard Pack برابر 180 هزار تومن در ايران (تهران) ميباشد.
در شکل زير جعبه هاي مدل ها به همراه محتويات آنها مشخص شده است:
در حال حاضر خريد مدل Value Pack نسبت به بقيه مدل ها باصرفه تر مي باشد و در صورت خريد مدل Standard Pack قيمت وسايل جانبي كه بايد خريداري شود تقريبا همان قيمت Value Pack و چه بسا بيشتر مي شود و چه بهتر كه اين وسايل در ابتدا در يك پك خريداري شود، Giga Pack نيز بين اين پك ها از ارزش خريدن پايين تري برخوردار است تفاوت آن با Value Pack در يك مموري يك گيگابايتي و يك كابل است كه شما براي بازي كردن حداقل به يك مموري 2 گيگابايتي احتياج داريد بنابراين با داشتن مموري 1 گيگابايتي هم باز بايد اقدام به خريد مموري كنيد بنابراين با خريد Value Pack و يك مموري قيمت باز هم ارزان تر از Giga Pack تمام خواهد شد، كابل هم در بازار بسيار ارزان (حدود 2 هزار تومن) يافت ميشود بنابراين مزيتي به حساب نمي ايد.

نحوه كپي خور شدن PSP چگونه است آيا مودچيپ براي آن آمده است؟

اين كنسول كپي خور شده است و براي آن مود چيپ نيز به بازار هاي جهاني عرضه شده است اما در ايران متاسفانه مود چيپ اين كنسول موجود نمي باشد و كسي هم قابليت نصب كردن آن بر روي كنسول را ندارد.


اما راه آسان تر و بدون دردسر تري نيز براي كپي خور كردن اين كنسول وجود دارد كه در كشور هاي ديگر هم تقريبا تماما از اين روش استفاده ميشود و ديگر نياز به نصب قطعه اي اضافي روي كنسول و باز كردن كنسول ندارد، اين روش با تغيير در فريمور دستگاه انجام ميشود و با ريختن فريمور هاي Open Edition كه توسط Dark Alex درست شده اند دستگاه به راحتي اين قابليت را پيدا ميكند كه Homebrew ها و بازي ها را به راحتي اجرا كند و تفاوتي نيز با مود چيپ نخواهد داشت و قابليت Region-Free را نيز به دستگاه اضافه ميكنند.

توجه:
جديدترين فريمور Open Edition در حال حاضر 3.10OE-A2 مي باشد كه قابليت اجراي بازي ها ، برنامه ها ، ساپورت دوربين ، استفاده از حداكثر رزولوشون فايل هاي تصويري ، اجراي بازي هاي PS1 ، قابليت اتصال به PS3 و ... را دارا مي باشد.

منظور از فريمور چيست؟

Firmware در واقع نرم افزار داخلي سيستم (کنسول) براي ارتباط بين قطعات سخت افزاري مي باشد. هکر ها با ايجاد تغييرات در اين فريمور توانسته اند كنسول PSP را کپي خور کنند تا بازي هاي کپي را اجرا نمايد.

براي كپي خور شدن كنسول با ريختن يكي از فريمور هاي 1.5، 2.71SE ، 3.02OE، 3.03OE، 3.10OEاين كار انجام ميشود. كه جديدترين آن 3.10OE ميباشد كه نسبت به بقيه فريمور ها امكانات بيشتري را دارا ميباشد.

چه ورژني (فريموري) بخرم كه كپي خور شود؟

آخرين فريمور عرضه شده توسط شركت سوني ورژن 3.11 ميباشد كه اخيرا آن را براي مقابله با هك شدن فريمور هاي پايين تر و همچنين اضافه كردن امكانات جديد و رفع مشكلات موجود در فريمور هاي قبلي عرضه كرده است.

اما آخرين فريموري كه تاكنون قابليت دانگريد شدن پيدا كرده است ورژن 3.03 مي باشد. بنابراين اگر قصد خريد PSP را داريد حتما دقت كنيد كه فريمور آن پايين تر از 3.03 باشد. از روي باركد روي بسته ي PSP نيز ميتوان تشخيص داد كه كه فريمور آن چه ورژني است به طور مثال چند نمونه را براي شما ذكر ميكنم:
بدون حرف= ورژن 1 (پخش شده در ژاپن) ورژن 1.5 ( پخش شده در امريكاي شمالي)
حرف A = ورژن 1.5
حرف B = ورژن 1.51
حرف C = ورژن 1.52
حرف D = ورژن 1.52
حرف E = ورژن 1.52
حرف F = ورژن 2.0
حرف G = ورژن 12.0
حرف H = ورژن 2.50
حرف I = ورژن 2.60
....
در عكس زير نمونه اي از ورژن 2.0 گذاشته شده است:توجه:
معمولا فروشگاه هايي كه PSP عرضه ميكنند خود نيز دستگاه را دانگريد ميكنند بنابراين اگر فروشگاهي اين كار را انجام ميدهد ديگر نگران ورژن دستگاه و كپي خور كردن دستگاه نباشيد. فقط نكته ي قابل ملاحظه اين است حتي المكان از خريد كنسول هايي كه از قبل كپي خور شده اند خودداري كنيد چون احتمال دارد كنسول استوك باشد و حتما Pack را فروشنده در حضور شما باز كند و بعد اقدام به دانگريد كردن كند.

دانگريد چيست؟

دانگريد (Downgrade) در واقع عكس Upgrade ميباشد و به كاهش فريمور دستگاه دانگريد گفته ميشود، شما براي اينكه كنسول خود را كپي خور كنيد حتما بايد ابتدا به فريمور 1.5 تبديل كنيد و فريمور دستگاه خريداري شده توسط شما از 1.5 بالاتر است بنابراين بايد آن را به 1.5 دانگريد كنيد.

در مرحله بعد نيز شما ميتوانيد به يكي از فريمور هاي OE تبديل كنيد.

توجه:
همانطور كه در بالا اشاره شد همه فريمور ها قابليت دانگريد ندارند بنابراين در هنگام خريد حتما دقت كنيد كه ورژن هايي رو خريداري كنيد كه قابليت دانگريد داشته باشند.

آيا PSP قادر است بازي هاي PS1 و PS2 را اجرا كند؟

چندي پيش با عرضه فريمورهاي OE اجراي بازي هاي پلي استيشن 1 بر روي اين كنسول نيز محقق گشت و اكنون مناسب ترين و هماهنگ ترين فريمور براي اجراي بازي هاي PS1 فريمور 3.10OE مي باشد كه تقريبا هماهنگي كاملي با بازي هاي PS1 دارد.

در مورد بازي هاي PS2 اموليتري عرضه نشده است كه بتواند اين كار را انجام داد و در آينده هم مشخص نيست آيا چنين چيزي ارائه شود يا نه كه احتمال آن نيز كم مي باشد.

منظور از ريجن فري (Region-Free) چيست؟

Region در واقع نوعي قفل منطقه اي است که باعث مي شود کنسول و بازي ها و يا فيلم هايي كه بر روي UMD عرضه ميشود محدود به يک قاره و يا منطقه شوند. به طوري که به فرض بازي هايي که در قاره امريکا به فروش مي رسند فقط برروي کنسول هايي که در آن قاره خريداري شده اند اجرا مي شوند.

هم اكنون چنين مشكلي براي كنسول PSP نمي باشد و در فريمور هاي OE قابليت Region-Free وجود دارد و همچنين Region Changer نيز وجود دارد كه شما ميتوانيد Region دلخواه خودتان را انتخاب كنيد.

منظور از بريك شدن PSP چيست آيا راه حلي براي درست كردن آن هست؟

بريك شدن PSP كه همه ي دارندگان PSP از آن وحشت دارند در واقع زماني اتفاق مي افتد كه شما مشغول دستكاري فلش كنسول باشيد و اين كار را اشتباه انجام دهيد مثلا با كپي كردن اشتباه فايل ها و يا در حين اين كار باطري شما تمام شود و يا باطري را خودتان به اشتباه از دستگاه خارج كنيد و يا خارج كردن مموري در حين كار و يا خاموش كردن دستگاه در حين عمليات و ... اتفاق مي افتد.

يكي از كارهايي كه بروي PSP انجام ميشود و با فلش دستگاه سرو كار دارد دانگريد و يا آپگريد دستگاه است است بنابراين اگر در حين كار يكي از اتفاقات بالا رخ دهد دستگاه شما بريك ميشود. يكي ديگر از اين نوع كارها كه به فلش مربوط ميشود عوض كردن Theme دستگاه است كه با فلش دستگاه ارتباط دارد و اگر به درستي انجام نشود ممكن است باعث بريك شدن شود.

حال اگر دستگاه شما بريك شد چه اتفاقي مي افتد؟
دستگاهي كه بريك شود كاملا قفل ميشود و بنابراين با روشن كردن، دستگاه بالا نمي آيد و شما ديگر هيچ كاري با دستگاه نمي توانيد انجام دهيد.

راه حل چيست اگر دستگاه بريك شده چه كار بايد بكنيم؟
راه حل موجود براي اينكه دستگاه از حالت بريك خارج شود نصب كردن مود چيپ بر روي دستگاه مي باشد كه متاسفانه مود چيپ در ايران موجود نميباشد و اگر هم از كشور هاي ديگر نيز سفارش بدهيد كه به ايران بفرستند كسي در ايران نيست كه بتواند مود چيپ را به مادربرد دستگاه وصل كند.

بنابراين نتيجه ميگيريم كه اگر كنسول را بريك كرديد در واقع آن را به آجر پاره اي تبديل كرده ايد.

توجه:
در هنگام دانگريد دستگاه، حتما دقت لازم را داشته باشيد و طبق دستور العمل هاي گفته شده عمل كنيد و حتما شارژ دستگاه بالاي 75 درصد باشد كه احتمال بريك شدن دستگاه به كمترين حد خود برسد.
نكته ديگر اين است كه اگر شما با موفقيت توانستيد به فريمور هاي OE تبديل كنيد ديگر احتمال بريك شدن دستگاه وجود ندارد چرا كه ميتوان از فلش0 و فلش1 دستگاه يك نسخه پشتيبان تهيه كرد و در صورت بروز مشكل آن را جايگزين كرد يا حتي اگر اين روش جوابگو نبود ميتوان با قابليت Recovery كنسول را به فريمور 1.5 برگرداند.

UMD چيست و آيا بازي هاي PSP فقط روي UMD عرضه مي شوند؟ آياUMD هاي كپي هم وجود دارد؟

UMD مخفف Universal Media Disc مي باشد كه ديسك هاي مخصوصي هستند كه براي كنسول PSP توسط شركت سوني ساخته شده اند و حجمي برابر 1.8 گيگا بايت دارند و بازي ها و فيلم ها بروي اين ديسك ها عرضه ميشود.بازي هاي PSP به صورت Original بروي UMD عرضه مي شوند كه در بازار داخل كشور قيمت هاي مختلفي دارد از 20 هزار تومن گرفته تا 90 يا 100 هزار تومن.

حالا سوال اينجاست كه آيا UMD كپي نيز وجود دارد؟
جواب خير است، چون ديسك هاي خام UMD اصلا در بازار موجود نمي باشد و اگه هم فرضا موجود بود رايتري براي رايت بر روي اين نوع ديسك ها توسط شركت شوني عرضه نشده است و اين محصول منحصرا در اختيار سوني قرار دارد.

پس بازي هاي كپي چگونه و به چه شكل عرضه ميشوند؟
جواب اين است كه از روي UMD هاي اصل ايميج گرفته ميشود و با فرمت هاي مختلف مانند ISO و يا به صورت فرمت هاي فشرده Cso و DAX در اختيار شما قرار ميگيرد و شما با كپي كردن آنها بر روي مموري كارت خود ميتوانيد آنها را به راحتي اجرا كنيد.

توجه:
براي اين نكته بود كه در بخش هاي قبلي اشاره شد كه شما حتما بايد حداقل يك مموري 2 گيگابايتي داشته باشد چون بيشتر بازي ها حجمي بالاتر از 1 گيگ (مموري موجود گيگا پك) دارند.

وسايل اضافي كه براي PSP آمده چيست؟ آيا وسيله اي هست كه علاوه بر خود PSP حتما بايد تهيه شود؟

وسايل جانبي زيادي براي PSP تا به اين لحظه به بازار عرضه شده مانند دوربين ، انواع اسپيكر هاي مختلف، انواع كيف و قاب براي محافظت از PSP، انواع پايه، TV Adaptor كه براي وصل كردن PSP به تلويزيون استفاده ميشود، GPS ،كابل USB، مموري كارت، لنز پاكن ، تميز كننده يUMD ، هارد ديسك و ...

تنها مواردي كه خريد آن ها ضروري است USB Cable و مموري مي باشد. مموري كارت حداكثر تا 4 گيگابايت عرضه شده است و در آينده نيز سوني ظرفيت هاي بالاتر را نيز به بازار عرضه خواهد كرد.

فرق پيكسل سوخته و از كار افتاده چيست؟

مشكلي كه برخي از كاربران با آن برخورد ميكنند سوختن پيكسل هاي LCD ميباشد كه قبل از خريد اصلا قابل تشخيص نمي باشد و نمي توان گفت كه اگر LCD ساخت شارپ باشد ديگر مشكل سوختن پيكسل وجود ندارد و يا فقط LCD هاي سامسونگ اين مشكل را دارند. ممكن است بر اثر مرور زمان يا كيفيت خود LCD بعضا بعد از مدتي چند پيكسل از LCD بسوزد كه چيزي است اجتناب ناپذير و با چشم هم به سختي قابل تشخيص است.

حال اگر پيكسل از كار افتاده باشد چكار بايد كرد؟ اگر پيكسلي از كار افتاده باشد (نسوخته باشد) امكان دارد بتوان با برنامه هايي كه در اين زمينه آمده آنها را درست كرد. اما اگر پيكسلي سوخته باشد كاري نميتوان كرد.

بنابراين تفاوت اين دو در اين است كه پيكسل سوخته را نمي توان به هيچ عنوان درست كرد ولي پيكسل از كار افتاده را احتمال دارد بتوان با برنامه درست كرد.

توجه:
از ضربه زدن به PSP و افتادن آن جدا جلوگيري كنيد چون يكي از عوامل آسيب به LCD همين ضربه هاست.

ماردبرد هاي TA-082 چيست؟ IC1003 چيست؟

اگر در UMD را باز كنيد و بالا سمت راست را نگاه كنيد اگر نوشته باشد IC1003 در ان صورت مادربرد شما TA-082 است. براي درك بهتر به عكس هاي زير دقت كنيد:حال مشكل اين نوع مادربرد ها چيست؟
در گذشته اين نوع مادربرد ها قابليت دانگريد شدن نداشتند و در حين دانگريد حتما بريك مي شدند بنابراين توصيه مي شد كه از خريد كنسول هايي كه داراي اين نوع برد هستند خودداري كنيد.

اما هم اكنون ديگر اين مشكل وجود ندارد و مادربرد هاي TA-082 نيز به راحتي مانند بقيه مادر برد هاي ديگر (فرضاTA-086 يا TA-087 يا ... ) قابليت دانگريد دارند.

توجه:
سوالي كه بسيار از افراد قبل از خريد ميكنند اين است كه آيا اين مادربرد ها باعث ايحاد تفاوت بين دستگاه ها ميشود؟ كدام بهتر است؟
پاسخ اين است كه تفاوت در نوع برد هيچ تفاوتي روي كنسول ايجاد نخواهد كرد و هيچ يك مزيتي نسبت به ديگري ندارند و اكنون TA-082 ها هم به راحتي دانگريد مي شوند بنابراين مشكلي در اين زمينه در هنگام خريد وجود ندارد.
آيا با PSP ميتوان به اينترنت متصل شد؟

PSP با استفاده از Wifi ميتواند به اينترنت متصل شود و با استفاده از Browser اي كه روي كنسول قرار دارد شما مي توانيد به گشت و گذار در نت بپردازيد و يا به صورت آنلاين به بازي كردن بپردازيد و لذت ببريد و يا راديو گوش گنيد و يا كانال هاي تلويزيوني را با استفاده ازLocation Free Player تماشا كنيد.


اگر ما اينترنت Wifi نداشتيم چه ميشد آيا نمي توان ديگر به اينترنت متصل شد؟
اگر اينترنت Wifi نداشتيم هم باز مي توان به اينترنت متصل شد در اين صورت شما بايد WIFI Max و يا دستگاه هاي مشابه را براي PC خود بخريد و با كامپيوتر به اينترنت متصل شويد (ADSL يا Dialup يا ...) و اينترنت خود را شير كنيد و بعد با PSP به كامپيوترتون (از طريق Wifi) متصل بشيد و از اينترنت استفاده كنيد.

دستگاهي كه ميخرم ساخت كجا باشد بهتر است؟

در حال حاضر كنسول هايي كه در بازار ايران يافت مي شود اكثر قريب به اتفاق آنها ساخت كشور چين هستند و از نظر كيفيت هم هيچ گونه مشكلي ندارند بنابراين مشكلي در زمينه چيني بودن دستگاه نمي باشد.

توجه:
بعضا در جاهايي كنسول هاي ساخت ژاپن را جدا كرده اند (البته تعداد خيلي كمي از اين نوع كنسول ها الان در بازا موجود هست) و با قيمتي بالاتر ارائه ميدهند و در واقع اين افراد در پي سود جويي هستند و اصلا پيشنهاد نمي كنيم كه براي اينكه كنسول ساخت ژاپن باشد 20 تا 30 هزار تومن بالاتر از قيمت معمول بخواهيد پول دهيد. چون كنسول هاي ساخت چين هيچ گونه مشكلي ندارند.

با تشکر از مهدی جان دوست عزيزم

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
:grin:  :grin:  :grin:
آخرين ويرايش توسط DJ.HAMED on شنبه 2 تیر 1386 13:55, ويرايش شده در 2.

حسنعلی ابراهیمی سعید از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3979 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 1 تیر 1386 04:31

Pain عزيز
لينک منبع رو ارسال کنيد تا در صورت تاييد، به پست اضافه شود
با تشکر از دقت نظر شما دوست گرامي  :razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Memberno avatar
پست ها

5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 تیر 1386 02:27

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط Pain » شنبه 2 تیر 1386 01:06

DJ.:.DANGEROUS نوشته است:Pain,  :razz:
منم حرف دوست خوبم حامد رو تایید می کنم هر دوی ما با ایشان دوست هستیم و در مدرسه آشنا شدیم و ایشان به حامد و کمی هم من راهنمایی های زیادی در مورد PSP نمودن که ما هم از ایشان تشکر می کنیم ولی اگر قرار باشه مطلبی از شخصی قرار بگیره و اکنون که دوست ما هم هست حتماَ با او در میان گذاشته شده چون بین دوستان سوءتفاهم بیشتر است.
:-)
موفق باشید :razz:
ولي تا جايي كه من ميدونم ايشون تهران هستن و در آدرس پستي آقاي DJ.HAMED نوشته شده كرمان و فكر كنم شما ايشون رو با يكي ديگه اشتباه گرفتيد.

ميخواين من يه Pm بهش در Bazicenter بدم كه بياد اينجا. چون يكي از دوستان من هست و خيلي وقته ميشناسمش فكر نكنم در كرمان باشه.

در ضمن ايشون تا چند وقت ديگه ليسانسشم ميگيره، مدرسه كجا بود، مطمئنيد درست گرفتيد؟

در ضمن شرمنده تاپيك رو منحرف كردم. بهتر بود همون اول اين لينك رو در آخر كپي ميگذاشتيد:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=3522

Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

5147

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30

محل سکونت

گشتم نبود نگرد نیست.

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 103 پست

توسط DJ.HAMED » شنبه 2 تیر 1386 13:51

Pain,

شما اول بريد پايين پست اول رو بخونيد اسم نويسنده هست.

تا جايي من اطلاع دارم بايد اسم نويسنده مطلب رو زير پست ذکر کرد.

نه نام لينک.

طبق صحبت من با مدير سايت.

قراره تمام پست هاي بي ربط پاک بشه به غير از يک پست که من اجازه پاک کردن شما رو ندارم.

آخرين پست شما هم نگه داشتم.

من خودم ديروز با مهدي جان حرف زدم وقتي موضوع رو گفتم.

ايشون گفتن:اگر ميشه لينک رو هم بزار اجباري درش نيست.

منم چون به حرفشون گوش مي دم در زير پست ها هم نامشون و هم لينک رو مي زارم.

اينم پي ام مهدي جان به من:
سلام

دوست عزيز سعي كن لينك مطلب ها رو بدي، مخصوصا اون دو تا تاپيك دانگريد و سوالات در مورد خريد كه خداييش من كلي وقت گذاشتم و زحمت سرشون كشيدم.
ممنون از همكاريت
-----------
از اين به بعد هر پستي بي ربط زده بشه فورا پاک ميشه.

حسنعلی ابراهیمی سعید از این پست سپاسگزاري کرده است

New Memberno avatar
پست ها

5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 تیر 1386 02:27

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط Pain » شنبه 2 تیر 1386 19:29

سلام

مقصود من به هم ريختن تاپيك نبود، فقط خواستم حق مولف پاي مال نشود.

ممنون از همكاري شما دوست و مدير عزيز

موفق باشيد

New Memberنماد کاربر
پست ها

5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 فروردین 1387 19:26

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط sasanjfr » دوشنبه 5 فروردین 1387 11:37

منظور از استوک چيه؟:-(

حسنعلی ابراهیمی سعید از این پست سپاسگزاري کرده است

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 6 اردیبهشت 1387 21:25

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط hassankia » جمعه 6 اردیبهشت 1387 21:56

ممنون ولي از خريد psp کمي ترسيدم :razz:

حسنعلی ابراهیمی سعید از این پست سپاسگزاري کرده است

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

94

تشکر کرده: 62 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 دی 1386 19:56

محل سکونت

چهارراه تحویلی

آرشيو سپاس: 159 مرتبه در 49 پست

توسط Mamal_Moj » چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387 22:58

سلام
کسي الان از قيمت ها خبر داره؟
ممنون
:razz:

حسنعلی ابراهیمی سعید از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

355

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 شهریور 1385 04:37

محل سکونت

Tehran

آرشيو سپاس: 89 مرتبه در 43 پست

درود بر دوست گرامی !

توسط Thunderclap » پنج شنبه 23 خرداد 1387 16:47

Mamal_Moj نوشته است:سلام
کسي الان از قيمت ها خبر داره؟
ممنون
:razz:

دوست من
در حال حاظر که به آخر امتحانات و فصل تابستان نزدیک قیمتها روز به روز تغییر میکند .
در حال حاظر قیمت حدود :
Phat 210,000
Slim 220,000
هستش ... بد نیست صبر کنید تا آخر تابستان که میدانم خیلی سخته  :sad: ولی چاره ای نیست اگر نمیخواهید صبر کنید  :-)
انجمنهای مرکز پژواک , جایگاهی جهت هر آنچه میخواهید در مورد بیماری و بیماران تالاسمی بدانید !
لطفا" جهت ورود به مرکز پژواک روی نوار پائین کلیک کنید ...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

حسنعلی ابراهیمی سعید از این پست سپاسگزاري کرده است

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 19:26

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط aliijon » شنبه 15 تیر 1387 20:00

دوست عزيز هيچ کودوم از عکسهاس اسن تايپيک  باز  نمي شد اگه مي شه اصلاح دکنيد ممنون مرسي. :-)

حسنعلی ابراهیمی سعید از این پست سپاسگزاري کرده است

New Memberno avatar
پست ها

2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 بهمن 1392 23:47

محل سکونت

گیلان-رشت

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 1 پست

Re: سوالات متداول و مهم قبل از خرید Psp (حتما خوانده شود!)

توسط woody-PSP » يکشنبه 13 بهمن 1392 23:57

ممنون از راهنمایت....من خودم psp go دارم

حسنعلی ابراهیمی سعید از این پست سپاسگزاري کرده است

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 آبان 1395 01:16

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re:

توسط Ebi3350 » دوشنبه 17 آبان 1395 01:26

میشه یه راهنمایی کنید بایه خرید ps4 کدوم مدل بخرم

حسنعلی ابراهیمی سعید از این پست سپاسگزاري کرده است


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان